EL | Galatasaray MP 84 - 65 UMMC Ekaterinburg

Geç oldu ama bişeyler söyleyelim.

Maçın başındaki durgun görüntü, Prince'in ve Gülşah'ın olmaması, taraftar azlığı beni mağlup olacağımıza inandırdı ama utandım 33-26'lık süreçten sonra. Takım, o andan sonra içeri de adam adama da cirit atan Gruda'yı durdurmak için 3-2 alan savunmasına döndü, içeriye top indirmemesi içinde alanın tepesine diğer kısa oyuncularımıza göre size konusunda daha iyi olan Taurasi'yi yerleşti Ceyhun Yıldızoğlu -ki bu hamle beni çok tatmin etti.-

Işıl'ın hasta hasta oynadığı topa diyecek tek kelime yok, onun iyi olduğu zamanlarda bu takım 2 vites daha yükseltiyor, 2 gün önce de eski Işıl'dan esintiler aldık, geçen seneki Işıl gitmiş, ilk geldiği zamanki all-around performansıyla herkesin imrenerek izlediği Işıl gelmişti. Dilerim bu performansını sezon geneline yayar. Çünkü yabancı oyuncularımızdan alacağımız katkı artık yerleşti gibi, bizim ekstra yerli katkısına değil, istikrarlı yerli katkısına ihtiyacımız var. Son 25 dakikadaki takımı bırakın yenmeyi, zorlayacak bir ekip bile yok, bir nebze Ros Casares dışında ( Arca'ya selamlar :)