EL | Galatasaray MP 84 - 65 UMMC Ekaterinburg

26 Ekim, Çarşamba
18:00 - Abdi İpekçi

Öncelikle maç saatinin altını çizelim, maç saat 20:00'den 18:00'e alındı. Böylece futbol maçımızla bir çakışma olmayacak, fakat iş gününde iş saatinde olması tribünün doluluk oranını illaki azaltacaktır.

UMMC Ekaterinburg, Euroleague ve Rus Ligi'ne hatasız bir başlangıç yaptı. Euroleague'de Polonya deplasmanında Lotos'u 57-68, kendi evlerinde de Bourges Basket'i 68-50 ile mağlup edip 2/2 yaptılar. Kendi liglerinde ise 2'sini dış sahada oynadıkları 3 maçtan da farklı skorlarla galip ayrıldılar. Sandrine Gruda ve Deanna Nolan Euroleague'de takımın en skorer isimleriyken, ligdeki en skorer isim tanıdık bir yüz Yelena Leuchanka.

Rakibin pota altı gücüne dikkat çekmek gerekiyor. Gruda, Leuchanka, Stepanova ve Vidmer zayıf karnımız ribaundlarda canımızı sıkacaktır. Tina Charles'ı zorlu bir sınav bekliyor, Matic ve Bahar'ın büyük yardımına da ihtiyacı var. Tecrübeli Rus forvetler Abrosimova ve Arteshina takım için önemli parçalar, guard rotasyonuna gelirsek tekrar çok önemli oyuncular bizi selamlıyor; Hana Horakova, Cappie Pondexter, Anete Jekabsone ve devşirme statüsünde oynayan Deanna Nolan hem skora hem de oyuna ağırlık koyabilecek isimler. Euroleague'de son yıllarda Final-Four'un gediklisi olan UMMC, bu sezon da yine şampiyonluğun en büyük adaylarından biri.

2 sene önce Galatasaray ve UMMC Ekaterinburg yine aynı Euroleague grubunda eşleşmiş, grup aşaması sonrasında da Top 16'da bir kez daha karşılaşıp, 2 maç da bu aşamada oynamışlardı. Oynanan 4 maçta da Ekaterinburg; 69-54, 64-69, 79-55, 50-61'lik skorlarla galip ayrıldı. Galatasaray bu sene Fenerbahçe ve Prag deplasmanında zorlu maçlar oynadı ama UMMC'nin ilk sert maçı olacak. Bunun bizim avantajımıza olduğunu düşünüyorum. Bir diğer avantajımız ise Candace Parker'ın yokluğu, kendisi 6 Ekim günü Rusya'ya gitmişti ama henüz herhangi bir maçta forma giymedi. Bir bilgiye ulaşamasak da sakatlık sebebiyle oynamadığını düşünüyorum, umarım bizim maçta da forma giymez CP. Takımın yeni transferlerinden Sue Bird de henüz gelmedi Ekaterinburg'a.

Çok zor bir maç bizi bekliyor, Euroleague'de de haftanın maçı. O gün Abdi İpekçi'nin dolu olması takım için çok önemli. Sadece Taurasi-Pondexter eşleşmesi bile gözlerin bu maça çevrilmesi için yeterli.
Takımımıza başarılar, galibiyet serisini UMMC Ekaterinburg karşında da sürdürmek Rusya'nın en doğusundan, İspanya'ya tüm Avrupa'nın duyacağı bir aslan kükremesi olacak ve F8 için İstanbul'a geldiklerinde onların neyi beklediğini bilecekler.

18:00 ne arkadaş? iş'ten zaten 18'de çıkıyoruz karşıdan gelip etmesi derken maç bitmiş olacak. avrupa yakasında olanlar iiçin bile en iyi ihtimal ilk yarı sonuna doğru yetişirler ancak.

Candace Parker İstanbul'a geliyor. Bize karşı forma giyecek. Pota altı güçlerini anlatmak için kelimeler kifayetsiz artık...

Çekişmeli,zevkli ve sert bir maç olacağı kesin..

Bu maçta özellikle tüm yabancılarımızın forma olmaları gerekiyor,Matic de dahil buna..Çok ihtiyacımız olacak olacak cünkü..

Yerli oyuncularımıza da bu maçta çok iş düşüyor..Işıl,Melisa,Şaziye,Bahar ve Gümüşay'dan en 3ünün cidi katkılar vermesi gerekiyor..Şaziye böyle maçları çok oynadı,tecrübeli ve artık kendini taraftara kabul ettirmei gerekiyor.Sorumluluk almalı ve iyi oynamalı..Bahar son maçlarda çok iyi bir performansı var,umarım bu maçta da devam eder.Melisa ve Bahar'a bu maçta özellikle çok iş düşüyor.Çünkü çok güçlü bir pota altı rotasyonu olan bir takıma karşı oynayacaklar..

