Ceyhun Hocaya Sorular & Eleştiriler

sayın Önder Çiçekoğlu biz Galatasaray düşmaları olarak Ceyhun Hoca'nın oynattığı "magnifical" basketboldan o kadar rahatsız oluyoruz ve kıskanıyoruz ki o sebeple kendisini istifaya davet ediyoruz...

ah birde sizin gibi "ultra süper" Galatasaraylılar bizi engellemese daha neler neler yaparız...

konuya dönersek benim kendisine pek bir sorum yok zira kendisinin Bayan Basketbol şubesinden bizden daha fazla alakadar olduğunu zannetmiyorum...

son olarak 2 defa kendisine eleştiri yazdım 2 side kazandığımız maçlardan sonraydı hangi maçlar moderatör mü admin mi neyse işte ondan bir tane olarak arayıp bulabilirsiniz...

koç istifası söz konusu ise eğer bence Fowles ve Simeone derhal koçluktan istifa etmeli bu işi yapamadıkları kesin...

Sorgulanan şeye bak...
Onlar yerine eurolig'İn birincisi başkası olsaydı ve bu maç 1 ile 16'nın maçı olsaydı tepki ne olurdu deniliyor...

Birincisi onların 1 olup,bizim 16 olmamız başlı başına bir ayıp,sorgulanması gereken önemli bir nokta...Bu kadar derin farkmı var aramızda...

İkincisi bu takım bir ay içinde takımın yarısını kaybetti nerdeyse,iki yıldızı yerine onları belki ikame edebilecek ancak hiçbir zaman tam anlamıyla yerlerini dolduramayacak iki oyuncu aldı...Yani artık o düzeyde değiller...

Şimdi bu iki çok önemli ayrıntıyı sorgulamadan bir kanıya varıyorsun bu mantıklı oluyor,diğerleri art niyetli öylemi...Hadi ordan canım sende!

Birde Ceyhun hoca Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli koçlardan denmiş,bunun aksini iddia edenmi var,kan uyuşmadı diyoruz,yanlış yaptı,bunuda düzeltemedi diyoruz,ismimizin ağırlığı taşıyamadı diyoruz...Demekki bu seviyelerin hocası olmak için sadece iyi olmak yeterli değilmiş diyoruz...

Bu ayrı birşey Ceyhun hocanın değerli bir koç olması ayrı birşey...Değerli bir insan,değerli bir spor adamı ancak başarısız oldu,bunu kabul etsenizde bu,etmesenizde bu...

Selamlar öncelikle. Forumdaki ilk mesajım buraya kısmetmiş. Aslında yeni sayılmam forumda. Yaklaşık 1 yıldan daha fazla süredir her gün takip ediyordum kayıtsız olarak siteyi. Seviye konusunda da dışarıdan biri olarak şunu söylebilirim; cidden fark yaratan bir site. Yalnız ilk olarak şu konuya değinmek istiyorum. Herkesin farklı düşünceleri olabilir, Ceyhun hocayı seven olur, sevmeyen olur, hocalığını beğenen olur, beğenmeyen olur. Bu konuda herkez birbirine saygı göstermelidir. Bu yüzden ben kendi adıma Eyüp Yıldız'a yapılan şeyi kişisel haklara saygısızlık görüyorum ve bu olayın hoş olmadığını belirtmek istiyorum. Sayın Kerem Seçer, Aras Kafkaslı ve Önder Çiçekoğlu'nun sergilediği bu tavrı yadırgadım açıkçası. Ha demişsiniz bu konu forumun genel düşüncesi değildir, önümüzde daha 6 tane Fenerbahçe maçı var daha sonra konuşulmalı. Hayır efendim, katılmıyorum. Bu konunun konuşulması için 6 hezimet daha mı beklemeliyiz. Lütfen kimse arada ki güç farkını anlatmasın. Ne maçlar izliyoruz arada bundan daha fazla güç farklarının olduğu. Ama hiçbir takımın ben daha görmedim bu kadar plansız, programsız, defans yapmayan ve işin acı tarafı hiç bir hücum planı olmayan. Sayın hocamız belki Augustus'u beğenmiyor, sisteminde olmadığını düşünüyor fakat Augustus olmasa dün gece olacakları düşünmek dahi istemiyorum. Tamam Ceyhun hoca bugüne kadar eski takımlarında yaptıklarıyla iyi bir hoca olduğunu kanıtlamıştır fakat önemli olan onun Galatasaray'a gelmesiyle oluşan takımdaki artılar ve eksiler. Üzülerek söylüyorum ki hem oyuncu tercihleri hem oynanan çok kötü oyun eksileri öne çıkartıyor. Eğer adı Galatasaray ise bu takım bu kadar sistemsiz oynayamaz beyler. 14'lük seri yediğimizde hoca bunu izleyemez Galatasaray'da. Bu yüzden kendi adıma Eyüp Yıldız'ın açtığı ve görevliler tarafından daha zamanı değil, çoğunluğun görüşü değil diye kapatılan konuyu geri istiyorum. Madem çoğunluğun görüşü diyoruz, lütfen açın o zaman bir anket, sorun hocamız kim olmalı diye, verin 2 gün süre, görelim bakalım kaç Cem Akdağ çıkacak, kaç Ceyhun Hoca çıkacak yada kaç X çıkacak. Bırakında demokrasiyi yaşayalım beyler.

