Errick McCollum

En iyi denilen günlerinde bile sahada hep bir şeyleri eksik yapıyor. Maç içinde istikrarı yok, "doğaçlama" oynuyor; bir düzeni yok, oyun zekası kısıtlı.

Gayretli, iyi faul alıyor falan filan da bu formayla Carlos Arroyo'yu izledi bu gözler... Ne bileyim, bende olmuyor.

Carlos Arroyo oyun kurucudur, Errick ise skor üreten ve yarı sahaya top taşımaktan öte oyun kuruculuk meziyetleri olmayan bir sg'dir. Ve egosuz verilen görevi yapan bir oyuncu.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Ball handlingi de kötü ama bence iyi bir oyun kurucu ile çok daha verimli olur. Bir sg için(ki bence adam net sg) stabil şut atma mekanizması sıkıntılı bir şekilde hareket etme eğiliminde. Gelişmeye açık ve savunmada gayretli olması artıları ben seneye kadroda tutulması tarafındayım, tabi iyi bir guardla beraber...

Aroyyo ile bir lig kazanabildik sadece, MVP ile Eurocup şampiyonluğu tadacağız.

Aroyyo'yu bende seviyorum ama Aroyyo ile McCollum'u sürekli mukayese etmek, bu zaman arifesinde normal değil.

Arroyo'nun Barcelona ile sözleşmesi 1 yıllıkmış sezon sonu bitiyor.Acaba seneye Arroyo'ya 1 yıl yeni sözleşme önersek nasıl olur? Mccollum ile birlikte birbirlerini çok iyi tamamlayabilirler sanki.Yaşlanmasına rağmen Arroyo'dan alacağımız 15 dakikalık bir katkı bizim için çok faydalı olmasının yanı sıra, Mccollum takımda kalırsa onun süresini başka bir guard alarak çok aşırı azaltmamış oluruz.Ergin hoca Arroyo'yu istermi bilinmez tabiki..... (Eurocup'ı kazanacağımızı ve EL de olacağımızı düşünerek yazdım.)

Arroyo çok farkli bir oyuncuydu, sadece oyun kurmuyor gerektiginde birebir oynayip gerektiginde kaldirip atiyordu. McCollum boyle bir oyuncu degil, sg'ye daha yakin ama kendisini sg olmaktan alikoyan boy dezavantaji da varken baska turlu kullanmamiz pek olasi durmuyor. McCollum'u oynatirsan yaninda saf bir oyun kurucu da koyamazsin, hucumda eslesme hatasi yakalayamaz, savunmada da tam anlamiyla çokersin. Iki ucu keskin biçak.

Arroyo'yu ben de severdim, gidisinde yuzde yuz hakli ama hakliligina ragmen arkadaslarini yari yolda birakmis birini tekrar takima almayacagim gibi artik 36 yasinda bir oyuncuyla ust siralari zorlayamazsin, bizdeki son sezonunda sut isabeti ciddi sekilde dusmustu ve biz bu sezon bile savunmada sikinti yasarken Arroyo'yu kaldiramayiz. Barcelona butçesi itibariyle kaldirir, ona sadece 15 dakika sure verir ama biz alirsak onu 25 dakika kenarda oturtacak lukse sahip degiliz. Yani kadroyu ve rotasyonu genel itibariyle dusunmek lazim ve bu açidan pek mantiksiz duruyor Arroyo.

arroyoyla bu basketbol fakiri mccollumu aynı cümle içinde bile kullanmak faciadır. bu adamdan lig bitmeden kurtulmamız lazım yoksa bırakın şampiyonluğu final bile hayal. ceza yerim diye sövemiyorum adama en sakin böyle cümle kurabiliyorum fakat benim bu adamı sahada görmeye artık tahamulum kalmadı beyinsiz topçulara katlanamıyorum zira yetenek desen o da pek yok.

