Durum değerlendirmesi...

Sevgili Hakan güzel yazı olmuş eline sağlık.

Ancak bu Gurovic 1.1 milyon dolar alıyorsa hocaya küsme hakkı varmıdır sence?Kalitesini tartışmıyorum kimseyede tartıştırmam ancak alıyorsan paranı oynıyacaksan kardeşim.Bizde seni alkışlıyacaz.Hoca seni alarak bir riske girmiş ve senden beklentileri varsa aldığın para da takımın diğer oyuncularıyla aranda uçurum oluşturuyorsa hoca da buna vesile oluyorsa çıkıp köpek gibi savunma yapacaksın yürekten oynayacaksın.
Hala ümidim var ama sabır sınırları sona ulaşıyor.

Milan Gurovici oynatabilmek icin coachun sirp olmasi lazim..Jasmin Repesa sayet gelirse asil sorun o zaman bas gosterecek.Milan Gurovic kariyerinin en buyuk basarilarini sirp coachlarla yasamis birisi..Lincoln vari bir oyuncu,duygusallik on planda,zaten profesyonel olmasa avrupanın kalburu ustu takımlarında oynayamazdı.Lincoln vari yaklasimla,bu takımda cok isler yapar..

Bu Zizici,Gurovici,Miloyu oynatirsa ancak Repesa oynatir..Hemde iyi oynatir.Koray,Ahmet,Mehmet ile aynı tas aynı hamam olur.Fakat Gurovic-Repesa ikilisi nasil sonuc verir suphelerim var

Arda Öztürk' Alıntı:
Sevgili Hakan güzel yazı olmuş eline sağlık.

Ancak bu Gurovic 1.1 milyon dolar alıyorsa hocaya küsme hakkı varmıdır sence?Kalitesini tartışmıyorum kimseyede tartıştırmam ancak alıyorsan paranı oynıyacaksan kardeşim.Bizde seni alkışlıyacaz.Hoca seni alarak bir riske girmiş ve senden beklentileri varsa aldığın para da takımın diğer oyuncularıyla aranda uçurum oluşturuyorsa hoca da buna vesile oluyorsa çıkıp köpek gibi savunma yapacaksın yürekten oynayacaksın.
Hala ümidim var ama sabır sınırları sona ulaşıyor.

Kesinlikle haklısın abicim sonuna kadar..Baska bi başlığada yazdım (hos bazı arkadaşlar kızdılar veya yanlış anladılar)bence M.S ile Gurovic arasında hiç bir fark yok.Çünkü ikiside takıma bişey veremedi.

Erman Kunter ile Murat Özyer'i kıyaslamak...
yok artık Mark Spitz,
yok artık Ian Thorpe,
yok artık Sergei Bubka,
Yok artık Aleksander Karalin.

Gerçi olay özyerizm ve ülkerizm olduğu için, herkes yakaladığı noktadan kıyaslayacak. ama açılsın turkbasket.com'da anket, görelim bakalım özyer mi iyi kunter mi?

Bu arada Murat (İnal). Maç için özel bir planın yoksa, haftasonu birlikte gidip izleyelim mi?
sahada ve saha kenarında olan X faktörleri senden iyi gören pek kimse yok. Bende Sn Özyer'in gitmesi şerefiyle bu maça giderek kendimi ödüllendirmek istiyorum. Erkek takımının ilk kez maçına gideyim bu sene. İnşallah Sn Dedehayır'ın istifasını da görürsem akabinde protesto ettiğim kombineyide sezonun bitmesine 3 haftada kalsa satın alabilirim.

Değerlendirme için başka maç seçeriz Utku :) Malum bu maç olmaz yani.
Saha dışı faktörleri değerlendirmekten saha içine de geçeriz umarım bir ara bu arada.

Arda Öztürk' Alıntı:
Türkiye liginde 2. takımın hocasını yollayıp burdan çok aşağı seviyede olan Fransa liginde küme düşmemeye oynayan takımın hocasına buralara uygun gören kaç kişi var?

Hocanın basketbol seviyesi ve tecrübeleri gönderilene göre kat be kat üstünse ben gözüm kapalı takımın başında görmek isterim. Sonuçta Murat ÖZYER buralara çok mu lâıktı?

