Cebimdeki Günah Keçileri

Üzücü ve ezici bir mağlubiyetten sonra açıyorum bu başlığı.
Deminden beri okuyorum başlığı, yuzde 90 Stickland ve Murat Özyer suçlanıyor..
Ama 2 sayı ile oynayan Gurovic in dokunulmazlığı devam ediyor.

Acaba diyorum biz bu günah keçileri her daim yanımızda olsun diye arka cebimizde mi taşıyoruz.Yenildik mi hemen çıkaralım kartımızı..Tak..İsim belli;
ya MS ya MÖ..

Hemen geçen seneye gidelim.Lütfen hatırlamaya çalışın.Kimdi arka cebizimdekiler..
Dee Brown ve Murat Hoca..
Yenildik mi?Hop..Dee brown hazır..

İşin trajikomik tarafı Dee nin şimdi kıymete binmesi.
herneyse ben uzun zamandır gördüklerimi yazdım..Alınma gücenmece yok..

Not:Strickland bencede takım için yetersizdir ve yerine başkası gelmelidir.Tıpki Murat hocanın yetersiz olması gibi.Ama hiçbiri benim taşıdığım günah keçilerinden değildir..Bu nedenle başlıkta hiçkimseyi savunmuş değilim.

Gurovic'in 2 sayı ile oynamasınında suçu hoca..adama bi tane set varmı ? yok.. adamın en büyük özelliği nedir ? 3leri cezalandırması.. senin buna alternatif bi setin var mı ? yok.. eee bu adam da Graves gibi içeri girip zorlasın , hoplasın zıplasın diyen bi adam değil..normal 2 sayı da kalması..naapsın herif karşısında ki müdafanın üstünden zıplasın smaç mı bassın..el insaf..suç onda değil , 6 aydır şu adama doğru düzgün set çizemeyen kenardaki herifindir..

Guroviç 20-25 sayı attıgında ortalıgı ayaga kaldıranlar 2 mac kötü oynadı diye dışlamaları cok yanlış

Levent ÖKTENER' Alıntı:
Gurovic'in 2 sayı ile oynamasınında suçu hoca..adama bi tane set varmı ? yok.. adamın en büyük özelliği nedir ? 3leri cezalandırması.. senin buna alternatif bi setin var mı ? yok.. eee bu adam da Graves gibi içeri girip zorlasın , hoplasın zıplasın diyen bi adam değil..normal 2 sayı da kalması..naapsın herif karşısında ki müdafanın üstünden zıplasın smaç mı bassın..el insaf..suç onda değil , 6 aydır şu adama doğru düzgün set çizemeyen kenardaki herifindir..
İşte Gurovicin bugünkü etkisizliğini anlatan cümleler

Zaten Gurovic 3lük atmaktan başka bir özelliği iyi olsaydı Milli Takımın vazgeçilmez yıldızı olurdu. Yok işte ne drive özelliği var ne ribaund alma kapasitesi iyi ki 2,01 lik Milojevic 2,07 lik Gurovicten daha iyi bir ribaundcu. nede maçı çevirebilme özelliği bence çok yetersiz çünkü post bölgesinden 2 sayılık bir sayısını bile göremedim ya 3lük yada boş bulursa fast breakde turnike. kalırsa küçük maçlada 30-35 sayı bile atar ama neye yarar takıma büyük maç kazandıramadıktan sonra...

Günah keçisi bulmak gerçekten çok kolay.
Futbolda her ne olursa olsun Skibbe,
Baskette her ne olursa olsun Murat Özyer.
Alıştık gerçekten kendi adıma alıştım ve yapıcılık yok farklı birşey yok.
Murat Özyer'e hayatında basketbolu arkadaş arasında oynayan insanlar sen yeteneksizsin diyorsa, kabiliyetsiz diyorsa ben kime ne diyeyim ki ?
Gazetelerde okuduğum yazarlardan hiç bir farkınız yok onları da sevmiyorum onlar gibi yazanlarıda.

Buducnost takımının bizden çok daha iyi olduğunu sanırım bilmeyen yoktur geçen hafta belli olmuştur bu.Yıllardır birbiriyle oynayan oyuncuların bizi ezmesine inanın şaşırmadım hatta maçı izlemedim bile ancak dediğim gibi bazıları bizim yerimize izliyor ve hatta yeteneksizsin beceriksin bile diyebiliyor.

Yeterli değilsin demekle yeteneksizsin demek arasında o kadar çok büyük fark var ki anlamanızı beklemiyorum...

Beyler nolur yapmayın.

Bu takım daha yeni kuruldu.ilk defa avrupa çapında yabancı oyuncular alındı.Yıllardır küme düşmeye oynayan takımdan iddialı bir takıma geçiş aşamasındayız.Bu süreci kısa sürede atlatmak o kadarda kolay değil.

