Domenec Torrent

İspanyol teknik adama Galatasaray kariyerinde başarılar diliyoruz. Yabancı hocalar için Türkiye ilk etapta zorlayıcı olabilir. Umarız ki; ülkedeki futbol iklimini ve işleyen dinamikleri çabuk kavrar ve uzun süredir özlemini çektiğimiz güzel oyunu bize izlettirir. Mayısta seçime gidilir zaten muhtemelen. Sonrası gidişata göre şekillenir.

Performansına göre sezon sonunda gelecek hocanın yardımcısı olarak devam eder ya da teknik direktör olarak kalır. CV'si çok zayıf bir hoca. Futbolu 27 yaşında bıraktıktan sonra Girona'da filan çalışmış, 2007'de 45 yaşındayken Guardiola B takımda yardımcısı yapınca, onunla birlikte zamanla A Takım yardımcı antrenörü olmuş. New York City macerası başarısız, Flamengo kariyeri de kısa süreli ve soru işareti. Umarım başarılı olur, hocamız hoş gelmiş.

Basinda yazdığına göre beş yardımcısı ile birlikte 1,5 yıllık toplam maliyeti 1.5 milyon €.Bu şartlarda oldukça iyi sayılır, bir de başarılı olursa tadından yenmez.Tabi yazılan rakamlar doğru ise

Basinda yazdığına göre beş yardımcısı ile birlikte 1,5 yıllık toplam maliyeti 1.5 milyon €.Bu şartlarda oldukça iyi sayılır, bir de başarılı olursa tadından yenmez.Tabi yazılan rakamlar doğru ise
Başarısız olursa da ne kadar ekmek o kadar köfte mi diyeceğiz:))? Galatasaray camiası daha ciddi yönetilmeli. bir yardımcı antrenör getirmişler garip paylaşımları olan üstüne 24 saat içinde de kovmuşlar tepki görünce. Galatasaray ciddiyetsiz adamların başkanlık yaptığı acemi çavuşların takıldığı bir camia haline geldi maalesef. Bu başkanın da en kısa zamanda görevi bırakması gerekiyor.

Şunu anlamıyorum ; çok iyi hocayı getirsek , en az 5 milyon euro ister. O gelse ne olacak , avrupada başarı bu yabancı sınırı , türk futbolcu kalitesi ve döviz maliyeti ile hayal. Sırf Türkiye şampiyonluğu için hocaya bu kadar çok para verilmesine karşıyım. Ha bi derval , feldkamp bulunabilir ve uzun vadeli ekol oluşturulursa o ayrı.
Fener mecbur daha doğrusu ali koç mecbur seneye şampiyon olmak için çok iyi hoca ve çok para vermeye , ki şampiyonluk genede garanti değil. Bu takımla onlarda olamazlar.
Takım kadrosuna baktığımızda en iyi kadro sene başı beşiktaştay dı ama anlayamadığım şekilde dağıldılar , acaba avrupa mı agır geldi.

Bizim yeni hocayı hiç bilmiyorum , ama bu kadro ile çok şey yapacağını düşünmüyorum.

Bartuğ'u sağ bek, Omar'ı stoper oynattı Tuzla hazırlık maçında.
Kasımpaşa maçında da Alpaslan ve Anholt'u orta sahada oynatmıştı.
Takımı deneme tahtasına çevirdi.
Bir an önce gönderilmeli ve Okan hoca gelmeli. Okan hoca dışındaki hiç bir yerli hocada bizi kurtaramaz. Bülent hocayı da daha önce istemiştim ama bence o da yetersiz kalacaktır. Çok geç kalmadan Okan hocayı getirmeli ve istediği transferleri yapmalıyız. Yoksa çok kötü günler bekliyor bizi...

Antalyaspor-Nuri Şahin birlikteliğinden sonra bugünde Malatyaspor-Adem Büyük birlikteliği gerçekleşti. Biz neden Simione-Luis Enriqe ve Fatih Terim tedrisatından geçen Arda Turan'a güvenmeyelim ki? Torrent'ten çok daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyorum. Keşke düşünsek...

Antalyaspor-Nuri Şahin birlikteliğinden sonra bugünde Malatyaspor-Adem Büyük birlikteliği gerçekleşti. Biz neden Simione-Luis Enriqe ve Fatih Terim tedrisatından geçen Arda Turan'a güvenmeyelim ki? Torrent'ten çok daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyorum. Keşke düşünsek...

Arda Turan'a güvenmek? Yapmayın şunu. Adem Büyük 30'undan sonra hücuma dönük orta sahaya evrildi Arda ise ancak geriledi. Nuri Şahin Almanya yıllarından beri zaten teknik direktörlük için çalışıyor.

Arda'nın tek artısı sıkışınca sosyal medyadan mesaj atmak. Nuri ve Adem'le bir tutmak bu adamlara haksızlık olur. Thy sponsorluğunda Barcelona'ya gidip orada bile tutunamayan biridir kendisi. Geçen sezon 4 milyon tl sini alamadığı için 8 milyon tl ye yükselttirdi kontratını.

Aslında Arda şu an icin iyi fikir ama bu yönetim bu cesareti gösteremez.Antalya,Malatya seviyesine düştük dememek için.Bize taktisyen,istatikci hocadan çok takımı moral olarak yukari çekecek biri gerek.Ama uzun vadeli plan için Arda'nin epey bir kurs alması gerekir.Sonraki yıllarda hoca olarak kesin yolumuz kesisecek, kıymetini bilelim.

Aslında Arda şu an icin iyi fikir ama bu yönetim bu cesareti gösteremez.Antalya,Malatya seviyesine düştük dememek için.Bize taktisyen,istatikci hocadan çok takımı moral olarak yukari çekecek biri gerek.Ama uzun vadeli plan için Arda'nin epey bir kurs alması gerekir.Sonraki yıllarda hoca olarak kesin yolumuz kesisecek, kıymetini bilelim.

Daha öncede dedim. Okan hoca bizim çaremiz. Ama IG bey istemiyormuş. Sergen Yalçın da gelir mi bilmiyorum. Bülent hoca, Hamza hoca ile falan olacak işte değil. Riske gireceksek Arda ile girerdim. Bunu söylemek istedim açıkçası...