Casa Ted Kolej: 86 - Galatasaray C.C: 91

Öndeyiz diye akıllık edip çıktık son saniyelerde.Meğersem maç uzatmaya gitmiş.Şansa bak ama AnkArAlı AslAnlAr olarak GS mizi yanlız bırakmadık..

arkadaşlar takımımızı kutlarım ilkin.ankarda maçı izleyen arkadaşlar resim ve videolarını koysalarda bizde muhteşem taraftarımıza bakalım.bu arada tufan 2 haftadır çok ii allah bozzmasın

güzel bir galibiyet tebrikler... :claps sunu sölemek istiyorm: takıma söylenenler gibi 4 numara bi oyuncu gelirse bu takım cok ama cok büyük işler yapar ayrıca tufan'da 2 haftadır harika işler yapıyo..takımımız cok iyi yolda.. :atki

tufan telekom maçını tekrarladı diyebilirim.son periyotta fitch in olmadığı dakikalarda sayı yükünü tek başına sırtladı.tam saymadım ama arka arkaya 3 tane üçlük attı.sonra fitch girdi ve tıkandık geçen hafta olduğu gibi.son anlarda da fatih devreye girdi hem takımı hem seyirciyi ateşledi.inşallah haftaya cola turcayı yenip 4.lükte iyice rahatlarız.

tribünde yerimizi aldık maç boyu hiç susmadık ankaragüçlülerin sesini bastırdık yine ama çok daha büyük bir destek olabilirdi eğer tüm GALATASARAYLILAR bize katılsaydı.sadece üçlülere katılan taraftarı biraz daha destek vermeye çağırıyorum burdan!recep ankaralıya değinmeden geçmek olmaz tabi!"son 1 saniye saat çalışmıyo ben tutuyorum" deyip şutu bekleyen ve top elden çıktıktan sonra düdüğü çalan sevgili hakemimizi tebrik etmek istiyorum..

Bu arada Fatih Solak her türlü istatistiğe el atmış: 12 sayı (1 sayı: 4/10, 2 sayı:4/6), 10 ribaund( 6 hücum, 4 savunma), 2 asist, 2 top çalma, 3 blok :claps :claps :claps

Galibiyet için oyunuclarımızı kutluyorum umarım güzel 1 hafta geçirip iyi idmanlar yaparak derbi mücadelesine hazırlanırlar malum bjk de son 4 maçını kaybetti aman diyelim ...

Oynanan oyunla ilgili yorumlar yapılmış. İstatistikler de birçok şeyi anlatıyor zaten. Recep Ankaralı´yı vicdanıyla baş başa bırakıyorum sadece. Maçın muhasebesini yaparken görevimi hakkıyla yaptım diyebiliyorsa söylenecek bir şey yok.

Tribüne gelirsek bilet fiyatlarının 10 YTL olmasına rağmen çok sayıda taraftarın gelmesi şaşırttı beni. Geçen sezonki maça 20-25 kişi ancak gelmişti. Demek ki taraftar bu takıma güveniyor.

Tribünleri beğenen arkadaşlarla aynı maçı izlemedik sanırım. Maç kopmamışken futbol marşı söylüyoruz, kazanmışız gibi tezahürat ediyoruz, fenere küfür edip başkanına laf atıyoruz... Bu mu iyi tribün? Bu mu takıma destek vermek? Murat Özyer açıklamalarında taraftar desteğinden dolayı -elindeki malzemenin ne olduğunun bilinciyle- teşekkür ediyor. Bari gelen taraftarı küstürmeyim diyor. Taraftar da bir zahmet galibiyet rehavetine kapılmayıp şapkasını önüne koyarak ben nerede hata yaptım desin. Çünkü play off´da olası bir eşleşmede Ankara´da Türk Telekom ile birbirinden önemli en az iki maç oynayacağız.

Eren Ayaz' Alıntı:
tribünde yerimizi aldık maç boyu hiç susmadık ankaragüçlülerin sesini bastırdık yine ama çok daha büyük bir destek olabilirdi eğer tüm GALATASARAYLILAR bize katılsaydı.sadece üçlülere katılan taraftarı biraz daha destek vermeye çağırıyorum burdan!

Demek ki Ankaragüçlüler sadece Ankaragücü ve Telekom´u desteklemeye gelmiyor. Tribünler hakkında engin deneyimi olan bazı arkadaşların düşüncelerinin aksine.

Sadece üçlülere katılan taraftarı eleştirirken önce kendi yanlışlarına bakmak nasıl olur? Tribünde basketbol branşımıza özgü olan (Bu sene baskette tarih yazalım..) tezahürat söylendi de katılım mı olmadı? Sen takıma destek vermek yerine kendi egonu tatmin etmek için fenere söv. Sonra da bu ve benzeri tezahüratlara katılmadı diye diğer tribünleri eleştir.

