Defence Defence Defence...

Takımımızın en büyük sorunu.Özellikle set sete savunmalarda çok etkisiz kalıyoruz.Geriye koşuşlarımız çok kötü.Fast break çok kolay yiyoruz.
Bu bir maç ya da iki maçlık olay değildir.Hosley ve Tolliver la daha çok göze batan bir olay oldu.
Savunma çalışmıyor bu takım o kadar bariz ki.
Adam değiştirme yapamıyoruz.Birebir de oyuncumuz geçildiğinde potaya elini kolunu sallayarak gidiyor.
Bir teknik ekip bu kadar kötü savunmayı görüp nasıl önlem alamaz anlam veremiyorum.
Murat Özyer'den savunma konusunda biraz eğitim alması gerek Koray Hoca'nın...

Dün Bursa'da taraftarlarımız ilk kez çok ilginç bir tepki gösterdi...
Maçın ortasında yaptıkları tezahürat.
'DEFENCE DEFENCE DEFENCE ! '

Nba'de örneğini bolca görüyoruz,
Hucum maç kazandırır, Savunma şampiyon yapar...

Bu söz oyuncularımızın kulaklarına küpe olursa herşey daha iyi olacak.

Sonra da diyorlar ki türkiyede neden basketbol izlenmiyor.Fener tüm sezon yatsınn playoff gelsin solomon'u alsın sampiyon olsun.Bu nasıl iştir ya ?Ligin ne zevki kalıyor ne cekişmesi fener 8.ci olsa ne yazar 2.ci olsa ne yazar.Solomon gelir herkesi yenerler yine sampiyon olurlar...Basketbol zayıf zayıf...

iş bi solomona kalıyorsa bi solomon bulmak lazım. bence biz halen bir takım olamadık. basketbolda oyunu beraber oynamazsan bir hiçsin. onlarda bu işi iyi yapıyorlar maalesef

Savunmanın çok kötü yapıldığı konusunda haklısınız. Ancak hücumda "en az" savunma kadar kötü!

Kanımca son aylarda ligin en kötü hücum eden takımlarından birine döndük, maç boyunca pota altına inen top sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor. Bütün hücum sistemimiz bir-birlere ve dış şut atmaya dayalı. Üstelik takımın son maçlarda şut yüzdesi de çok düştü. Oyuncular ya umursamazlıktan, yahut kendine güvençsizlikten şut sokamıyorlar. Hosley ilk geldiği bir-iki maçta rakibe faul aldırıp, savunmayı delmeye yönelik oynuyordu. Zira Real Madrid'de böyle oynaması gerektiğini söylüyorlardı. Daha sonra bizde bir hücum stratejisi olmadığını anlayınca sokak basketbolu oynamaya başladı. Basketbolda en basit oyun isolation'dur, Koray Mincinozlu kendisine bol bol isolation yaptırıp, tek kişilik oyun oynatıyor. Hüseyin'in düşüşe geçtiğini 20 sayı, 10 ribaunt yaptığı maçların birinden sonra yazmıştık, yani bu konuda uyarmıştık; ancak ne yazık ki hiçbir önlem almadılar. Elimizde defalarca Euroleague'de MVP olmuş Dejan Milojevic gibi pota altını madene çevirecek bir oyuncu var, ama hiç kullanamıyoruz. Adama içeride top inmediği gibi, Tolliver'den de daha az süre alıyor!

Ofansta ne bir kat oyunu var, ne bir perdeleme oyunu var, ne rakibin dengesini bozmaya yönelik bir set akışı var; kimin ne yaptığı belli değil, herşey birbirine girmiş! Futbolda nasıl ki yıllarca "kaos futbolu" denilen doldur-boşalta dayalı çağdışı bir oyun oynadık -ki maalesef bu ara yine futbol takımı kaos futbolu oynuyor- basketbolda da "kaos basketbolu" oynayan "ilk takım" olma bahtsızlığına erişiyoruz!

Adnan Polat, görev verdiği kişilerin yeterliliğini sorgulamak zorunda!

Aslında Sn. Başkan Adnan POLAT ilk önce kendi başkanlığınıda sorgulaması lazım başarı için öz eleştiri şart!!