Bu arada Ceyhun Hoca'ya sorum da şu olacak: "Galatasaray gibi Türkiye'nin en köklü ve en çok taraftara sahip olan bir takımın baş antrenörü olarak oynattığınız basketbolu Galatasaray'a yakıştırıyormusunuz?" Saygılarımla.

Kerem Bozgeyik' Alıntı:
Sorgulanan şeye bak...
Onlar yerine eurolig'İn birincisi başkası olsaydı ve bu maç 1 ile 16'nın maçı olsaydı tepki ne olurdu deniliyor...

Birincisi onların 1 olup,bizim 16 olmamız başlı başına bir ayıp,sorgulanması gereken önemli bir nokta...Bu kadar derin farkmı var aramızda...

İkincisi bu takım bir ay içinde takımın yarısını kaybetti nerdeyse,iki yıldızı yerine onları belki ikame edebilecek ancak hiçbir zaman tam anlamıyla yerlerini dolduramayacak iki oyuncu aldı...Yani artık o düzeyde değiller...

Şimdi bu iki çok önemli ayrıntıyı sorgulamadan bir kanıya varıyorsun bu mantıklı oluyor,diğerleri art niyetli öylemi...Hadi ordan canım sende!

Birde Ceyhun hoca Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli koçlardan denmiş,bunun aksini iddia edenmi var,kan uyuşmadı diyoruz,yanlış yaptı,bunuda düzeltemedi diyoruz,ismimizin ağırlığı taşıyamadı diyoruz...Demekki bu seviyelerin hocası olmak için sadece iyi olmak yeterli değilmiş diyoruz...

Bu ayrı birşey Ceyhun hocanın değerli bir koç olması ayrı birşey...Değerli bir insan,değerli bir spor adamı ancak başarısız oldu,bunu kabul etsenizde bu,etmesenizde bu...
Benim söylemek istediğim şeyleri gene kaçırıyorsunuz siz ben diyorum ki, Ceyhun hocanın bu takımın grup aşamasını 16. bitirmesindeki süreçte yaptığı hatalar tabi ki vardır. Ama neden birdenbire bu maçtan sonra Ceyhun Hoca istifa naraları atılmaya başlandı. Bu maçın diğerlerinden farkı nedir. Hemde daha iki gün sonra ezeli rakibimizle bir tane daha maçımız varken yani takıma destek olunması gereken en önemli dönemde bu öfke kusma neden.
Diğer konuya gelecek olursak tamam siz öyle düşünüyorsunuz kan uyuşmadı diyorsunuz ben de diyorum ki bu kanın Ceyhun hocayla uyuşmasını beklemeliyiz. Bu yerli kadrosu ile takımın başında kim olursa olsun Feneri yenmemiz çok zor. Bu takıma yerli oyuncu yetiştirip kazandırabilecek en iyi hoca hatta belkide tek hoca Ceyhun hocadır. Bu geçmişte yaşananlarlada sabit. Tamam bu sene için hatalı oyuncu tercihleri oldu bazı yanlışları vardı bu su götürmez bir gerçek ama gelecekte büyük başarılar hedefliyorsak bu başarılara bizi götürebilecek en iyi hoca Ceyhun Yıldızoğlu'dur.

