CL 1.hafta | Manchester United 1 Galatasaray 0

V.Persie bugün 2.yarıda oynadı sanırım çarşamba ilk 11 de çıkacaktır maça.Bugün Büttner'in attığı golü izleyin derim nasıl bir inat ve takipçilik ve sıfırdan vuruşu çok iyiydi bence.Scholes ise yıllanmış şarap gibi resmen.

Her zamanki ruhu ortaya koyarsak ve birazda futbol tanrıları bizi isterse Theatre of Dreams'te iyi bir sonuç neden olmasın.

O maç önünde santrada dönen yıldızlı topu ve CL resmi müziğini çok ama çok özledik.

Banko bu maç bizim.. 2-1 veya 3-1 alırız..Bir aksilik olmassa..Rahat bir oyunla galip geleceğimizi düşünüyorum..Burak-Elmander-Umut tan 2 si kesin gol atar bu maç..

Hepimiz çok özledik ama ben ve benim yaş grubum için Şampiyonlar Ligi özlemi çok daha fazla. Ben 2001-2002 sezonundan itibaren Galatasaray futbol takımını tam olarak takip etmeye başlayan biri olarak söylüyorum; Şampiyonlar Ligi anılarım çok az. Şansıma bir de en uzun süreli Şampiyonlar Ligi'ne katılamama dönemini de yaşamış biri olarak nostalji maçlar artık özlemimi gidermiyordu. Kura çekiminin olduğu gün ve şu başlığı ilk gördüğümde yaşadığım duyguları da tarif edemem. Özledik ve özlettik ama inşallah özlemi güzel bir şekilde gidereceğiz.

Maçla ilgili görüşüm ise korkak oynamayalım. Kontrolü eline almaya çalışan, hücum düşünen geri adım atmayan bir Galatasaray olsun sahada benim için skor çok da mühim değil. Fatih Terim de Antalya maçı sonrası taktiksel olarak buna yakın bir mesaj verdi aslında. Benim için öncelik ortaya konan oyun olacak ama inşallah bu bahsi geçen futbolun sahaya yansımasıyla beraber puan veya puanlarla döneriz.

ManU maçında rakipte ciddiye alarak oynayacak...Ben özellikle Amrabat ile etkili olabiliriz diyorum...Selçuk Amrabata iyi arapasları atarsa Amrabat dikine gittiğinde durdurulması çok zor bir oyuncu forvette Umut yapacağı pres önemli ManU yu rahat çıkarmamamız lazım yanında Burak oynar gibi duruyor...Hakan Balta cok önemli ManU da bizim gibi klasik 4-4-2 oynayan takım ve kanat organizasyonları süper özellikle sol kanatları bence iyi ama son çizgiye inip orta yaptıklarını cok sık görürüz...

Manchester United Maçının Hakemleri Açıklandı

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı'nın UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu ilk haftasında Manchester United ile Old Trafford'da oynayacağı maçın hakemleri açıklandı.

Almanya Futbol Federasyonu'ndan Wolfgang Stark'ın düdük çalacağı karşılaşmada yardımcı hakemler Jan-Hendrik Salver ve Mike Pickel olacak. İlave yardımcı hakemlik görevlerini Tobias Welz ve Christian Dingert'ın üstleneceği müsabakada dördüncü hakem olarak ise Markus Haecker sahaya çıkacak.

Wolfgang Stark, UEFA Avrupa Ligi'nde Atletico Madrid ile Athletic Bilbao arasında oynanan ve 2011-2012 sezonu şampiyonunu belirleyen karşılaşmada düdük çalmıştı.

Manchester United Maçının Hakemleri Açıklandı

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı'nın UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu ilk haftasında Manchester United ile Old Trafford'da oynayacağı maçın hakemleri açıklandı.

Almanya Futbol Federasyonu'ndan Wolfgang Stark'ın düdük çalacağı karşılaşmada yardımcı hakemler Jan-Hendrik Salver ve Mike Pickel olacak. İlave yardımcı hakemlik görevlerini Tobias Welz ve Christian Dingert'ın üstleneceği müsabakada dördüncü hakem olarak ise Markus Haecker sahaya çıkacak.

Wolfgang Stark, UEFA Avrupa Ligi'nde Atletico Madrid ile Athletic Bilbao arasında oynanan ve 2011-2012 sezonu şampiyonunu belirleyen karşılaşmada düdük çalmıştı.
Türk takımlarına iyi gelen bir hakemdir...tecrubeli ve Almanyanın en iyi kazanan hakemiymiş...bütün üstdüzey maçlarda görev yaparmış....
S.prag-Fenerbahçe(0-1)
Yunanistan-Türkiye(1-4)
maçlarını yönetmişti...yine bir deplasman ve bizim maçın hakemi inşallah tarih tekerrür eder...

Bazı arkadaşların yazdıklarını okuyorum şaşırmamak elde değil. Old trafor da Manu'ya karşıyız ve rahat kazanırız. Vay anasını arkadaş. Biz neymişiz yahu!
Tamam bende iyi bir sonuçla dönebileceğimizi düşünüyorum ama bu tarz yazılar da komik yani :)

İşte Sir Alex Ferguson'un açıklamalarından satır başları...

- Galatasaray'ı izledim. Daha öncesinden Elmander ve Melo'yu tanıyorum.

- Eboue ve Elmander'i İngiltere'de oynadıkları dönemden tanıyoruz. Felipe Melo çok iyi bir oyuncu, Umut da çok iyi bir forvet.

- Orta sahada Selçuk İnan ile birlikte Felipe Melo gibi iki kaliteli orta saha oyuncusu var.

- Ben oyuncularıma güveniyorum. Kagawa'nın sakatlığı vardı ama oynayabilecek durumda.

- Galatasaray karşısında tecrübeli bir kadroyla sahaya çıkacağız.

- Elimizde iki genç kaleci var. Onların tecrübe kazanması için uğraşıyoruz. Henüz tecrübeli olmadıklarını söyleyebiliriz.

Bu maçtan o kadar ümitliyim ki güzel bir futbolla kazanacağımızı ummaya başladım. Eğer ayaklarımız yere sağlam basar ve rakibin kanat organizasyonlarını sekteye uğratırsak en az 1 puan alırız. Özellikle Burak'tan çok ümitliyim.

Vurduğumuz gol olsun...