Cristiano Ronaldo Real Madrid'de !

Real Madrid Çıldırmış Olmalı !!

Real Madrid'in sportif direktörü Jorge Valdano, Cristiano Ronaldo transferi konusunda Manchester United ile görüşmelere başladıklarını söyledi. Eflatun-beyazlıların, Portekizli futbolcu için 92 milyon Euro'yu gözden çıkardıkları belirtiliyor.

Milan'ın yıldızı Kaka'yı 65 milyon Euro karşılığında kadrosuna katan Real Madrid'de, Ronaldo harekatı resmen başladı.

Sportif direktör Jorge Valdano, Ronaldo'nun transferi için Manchester United ile görüşmeler yürüttüklerini ilk kez doğruladı.

İspanyol Devlet Televizyonu'na konuşan Valdano, "Görüşmeler hakkında bilgi veremem. Tek söyleyebileceğim görüşmelere başladığımız. Ronaldo kendisini futbola adamış büyük bir profesyonel. Kendisini kadromuza katmak istiyoruz" diye konuştu.

Valdano, Portekizli yıldızın pazarlama açısından da kendilerine büyük yararı olacağını ifade etti.

Manchester United Kulübü?nden yapılan açıklamada, "Cristiano bir kez daha kulüpten ayrılma istediğini yineledi. Bunun üzerine kendisine, Real Madrid ile görüşmeler yapması için izin verdik" ifadeleri kullanıldı.

Real Madrid'in 94 Milyon Euro'luk teklifini kabul ettiklerini açıklayan Manchester United yöneticileri , transferin 30 Haziran tarihine kadar netlik kazanacağını açıkladı.

Real Madrid'in yeni başkanı Florentıno Perez'in, 24 yaşındaki futbolcuyu kadroya katabilmek için 94 milyon Euro'luk bonservis bedelini gözden çıkardığı belirtiliyor.

İngiliz basını ise Manchester United'ın Ronaldo için, yaklaşık 100 milyon Euroluk bir fiyat etiketi belirlediğini savunuyor.

Real Madrid, David Villa transferi içinse, Ronaldo konusunun netleşmesini bekliyor. Nitekim Valdano, Valencia'nın yıldızını ancak makul bir fiyat karşılığı kadrolarına katabileceklerini belirtti.

ronaldoreal.widec.jpg

Ribery'i alacağını tahmin ediyordum açıkçası.Çok şaşırdım diyebilirim.Çünkü belirgin bir şekilde stoper ve forvet açığı varken Real'in bu kadar yüksek meblaları bu iki futbolcuya vermesi beni şaşırttı.Sadece Ronaldo'yu alsaydı bari .:)

Geçenlerde Perez , takımdan 9 oyuncu ile yollarını ayıracaklarını açıkladı..Transfer konusunda da gündemde birçok isim var..Valencia'nın ekonomik krizde olmasından dolayı Villa'yı büyük ihtimalle 40 Milyon Euro'ya Real'e verecekler gibi duruyor..Bunca yıldızı aldıktan sonra defansı Metzelder vs ile kurmayacaklarını düşünüyorum Real'in..Özellikle stoper konusunda ciddi bir bomba patlatabilirler..

Bu arada ekleme olarak , belki bu meblağlar uçuk olarak görünebilir lakin Real Madrid'in dünya piyasasındaki pazarlama payını düşünürsek rahatlıkla çıkarırlar bu paraları..

arkadaşım genel bir başlık ordan devam edelim, avrupadan transferlere, böyle giderse her yıldız transferi için bir başlık açılacak...

İbrahimoviç Barçada
Eto'o İnterde vs.
bu konuları orda konuşuyoruz zaten netleşince konuyu başka yerlere açmayalım daha derli toplu olur

Futbolla ilgili başlık açan bir insan değilim , kaldı ki futbol tarihinin en pahalı transferinden söz ediyoruz..Yine de görüşlere sayıgılıyız tabi ki..

hakeder hakeder bu bi başlık.. dünyanın en iyi oyuncusu,dünyanın en iyi kulubune,dünyanın gelmiş geçmiş en pahalı transferi ile olmuş.. daha ne ne olsun.. :)

haftaya da Villa ve Ribery gelir.. ama hala bir DC ve bir orta saha lazım Lass'ın yanına.. bu forvet ile Barca ile başedebilirsn de o orta saha ve defansla 6-2 değil de 7-4 biter bu sefer.. en azından bi Xabi ve yanına mutlaka bi DC transferi ile bu sezonun intikamını alırlar.. doyumsuz bi lig olucak seneye La Liga..

Taner Tuna' Alıntı:
Geçenlerde Perez , takımdan 9 oyuncu ile yollarını ayıracaklarını açıkladı..Transfer konusunda da gündemde birçok isim var..Valencia'nın ekonomik krizde olmasından dolayı Villa'yı büyük ihtimalle 40 Milyon Euro'ya Real'e verecekler gibi duruyor..Bunca yıldızı aldıktan sonra defansı Metzelder vs ile kurmayacaklarını düşünüyorum Real'in..Özellikle stoper konusunda ciddi bir bomba patlatabilirler..

Bu arada ekleme olarak , belki bu meblağlar uçuk olarak görünebilir lakin Real Madrid'in dünya piyasasındaki pazarlama payını düşünürsek rahatlıkla çıkarırlar bu paraları..

isimler hakkında bilgin var mı?

erenbekdemir' Alıntı:
isimler hakkında bilgin var mı?

Basına resmi olarak isimler açıklanmadı lakin Saviola,Van Der Vaart,Guti gibi isimler başta geliyor..Keza Salgado , Metzelder gibi isimler de giderse şaşırmamalı..Van Nistelrooy , Sneijder gibi isimler ise Pellegri'nin kararına bağlı..Bu arada Robben de geçtiğimiz günlerde kalıp kalmayacağı konusunda belirsiz bir açıklama yaptı lakin Kaka,Ronaldo transferlerinden sonra kalacaktır takımda..

Ayrılacak tüm oyuncularla görüşebiliriz Salgado ile geçen yıl temas kurulmuştu zaten sanırım tekrar denenebilir stoper için Metzelder forvet hattında Rud ve Savi olabilir, Sneijder de yeni 10 numaramız. :)

Biri Perez'e ve Real Madrid'e bu futbolun artık orta sahada oynandığını ve artık ''Galactico'' döneminin geçtiğini, paranın saadet olmadığını... öğretse iyi olur.

Valencia için üzülüyorum ama mali sıkıntı içindeler Kaynak sağlam David Villa'yı Madrid'e verdiler bu transferlere Barselona antipatisi inanılmaz yüksek bi insan olarak seviniyorum. Forza Madrid :) .

önümüzdeki sene türkiyede la liga, türkcell süper ligden daha fazla izlenirse kimse şaşırmasın.şahsen ben la liganın başlamısını sabırsızlıkla bekliyorum.