Görkem Savcu' Alıntı:
Selamlar öncelikle. Forumdaki ilk mesajım buraya kısmetmiş. Aslında yeni sayılmam forumda. Yaklaşık 1 yıldan daha fazla süredir her gün takip ediyordum kayıtsız olarak siteyi. Seviye konusunda da dışarıdan biri olarak şunu söylebilirim; cidden fark yaratan bir site. Yalnız ilk olarak şu konuya değinmek istiyorum. Herkesin farklı düşünceleri olabilir, Ceyhun hocayı seven olur, sevmeyen olur, hocalığını beğenen olur, beğenmeyen olur. Bu konuda herkez birbirine saygı göstermelidir. Bu yüzden ben kendi adıma Eyüp Yıldız'a yapılan şeyi kişisel haklara saygısızlık görüyorum ve bu olayın hoş olmadığını belirtmek istiyorum. Sayın Kerem Seçer, Aras Kafkaslı ve Önder Çiçekoğlu'nun sergilediği bu tavrı yadırgadım açıkçası. Ha demişsiniz bu konu forumun genel düşüncesi değildir, önümüzde daha 6 tane Fenerbahçe maçı var daha sonra konuşulmalı. Hayır efendim, katılmıyorum. Bu konunun konuşulması için 6 hezimet daha mı beklemeliyiz. Lütfen kimse arada ki güç farkını anlatmasın. Ne maçlar izliyoruz arada bundan daha fazla güç farklarının olduğu. Ama hiçbir takımın ben daha görmedim bu kadar plansız, programsız, defans yapmayan ve işin acı tarafı hiç bir hücum planı olmayan. Sayın hocamız belki Augustus'u beğenmiyor, sisteminde olmadığını düşünüyor fakat Augustus olmasa dün gece olacakları düşünmek dahi istemiyorum. Tamam Ceyhun hoca bugüne kadar eski takımlarında yaptıklarıyla iyi bir hoca olduğunu kanıtlamıştır fakat önemli olan onun Galatasaray'a gelmesiyle oluşan takımdaki artılar ve eksiler. Üzülerek söylüyorum ki hem oyuncu tercihleri hem oynanan çok kötü oyun eksileri öne çıkartıyor. Eğer adı Galatasaray ise bu takım bu kadar sistemsiz oynayamaz beyler. 14'lük seri yediğimizde hoca bunu izleyemez Galatasaray'da. Bu yüzden kendi adıma Eyüp Yıldız'ın açtığı ve görevliler tarafından daha zamanı değil, çoğunluğun görüşü değil diye kapatılan konuyu geri istiyorum. Madem çoğunluğun görüşü diyoruz, lütfen açın o zaman bir anket, sorun hocamız kim olmalı diye, verin 2 gün süre, görelim bakalım kaç Cem Akdağ çıkacak, kaç Ceyhun Hoca çıkacak yada kaç X çıkacak. Bırakında demokrasiyi yaşayalım beyler.

Bu arada Ceyhun Hoca'ya sorum da şu olacak: "Galatasaray gibi Türkiye'nin en köklü ve en çok taraftara sahip olan bir takımın baş antrenörü olarak oynattığınız basketbolu Galatasaray'a yakıştırıyormusunuz?" Saygılarımla.
Öncelikle hoşgeldiniz Görkem bey ben yazınızdaki Augustus ile alakalı kısımla ilgili bir şey soracağım çünkü bu herkesin dilinde var. Hocamızın Augustus'u beğenmediğini nereden çıkardınız. Hocamız sadece ben olsam Angel'ı almayı tercih ederdim dedi. Bunun sebebi olarak da Augustus'un uzun süreli sakatlığını öne sürdü değil mi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum. Buradan hocanın Augustus'u beğenmediğini çıkarmak yanlış olur.

forumda açılan ceyhun hoca istifa konusuyla forumun görüşünün ne ilgiisi var? gsbasket.org kullanıcısı açmadı ki bu başlığı yada herhangi bi yönetici!
Eyü Yıldız gibi bu alanda oldukça ilgi sahibi olan bir insan açtı bunada saygı duymak gerekir. Neden bu konu mod tarafından bu kadar sorun haline getirildi anlamakta zorluk çektim. Ha Ceyhun hoca ile bir arkadaşlığınız olabilir ama burası eleştiri-övgü ve tartışma mekanıdır yeri geldiğinde klüp başkanına istifa bayrağı açılıyorsa Ceyhun hocaya neden açilmasın kimse kulüp üstü birisi değildir. Şahsen bende Ceyhun hocanın istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum ya daha geçen günler son sıradaki 0 çekmiş Burhaniye'ye yeniliyorduk son anda kurtulduk bunlar bir gösterge değil mi? Ayrıca ya 16. takım olmuşuz eurolegue de geçen yıl tecrübemiz olmasına rağmen 2 yıl önce bu takım kupa 2 de şampiyon oldu beyler.
bizim finalde elediğimiz takım taranto şimdi nerelerde bakın bi!
Bence bizim takım ratgaber gibi üst düzey bir koç bulmalı ve onun eşliğinde üst düzey bir kadro kurulmalı bu senede gitti malesef. Ya bir Tamika koskoca kulübü oyalayıp duruyor bırakın kardeşim bu saatten sonra gelen oyuncu ancak wnba ya hazırlık yapar. ( geçen yılda öyle olmuştu ) Bir an önce yeni sezon hazırlıklarına geçilmeli yeni bir isimli koç ile anlaşılamı başkanda bu adamın vizyonuna göre isteklerini yerine getirecektir. İyi bir kadro kurulabilir. Fowles harici tüm yabancılar gitmeli.