Duygusallığı bırakmanın vakti gelmedi mi? Gerçekleri halen kabul etmeyecek misiniz?

Ali Demirci' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":2j6srqkj]Türkiye liginde 2. takımın hocasını yollayıp burdan çok aşağı seviyede olan Fransa liginde küme düşmemeye oynayan takımın hocasına buralara uygun gören kaç kişi var?

Hocanın basketbol seviyesi ve tecrübeleri gönderilene göre kat be kat üstünse ben gözüm kapalı takımın başında görmek isterim. Sonuçta Murat ÖZYER buralara çok mu lâıktı?

Duygusallığı bırakmanın vakti gelmedi mi? Gerçekleri halen kabul etmeyecek misiniz?[/quote:2j6srqkj]

Ne Murat,Ne Erman,Ne Halil.... Bu isimlerle bir sey olmaz.Ornek mi?Ercument Sunter..Elinde mis gibi kadro var,aldigi sonuclar ortada..Bu Telekomun basina Tanjevici en kotusunden ver ve sonucu gor.

Kaliteli yabancı coach getirmedin mi,bu tur karisikliklar gider gelir.Veya cok cok ust duzey bir Turk coach.O da saysan saysan 2-3 u gecmez...Aydin,Oktay,Ergin..Gerisi malum....

Gelsin Jasmin Repesa bu tribunler full da dolar,GS basketbolunda bir milat acilir.

[/quote]

Duygusallığı bırakmanın vakti gelmedi mi? Gerçekleri halen kabul etmeyecek misiniz?[/quote]

Ne Murat,Ne Erman,Ne Halil.... Bu isimlerle bir sey olmaz.Ornek mi?Ercument Sunter..Elinde mis gibi kadro var,aldigi sonuclar ortada..Bu Telekomun basina Tanjevici en kotusunden ver ve sonucu gor.

Kaliteli yabancı coach getirmedin mi,bu tur karisikliklar gider gelir.Veya cok cok ust duzey bir Turk coach.O da saysan saysan 2-3 u gecmez...Aydin,Oktay,Ergin..Gerisi malum....

Gelsin Jasmin Repesa bu tribunler full da dolar,GS basketbolunda bir milat acilir.[/quote]

Abi tribunler full dolma olayı fantaziden öte değil. İstikrar olmadıkca Repesa gelse ne yazar, her sene tum yabancılar gönderilip ,yerıne yenılerı alındıktan sonra..HA ama insallah dediğin gibi olurda Murat Hocanın gidşi milat olur.

O acidan oyle..Hedef Jasmin Repesa ile devre arasini iyi gecirmek ve ligde Efes ile final oynayip Efese kafa tutmak olmali en azindan..Gelecek sezon ise bir zahmet serkan erdogan,tutku acik,engin atsur,sinan guler gibi kaliteli oyunculari kadroya katip kaliteli yabancilarla efes standartlarinda takim yaratıp her sezon en kotu derece final en iyi derece sampiyonluk yasamalıyız.

Erdem,Murat Kaya,Tufan,Cemal,Polat Kocaoglu gibi orta sinif oyuncularin yerine Sinan Guler,Engin Atsur,Serkan Erdogan,Ermal Kuqo,Tutku Acik gibi ust duzey oyunculari kadromuza katmalıyız! Sampiyonlugun formulu buradan geciyor!

Ali Demirci' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":3o0flic6]Türkiye liginde 2. takımın hocasını yollayıp burdan çok aşağı seviyede olan Fransa liginde küme düşmemeye oynayan takımın hocasına buralara uygun gören kaç kişi var?

Duygusallığı bırakmanın vakti gelmedi mi? Gerçekleri halen kabul etmeyecek misiniz?[/quote:3o0flic6]

Elinde Erman Kunter'in Murat Özyer'den başarılı olduğuna dair bir belgen var mı?Yoksa son buluşmada ki şerefli 3.lükmü? Bu fikri benimsetti sana?Eğer o bu düşünceye itiyorsa seni Murat özyerinde ilk senesinde bir şerefli 3.lüğü var.Birde avrupa kupası 3.lüğü.Belgelerle gelin karşımıza.Duygusallık filan hikaye.Biz yazdık dün gitmesi gerekiyordu ve gitti diye.Ama gitme şekli ve yerine gelme şeklini sorguluyoruz.Bunun farkına varınız.5 Aydır ağzınıza doladığınız hikayeleri bir kenara bırakın ve şimdi siz bize hesap verin.