Mithat Duran' Alıntı:
Aslında Sn. Başkan Adnan POLAT ilk önce kendi başkanlığınıda sorgulaması lazım başarı için öz eleştiri şart!!
Mithat Abi Galatasaray gibi köklü geçmişi olan büyük bir camiada herşey bir anda düzeltilmez.1 sezondur oturduğu Başkanlık koltuğunda başarılı olup olmadığı tartışılır fakat Özhan Canaydın'a bu kulüb 6 sene sabrettiyse Sn. Adnan Polat'a yarım asırlık zaman verilebilir.

Ramazan UZUN
1 sezondur oturduğu Başkanlık koltuğunda başarılı olup olmadığı tartışılır fakat Özhan Canaydın'a bu kulüb 6 sene sabrettiyse Sn. Adnan Polat'a yarım asırlık zaman verilebilir.
-------------------

Haklısınız ,Mithat bey bilir bunları çünkü çok önemli biri ile tanıştım ve dediğine göre Murat Hoca 2 sezona başlarken gittiği NBA kampı sırasında Özhan başkanın okeyi ile kulüp binasında abiler komitesi kurulumuş ve Murat Hocanın sözleşmesi devam ederken ve takımı kurmaya çalışırken bir yandan da abi komitesi yeni hocalarla konuşup teklif yapmış kimlere mi? Hakan Demir ve Okan Çevik'e ...Onlarda etik olmayan bir şekilde meslekdaşlarının kontratı devam ederken gçrişme yapmışlar.Hep entrika hep entrika....
Özhan başkan şimdi de cemiyette yeni başkan adayı bulmaya çalışıyor....OOOOOOOO nasıl olacak bu dünya kulübü isi acep..Ahh Özhan başkan ahh ( ve tabii yandaşları )

Kemal Aday' Alıntı:
Ramazan UZUN
1 sezondur oturduğu Başkanlık koltuğunda başarılı olup olmadığı tartışılır fakat Özhan Canaydın'a bu kulüb 6 sene sabrettiyse Sn. Adnan Polat'a yarım asırlık zaman verilebilir.
-------------------

Haklısınız ,Mithat bey bilir bunları çünkü çok önemli biri ile tanıştım ve dediğine göre Murat Hoca 2 sezona başlarken gittiği NBA kampı sırasında Özhan başkanın okeyi ile kulüp binasında abiler komitesi kurulumuş ve Murat Hocanın sözleşmesi devam ederken ve takımı kurmaya çalışırken bir yandan da abi komitesi yeni hocalarla konuşup teklif yapmış kimlere mi? Hakan Demir ve Okan Çevik'e ...Onlarda etik olmayan bir şekilde meslekdaşlarının kontratı devam ederken gçrişme yapmışlar.Hep entrika hep entrika....
Özhan başkan şimdi de cemiyette yeni başkan adayı bulmaya çalışıyor....OOOOOOOO nasıl olacak bu dünya kulübü isi acep..Ahh Özhan başkan ahh ( ve tabii yandaşları )

Bu toplantı Murat ÖZYER görevde iken değil aksine,daha ülkerle anlaşılmamışken,yapılmıştı.yer ise kulüp binası değil Cevahir hotel rufu idİ,Kemal bey bununda gizlisi saklısı yoktu hatta basından bir kaç kişide o toplatıdaydı.

Yanlış bilgi her zaman zararlıdır,sorun anlatayım.Gerçekleri öğrenin,sahte isim sahte yaş ve hala bu forumda yazıyorsunuz,yöneticilerde göz yumuyor,sanırım siz bu forumda bayağı torpilisiniz.

Sizin yalnış bilgilerle beyinleri zehirlemeniz devam ediyor.Bu ruf toplantısı gayet doğal ben hocanın 2.senesini söylüyor yakın abileriniz bunu onaylar.Hatta bayan takımı için Fehmi hoca çağrılmış o da yalnış adrese Mecdiyeköy yerine Beyoğlu 'na gitmiş.
Tembellik yapmayın araştırın lütfen

Kemal Aday' Alıntı:
Ramazan UZUN
-------------------

Kemal Bey, bu bilgileri paylaştığınız için teşekkür ediyorum.

