Carlos Arroyo

6-7 kişi ile sezon bitmez. Önümüzdeki 4 maç; FB- BJK(D)-TELEKOM-ANTEP(D) zor maçlar bekliyor bizi. Arroyo yerine Tutku'yu alsak yerini dolduramaz ama en azından süre alır.

Bana göre dediğin o gün yazılanları linkleriyle paylaşmıştım. Geçen seneki transfer sezonu bölümünde bulabilirsin. Aysal Hedef F4 derken herkesin ağzı sulandı olmayınca mı kötü oldu ? Bu arada burda milletle kavga edeceğinize Özyer'e bir protesto neden düzenleyemediniz

Bunu bana değil Forum yönetimine söle. Burda münferit bir kişiyim Gsbasketbol.org yönetimi bunu düzenlicek birimdir.Zamanında burda Özyeri beğenmeyip eleştirenleri forumdan atan yönetimdir.Kahvaltı düzenleyip kankaca takılan yine Bu forum yönetimidir şimdi git demek için protesto edicek birimde gsbasket.org yönetimidir.

Her haber doğru değilmiş demek bak hemen salvo yaptın sene başı f4 felana filana getirdin.Arroyunun doğru sölediğine kefilseniz.Şampiyonluk primi aldımı almadımı? Kızılyıldız maçı öncesi param ödenmesse uçağa binmem dedimi demedimi ,Bugune kadar ilk para ödenen oyuncu oldumu olmadımı?

Ergin Atamana tepki gösterip cezasız yada gönderilmeden hayatına devam eden Arroyomu başkasımı?

İlk açık fırsatı bulunca giden yine arroyumu başkasımı?

Kimse yönetim haklı demiyor,Yönetim yönetim olsa Liv Hospital ismini siler şube başından adamlar para vermeden hala isim kullandırıyolar.

Arroyo parasını almasında demiyoruz.Hakkını sonuna kadar alsın fazlasınıda alsın ki aldı.

İlk kez kendi açık yakaladı vede kaçtı !!! Nefret ettiğim Erceg bile daha karakterli duruş sergilemiştir,Para için sezon başı bizi seçen Micov bile kaçmamıştır,Arroyo takımın kaptını olarak 3 senedir her sezon sonunda 0 borçla evine uçup gitti 3 ay dayanamıyorsa karakteri ortadadır.

Ekmek parası acıtasyonu yapmayın abiler 1.7m doların yıllık altını çiziyorum yıllık kazançı olan bir insanın helede gectiği 3 senede 4küsür milyon dolar kazamış bir insanın 3 ay dayanamama gibi birşey söz konusu olamaz Hepimiz aynı dünyada yaşıoruz derseniz Arroyo Mars,jüpiter,uranüsde yaşamına devam edicek yukarıda yazdığım bütün yazılar için forumdaki renkdaşlardan özür diliyorum.

Şu insanlara olmayan transferlerden dolayı saldırmaktan vazgeçsek ve olana baksak.

spa işine gelince yahu yazın bodrumda aysal'ın yatında tatil yapan ben miydim? Ya da 17 haziran sonrası kadınlarda erkeklerde büyük yatırım yapacağız f4 için takım kuracağız ve kadın takımının yeniden şampiyon olması için takım kuracağız diyen ben miydim? Mart'ta açıkladıkları şube bütçesini sessiz sedasız düşüren ben miydim? Ya da Furkan'a 1,5 milyon doları bağlayan sonra da fazla vermişiz düşürelim diyen ben miydim? Yönetimlerinin beceriksizliklerini ve yalanlarını burada iki gıdım bilgi ve haber alan insanların üstüne yüklemeyin. Galatasaray başkanı bana Spa'nın yatında olduğunu söyleyecek ben de bunun bilgisini yaymayacağım.

imza..

Biz kötü kadro kurulsun küme düşelim istiyoruz sanki. Yöneticiler yalan söylüyor onlara gık yok biz doğru veya yanlış bilgiyi söyledik ki kaynakları belirttik 1'de değil 3-4 kaynak ama asıl yayan Aysalmış bunu yani yat mevzusunu. Hala bu konudayız. Özyer gitmeden bi şey olmaz bizden hala başka yollarda patinajdayız.

İsteyen Arroyo'ya isteyen yönetime inanır fakat kimse kimsenin neye inanacağına, kimi efsane yapacağına karışamaz. Had bilmek lazım. Ben Arroyo'ya inanıyorum ve bana göre Carlos büyük bir Galatasaray efsanesidir!