Murat Özyer gitsin dediniz tamam çok güzel.Ya sonrası şimdi ne olacak.Dizilerin efsane koçu ile şampiyonluk mu yaşıyacaz yoksa Murat hocanın yaşattığı 3.lüklerle devammı edecez.Şuan başımızdaki hoca avrupa basketbolundan bir haber.Ncaa'den mezun olan oyuncuları söyle desek söyliyemecek kadar uzak kaldı basketbola.Siz şimdi Koray hocayı eleştirecekmisiniz yoksa abilerle aynı kanıda olup yürüyedur Koray hoca mı diyeceksiniz?
Biz başımızdaki hocayı muhterem vb gibi çirkin lakaplar takmıyoruz.Ona hocam diyoruz.Ama Koray hoca ile başarılı olacağımıza inanmıyorum.İnananların sayısınında fazla olduğunu sanmıyorum.

Arda Bey;

Sizi Özyerist yapan neydi ?

Özyer'i imparator yapabilen neydi ?

Bunların cevapları var mı ?

Sizler Murat Hoca'yı daima Galatasaray'ın önünde tuttunuz,bari inkar etmeyin!

İsmet İnönü de soruya soruyla yanıt verirmiş, yanıtlamakta zorlanacağı sorular sorulduğunda.

Tekerleme gibi oldu, umarım derdimi anlatabilmişimdir...

Tugay Aktepe' Alıntı:
Arda Bey;

Sizi Özyerist yapan neydi ?

Özyer'i imparator yapabilen neydi ?

Bunların cevapları var mı ?

Sizler Murat Hoca'yı daima Galatasaray'ın önünde tuttunuz,bari inkar etmeyin!

1-Efendilik,Galatasaray değerlerini taşımayı bilmesi Galatasaraylı gibi davranması.
2-Abiler döneminde Play-out oynayan takımı avrupadaki ilk senesinide final-four oynatması.
3-Özyeri sadece ben imparator yapmadım.Efes maçında İpekçide 5000 kişi imparator bağırdı.Ama bana görede kesinlikle bir önderdi.
4.Özyer ve ekibi kapanan ufuklarınızı açan isim oldu.3 Sene önce piyasada kimse yokken bu forumda bile günde en fazla 10 post atılırken özyer ve getirdiği heyecan sayesinde hem salonlara seyirci gelmeye başladı hemde galatasaray takımı taraftarı takımını görüp tartışmak heycanını paylaşmak için buraya geldi.
5-Ben ne babamı ne kız arkadaşımı Galatasarayın önünde tuttum.Murat Özyerimi tutacam?

Merakınızı gidermek için uzun tuttum yazıyı kusura bakmayın.Sizde benim önceki sayfadaki sorularımızı yanıtlıyabilirseniz sevinirim.

Edit:Eklemeyi unuttum.Galatasaray ezeli ve en büyük rakibinden sonra 40 sayı fark yedi bu dönemde.
Ultraslan taraftar oluşumu bu maçın sonunda soyunma odasından takımını ve hocasını çağırıp bağrına bastı.İçinde bulunduğumuz içinde bulunduğunuz bu oluşum başka hangi hoca başka hangi takım için bunu yaptı?

O günde biz çağırmadık hocayı dimi?

Fenerbahçe,Telekom ve Aliağa maçları da oynansaydı da görseydik,Murat Özyer'li Galatrasaray'ın kaçıncı olduğunu.Rakip biraz dişli olunca darmadağan olan bu takımın o maçları kazanmasını nasıl bekliyebiliyorsunuz?

Serkan Dursun' Alıntı:
Fenerbahçe,Telekom ve Aliağa maçları da oynansaydı da görseydik,Murat Özyer'li Galatrasaray'ın kaçıncı olduğunu.Rakip biraz dişli olunca darmadağan olan bu takımın o maçları kazanmasını nasıl bekliyebiliyorsunuz?