Artık eleştiri yapılırken moderatörler/yöneticiler arasında teknik ekiple olan arkadaşlıklar/ilişkiler vs. bahsetmek ayıp kaçıyor. Burada kaç defa moderatör olan insanlar eleştirilerini yaptılar bunu da mı görmüyor insanlar? Hiç kimse altından kalkamayacağı şeyler ile insanlara laf atmasın, ayıp.

Fatih Sinan Durak' Alıntı:
[quote="Görkem Savcu":3pyjsso9]Selamlar öncelikle. Forumdaki ilk mesajım buraya kısmetmiş. Aslında yeni sayılmam forumda. Yaklaşık 1 yıldan daha fazla süredir her gün takip ediyordum kayıtsız olarak siteyi. Seviye konusunda da dışarıdan biri olarak şunu söylebilirim; cidden fark yaratan bir site. Yalnız ilk olarak şu konuya değinmek istiyorum. Herkesin farklı düşünceleri olabilir, Ceyhun hocayı seven olur, sevmeyen olur, hocalığını beğenen olur, beğenmeyen olur. Bu konuda herkez birbirine saygı göstermelidir. Bu yüzden ben kendi adıma Eyüp Yıldız'a yapılan şeyi kişisel haklara saygısızlık görüyorum ve bu olayın hoş olmadığını belirtmek istiyorum. Sayın Kerem Seçer, Aras Kafkaslı ve Önder Çiçekoğlu'nun sergilediği bu tavrı yadırgadım açıkçası. Ha demişsiniz bu konu forumun genel düşüncesi değildir, önümüzde daha 6 tane Fenerbahçe maçı var daha sonra konuşulmalı. Hayır efendim, katılmıyorum. Bu konunun konuşulması için 6 hezimet daha mı beklemeliyiz. Lütfen kimse arada ki güç farkını anlatmasın. Ne maçlar izliyoruz arada bundan daha fazla güç farklarının olduğu. Ama hiçbir takımın ben daha görmedim bu kadar plansız, programsız, defans yapmayan ve işin acı tarafı hiç bir hücum planı olmayan. Sayın hocamız belki Augustus'u beğenmiyor, sisteminde olmadığını düşünüyor fakat Augustus olmasa dün gece olacakları düşünmek dahi istemiyorum. Tamam Ceyhun hoca bugüne kadar eski takımlarında yaptıklarıyla iyi bir hoca olduğunu kanıtlamıştır fakat önemli olan onun Galatasaray'a gelmesiyle oluşan takımdaki artılar ve eksiler. Üzülerek söylüyorum ki hem oyuncu tercihleri hem oynanan çok kötü oyun eksileri öne çıkartıyor. Eğer adı Galatasaray ise bu takım bu kadar sistemsiz oynayamaz beyler. 14'lük seri yediğimizde hoca bunu izleyemez Galatasaray'da. Bu yüzden kendi adıma Eyüp Yıldız'ın açtığı ve görevliler tarafından daha zamanı değil, çoğunluğun görüşü değil diye kapatılan konuyu geri istiyorum. Madem çoğunluğun görüşü diyoruz, lütfen açın o zaman bir anket, sorun hocamız kim olmalı diye, verin 2 gün süre, görelim bakalım kaç Cem Akdağ çıkacak, kaç Ceyhun Hoca çıkacak yada kaç X çıkacak. Bırakında demokrasiyi yaşayalım beyler.

Öncelikle hoşgeldiniz Görkem bey ben yazınızdaki Augustus ile alakalı kısımla ilgili bir şey soracağım çünkü bu herkesin dilinde var. Hocamızın Augustus'u beğenmediğini nereden çıkardınız. Hocamız sadece ben olsam Angel'ı almayı tercih ederdim dedi. Bunun sebebi olarak da Augustus'un uzun süreli sakatlığını öne sürdü değil mi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum. Buradan hocanın Augustus'u beğenmediğini çıkarmak yanlış olur.[/quote:3pyjsso9]