Bunu bana değil Forum yönetimine söle. Burda münferit bir kişiyim Gsbasketbol.org yönetimi bunu düzenlicek birimdir.Zamanında burda Özyeri beğenmeyip eleştirenleri forumdan atan yönetimdir.Kahvaltı düzenleyip kankaca takılan yine Bu forum yönetimidir şimdi git demek için protesto edicek birimde gsbasket.org yönetimidir.

Her haber doğru değilmiş demek bak hemen salvo yaptın sene başı f4 felana filana getirdin.Arroyunun doğru sölediğine kefilseniz.Şampiyonluk primi aldımı almadımı? Kızılyıldız maçı öncesi param ödenmesse uçağa binmem dedimi demedimi ,Bugune kadar ilk para ödenen oyuncu oldumu olmadımı?

Ergin Atamana tepki gösterip cezasız yada gönderilmeden hayatına devam eden Arroyomu başkasımı?

İlk açık fırsatı bulunca giden yine arroyumu başkasımı?

Kimse yönetim haklı demiyor,Yönetim yönetim olsa Liv Hospital ismini siler şube başından adamlar para vermeden hala isim kullandırıyolar.

Arroyo parasını almasında demiyoruz.Hakkını sonuna kadar alsın fazlasınıda alsın ki aldı.

İlk kez kendi açık yakaladı vede kaçtı !!! Nefret ettiğim Erceg bile daha karakterli duruş sergilemiştir,Para için sezon başı bizi seçen Micov bile kaçmamıştır,Arroyo takımın kaptını olarak 3 senedir her sezon sonunda 0 borçla evine uçup gitti 3 ay dayanamıyorsa karakteri ortadadır.

Ekmek parası acıtasyonu yapmayın abiler 1.7m doların yıllık altını çiziyorum yıllık kazançı olan bir insanın helede gectiği 3 senede 4küsür milyon dolar kazamış bir insanın 3 ay dayanamama gibi birşey söz konusu olamaz Hepimiz aynı dünyada yaşıoruz derseniz Arroyo Mars,jüpiter,uranüsde yaşamına devam edicek yukarıda yazdığım bütün yazılar için forumdaki renkdaşlardan özür diliyorum.

Öncelikle yaşça büyüğümsünüz saygım sonsuzdur bu forumdakilere ve büyüklerime. Ayrıca ben ve bu forumdakiler bu takım kötü olsun diye buraya yazmıyor iyi olalım nerde hata var diye yazıyor. İnsanız hata yaparız Hedef Final Four deyince dedikodu olarak 2. 3. ligden bir oyuncu çıkmayacaktı yani tabi iyi isimler çıkacak olmadı geçti gitti. Ayrıca Arroyo mevzusunda ben Arroyo'yu bazı konularda haksız buluyorum bazı konularda hakı;

Bizim gibi maaşlı çalışan biri değilsin sen 2-3 ay para almasan sorun yaşamazsın en kötü sezon sonu ayrılırsın ki o parayı sözleşme gereği zaten alacaksın.

Burda haklı olduğu nokta söz verilmiş ama 3 hafta geçmiş yine ödeme alamamış burda ne dese haklı ama dediğim gibi keşke gitmeseydi.

Takımı eksik bıraktı o konuda çok kızgınım sen 1-2 milyar para kazanmıyorsun ki aç kalasın.Ayrıca herkese para verilmediği dönemde kendisinin para aldığı haberini NTVSporda İsmail şenol yapmış dün forumda yazdılar. İsmail Şenol'un Koç'a yakınlığını herkes bilir ben o konuda Ergin Hocanın doğru söylediğini düşünüyorum ki özyer vb diğerleri hep şunu dediler herkes serbest kalır ama Arroyo ve Erceg kalamaz demek ki ödeme almışlar.

Sözler tartışmalar devam eder biz yine kavga ederiz yönetimin bi tarafında bile değil.

Ayrıca GSBasket forum Yönetiminin, Özyer'i eleştirenleri forumdan attığını bilmiyordum.Murat Özyerle kahvaltı düzenleyip kankaca takıldıklarını yeni öğreniyorum muhtemelen cevap verirler ben ilk kez duydum.