Ceyhun Hoca'ya da çok işi düşüyor bu maçta..Umarım takımı maça iyi hazırlar..Maç içerisinde de gerektiği yerde müdahaleleri doğru ve gereken yerde yapar.

Son olarak taraftarlarımıza büyük iş düşüyor.Hafta içide olsa bile bu maçen 5000 kişi olmalı..3000 de iyidir ama dha az olmamalı..

18:00 ne arkadaş? iş'ten zaten 18'de çıkıyoruz karşıdan gelip etmesi derken maç bitmiş olacak. avrupa yakasında olanlar iiçin bile en iyi ihtimal ilk yarı sonuna doğru yetişirler ancak.

İşte bu kötü oldu :-((

Yapacak birşey yok..Ceyhun Hoca önlemini almalı..

Bu takımı biraz fazla büyütmüyor musunuz? Fenerbahçe geçen sene bu takımı içeride dışarıda yendi. Hem de ikinci maçta Dee yoktu. Candice Parker, Stepanova, Pondexter, Gruda, Dumerc yine bu takımda idi. Biz geçen sezonki Fenerbahçe'den çok daha iyi bir takım değil miyiz?

Geçen seneki Fenerden tabiki iyi bir takımız ama bunla kıyaslama yapılmaz.
Ekaterinburg da bence geçen seneden daha güçlü. Ama bu kupada iddialıyız diyorsak bu maçı mutlaka kazanmamız gerekiyor.

fb ummc ye o iki maçta da riboundlarda ezilmemiş hatta bir maçta 37'ye 27 yapmışlar, parker ın oynadığı maçta 35'e 37 imiş. ummc yi yenmenin ilk koşulu rib larda ezilmemek.

dee nin ışıl ın alba nın ciddi rib katkısı yapması lazım, ancak kısaların katkısıyla dengeleyebiliyorsun, fb de öyle yapmış geçen sene. mesela bir maçta horokova nın 8 rib var.

arkadaşlar konuyla alakası yok ama pazar günü futbol takımımızla bayan basket maçları arasında bir buçuk saat var.
acaba bu saatlerin degısme şansı yok mu?daha önce de yazdım ama kimse sallamadı:) şimdi sallarsınız umarım:)

arkadaşlar konuyla alakası yok ama pazar günü futbol takımımızla bayan basket maçları arasında bir buçuk saat var.
acaba bu saatlerin degısme şansı yok mu?daha önce de yazdım ama kimse sallamadı:) şimdi sallarsınız umarım:)
değişme şansı var eğer değiştirmek için uğraşan birileri olsaydı tabii..şu maçla bile ilgilenen olmadı..haftasonu için istemek abes olur..

fb ummc ye o iki maçta da riboundlarda ezilmemiş hatta bir maçta 37'ye 27 yapmışlar, parker ın oynadığı maçta 35'e 37 imiş. ummc yi yenmenin ilk koşulu rib larda ezilmemek.

dee nin ışıl ın alba nın ciddi rib katkısı yapması lazım, ancak kısaların katkısıyla dengeleyebiliyorsun, fb de öyle yapmış geçen sene. mesela bir maçta horokova nın 8 rib var.

Yani demek istediğim UMMC öyle yenilmez bir takım falan değil. FB geçen sene hantal Matovic ve Nevriye ile reboundları toplamış ise bizim'de toplamamamız için bir sebep yok. Ben açıkçası reboundlardan çok Pondexter'dan çekiniyorum. Reboundlar için Tina var. Ama Pondexter'i kim savunacak merak ediyorum.

Yani demek istediğim UMMC öyle yenilmez bir takım falan değil. FB geçen sene hantal Matovic ve Nevriye ile reboundları toplamış ise bizim'de toplamamamız için bir sebep yok. Ben açıkçası reboundlardan çok Pondexter'dan çekiniyorum. Reboundlar için Tina var. Ama Pondexter'i kim savunacak merak ediyorum.
Onların en önemli silahlarından biri ribaundlar görünen o ki. Bizim de zayıf noktamız. Biz bu noktamızı kapatırsak yenme çşansımız olur. Ayrıca yenilmez değil tabi ki, ancak oynadığımız 4 maçta da yenildik. Bu maçta kazanmamız olası final8'de bizim için psikolojik bir rahatlama olacaktır. Biz bu takımı evimizde yenebilmiştik demekle son 5 maçımızı da kaybetmişiz demenin arasında ciddi bir fark var. Bu maçın psikolojik önemi de az değil o açıdan. Kızlarımıza başarılar!