Fatih Bey herşeyi bir kenara bırakıptakımın tek yıldızı Fowles sözü bile Augustus hakkındaki düşüncelerini açığa vuruyor. Ki vursun diyelim. Sonuçta koç o. Ama burada yukarıda bahsettiğim olay devreye girer. Siz Galatasaray gibi bir markanın başındaysanız ve geldiğinizden beri bu takım aşama kaydedememişse, işin en acı kısmı hiçbir hücum varyasyonumuz yoksa, Augustus'u takımdan çıkarttığımızda takımın neredeyse tüm sayı gücü gidiyorsa, kusura bakmayın ama ortada bir başarısızlık vardır. Ayrıca tekrar değinmek istediğim konu yöneticiler tarafından Eyüp Yıldız beye yanlış bir tutum sergilenmesidir. Üzerine bastırarak söylüyorum ya o konu geri açılmalıdır, yada madem bahsettiğimiz demokrasidir, demokratik şekilde anket yapılır ve forumun genel görüşü açığa çıkar. Önümüzde 6 Fenerbahçe maçı daha var. Yeni süpürülmelere hayır diyorum ben.

anket iyi bir fikir olabilir ama 2 daha beklemek gerek 2 gün sonra maç bittiğinde daha net görüşü oturur herkesin. anket olumlu olabilir.

Bu yerlilerle bu kadar sizin yorumunuz,her hocayla böyle olurda sizin yorumunuz...Cem Akdağ bu kadrodan daha vasat bir kadro ile Fener'e karşı durmuştur...Yazdığınız o kadar şeyi bak tek cümle ile yıkabiliyorum...

En iyi yerli oyuncu yetiştiricisi dediğiniz hocamızın herhangi bir yerli üzerinde pozitif etkisini gördünüzmü,negatifini gördünüz ama değilmi?Bak diğeride yıkıldı somut durum karşısında...

Karşımızda duran somut durum hakkında konuşalım,o böyleydi,şu gelse şöyle olurdu,yok şu bu konuda en iyisidir vs vs...

Söyledikleriniz temenni gibi, gerçeklerle yakından uzaktan alakası yok...

Kerem Bozgeyik' Alıntı:
Bu yerlilerle bu kadar sizin yorumunuz,her hocayla böyle olurda sizin yorumunuz...Cem Akdağ bu kadrodan daha vasat bir kadro ile Fener'e karşı durmuştur...Yazdığınız o kadar şeyi bak tek cümle ile yıkabiliyorum...

En iyi yerli oyuncu yetiştiricisi dediğiniz hocamızın herhangi bir yerli üzerinde pozitif etkisini gördünüzmü,negatifini gördünüz ama değilmi?Bak diğeride yıkıldı somut durum karşısında...

Karşımızda duran somut durum hakkında konuşalım,o böyleydi,şu gelse şöyle olurdu,yok şu bu konuda en iyisidir vs vs...

Bir tek sizin yazdılarınmız doğru değil mi? Kendi fikirlerinize saygı gösterilmeisni istiyorsanız sizde başkalarını fikirlerine saygı göstereceksiniz yoksa adam yerine konmazsınız. Ceyhun hoca kalmalıdır ve kalacaktır da. İstediğiniz kadar yırtının. Cem hocanın nasıl gittiğini de biliyoruz zamanında bayan takımından. Eline verilen kadroyla başarısız olacağım korkusuyla kaçtı. Gerisi hikaye.

Birşeyi savunacak kadar kapasitesi olmayanların hakarete başvurmasını mazur görüyorum...Kapasite meselesi işte,bilmem kim kalacak,kalmalıdır,yırtının...
Neden kalmalıdır,eleştirilerin neresi yanlıştır,bu takımda kalması için nasıl gerekçeler vardır hiçbiri yok,gerçi yaptığın şey için bunlara gerekte yok...

''Söyleyecek sözüm yok açıkcası o kadar kapasitemde yok,5 dakika hakaret edip çıkacam...''

Buyur et...Umrumda olacağını sanıyorsan yanılıyorsun...

O birşeyi savunacak kadar yeterli olmasada,hakaret edecek kadar yeterli olan organınada şunu söyle;

''Cem hoca bu takımdan kaçmadı,kaçırıldı...''

Bu benim ne işimemi yarayacak diyorsun,belki ilerde hakaret etmek yerine birşeyleri savunabilecek kadar yeterli olduğunda,argüman olarak kullanırsın...

Sevgilerle...

Kerem Bozgeyik' Alıntı:
Birşeyi savunacak kadar kapasitesi olmayanların hakarete başvurmasını mazur görüyorum...Kapasite meselesi işte,bilmem kim kalacak,kalmalıdır,yırtının...
Neden kalmalıdır,eleştirilerin neresi yanlıştır,bu takımda kalması için nasıl gerekçeler vardır hiçbiri yok,gerçi yaptığın şey için bunlara gerekte yok...

