Ekrem Memnun

coachluğa 25 yıl önce başladım. basketbolu bırakmıştım; işsizdim. ata abi aradı. (ata çetinünal) bana galatasaray'da küçük takımı çalıştırmam için teklif yaptı. ama bir detay vardı. türkiye şampiyonası 5 gün sonraydı. ve elimde sadece 5 oyuncu vardı. kabul ettim. fakat şampiyonaya 5 oyuncuyla katılamıyorduk. bir oyuncu eksiğimiz vardı. kulüpteki bütün lisansları indirdik. bir kızın lisansında hem voleybol hem basketbol yazıyordu. onu evden aradık. annesi çıktı. kızının basketbolu bıraktığını söyledi. ona yeniden başlayacağını söyledim.
'ne zaman' diye sordu. 'bu gece. çünkü şampiyonaya gidiyoruz. lütfen otogara gelsin' dedim. geldi. 6 kişiyle gittik. yarı final maçında bir oyuncum sakatlandı. son dakikada kadroya giren kıza döndüm 'hadi' dedim. heyecandan bayılmıştı. maçı 4 kişi tamamladık. ama finale çıktık.
finalden önce büyük bir hata yaptım. kızlara dönüp 'buraya kadar çok iyi geldiniz. tebrik ederim. çıkın bugün sahada eğlenin, tadını çıkartın' dedim. çıktık oynadık, yenildik. çünkü ben hedefi küçültmüştüm.
bugün 25 yıl sonra yine bir turnuva ve finaldeyiz. ama ben size çıkın eğlenin demeyeceğim. madem finale geldik. kazanacağız. kupayı almadan buraya dönmeyin. finaller kazanmak içindir, kimse kaybedeni hatırlamaz. çıkın karşı takımda benim rahmetli babam bile oynasa o kupayı söke söke buraya getirin. hepiniz bunu hakettiniz. hakkınızı başkasına yedirmeyin.

Yuvana hoş geldin Ekrem Memnun
Yuvana hoş geldin Ekrem Memnun

Hoşgeldin hocam, Allah utandırmasın.

Hocam antrenmana çıkmış ve savunma için beyninizi kullanın diyor 😀

Ekli dosyalar

• IMG_20210114_162303.jpg
    IMG_20210114_162303.jpg
    268.5 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20210114_162320.jpg
    IMG_20210114_162320.jpg
    250.8 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20210114_162327.jpg
    IMG_20210114_162327.jpg
    246.5 KB · Görüntüleme: 10
Mekânın sahibi, gerçek imparator!

Sana hoş geldin demiyorum zaten ailedensin.
Sadri Alışık misali tekrar merhaba diyelim, merhabalar olsun.

Çok zor zamanda geldin ama iyi ki sen geldin koç.
Bitmeye yüz tutmuş umutlarımız biraz olsun yeşerir belki sayende. Yeniden kumandaya uzanacaksa elimiz, sahadaki mücadeleyi görüp heyecanla takip etmeye başlayacaksak bu seninle olur umarım.

Başarı senin genlerinde var zaten hocam. Her şey gönlünce olsun. Biz hep yanındayız.

Bu takıma basketbola benzer bir şey oynatabilecek belki de tek adam imkanlar dahilinde. O açıdan çok sevindim ama insan olarak da çok üzüldüm. Kara gün dostu diye diye efsanelerimizin suyunu çıkarmaktan bıkmadık usanmadık... Bu takımı toplayan, sezon ortası takviyeleri yapanlar gitti. Ekrem abi şimdi ölüyü diriltmeye çalışacak. Başarmazsa adamın kariyerine bir leke olarak çalmaya çalışacak birileri, başarırsa da göreceği muamele malum...

Bu takıma basketbola benzer bir şey oynatabilecek belki de tek adam imkanlar dahilinde. O açıdan çok sevindim ama insan olarak da çok üzüldüm. Kara gün dostu diye diye efsanelerimizin suyunu çıkarmaktan bıkmadık usanmadık... Bu takımı toplayan, sezon ortası takviyeleri yapanlar gitti. Ekrem abi şimdi ölüyü diriltmeye çalışacak. Başarmazsa adamın kariyerine bir leke olarak çalmaya çalışacak birileri, başarırsa da göreceği muamele malum...
Gerçekten yüzde yüz katılıyorum, çok doğru tespitler. Ekrem Hocanın başarılı olacağını düşünüyorum 🙏🤲 Allah utandırmasın. Fakat bu sezon ne olursa olsun taraftarın gönlündeki yeri yine ayrıcalıklı olacaktır.

Diğer taraftan yönetimin bu sezon adına (zorunda kalsalarda) yaptığı en doğru iş oldu...

Murathan bey once bir google dan kariyere bakaydin bari. Hani erkek takim kariyeri var mi diye?
Kaldi ki olmasa bile biraz cinsiyetci yaklasim olmus.

Düşüncenize saygı duyarım ama kesinlikle cinsiyetçi bir insan değilim Baysan bey. Kadın basketbol ile erkek basketbolun parametreleri siz benden daha iyi bilirsiniz ki bambaşkadır. Erkek basketbol koçluğu yardımcılıktan öteye gidemeyen ve en son 15 yıl önce bir erkek basketbol takımı çalıştırmış bir koça maalesef Galatasaray gibi bir takımı emanet etmek intihardır.

Düşüncenize saygı duyarım ama kesinlikle cinsiyetçi bir insan değilim Baysan bey. Kadın basketbol ile erkek basketbolun parametreleri siz benden daha iyi bilirsiniz ki bambaşkadır. Erkek basketbol koçluğu yardımcılıktan öteye gidemeyen ve en son 15 yıl önce bir erkek basketbol takımı çalıştırmış bir koça maalesef Galatasaray gibi bir takımı emanet etmek intihardır.
Kusura bakmayin, haksizlik etmisim bu durumda.

İşin temelinde haklısınız, katılıyorum. Fakaat bu adam Erkek Takimlarda asistanlık ve yine koçluk yaptı, nasıl anlatmalı. Bir google ile bu bilgiye ulaşılıyor. Yanlış bilgi üzerine argümanlar sadece komik oluyor.