Özhan Canaydın ve benzeri zihniyetle sittin sene "Dünya Kulübü" olunmaz. Olsa olsa, liseci/cemiyet kulübü olunur. Kulübü 35 milyon dolar borçla devralıp, 200 milyon dolara yakın borç bıraktılar. Hâlâ doymadılar!

Gayeleri nedir, acaba kulübü 80 sene evveline mi taşımak istiyorlar?! Bu nasıl Galatasaray sevgisidir?! Bu Galatasaray'ı sevmek midir, yoksa?!..

Kemal Aday' Alıntı:
Sizin yalnış bilgilerle beyinleri zehirlemeniz devam ediyor.Bu ruf toplantısı gayet doğal ben hocanın 2.senesini söylüyor yakın abileriniz bunu onaylar.Hatta bayan takımı için Fehmi hoca çağrılmış o da yalnış adrese Mecdiyeköy yerine Beyoğlu 'na gitmiş.
Tembellik yapmayın araştırın lütfen

O toplantı 2.sene olan toplantı hoca için değil sposorluk içindi,hatta basına sızdırılan bir kaç firma ismi nedeniyle bayağı sıkıtılı zamanlar yaşadık.

O toplatıda başkan harici sn.Atilla Kınay,Tuğrul DEMİR ,Berkan BARAS,Muzaffer DEMİR,bir kaç kişide vardı.

Fehmi Sadıkoğlu, OKAN ÇEVİK,isimleri doğrudur,ancak bunlar o toplantıda geçmemiş,bu sene yapılan yönetim toplantısında gündeme gelmiştir.

Ahmed Salih' Alıntı:
[quote="Kemal Aday":1q2n77kr]Ramazan UZUN
-------------------

Kemal Bey, bu bilgileri paylaştığınız için teşekkür ediyorum.

Özhan Canaydın ve benzeri zihniyetle sittin sene "Dünya Kulübü" olunmaz. Olsa olsa, liseci/cemiyet kulübü olunur. Kulübü 35 milyon dolar borçla devralıp, 200 milyon dolara yakın borç bıraktılar. Hâlâ doymadılar!

Gayeleri nedir, acaba kulübü 80 sene evveline mi taşımak istiyorlar?! Bu nasıl Galatasaray sevgisidir?! Bu Galatasaray'ı sevmek midir, yoksa?!..[/quote:1q2n77kr]

Amacım muhalefet olmak değil yalnızca doğru ve aydınlatıcı bilgi vermektir.Sn Özhan CANAYDIN başkan seçildiği günden itibaren doğru veya yanlış bir çok işe imza atmıştır.Yalnız kulübü yazdığınız gibi asla 35 mil.dolar borçla devralmadı,O zaman ki seçimlerden önce yapılan mali kurulda borç alacak farkı 82 mil. dolar acil ödenmesi geren borç 55.mil. dolar idi.

Özhan bey başkan seçildikten sonra bu meblağya 77 mil. dolar Ali samiyenin 49 yıllık üst kullanım hakkı için yapılan yeni sözleşme miktarıda eklenmiş olup.Borç alacak farkı 159 mil. dolar seviyesine çıkmıştır.

Bu gün yapımı devam eden aslantepe stadı için sağlığından olmuş kulübe son 40 yılda yapılmayanı yapıp yeni bir stadın temelini atmıştır.

Aynı zamanda acil ödenmesi gereken 55 mil. dolar nakit borç içinse kendi şahsi kefaletini sunup borcu kendi üstüne almıştır.

Tabiki hataları vardır,yanlışlar yapmıştır,ama sizin söylediğiniz gibi bu kulübü geriye değil,borç içinde yüzerken alacaklar kapıya dayanmışken devralmış bırakırkende banka kredibilitesi düzelmiş istediği an kredi kullanabilen bir kulüp bırakmıştır.

Unutmada daha önce AIG firmasına 25 mil. dolara satılıp daha sonra senelik 20 mil.dolar temettü dağıtan hisseleri geri aldığını unutmayalım.