''Söyleyecek sözüm yok açıkcası o kadar kapasitemde yok,5 dakika hakaret edip çıkacam...''

Buyur et...Umrumda olacağını sanıyorsan yanılıyorsun...

O birşeyi savunacak kadar yeterli olmasada,hakaret edecek kadar yeterli olan organınada şunu söyle;

''Cem hoca bu takımdan kaçmadı,kaçırıldı...''

Bu benim ne işimemi yarayacak dediğini duyar gibiyim,belki ilerde hakaret etmek yerine birşeyleri savunabilecek kadar yeterli olduğunda,argüman olarak kullanırsın...

Sevgilerle...
koyulaştırdığım kısıma katılıyorum.hem cem hocanın küskünlüğü olsaydı geçen seneki skandal olduğunda erkek takımının başına gelmezdi.

Mert Demirtepe' Alıntı:
[quote="Kerem Bozgeyik":2l193mz9]Bu yerlilerle bu kadar sizin yorumunuz,her hocayla böyle olurda sizin yorumunuz...Cem Akdağ bu kadrodan daha vasat bir kadro ile Fener'e karşı durmuştur...Yazdığınız o kadar şeyi bak tek cümle ile yıkabiliyorum...

Bir tek sizin yazdılarınmız doğru değil mi? Kendi fikirlerinize saygı gösterilmeisni istiyorsanız sizde başkalarını fikirlerine saygı göstereceksiniz yoksa adam yerine konmazsınız. Ceyhun hoca kalmalıdır ve kalacaktır da. İstediğiniz kadar yırtının. Cem hocanın nasıl gittiğini de biliyoruz zamanında bayan takımından. Eline verilen kadroyla başarısız olacağım korkusuyla kaçtı. Gerisi hikaye.[/quote:2l193mz9]

Yorumunuz sizin açınızdan çok üzücü. Talihsiz bir yorum diyelim geçelim en iyisi...

Kerem Bozgeyik' Alıntı:

Öncelikle o zamanki Fenerbahçe ile bu zamanki Fenerbahçe arasında da fark var onu da kabul etmek lazım. Yazdığım o kadar şeyi tek cümle ile yıkabiliyorum meselesine de gelince siz kendinize göre yıkın benim yazdıklarımı benim gözümde bu takımın Ceyhun hocadan başka kurtuluşu yok.
Hocanın hangi yerli üzerinde negatif etkisi olmuş onu da çok merak ettim. Bu takımın hangi yerlisi geçen sene bu takımı havalara uçuruyordu da bu sene çok kötü. Tuğba bildiğimiz Tuğba 10 tane atacak da bir tanesini skor yapacak. Işıl'ın durumu belli zaten. Bahar geçen sene bundan daha fazla mı katkı veriyordu ya da neyi daha kötü yapıyor geçen seneden? Nihan geçen sene Kayseri'de oynuyordu bu sene geldi bizde bekleneni veriyor Nihan'ı müthiş işler yapsın maçlar kazandırsın diye transfer edildiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz Nihan benchden gelip arada skora katkı yapsın diye alınmış bir oyuncudur o görevi de yerine getiriyor. Gülşah'ı aldık bu ligin en potansiyelli yerli üç numarası ondan da sakatlık belasından dolayı faydalanamadık. Bu beladan kurtulunca takımımıza çok faydalı olacaktır. Yani ben Ceyhun hocanın yerliler üzerinde olumsuz bir etkisini göremiyorum.
Son olarak da söylediklerim temenni gibi demişsiniz. Evet söylediklerim temenni zaten başka bir şey de söyleyemem. Sizin bir garantiniz mi var yabancı bir hoca veya Cem hoca gelince takımı uçuracağına sizin söyledikleriniz de temenni.

Denenmiş ve başarısız olunmuş bir durum hakkında temennide bulunmak,denenmemiş bir durum hakkında temennide bulunmak,sizce hangisi daha rasyonel?

Burda sorduğunuz sorunun cevabı var kanımca...