Bu sene fazla birşey beklememek gerekir.Çünkü yerli oyuncularımız çok kalitesiz.Amacımız takım olmaya çalışmak olmalıdır.En önemliside yıllardır kaybetmeye alısmıs bir takımın tekrar kazanmayı alıskanlık haline getirmesini beklemeliyiz.Bunun içinde zaman gerekir.

Gurovic gibi kaliteli bir adamda tarihimizde gelmedi bu arada.Bari onu eleştirmeyin ayıptır.
Şu an tek yapılması gereken destek vermektir.Ve transfer döneminde en az 3 yerli oyuncu takviyesi
Gerisi laf_ı güzaf ...

Burak a katılmamak elde değil. Digitürkten bir rica da bulunulsa da molalarda Galatasaray tarafındaki taktik tahtaya zommlasa kamera çizilen setleri aramızdaki cevherler yorumlar doğru set mi yanlış set mi yanlışsa o engin basketbol bilgileri ile bize bir kaç savunma ve hücum seti çizerler tabii lütuf ederlerse.

Murat Baylan' Alıntı:
Burak a katılmamak elde değil. Digitürkten bir rica da bulunulsa da molalarda Galatasaray tarafındaki taktik tahtaya zommlasa kamera çizilen setleri aramızdaki cevherler yorumlar doğru set mi yanlış set mi yanlışsa o engin basketbol bilgileri ile bize bir kaç savunma ve hücum seti çizerler tabii lütuf ederlerse.

Hocayı kimler eleştirebilir, onu da söyler misiniz?

Kimden icazet almak gerekir eleştirebilmek için ya da?

Evren YILMAZ' Alıntı:
Beyler nolur yapmayın.

Bu takım daha yeni kuruldu.ilk defa avrupa çapında yabancı oyuncular alındı.Yıllardır küme düşmeye oynayan takımdan iddialı bir takıma geçiş aşamasındayız.Bu süreci kısa sürede atlatmak o kadarda kolay değil.

Bu sene fazla birşey beklememek gerekir.Çünkü yerli oyuncularımız çok kalitesiz.Amacımız takım olmaya çalışmak olmalıdır.En önemliside yıllardır kaybetmeye alısmıs bir takımın tekrar kazanmayı alıskanlık haline getirmesini beklemeliyiz.Bunun içinde zaman gerekir.

Gurovic gibi kaliteli bir adamda tarihimizde gelmedi bu arada.Bari onu eleştirmeyin ayıptır.
Şu an tek yapılması gereken destek vermektir.Ve transfer döneminde en az 3 yerli oyuncu takviyesi
Gerisi laf_ı güzaf ...
Dediğin şey çok güzel ama ayrı bir tarışma konusu..
mesela "Yıllardır küme düşmeye oynayan takımdan iddialı bir takıma geçiş aşamasındayız" demişsin..Peki seneye aynı oyuncular bu kadroda olacak mı lütfen biri söylesin bana..
yoksa yeni 5 yabancı alıp..Gene " takım olma" veya"istikrar " gibi şeylerden mi sözedicez..Lütfen biri acıklasın..

Hocayı isteyen herkes eleştiriyor bunun için icazet alıyorlar mı bilmem ama Galatasaray Erkek Basketbol Takımı antrenörü ve yardımcılarının çizemedeği setleri çizecek olan varsa buyursun bizde basketbol biligimizi genişletip ilerletelim.

Bu siteye yeni üye olmuş birisiyim.bu da ilk mesajım.ilk mesajımı ağır bir mağlubiyetden sonra yazmak bni de son derece üzüyo.Ama görünen köyde klavuz isyemiyo.belki idarecilerimiz ve teknik kadromuz iyi niyetli olabilirler ama ortada aylardan beri hazırlanan bu takımın istikrarsız ve başarısız sonuçlar alması yatıyo.

Türkiye kupasında üst tura nasıl çıktığımz belli,ligde vasat takımlara karşı alınan galibiyetler var.Özelliklede son lig maçında aldığımz galibiyet bile bu takımın daha takım olamadığını kanıtlıyo.Selçuk takımını ite kaka zar zor yenebildik.Avrupadan elenmemize neden olan bu takımıda ay.şahank de taraftar desteğiyle zar zor yendik.deplasmanda neler olduğu ise ortada.Bzm türk oyuncularımzın kapasitesi zatn belli.bunu bn rahatlıkla görebilirken yetkililerin görememsi son derece şaşırtıcı.Gelen yabancıların katkısıda (zizic ve milo hariç) çok yetrsiz.Adam akıllı bir oyun kurucu bu takıma şart.Hedeflerimizden birer birer uzaklaşıoruz.Ama bz GS taraftarıysak bu takımın formasını taşıyan herkese köstek değil destek olmak zorundayız.

