ELW Çeyrek Final | Galatasaray - Fenerbahçe

Başlangıçta Efe Güven özür dilemeli diye düşünmüştüm ama Fenerlilerin yaptığı açıklamalara bakınca buna gerek olmadığını düşünüyorum şimdi...Bu konuda Efe Güven'e sahip çıkmalıyız...Efe Hoca'nın başına gelen bir kaza...Fenerlilerin bizim her türlü branşta,her maçta yaptıkları çirkeflikler ortada...Şimdi arsızca ahlak bekçisi kesiliyorlar...Çünkü koçlar bu tarz konuşmaları hep yaparlar...Fenerliler organize bir şekilde Efe Hoca'ya saldırıyorlar...Twitterda Efe Güven'e sahip çıkılmalı...

Daha önce kadın basketbol maçında anneler gününde Mahmut Uslu '' *** çocuklarııı'' diyerek küfür ederken ekrana yansımıştı.Şu an birilerine yaranmak için tepki gösterenler,hiçbir şekilde konunun üzerinde durmamıştı.Dahada benzer birçok şey yaşandı,hiçbir şey olmadı.

Şu anda olayı cinsiyetçiliğe vurmaya çalışanlar bile var sosyal medyada ve spor programlarında.Az önce ilk kez Efe Güven'in küfürünü izledim.Evet yanlıştır,hiçde gereği yokmuş.Ama öyle ortalığı ayağa kaldıracak bir durumda yok.Yazılıp çizilenlere bakınca,maç biter bitmez saha ortasına tek başına gidip sövdü sandım :D

Maç bitiminde saha ortasında takım toplanmışken,kendi takımını motive etmek için gereksiz bir küfür etmiş.Bu kadar basit.Erkek basketbol maçlarında yeri geliyor koçlar oyunun heyecanıyla oyuncularına sövüyorlar kimsede büyütmüyor durumu.Konu kadın basket olunca,sırf duyar kasmak ve birilerine yaranmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Fenerlilerin herhangi bir etik değerleri kesinlikle yok...Olayı cinsiyetçiliğe dökmeye çalışıyorlar şimdi..Öyle olmadığını onlar da biliyor...Her branşta bizim antrenörlerle savaş halindeler...Ergin Ataman,Fatih Terim ve şimdi de Efe Güven...Kesinlikle Efe Güven kimseye yedirilmemeli...Twitterda sahip çıkılmalı...

Referans noktası diğer Fenerbahçeliler değil Emre Bol hiç değil. "whataboutizm" ya da suimisaller üzerinden giderek yapılan yanlışı ortadan kaldırmak da mümkün değil.

Referans noktası diğer Fenerbahçeliler değil Emre Bol hiç değil. "whataboutizm" ya da suimisaller üzerinden giderek yapılan yanlışı ortadan kaldırmak da mümkün değil.
Dediğinizi anlıyorum ancak bu konuda artık ne yapılırsa yapılsın fayda vermez...Keşke olmasaydı ama oldu...Maalesef bu konuda yapılacak bir özeleştirinin muhatabı da yok...Dediğim gibi "keşke olmasaydı" yeterli bir özeleştiri...

Etkiye tepki ya da nefsi koruma anlık olarak geçerli kavramlar x zamanında şunu yaptı daha sonra herhangi bir zamanda aynı davranışı ya da benzerini kendisine uygulamakta beis yok gibi bir mantıkla gidilirse ortaçağa dönülür kaldı ki burada bir birey olarak x de yok Fenerbahçe kadın basketbol takımının şu anki oyunlarına güncel olarak yapılan bir davranışı aklamak için başka birinin, Mahmut Uslu, bilmem ns zaman yaptığı bir davranışı öne çıkarmanın bir anlamı yok. Hadi diyelim işin etik kısmı subjektif, yaptığı davranış işlevsel açıdan da hatalı finalde ufak da olsa bir şansın varsa underdog olmanın avantajlarından yararlarısan var daha önce de yazılmıştı bu tarz söylemler kendi oyuncularını da gereksiz strese sokar. Profesyonel açıdan da hatta yine daha önce yazıldı illa o söz öbeğini kullanacaksan soyunma odasında bari kullan rakibin ekmeğine yağ sürme ceza alma.