Diğerlerine gelince Bahar geçen yıl şans bulamıyordu ki bunu birçok kez eleştirdik,şimdi şans bulabiliyor,gelişim gösterdimi bence hayır...
Tuğba birkaç maç dışında iyi performans gösteremedi,potansiyeli budur derseniz kısmen haklısınız diyebilirim,ancak Ceyhun hoca ile gelişti yahu diyemessiniz değilmi...
Işıl'ı konuşmaya gerek yok yerlerde zaten...
Hocamızın aldığı Ceyda yok,hani büyük ihtimalle Esra'nın yerine alınan oyuncudan bahsediyorum,hiç değilse Esra arada çıkıp 3-4 tane 3'lük sokuyordu....Ceyda hiç yok ama...
Hocamızın aldığı uzun oyuncu nerde,yok maalesef değilmi...
Gülşah gelişim gösterdimi,hayır,sakatlık geçirdi burda Ceyhun Hoca'nın suçu yok diyebilirsiniz ancak gelişim gösterdi diyemessiniz...
Nİhan'ın gelirken belliydi ne yapacağı,burda haklısınız,ancak bununda bahsettiğimiz gelişimle alakası yok...
Alt yapıdan gelen diğer oyuncularımızda bir gelişim varmı yok,ışık veriyorlarmı yok...

Tek tek yazmaya gerek yok,oyuncuları tek tek incelerseniz ki bunu sadece istatistiki anlamdada yapabilirsiniz,bizim takımda gelişim gösteren oyuncu yok...
Buda Ceyhun hoca ile yerliler büyük gelişme gösterecek tezinizi çürütüyor sanırım,en azından şimdilik...Yada şöyle söyleyelim bu tezinizi destekleyecek bir ışık görünmüyor...

İlerde olacak diyorsanız,dediğim gibi temennidir,sizin iyi niyetinizdir,durum kötü olsada hocaya güveninizdir...Ancak gerçeğin yansıması filan değildir...

Mert Demirtepe' Alıntı:
[quote="Kerem Bozgeyik":3hvlrqo9]Bu yerlilerle bu kadar sizin yorumunuz,her hocayla böyle olurda sizin yorumunuz...Cem Akdağ bu kadrodan daha vasat bir kadro ile Fener'e karşı durmuştur...Yazdığınız o kadar şeyi bak tek cümle ile yıkabiliyorum...

Bir tek sizin yazdılarınmız doğru değil mi? Kendi fikirlerinize saygı gösterilmeisni istiyorsanız sizde başkalarını fikirlerine saygı göstereceksiniz yoksa adam yerine konmazsınız. Ceyhun hoca kalmalıdır ve kalacaktır da. İstediğiniz kadar yırtının. Cem hocanın nasıl gittiğini de biliyoruz zamanında bayan takımından. Eline verilen kadroyla başarısız olacağım korkusuyla kaçtı. Gerisi hikaye.[/quote:3hvlrqo9]

Mert Bey,

Kaçtı dediğiniz adam Galatasaray'la küme düşen antrenör olma riskini aldı geçen sene. İnsaf diyorum. Başka yerlerde arayın hocanın ayrılma sebebini.

Kerem Bozgeyik' Alıntı:
Denenmiş ve başarısız olunmuş bir durum hakkında temennide bulunmak,denenmemiş bir durum hakkında temennide bulunmak,sizce hangisi daha rasyonel?

Burda sorduğunuz sorunun cevabı var kanımca...

Diğerlerine gelince Bahar geçen yıl şans bulamıyordu ki bunu birçok kez eleştirdik,şimdi şans bulabiliyor,gelişim gösterdimi bence hayır...
Tuğba birkaç maç dışında iyi performans gösteremedi,potansiyeli budur derseniz kısmen haklısınız diyebilirim,ancak Ceyhun hoca ile gelişti yahu diyemessiniz değilmi...
Işıl'ı konuşmaya gerek yok yerlerde zaten...
Hocamızın aldığı Ceyda yok,hani büyük ihtimalle Esra'nın yerine alınan oyuncudan bahsediyorum,hiç değilse Esra arada çıkıp 3-4 tane 3'lük sokuyordu....Ceyda hiç yok ama...
Hocamızın aldığı uzun oyuncu nerde,yok maalesef değilmi...
Gülşah gelişim gösterdimi,hayır,sakatlık geçirdi burda Ceyhun Hoca'nın suçu yok diyebilirsiniz ancak gelişim gösterdi diyemessiniz...
Nİhan'ın gelirken belliydi ne yapacağı,burda haklısınız,ancak bununda bahsettiğimiz gelişimle alakası yok...
Alt yapıdan gelen diğer oyuncularımızda bir gelişim varmı yok,ışık veriyorlarmı yok...

Tek tek yazmaya gerek yok,oyuncuları tek tek incelerseniz ki bunu sadece istatistiki anlamdada yapabilirsiniz,bizim takımda gelişim gösteren oyuncu yok...
Buda Ceyhun hoca ile yerliler büyük gelişme gösterecek tezinizi çürütüyor sanırım,en azından şimdilik...Yada şöyle söyleyelim bu tezinizi destekleyecek bir ışık görünmüyor...