Taraftar olabilmek gerçekten çok zor bir şey.Biz eğerki GS taraftarıysak armamızı taşıyan herkesin yanında olmak zorundayız.Takım galip gelsede mağlup gelsede omuz omuza vermeliyiz.Feneri 9 yıldır kadıköyde yenemiyomuşuz 99 yıl olsa fark etmez.Herkes üzerine düşen vazifeyi yaparsa hiç bi branşda başarısız sonuçlar almayız.Başarı herkesin ise başarısızlıkda herkesindir.

lafımı çok uzantığımın farkındayım.ama biz kendi üzerimize düşen görevi yapalım.bu yenilgilere rağmen yapalım ki herkes GS taraftarının büyüklüğünü görsün.Saygılarımla

Biz şurdan 12 adam çıkalım düzenli antrenman yapalım.2 sene sonra milyon dolarlık yabancıları olan Galatasaray'ı yeneriz bir arada oynamaya alıştığımızdan,yeni takım olmadığımızdan...
Bu mu basketbol?

Murat Baylan' Alıntı:

Ne zaman istersen sana basketbol'la ilgili var olan her türlü seti çizeyim ama sen bunlardan anlarmısın onu bilmiyorum.Lütfa ihtiyacın varsa onuda yaparız.Nede olsa çok bilmiş ve ukalayız ya

Burak Barut' Alıntı:
Günah keçisi bulmak gerçekten çok kolay.
Futbolda her ne olursa olsun Skibbe,
Baskette her ne olursa olsun Murat Özyer.
Alıştık gerçekten kendi adıma alıştım ve yapıcılık yok farklı birşey yok.
Murat Özyer'e hayatında basketbolu arkadaş arasında oynayan insanlar sen yeteneksizsin diyorsa, kabiliyetsiz diyorsa ben kime ne diyeyim ki ?
Gazetelerde okuduğum yazarlardan hiç bir farkınız yok onları da sevmiyorum onlar gibi yazanlarıda.

Buducnost takımının bizden çok daha iyi olduğunu sanırım bilmeyen yoktur geçen hafta belli olmuştur bu.Yıllardır birbiriyle oynayan oyuncuların bizi ezmesine inanın şaşırmadım hatta maçı izlemedim bile ancak dediğim gibi bazıları bizim yerimize izliyor ve hatta yeteneksizsin beceriksin bile diyebiliyor.

Yeterli değilsin demekle yeteneksizsin demek arasında o kadar çok büyük fark var ki anlamanızı beklemiyorum...

senin söylediklerine göre murat özyer'i eleştirmek için murat hocadan daha iyi antrenör olmak gerekiyor yada profosyonel basketbolcu.buducnost bizden çok daha iyi takım demişsin geçen sene biz ne yapmışız buducnost ne yapmış ulebcup ta araştırırsan öğrenirsin.geçen seneki kadromuzda yıllardır birarada oynayan takım değildi.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Murat Baylan":2ib24gq7]Burak a katılmamak elde değil. Digitürkten bir rica da bulunulsa da molalarda Galatasaray tarafındaki taktik tahtaya zommlasa kamera çizilen setleri aramızdaki cevherler yorumlar doğru set mi yanlış set mi yanlışsa o engin basketbol bilgileri ile bize bir kaç savunma ve hücum seti çizerler tabii lütuf ederlerse.

Kimden icazet almak gerekir eleştirebilmek için ya da?[/quote:2ib24gq7]

hocayı eleştirmek için hocadan daha iyi set çizeceğiz.beğenmediğimiz yumurta yüzünden tavuktan daha iyi yumurtlayacağız.yavaş yavaş öğreniyoruz.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Murat Baylan":293zgei9]Burak a katılmamak elde değil. Digitürkten bir rica da bulunulsa da molalarda Galatasaray tarafındaki taktik tahtaya zommlasa kamera çizilen setleri aramızdaki cevherler yorumlar doğru set mi yanlış set mi yanlışsa o engin basketbol bilgileri ile bize bir kaç savunma ve hücum seti çizerler tabii lütuf ederlerse.

Kimden icazet almak gerekir eleştirebilmek için ya da?[/quote:293zgei9]

Sarp kardeşim eleştirmek ayrı birşeydir hakaret etmek ayrı birşeydir.
Bu takımın patronu o takımla yatan kalkan vakit geçiren o.
Sakatlar belli, formsuz olan oyuncular belli.
Yapıcı eleştirileri yapan abilerimiz var, doğrusunu gösteren abilerimiz var.Farkındaysan Murat Özyer'e yeteneksiz diyen topluluğun eleştiri yaptığını düşünmüyorum.
Basketboldan zevk almak için izlemek istiyorum MURAT ÖZYER'İN HATALARINI TAKİP ETMEK İÇİN DEĞİL !