Kafalarda soru işareti olmaması için baştan söyleyim. Maçta mücadele boyunca susmayan pota arkasında değildim. Yaram ordan kaynaklanıyor (!)

valla boyle bir macı boylebir skorla rekabetin surekli oldugu ortamda maçtan kopmayarak kazanmaamız cok gusel bir haber takımımıza gercekten tebrikler.bunun yanında skorlara baktıgımda bu sefer takım butun olarak oynamıs durumda bunada ayrıca mutlu oldum.Recep Ankaralı ya rağmen bu maçı kazanmıs olmamıza yine + bir nokta bu federasyona bağlı bir hakem oldugunu hatırlattı bize ki gecen haftaki tt macı icin 4 bin ytl ceza aldık

onuryavuz' Alıntı:
Demek ki Ankaragüçlüler sadece Ankaragücü ve Telekom´u desteklemeye gelmiyor. Tribünler hakkında engin deneyimi olan bazı arkadaşların düşüncelerinin aksine.

Sadece üçlülere katılan taraftarı eleştirirken önce kendi yanlışlarına bakmak nasıl olur? Tribünde basketbol branşımıza özgü olan (Bu sene baskette tarih yazalım..) tezahürat söylendi de katılım mı olmadı? Sen takıma destek vermek yerine kendi egonu tatmin etmek için fenere söv. Sonra da bu ve benzeri tezahüratlara katılmadı diye diğer tribünleri eleştir.

Kafalarda soru işareti olmaması için baştan söyleyim. Maçta mücadele boyunca susmayan pota arkasında değildim. Yaram ordan kaynaklanıyor (!)

amacım polemik yaratmak değil ama şunu söylemeden edemiyorum tezahüratların sadece bir bölümüyle ilgili yorum yapmazsan daha iyi edersin.bunu yaparsan da maç boyunca takıma destek vermiş, rakip hücumlarda nefesi tükenene kadar ıslık çalmış, geriye düştüğünde takımı yeniden coşturabilmek için yine avazı çıktığı kadar bağırmış sadece molalarda susmuş taraftara haksızlık etmiş olursun.aziz yıldırım fenerbahçe spor klübünün başkanıdır futbol takımının değil.galatasaray da bir spor klübüdür ve sadece futbol dalında değil birçok spor dalında mücadele vermektedir.milyonlarca taraftarın yan yana,şampiyon cimbom, en büyük cimbom gibi tezahüratlar futbol takımı için yapılabildiği gibi basketbol takımı için de yapılabilir.aynı zamanda 4sene üst üste şampiyon olduk,deplasmanda sami yende taraftarın hep seninle gibi futbola yönelik tezahüratların yapılması bir hatadır bu konuda sana katılmakla beraber bu tezahüratları maçta yapılan tek tezahüratmış gibi, maç boyunca sadece futbol takımına yönelik tezahürat yapılmış gibi göstermenin yanlış olduğunu ve o taraftara büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum.aziz yıldırım ve tümere yapılan protestolara da söylenecek bir şey yok bence.sana göre öyle olmasa da bu protestolar gayet yerinde ve zamanında yapılmıştır.eleştirmek gayet doğal ve olumlu bir davranış olmakla birlikte eleştirinin dozunu ve yöneldiği yerle eleştiri arasındaki oranı iyi ayarlamak gerekir.pire için yorgan yakmak, yorgana yazık etmektir..

Heyecanlı ve çekişmeli bir maç oldu. Fitch'i eleştirmekten sıkıldım artık ama o oyundayken neredeyse her üç hücumdan ikisini o kullanıyor. Geri kalan oyuncular ise oyuna soğuyorlar.

Maçta shields'a yapacak birşey yoktu. Adam aldığını salladı. Ancak kolej bu oyun mantığıyla çöküşü kaçınılmazdır. Pota altını neredeyse tamamen unuttular. sırf üçlük sallayan bir takım hüvviyetine bürünmüşler. Disiplinli oynayan ve kadro kalitesinin üzerinde iş yapan takım gitmiş yerine ne oynadığı belli olmayan bir takım gelmiş. Buna rağmen bu kadar zorlanmamızı anlamış değilim. Hansen'i çok beğenirim. Savunması çok iyi bir oyuncu ama pota altında ne hansen ne de jensen Fatih'e direnemezdi onu daha fazla kullanmamız gerekirdi.

Tufan haricinde ve biraz da Mitcell haricinde bana takımımız pek bir ışık vermiyor umarım şu baksi geçen 4 numara transferi iyi çıkar da takımın çehresi değişir.

bu hafta oynıyacağımız bjk maçı salon full olur düşüncesindeyim denizli maçının cuma oynanacak olması bu ihtimali daha da güçlendiriyor

http://img222.imageshack.us/my.php?imag ... t09kj9.jpg

http://img222.imageshack.us/my.php?imag ... t09kj9.jpg

http://img213.imageshack.us/my.php?imag ... 547ln7.jpg

http://img213.imageshack.us/my.php?imag ... 610vx5.jpg

http://img208.imageshack.us/my.php?imag ... t09kn1.jpg

Murat Özyer: “Akıllı ve Mücadeleci Oynadık”

Galatasaray Café Crown Coach’u Murat Özyer, deplasmanda Casa TED Ankara Kolejliler karşısında aldığımız 91-86’lık galibiyeti resmi sitemize değerlendirdi.