Hakaret edilmediği sürece kimsenin bu forumdan atıldığına şahit olmadım. Tabi eleştiri anladığını şey sövmekse onu bilmem. Bir de kahvaltı yapmış terbiyesizler. Hemen Galatasaray'lılığınızı iptal edin. Derhal!! Murat Özyer'in yöneticiliğine her türlü eleştiriyi yaparım ama bu hiç bir zaman KOÇ Murat Özyer yönetiminde ki Galatasaray takımının gözümdeki değerini düşürmez. Sapla samanı karıştırıp birilerini itham etmeyin

Hakaret edilmediği sürece kimsenin bu forumdan atıldığına şahit olmadım. Tabi eleştiri anladığını şey sövmekse onu bilmem. Bir de kahvaltı yapmış terbiyesizler. Hemen Galatasaray'lılığınızı iptal edin. Derhal!! Murat Özyer'in yöneticiliğine her türlü eleştiriyi yaparım ama bu hiç bir zaman KOÇ Murat Özyer yönetiminde ki Galatasaray takımının gözümdeki değerini düşürmez. Sapla samanı karıştırıp birilerini itham etmeyin

Ben gördüm merak etme Kaan,Sövülmeden kelle avcısı adı verildi insanlara bilenler biliyor.Salonda imparator diye bu forum ekibi bağırdı Özyere Koçluk dönemi.

Murat Özyer Ne yaptı koçluk dönemi ,Her sene değişken başka stil kadro kurdu,Fenerden en ağır mağlubiyetimizi aldırdı,21m dolar harcayıp dönem şartlarında büyük paralardı 0 başarı elde ettimi etti.Takıma oynatığı oyun tepeye çkıp uzuna pas ver ikili oyununda başka bir oyun oynattımı hayır.

Bana kalkıp Murat Özyerin koçluğundan bahsetmeyın canlı canlı gördük yaşadık.

Forumda Mesajım az .üyeliğim çok eski olamaya bilir ama 8 - 10 senedir forumu takip eden biriyimde.

Ben gördüm merak etme Kaan,Sövülmeden kelle avcısı adı verildi insanlara bilenler biliyor.Salonda imparator diye bu forum ekibi bağırdı Özyere Koçluk dönemi.Murat Özyer Ne yaptı koçluk dönemi ,Her sene değişken başka stil kadro kurdu,Fenerden en ağır mağlubiyetimizi aldırdı,21m dolar harcayıp dönem şartlarında büyük paralardı 0 başarı elde ettimi etti.Takıma oynatığı oyun tepeye çkıp uzuna pas ver ikili oyununda başka bir oyun oynattımı hayır.Bana kalkıp Murat Özyerin koçluğundan bahsetmeyın canlı canlı gördük yaşadık.

Her sene farklı takım kurdu? hepi topu 2 yıldan bahsettiğimizin farkındasın değil mi?

O zamanlar 20 li yaşlardaydın sanırım hayatın Avrupa'da (2. kupası bile olsa) son 4'e kalmakla geçiyordu da başarıdan saymıyorsun. Birde 21M dolar. Vay arkadaş.. Ne paralar harcıyormuşuz da haberimiz yokmuş.

Ve evet bağırıldı, nbende bağırdım Murat Özyer diye. Neyi komik ya da neyi ayıp? Asvel maçında bağırdım. G.Canaria maçından sonra bağırdım. Hiç de gocunmadım.

İnşallah kulüp de buraları okuyordur da sen ve senin gibi basketbol olayını 20'li yaşlarda çözen arkadaşlardan faydalanır.Not: pardon 20'li yazıp hakaret etmişim. 17-18 olacak..

Ergin ataman bile yöneticilerle polemik yaşamamıştır sizin yaşadığınız kadar,beyler birbirimize muhalefet olma zamanı değil zaman takımın eriyip gitmesini verilecek tepkilerle bir nebze dindirebilmektir,lütfen renkdaş olarak aynı yoldan ilerleyelim bırakın murat özyeri filan lütfen..!

Kim ne kadar doğru, kim ne kadar yalan söyler bilmem ama kör olanın bile göreceği bariz bir gerçek var ki o da Arroyo'nun kadın ve erkek takımında en fazla ayrıcalık gösterilen oyuncu olmasıdır.

Erceg, Pocius, Micov,Ender, Kerem, Nevriye, Lyttle, Bone, Nuria, Casas bugün çekip gitse kendi adıma gıkımı çıkarmam.Hatta bu arkadaşlara gösterdikleri sabırdan ve uzlaşıcı tavırlarından dolayı teşekkür ederim.

Ancak bu arkadaşlara göre kat kat fazla tölerans gösterilen, ödemeleri yapılan Arroyo'nun, bu arkadaşların gösterdiği sabrın yarısını göstermemesi beni son derece üzmüştür ve Arroyo'nun karakteri açısından hayal kırıklığına uğratmıştır.Yasal olarak sabır gösterme zorunluluğu var mıdır? Tabi ki yoktur.

