Eurochallenge 2. Tur 3. Maç | EWE Baskets 85 - 93 Galatasaray CC

Re: Eurochallenge | EWE Baskets-Galatasaray 85-93

Bu arada cuvaldızı biraz da kendimizi batıralım.
Her gittiğimiz deplasmanda tribünler doluydu.
İnsanlar bağırmaya değil oturmaya gelmişlerdi aileler çoğunlukta gelmiş görülüyordu.
Çuvaldızı kendimize batıralım ve biraz destek ve 12 milyonluk şehirde neden tribünleri dolduramadığımıza biraz kafa yoralım :?

Re: Eurochallenge | EWE Baskets-Galatasaray

Mustafa Kaya' Alıntı:
Tugay Aktepe 8)
Thanks Mr.Aktepe xD

Rica ederim Mustafa.
Teşekkürü en başta Hüseyin olmakla beraber tüm oyuncularımız ve teknik ekip hakediyor bence.
Bu zaten benim yaptığım sıradan bir iş oldu. Alıştık galibiyetlere. Seri olacak inşallah. :)

Maçı izlemediğimden dolayı yorum yapmayı değil de izleyen renktaşların yazılarını takip etmeyi tercih edeceğim.

Eren Aydın' Alıntı:
Adminler tugay'ın gece 12den önce mesaj yazma yetkisini filan mı dondurdular :) :)

Erkek Takımı'na gündüz yazmıyorum Eren bilmiyor musun ? :)
Konu açma totemi tuttu, bir de bu totemi deniyoruz.
Totemler ile şampiyon olursak... =)

Geçen yıl da favori çıkmadığımız maçta Hemofarm'ı mağlup etmiştik hatırladığım kadarıyla...

GROUP J
EWE Baskets 85-93 Galatasaray Café Crown
Virtus BolognaFiere 11.02. 20:30 BC Kyiv
1. BC Kyiv 2/0 4
2. EWE Baskets Oldenburg 1/2 4
3. Galatasaray Café Crown 1/2 4
4. Virtus BolognaFiere 1/1 3

BC Kyiv 24.02. 20:00 EWE Baskets
Virtus BolognaFiere 25.02. 20:30 Galatasaray Café Crown

İyi bir galibiyet oldu,lig için güzel bir antrenman da denebilir.

Milojeviç döndü,herhalde Efes maçına kadar formunu yükseltir,maç eksiğini biraz da olsa kapatır.Belki bu arada bir uzun daha katılır takıma,yoksa tek başına Hüseyin çok yıpranır.Korkum bu tempoda onun da sakatlanması.Peki Cüneyt'in son durumu nedir acaba??Ben mi kaçırdım haberi?Atkins'in performansını rahatsızlığı etkiliyor olabilir,zaten maçlara genelde Murat Kaya-Graves ikilisiyle başlayışımızdan belli,tam randıman alamadığımız.

Futbolda birinin kılı dönse açıklama var,transfer yoksa bile asparagas var..basketbolda ise tam bir sessizlik.Gaipten haber bekliyoruz...Medyanın basketbola bakışı bu,basketbol muhabirliği diye bir görev tanımı yok,çok acı..

Kiev deplasmanda Bolognayı yenerse bizim için iyi olur. Kiev grup birinciliğine oynar. Biz de ikinci çıkarız gruptan

Maçın 40 dakikasını da izledim canlı olarak..Takım bir kere maçı kazanmak zorunda olduğunun farkındaydı.Başından sonuna kadar kazanmayı düşünerek oynadı.Karşımızdaki ekipse Alman Ligi'nin şu anki lideriydi.Ve Virtus'u deplasmanda yenme başarısını göstermişti.Fakat maçı kazanmamıza rağmen son 2 dk.hariç özellikle dış alan savunmamızı hiç beğenmedim.Dehşet boş üçlük soktu adamlar.Ofans kısmında ise gayet başarılıydık.Toplar hep sıcak oyuncunun eline verildi.Bunda da Atkins'in payı oldukça büyüktü.

Tek tek oyuncu değerlendirmesine gerek duymadan şunu eklemek istiyorum.Gurovic bundan sonra kesinlikle bir çizgi yakalayacaktır.Ondan eksta savunma bekleyen yok.Ortalama 15 sayı,4-5 ribaund herkesi tatmin edecektir.Efes maçı da yakalşmışken maçta görülen ribaund ve blok eksikliğini giderecek oyuncu da gelse tadından yenmez.

NOT:Bana göre maçın yıldızı ne 32 sayı 10 ribaund alan Hüseyin'di ne de 23 sayı ile eski günleri anımsatan Gurovic.Bu ünvanı hak eden kişi mücadelesiyle,savaşçılığıyla,korkusuzluğuyla kesinlikle CEMAL NALGA idi.

Bu galibiyet Avrupa'da varız yada yokuz deme maçıydı ve gerçekten önemliydi ve deplasmanda güzel bir galibiyet aldık.Ama burada Guroiv'in 23 sayı atması önemli bence.Çünkü formsuz birisinin iyi oynaması bizim açıdan sevindirici.İnşallah devamınıda getirir.

Ortalıklar da Tugay Aktepe (abi) istifa edicek dedikoduları var.:pİnşallah doğru değildir.Bu serinin başlangıcı abi :)

ya bu maçta gurovic o kadarda bişey yapmadıki.sadece biraz şut soktu.herkes niye o kadar iyi oynadı diyo

Ilgın Karagoz' Alıntı:
ya bu maçta gurovic o kadarda bişey yapmadıki.sadece biraz şut soktu.herkes niye o kadar iyi oynadı diyo
Daha önce yapmadığı şeyleri yaptı.post-up yaptı, içeriyi zorladı, ikili oyunlara girdi kısacası içeriden sayı bulu.Umarım anlamışsındır..

Dün maçı izlemeye çalıştım justinden.Ama izlenmedi.Skorlara bakınca dedim ki bugün savunma da kötüyüz.3 periyotta 72 sayı yemişiz her ne kadar hücumumuz iyi olsa da bu maçı alamayız diye düşündüm.Kapattım maçı.Saba bir baktım ne göreyim.Aslan Almanya'da kükredi.Hüseyin'i anlatmaya gerek yok yüreğiyle oynuyor.Gurovic'i 23 sayı görünce sevindim.Ama artık şunu söyleyebilirim ki bu takım İstanbul'da taraftarla bütünleşip rakiplerini yener.Ben inanıyorum.

Bu arada dün maçta Aziz Bekir'i göremedim.Sanırım onunda aradan çıkardılar.
Eee ne de olsa ülkerli :)

Bu akşam Bologna Kyiv'i kendi evinde yendi. Artık öyle ince hesaplara bağlıki bir üst tura çıkmamız. Umarım İtalya'da Bologna'yı yener ve bu ince hesaplarla uğraşmak zorunda kalmayız. Ama yenilirsek evimizdeki iki maçı da kazansak bir üst tura çıkmamız mucizelere kalacak..Yaptığım hesaplara göre 4-2 ile Bologna ve Kyiv bir üst tura çok yakın. Biz 3-3 te kalıcaz. Ama Bologna'yı yenersek herşey çok farklı olur..Bakalım zaman herşeyi bize gösterecek..Umarım bu galibiyetin bir anlamı olur..