arroyoyla bu basketbol fakiri mccollumu aynı cümle içinde bile kullanmak faciadır. bu adamdan lig bitmeden kurtulmamız lazım yoksa bırakın şampiyonluğu final bile hayal. ceza yerim diye sövemiyorum adama en sakin böyle cümle kurabiliyorum fakat benim bu adamı sahada görmeye artık tahamulum kalmadı beyinsiz topçulara katlanamıyorum zira yetenek desen o da pek yok.
Ya siz hangi oyuncuyu seyrediyorsunuz acaba? Bir sorum olacak Eurocup şampiyonluğuna sevinecek misiniz ya da Karşıyaka serisinde Gran Canaria deplasmanda sevindiniz mi kim aldırdı o serileri? O yetenek fakiri dediğiniz arkadaş olmasa şu an seneye 3 milyonla ne yaparızı konuşuyorduk? O yetenek fakiri arkadaş da bizim fersah fersah üstümüzde bir takımda oynuyordu. Bu kadar haksızlık görmedim ben, beğenmemek başka hakarete varacak eleştiri başka... Mccollum o lafları yediriyor gerçi ben niye yazıyorsam. Bu adamı MVP seçen Uefaydı zaten

Tekrar ediyorum. MVP seçenler bu işi bilmiyor!!!

Avrupa'da şampiyonluk maçı öncesi, takımı şampiyonluğa götürdüğü için MVP seçilen oyuncuyu bu kadar gömen kaç takımın taraftarı vardır acaba? Eurohoops memnun olmayı başaramayan ve beceremeyen taraftar anketi yapsa kesin birinci oluruz.

Arroyo gibi bir dehayı Mccollum ile kıyaslamak, Arroyaya büyük haksızlık. Ayrıca lig şampiyonluğu Eurocup şampiyonluğundan daha zor. Mccollum bu forumda abartıldığı derece iyi ya da kötü oyuncu değil, ben beğenmiyorum ayrı, oyun kurucu zeki olmalı takımı oynatmalı eline güvenilmeli. Euroligde Mccollumla olmaz diye düşünüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arroyo gibi bir dehayı Mccollum ile kıyaslamak, Arroyaya büyük haksızlık. Ayrıca lig şampiyonluğu Eurocup şampiyonluğundan daha zor. Mccollum bu forumda abartıldığı derece iyi ya da kötü oyuncu değil, ben beğenmiyorum ayrı, oyun kurucu zeki olmalı takımı oynatmalı eline güvenilmeli. Euroligde Mccollumla olmaz diye düşünüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

McCollum pota altına penetreleri ve buradan çıkardığı faullerden dolayı beğendiğim bir oyuncu ama sana Arroyoyla kıyaslanamayacağı ve Euroligde yeterli olmayacağıyla ilgili kesinlikle katılıyorum. Daha iyi bir guard gerek Eurolig seviyesinde, bence seneye McCollum onu yedekleyebilecek konumda düşünülmeli kadroda.

Bir kere McCollum oyun kurucu değil, onu biz oyun kurucu olarak oynatıyoruz. Kendisi de sağolsun elinden geleni yapmaya çalışıyor. Tabii ki bir Arroyo performansı beklemek büyük haksızlık olur. Ancak tek konuda eleştirebilirim. Anladım point guard değilsin iyi oyun kuramayabilirsin ama şutör guard isen de elin titremeden kaldırıp üçlüğü sokacaksın. O sebeple şutunu geliştirmeli. Arroyo bunların ikisini de çok iyi yapabildiği için çok özel bir oyuncuydu.

Arroyo ile Mccollum'un kıyaslancak bir tarafı yok zaten.Biri skorer diğeri point guard. Aynı takımda olurlarsa savunma açısından oldukça problem yaratacakları da bir gerçek.

Mccollum'u daha çok Gaudelock, Langford gibi oyuncularla kıyaslamak daha mantıklı.

Arroyo'nun aldigi yillik ucret MC'nin 2.5 kati bu sezonki toplam butcenin %30'u eger seneye bir guarda verecek 2 milyon civari paramiz olursa gonul her ikisinden de iyisini bile ister tabi.

Oyun kurucu değil zaten o vasıflara sahip biri de değil bazen topu yarı sahaya onun neden getirdiğini anlamakta güçlük çekiyorum çünkü biliyorum ki ikili sıkıştırmaya ya da baskılı bir savunmaya karşı topu kaybedecek.

Sg diyoruz ama vasat bir şutu var cezayı kesemiyor Sg olmak için net bir şutu yok.

İyi sayılabilecek orta mesafe şutu var birde faul almasını iyi biliyor zaten yaptığı skorların %80i bu şekilde.