İlerde olacak diyorsanız,dediğim gibi temennidir,sizin iyi niyetinizdir,durum kötü olsada hocaya güveninizdir...Ancak gerçeğin yansıması filan değildir...
Dediğiniz gibi bu benim durum kötü olsa da hocaya güvenimdir. Siz de olmayacağını düşünüyorsunuz saygı duyarım.

Ceyhun hocanın en çok eleştirilmesi gereken konu bence sezon başındaki yabancı tercihleriydi.(Doneeka,Gıntare)

Ama bazı şeyleri görmek lazım.Ceyhun hocanın elinde sihirli bir değnek yok ve Fowles ile Augustus haricinde takımı sırtlayabilecek başka bir oyuncusu yok.Fenerbahçenin yerli kadro kalitesi bizim takım ile onları ayıran en büyük farktır.Bizim yerli oyuncuların özgüven sorunu yaşıyorlar.Neredeyse potaya bakmaktan şut atmaktan çekiniyorlar.

Çoğu kişi bizim kadromuzun Euroleaguede daha başarılı olabileceği kanısındadır herhalde.Ben ise kadromuzun avrupa seviyesinde yetersiz olduğunu düşünüyorum.Çünkü sadece Fowles ve Augustos var diye kadro iyi olmuyorki.Hemen her takımın zaten iki çok iyi abd li oyuncusu var.ama farkı yerli ve avrupalı oyuncular değiştiriyor.

Ayrıca Ceyhun Yıldızoğlu farzedelimki istifa etti yada gönderildi.Bu forumda çıkıp ceyhun hocanın istifasını isteyenlerden bir kişi alternatif bir antrenör ismi verebilirmi.Sakın Cem Akdağ demeyin.bir kulübün bir insana yapabileceği her kötülük,her yanlışlık Cem akdağa yapılmıştır.hemde iki defa.

Fenerbahçe sezon devam ederken iki çok önenmli oyuncusunu malum sebeplerden kaybetti.aAma takımlarında en ufak bir değişiklik yok.Çünkü sistemleri oturmuş,yerli kadrosu iyi olan,psikolojik olarak maça üstün başlayan tecrübeli oyunculardan kurulmuş bir takım.aynı şey bizim başımıza gelse kısa sürede iki önemli oyuncunun yerini bu şekilde önemli oyuncularla kapayabilirmiydik.

Ceyhun Yıldızoğlu hocamıza inanıyorum.daha doğrusu güveniyorum.Geçmişte yaptıkları gelecekte yapabileceklerinin garantisidir.Ama tek dezavantajı bizim kulüpte iki yabancı transferle şampiyon olunacağını sanan,hemen başarı bekleyen,takıma destek olmayan,ilgi göstermeyen,sahip çıkmayan,takım yendiğinde konuşmayıp,takım mağlup olduğunda fırsat bu fırsat deyip antrenörüne saldırılan taraftara sahip olmasıdır.

Mutlu Bey,

Eleştirilerinizi üslubu fazla sert olan taraftarlara yöneltiyorsanız katılıyorum; ancak takıma ve staffa yönelik eleştirilerin bir kısmı hiç de temelsiz değil. Öte yandan, daha önce de yazdığım gbii Ceyhun Hoca'nın önceki başarılarının iyi bir referans olduğuna katılmakla beraber, Galatasaray'la birlikte büyük bütçe yönetimi ya da daha kariyerli oyuncuların yönetimi diyelim konusunda önemli bir sınav vermekte olduğunu eklemek istiyorum. Yani, hocanın kariyeri denilerek yapılan savunmaya yarı yarıya katılmaktayım.

Hatırlatmak isterim ki, Galatasaray üç yıl önce en iyi basketbolunu oynarken, daha yüksek bütçelerle aynı düzeye ulaşamadı. Arada, Fenerbahçe iyi transferler yapmıştır; fakat en azından takımdan belli bir düzene sahip olmasını beklemek hepimizin hakkı bana göre.

Kadromuz Avrupa'da yetersizse iletinizin başında bahsettiğiniz Hodges, özellikle de Petronyte transferleri bu durumu tetikleyen önemli faktörler. Ayrıca, takımın bir hava yakalayamaması ve savunmada ve özellikle de hücumda istenilen noktalardan çok uzak kalmamızın sebepleri aranırken elbette ki coachun da rolü sorgulanabilir.

Her neyse, salı günü umutluydum ben. Cuma için umudum az; ama bir aksilik olmazsa salonda olacağım. Bu seri önemli bir fırsat sezonu çevirmek için, hala da bitmedi, bakalım takım nasıl bir direnç gösterecek? Umarım, sonunda siz haklı çıkarsınız.