Selçuk Kahveci' Alıntı:
iş bi solomona kalıyorsa bi solomon bulmak lazım. bence biz halen bir takım olamadık. basketbolda oyunu beraber oynamazsan bir hiçsin. onlarda bu işi iyi yapıyorlar maalesef

onlar solomonsuz takım.Ama sampiyon olmak için yetersiz bir takım. o gelince de direk sampiyonlar.Bence 4.cü en iyi takımdı fülker solomon'un gelişiyle en iyi oldular..

Biraz başlık dışında olacak ama nedir bu Solomon hayranlığı anlamış değilim. Son iki sezon Solomon ile Finalde iyi performans sergilediler ama rakiplerin o dönemki durumu neden gözardı ediliyor? Ligde Solomon varken kaç mağlubiyet aldılar bunları da görmek gerekli. Aynı Solomon'un Efes Pilsen'deki performansınıda görmek önemli. Solomon gerçekten kaliteli bir oyuncu ama onu tamamlayan Eddie Basden ve Tarence Kinsey vardı yanında, Solomon "tek başına" yetse NBA sonuncusu takımda biraz tutunabilirdi en azından. Ayrıca Türk Telekom ve Galatasaray örneğindeki gibi böyle bir transfer takımdaki düzeni bozup iyi gidişatıda bozabilir. Şimdiden birilerini şampiyon ilan etmenin hiçbir mantıklı açıklaması olamaz..

sezon içinde sürekli burdan arkadaşlarla efesinmi fb ülkerinmi kadrosu kaliteli diye tartıştık durduk...ben fb ülkerin daha kaliteli bi kadro oldugunu iddaa etmiştim ozamanlar ve olası bi finalde efesi rahat geçeceklerini sölemiştim...ama buna katılmayanlarda oldu...fakat zaman geçtikçe efesin kerem takviyesi vede oturan savunma ve hucüm düzeni ile şugünkü şartlar ile ben efesin fb ülkerin solomon takviyesine ragmen olası bi finalde ülkerin şansı yok diyorum...ama görüyorumki solomonnun gelmesi ile ülker şampiyon ilan edilmiş forumda

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Biraz başlık dışında olacak ama nedir bu Solomon hayranlığı anlamış değilim. Son iki sezon Solomon ile Finalde iyi performans sergilediler ama rakiplerin o dönemki durumu neden gözardı ediliyor? Ligde Solomon varken kaç mağlubiyet aldılar bunları da görmek gerekli. Aynı Solomon'un Efes Pilsen'deki performansınıda görmek önemli. Solomon gerçekten kaliteli bir oyuncu ama onu tamamlayan Eddie Basden ve Tarence Kinsey vardı yanında, Solomon "tek başına" yetse NBA sonuncusu takımda biraz tutunabilirdi en azından. Ayrıca Türk Telekom ve Galatasaray örneğindeki gibi böyle bir transfer takımdaki düzeni bozup iyi gidişatıda bozabilir. Şimdiden birilerini şampiyon ilan etmenin hiçbir mantıklı açıklaması olamaz..
Ferhat bravo...
Şu forumda halen mantıklı biri kalmışsa o da sensin...
F.Ülker Kobe'yi almıyor Solomon'u alıyor.ama bizim taraftar Solomonu neredeyse basketbol tanrısı ilan etmiş, adında bile neredeyse altlarına edecekler...
Bende aynen senin gibi düşünüyorum.Eğer böyle bir mantık olsaydı kimse transfer yapmaz, herkez son dakikayı beklerdi.
Solomon El Amin'in Telekoma yaptığını, Hosley'nin bize yaptığını, o da F.Ülkere yapacak, güç kazandırması beklerken sistemi allak bullak edecekki Solomon kendine oynayan tam bu tarz bir oyuncu.Üstelik tam play-off zamanı, yani geri dönüşü olmayan yolda...
Eğer BJK ligi 7. bitirirse cumartesi günü izledikten sonra benim final adayım BJK.Çünkü hiçbir takımdan korkmadan sadece kendi oyunlarını oynayıp en önemlisi de kalpleriyle savaşıyorlar...