Fenerbahce,Telekom,Aliağa müsabakaları oynanmadan bilemeyiz bunu.Bu yüzden sizde suçlayamazsınız hocayı.

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Serkan Dursun":d3qa7zr8]Fenerbahçe,Telekom ve Aliağa maçları da oynansaydı da görseydik,Murat Özyer'li Galatrasaray'ın kaçıncı olduğunu.Rakip biraz dişli olunca darmadağan olan bu takımın o maçları kazanmasını nasıl bekliyebiliyorsunuz?

Fenerbahce,Telekom,Aliağa müsabakaları oynanmadan bilemeyiz bunu.Bu yüzden sizde suçlayamazsınız hocayı.[/quote:d3qa7zr8]
Bu tür iyi takımlara karşı maçlar oynanmadan değerlendirmek ne derece doğru peki?(üstüne basarak 2. bıraktığını belirtmek)Ertuğrul Sağlam Beşiktaş'ı bıraktığında ne durumdaydı şimdi ne durumda?Yani bu Mustafa Denizli,Ertuğrul Sağlam'dan kötü hoca demeye yeter mi?
Benim refetansım var,bu maçların kazanılmayacağına dair.Kaç kişi kazanacığımızı düşünür ki bu muçları?(geçmişi düşününce)

@Serkan Dursun

Kendi ağzınla diyorsun bu tür iyi takımlarla oynanmadan değerlendirmek ne derece doğru diyorsun.Kendinizle çelişiyorsubuz ilginç :)

Ertuğrul Sağlam iyi bir hoca, kötü bir otoriter.
Mustafa Denizli kötü bir hoca, iyi bir otoriter.
Murat Özyer iyi bir hoca, kötü bir otoriter.
Koray Hoca kötü bir hoca, iyi bir otoriter.

Skibbe iyi bir hoca, arkadaş canlısı bir otoriter.

Aradığımız en son özellikte bir hoca olmalı.

Arda Öztürk' Alıntı:
@Serkan Dursun

Kendi ağzınla diyorsun bu tür iyi takımlarla oynanmadan değerlendirmek ne derece doğru diyorsun.Kendinizle çelişiyorsubuz ilginç :)
Bu sene oynadığımız takımlara göre bir varsayımda bulunulabilir.Ama bu tabii ki kesinlik vermez,kazanacağımıza ya da kaybedeceğimize dair.
Ancak ligde 2. bıraktı demek sanki başarılıymış gibi göstermek.Geçen seneki ilk yarıyı hatırlattı bana.Yaşanılanlar,oynanan oyun bana bu senenin de boşa geçeceğini düşündürüyordu Murat Özyer yönetiminde.
Sonuçta evet 2. bıraktı ama lig bitmediğine göre 1. olarak bitirip gitse ne fark edecekti ki?Sonuç hüsran olduktan sonra.

Serkan Dursun' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":3ko74mm7]@Serkan Dursun

Bu sene oynadığımız takımlara göre bir varsayımda bulunulabilir.Ama bu tabii ki kesinlik vermez,kazanacağımıza ya da kaybedeceğimize dair.
Ancak ligde 2. bıraktı demek sanki başarılıymış gibi göstermek.Geçen seneki ilk yarıyı hatırlattı bana.Yaşanılanlar,oynanan oyun bana bu senenin de boşa geçeceğini düşündürüyordu Murat Özyer yönetiminde.
Sonuçta evet 2. bıraktı ama lig bitmediğine göre 1. olarak bitirip gitse ne fark edecekti ki?Sonuç hüsran olduktan sonra.[/quote:3ko74mm7]

Bakınız hem oynanmayan müsabakalar hakkında ön yargılı konuşmanın yanlış olduğunu belirtiyorsunuz hemde bu maçlar hakkında yorumlar yapmaya devam ediyorsunuz.Kendinize göre yanlış yapıyorsunuz Serkan bey.

Ayrıca Fener ve Telekom gibi bizden yüksek bütçeli takımlardan fazla maç kazandı fazla puan topladı ve daha yüksek sırada bitirdi.Bu başarı değilde nedir.Size göre daha nasıl başarılı olabiliriz.?Bizim hocayı savunmadığımız tek nokta Buducnost mağlubiyeti onla da herkesle hem fikiriz.