Ama en azından bize yine para için gelen Mİcov , Erceg , Pocius kadar fedakar davranmasını beklerdim.Şurda 3 ay sonra lig bitecek.Sen de şu 3 ay arkadaşların gibi paranı gecikmeli al, takımını yüz üstü bırakma.Bu kadar da profesyonel olmayı ver.Ölmezsin ya Carlos

Şu zor günlerde takımını bırakmayan, bu sezonu bitirecek oyuncuların hepsi bana göre ''efsane'' lafını Carlos'tan daha fazla hakkediyor.Çünkü bir kulübün efsanesi olmak için yetenekli olmaktan çok, o kulübe olan aidiyet duygusunu yaptığın fedakarlıklarla göstermen gerek.Kaldı ki Galatasaray'ın tarihinde, gerektiğinde aidiyet duygusunu profesyonelliğinin önünde tutmuş gerçek efsaneler vardır.

Onlara efsane derken Carlos'a da efsane dersem onlara ayıp etmiş olurum

Her şeyi yazıp yaşım büyük yaşınız yetmez demek ne kadar komik ya.

Oldu kardeşim. Sen herkese salla, herkesi kılıçtan geçir. Şubeyi bu hale getiren adamlara toz kondurma. Ondan sonra benim yaşım büyük. Değil benden 5, 55 yaş daha büyük olsun ben sana saygı duymam

Hem diyorsun ki Kızılyıldız maçı zamanı Arroyo gelmek istemedi, hem diyorsun ki ilk fırsatta kaçtı. Ya bu ne arkadaş. Adamın kaç defa ihtar çektiğini yazdık buraya. Arroyo'nun söylemesine gerek yok.

Hawkins'in Arroyo'nun milyon dolar aldığı sezon bile 21 M dolar harcamamışız. Gelmiş 21 Milyon harcadı diyorsunuz. Vallahi sizin bu yazılardan iyi komedi filmi çıkar. Kör düşmanlık. Gözümü kapatıp kayayı fırlatın. Kime çarparsa.

Ekmek parası acitasyonu yapmanın manasının olmadığını bende söylüyorum. Burda herkes hem fikir ama artık güven problemi vardı. Hakkını isteyene vermiyorum eşşek gibi idmana çıkacaksın dersen, o da gitme hakkına sahiptir kimse kusura bakmasın.

Sanki Paul Dawkins'le omuz omuza son şampiyonluk görmüş gibi insanların kimi efsane ilan ettiğine bile karışmışsınız.

07-08 sezonu GS'nin en iyi dönemlerinden biriydi ve kabul etmesen de Özyer dönemiydi ve Eurocup'ta final oynadık. Bugünkü gibi koy takımları yoktu. Rudy Fernandez,Domercant, Rubio, Marc Gasol gibi adamlar Eurocup oynuyordu ve biz o takımların içinde F4 yaptık. Zaten o takımın oyuncuları gitti NBA'de şansını denedi.

GS hiçbir zaman yabancı da istikrar sağlamadı zaten. Mahmuti'de ikinci senesinde takımın 3 yabancısını değiştirdi. Ergin Hoca'da zorunluluktan da olsa değiştirdi. Özyer gayet başarılı bir koçtu.

Burada bir Allah'ın kulu bile bizim yönetim başarılıdır, yeterlidir , şubeyi güzel yönetmektedir demezken, bazı arkadaşları şubeyi bu hale getirenleri toz kondurmamakla suçlamak entersan bir kafa.

Kim mesela şubeyi yönetenlere toz kondurmuyor?

Ha birileri Arroyo'yu efsane görmeyi kendisine hak görürse, birileri de görmemeyi hak görür.İki düşünceye de sahip olan gerekçelerini yazar.Burada anormal olan ne?Sen buraların muhtarı mısın?

Muhabbet kızışır, üslup sertleşir ayrı konu, neticede hepimiz insanız. Ama sen durduk yere, kimse sana bir şey dememişken konuşmalara saygısız, ergence bir üslupla girersen daha çok yaşınla ilgili laf duyarsın.Ama yanlış anladığın bir nokta var.Burada bahsedilen fiziksel yaşın değil.Kafanın olgunluk yaşı

Her şey düzmece olabilir ama Arroyo’nun kendisine diğer takım arkadaşlarından hariç ayrıcalık istediği çok net bir gerçek. Zaten yaşı da 36 oldu seneye o paraları kimse vermez kendine kusura bakmasın ama Galatasaray’da parası da kalmamıştır. 2 ay ödeme yapılmadı diye kaçıp gitmek saygısızlıktır. Yolu açık olsun. Gidip ülkesi takımlarında 100 bin dolara oynar artık.