Maçın başında istediğimiz ritmi tutturamadığımızı söyleyen Murat Özyer, “İkinci yarıda ve uzatmada hem akıllı hem mücadeleci oyun sergileyip önemli bir galibiyet aldık. Ligde yine ilk 4’teyiz” dedi.

Coach Özyer, “Bilhassa Türk oyunculardaki konsantrasyon ve istek düzeyinin üst seviyede olmasının, bizi bu noktalara getirdiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Galatasaray taraftarının desteği sayesinde Ankara’yı deplasman gibi görmediklerini söyleyen Murat Özyer, takımı yalnız bırakmayan ve Başkent’te de ev sahibi konumuna getiren taraftarlara teşekkür etti.

Önümüzdeki Beşiktaş Cola Turka maçından da söz eden Murat Özyer, lig ve play off’taki performansımızı belirleyecek bu önemli derbi için çalışmalara şimdiden başladıklarını ifade etti.

Galatasaray Cafe Crown: Mitchell 18, Tufan 19, Fitch 25, Fatih 12, Burak 3, Murat 5, Tolga 9, Cemal, Mithat, Holman

onuryavuz' Alıntı:

kimin yarası var ya da yok beni ilgilendirmez ama kimse ankaralı aslanlara laf etmesin burda yuksek fiyata ragmen içeri girip 40dak+uzatmalarda hiç susmayan bi tarftar topluluguna laf soluyorsunuz dikkat edin derim biraz.. ;)

futbolla ilgili besteler sölendi diye biraz serzeniş oluyor ?Bu sene baskette tarih yazalım solendi güzel bi şekilde aynı şekilde ölüm varmıs korku varmıs sölendi harika şekilde uzunca süre karşilikli şekilde.Diyorsunuz ki küfür var fenere ve başkanına ee galatasarayın oldugu her yerde fenerle ilgili tezahürat normaldir tersi de ayni şekilde tabi..

Bu durumdan cok da rahatsız oluyorsanız daha iyi bi toplulugunuz varsa gelin pota arkasına beraber yapalım bu işi biz hep ordayız.. ;)

Bu arada maça gelen ankaragüclü dediginiz 15-20 kişilerdi ne sesleri cıktı ki burda muhabbeti oluyor?Sesleri cıkan ted in her maçina gelen maraton taraf seyircisi onlar da ögrenciler ve veliler cidden basketbol kültürü olan bi takımdır zaten kolej..

http://img77.imageshack.us/my.php?image ... t06rb9.jpg

laf sölediginiz taraftara bi bakın derim.... 8)

Eren;
Basket takımının maçında Aziz Yıldırım ve Tümer için yapılan tezahüratları haklı bulan bir anlayışa söyleyecek bir yorumum yok. Yalnız yazıları bir bütün olarak okumanı öneririm. Eleştirimin amacını "Testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur. " atasözüyle bağdaştırsan daha iyi olurdu. Ben azınlıkta kalmayı tercih ettim bu konuda.

Çağlar;
En sevmediğim şeydir yaşı gündeme getirmek ama başka çare bırakmıyorsun üslubunla. Biz büyüklerimizden (Tolga Abi, Ersin Abi, Adnan Abi...) büyüklere saygı küçüklere sevgi anlayışını öğrendik, büyüklerimizi cümle arasında tehdit etmeyi değil!

Ben Ankaragüçlüler geldi dedim, bizden daha iyi destek verdiler demedim yazıyı dikkatli okursan. Tribüne yıllarını vermiş bazı arkadaşlar Ankaragücü taraftarının Kolej maçlarına gelmediğini ifade ediyordu.

Not: Konu başlığında kirliliğe sebebiyet vermemek için konu hakkında artık yorum yapmayacağım.

Saha içindeki ve tribündeki bazı olumsuzluklara rağmen takımımızın Ankara´dan galibiyetle dönmesi çok güzel oldu.

onuryavuz;

Ben kimseye saygısızlık yapmadım o postumda da tehdit fln yok yanlıs anlaşilma var sadece diyorum ki biz hep ordayız hep armanın peşindeyiz gelin konusalım büyügümsünüz biz bizden büyüklere saygısızlık yapmamayı abiyi kardeşi cok iyi bilen bir grubuz..Bu maçta size göre yanlıslar olabilir bunları burda ya da reelde konusmadan da aşamayız pazar günü bilkentte olucaz orda olursanız konusabiliriz size yanliş gelen yönleri..

Benden 10 yas büyük olan birine asla burda saygısızlık yapmam varsa attıgım postta bir tehdit bir saygısızlık gösterin susuyum ben de...

her neyse konu cok uzadı varsa yanlişimiz affola.. ;)