Her şey düzmece olabilir ama Arroyo’nun kendisine diğer takım arkadaşlarından hariç ayrıcalık istediği çok net bir gerçek. Zaten yaşı da 36 oldu seneye o paraları kimse vermez kendine kusura bakmasın ama Galatasaray’da parası da kalmamıştır. 2 ay ödeme yapılmadı diye kaçıp gitmek saygısızlıktır. Yolu açık olsun. Gidip ülkesi takımlarında 100 bin dolara oynar artık.

Aynen katılıyorum.Söylenilenler doğru olmayabilir ama biz kulüp olarak zor durumdayız ve Arroyo da bu durumda belki biraz daha sabredip kahraman olmayı tercih edebilirdi.Bu yüzden ona saygısızlık yapamayız bize yaşattırdığı her güzel an için teşekkür ederiz ama bu yaşananlarla bişey eksik kaldı içimizde.Biz zaten bize yaşatılanlara yönetim bazında kzııyrouz ancak bu Arroyo yada kızmayacağız anlamına gelmiyor.Çünkü sanırım hepimizden daha çok Ergin hoca hayal kırıklığı yaşamıştır en çok o güveniyordu çünkü.

Aynen katılıyorum.Söylenilenler doğru olmayabilir ama biz kulüp olarak zor durumdayız ve Arroyo da bu durumda belki biraz daha sabredip kahraman olmayı tercih edebilirdi.Bu yüzden ona saygısızlık yapamayız bize yaşattırdığı her güzel an için teşekkür ederiz ama bu yaşananlarla bişey eksik kaldı içimizde.Biz zaten bize yaşatılanlara yönetim bazında kzııyrouz ancak bu Arroyo yada kızmayacağız anlamına gelmiyor.Çünkü sanırım hepimizden daha çok Ergin hoca hayal kırıklığı yaşamıştır en çok o güveniyordu çünkü.

Yok hocam. ''Arroyo da arkadaşlarının gösterdiği sabrı göstermeliydi'' diye fikrini beyan ettiğinde otomatik olarak yönetimi başarılı bulmuş , toz kondurmamış oluyorsun.Böyle tuhaf bir algı var

Arroyo bu sene sakatlıklar yaşadı, son sakatlığından sonra pek toparlayamayacağını düşündü, burda boş boş duracağıma bari ailemle vakit geçiririm diyerek ayrıldı diye düşünüyorum. Bu sene kesinlikle geçen seneki performansında değildi, sezon başında da sanki opsiyonumuzu kullanmasak mutlu bile olurdu belki de, ki Nolan da o rahat etsin kısa ama öz oynasın diye alındı. Yani ben buna bir yerde takımı bırakıp gitme değil emekli olma gözüyle bakıyorum. İdeal dünyaya göre düşünürsek çok üzücü bir durum ama görüyoruz ki bu sene takımın hedeflerine ulaşması için (en büyük hedef bence tbl'de yarı final sonrası zor görünüyor) tamamı savaşçı 5'le oynamamız gerekiyor. Kağıt üzerinde çok büyük güç kaybettik gibi görünse de pratikte değişen birşey yok hatta son zamanlarda takımın bu mücadeleci ruhu çok hoşuma gidiyor. Seneye de atletizm ve defans konseptinde bir takım kurulmasını umuyorum.

Hiç bir oyuncu yönetimin beceriksizliklerini sineye çekerek parasının gecikmesine sessiz kalmak zorunda değil.

Hem Ünal Aysal yöentimi, hem Duygun Yarsuvat yönetimi taraftara ve Galatasaray'a ihanet ettiler. Beddualarım her iki yönetime de, Allah kahretsin hepsini.

Ben kızamıyorum Arroyo'ya.
Keşke böyle olmasaydı.
Furkan bile gitmişken Arroyo'ya nasıl gidersin demek bana uygun gelmiyor.
Yolu açık olsun...

Arroyo bırakıp gitti diye eleştirilebilir kişinin düşüncesidir, karakterine laf etmek uygun değildir. Parasını almadığı için gitmesi bir karakter sorunu değildir.

Başlığın amacından sapan iletileri silindiğini bildirmek için yazınca, söylenecek çok şey olmasına rağmen es geçmek zorunda kalıyor insan. Özellikle de Özyer noktasında..

Bu arada ufak bir hatırlatma yapayım: Önemli olan insanların yaşı değil, düşünceleridir. Ve kimseyi düşünceleri nedeniyle küçük göremezsiniz bu forumda. Yarın bir gün sizden yaşça büyük biri gelip size, "evladım büyü de gel" der, söz söyleyecek hakkınız olmaz.

Neticede geri dönüşü olmayan bir yola girildi, ve artık Arroyo başlığı olması gereken yere doğru yolculuk yapsın.