Eurochallenge 3. Maç | Khimik 87 - 75 Galatasaray CC

Re: Eurochallenge | Khimik: 87 - Galatasaray: 75

Mağlubiyeti görünce şok oldum,ilk yarı skorunu da biliyordum çünkü..
Kendi ligimize gelse bu takım düşmemeye oynar herhalde..

Ama burada suçu Murat Hoca'ya yüklemek yanlış. Sene başından beri olanlar artık yeter dedirtecek cinsten. Adam takımın başında iken küfür eder gibi sen başka hocalarla görüşüyorsun ve pişkin pişkin açıklamalar yapıyorsun,en son elinde çaren kalmayınca da herife 'al bari' diyorsun.Bir de Türk oyuncuların tamamı kapılıyor,adamcağıza sonra takım kur diyorsun,nasıl kursun? Kimi alsın? Sen takıma yerli takviyesi gerektiğini akıl edip de hoca belli olmadan Muratcan,Haluk,Adem,Ümit Sonkol gibi bir iki oyuncu alamadın mı? Bu derece ahmakça davranacak kadar ahmak mısın? Değilsin de niye böyle yapıyorsun?Sonra da bu insandan başarı bekliyorsun.. Ayıptır yazıktır günahtır... Murat Hoca'yı istemediğinizi sağır sultan biliyor,ta geçen sene sonunda bu belli idi... Buna rağmen hocayı takımda tuttunuz,hocanın gururu ile oynayarak yaptınız bunu. Hocadaki arma sevdası olmasa,hocadaki o yüce Galatasaraylılık olmasa bir dakika durmaz bu takımın başında ama...

Neyse,daha fazla konuşmayacağım;konuştukça sinirleniyorum.
Ama son söz;Murat hocamız öyle bir hoca ki;geçen sene kazanılan FB maçından sonra galibiyeti vefat etmiş babasına armağan ettikten sonra soyunma odasında galibiyetin sevinci ve babasına verdiği muhteşem hediye için ağlamış. Biraz dikkat lütfen!!!

Takımın maçlarını takip ediyorum.Ama takımdaki sorunu bir türlü çözemiyorum.Dün ilk yarıda önde olan takım 2.yarı resmen dağıldı.Gerçekten suçlu kim?

Alperen Kaplan' Alıntı:
Mağlubiyeti görünce şok oldum,ilk yarı skorunu da biliyordum çünkü..
Kendi ligimize gelse bu takım düşmemeye oynar herhalde..

Ama burada suçu Murat Hoca'ya yüklemek yanlış. Sene başından beri olanlar artık yeter dedirtecek cinsten. Adam takımın başında iken küfür eder gibi sen başka hocalarla görüşüyorsun ve pişkin pişkin açıklamalar yapıyorsun,en son elinde çaren kalmayınca da herife 'al bari' diyorsun.Bir de Türk oyuncuların tamamı kapılıyor,adamcağıza sonra takım kur diyorsun,nasıl kursun? Kimi alsın? Sen takıma yerli takviyesi gerektiğini akıl edip de hoca belli olmadan Muratcan,Haluk,Adem,Ümit Sonkol gibi bir iki oyuncu alamadın mı? Bu derece ahmakça davranacak kadar ahmak mısın? Değilsin de niye böyle yapıyorsun?Sonra da bu insandan başarı bekliyorsun.. Ayıptır yazıktır günahtır... Murat Hoca'yı istemediğinizi sağır sultan biliyor,ta geçen sene sonunda bu belli idi... Buna rağmen hocayı takımda tuttunuz,hocanın gururu ile oynayarak yaptınız bunu. Hocadaki arma sevdası olmasa,hocadaki o yüce Galatasaraylılık olmasa bir dakika durmaz bu takımın başında ama...

Neyse,daha fazla konuşmayacağım;konuştukça sinirleniyorum.
Ama son söz;Murat hocamız öyle bir hoca ki;geçen sene kazanılan FB maçından sonra galibiyeti vefat etmiş babasına armağan ettikten sonra soyunma odasında galibiyetin sevinci ve babasına verdiği muhteşem hediye için ağlamış. Biraz dikkat lütfen!!!

Hiçbirşeyi bilmeden şunları okusak Özyer'i sütten çıkma ak kaşık zannedicez.

dee-hite-johnsen-gaines-owens>>>>>> strickland-gurovic-graves-zizic-milojjevic

ya da

dee-hite-johnsen-gaines-owens = 1000 . (strickland-guro-graves-zizic-milo)

başka da birşey demiyorum!!

OKAN DEMIRBAS' Alıntı:
dee-hite-johnsen-gaines-owens>>>>>> strickland-gurovic-graves-zizic-milojjevic

ya da

dee-hite-johnsen-gaines-owens = 1000 . (strickland-guro-graves-zizic-milo)

başka da birşey demiyorum!!

Güzelde sallıyorsun gibime geldi.Tamam takımı beğenmeyebilirsin , daha da öte hocayıda beğenmeyebilrsin ama böyle saçma karşılaştırmalarla bir yere varamazsın.Tmm strickland2ı geçtim.Dee'nin ne katkısı oldu bu takıma geçen sene ? Son saniyelerde kaybettirdiği maçlarda cabası.Hite tamam iyiyfi güzeldi ama hiçbir zaman büyük bir oyuncu olamayacak.Çünkü onda bu karakter yok.Bence tamamen maç seçen bir oyuncuydu.Britton sonradan dahil olduğu için açıkçası uleb final eight hariç pek bir şey veremedi takıma.Gaines - owens tmm yürekleriyle oynuyorlardı . En önemli katkıyı onlar veriyordu.Ama böyle karşılaştırmalar yanlış.Oyuncular bir şeuler öğretilirde , maç seçmezlerse geçen seneki takımda çok çok daha kaliteli bir kadromuz var.Antonio Graves...

Rezalet bukadar harcanılan paralara yazık...Geçen sezon takımı yense de yenilse de destekliyorduk çünkü sonuna kadar mücadele ediyorlardı. o formanın bu kadar küçüldüğünü düştüğünü görmek çok kötü yazık...Liseler grubu oluştu bakalım daha kötü günler ne zaman her sene oyuncular değişiyor üstüne koyarak şampiyonluk yoluna ilerlemiyoruz inş şampiyonluk yüzü görürüz..

Şöyle bir değerlendirme yapayım geçen seneden farklı olan ne var diye.Yerli oyuncularımızda değişen bir şey yok.Yabancılarımız değişti.Ben sezon başında şöyle bir değerlendirme yapmıştım kadro kalitesi olarak birşey değişmedi sadece kaliteli abd'liler gitti kaliteli avrupalılar geldi.Evet öylede oldu ama bu kaliteli yabancılar sorunlu oyuncular çıktı oysa yıllardır abd'li oyuncuların sorunlu olduğunu düşünmüştük.
D.Brown=Strickland :Geçen yıl en çok eleştirdiğim oyuncu Dee Brown idi.Ben sezon başında gitmesine sevinirken Strickland'ın gelmesiyle gideni arar konuma geldim.Ve şuan Dee Brown olsaydı diyorum keşke ...
Robert.Hite=Graves :Hite gerçekten çok iyi bir oyuncuydu ama istikrarsız olduğu zamanlarda oldu.Graves konusunda ilk izlenimler olumlu.Hite severler ne kadar çoksa daha şimdiden graves hayranlarıda bir o kadar oldu.
C.Owens=Milojevic :Owens en beğendiğim oyuncumuzdu.Ribaunt olsun sayı olsun çok katkı sağladı.Milojevic'te bu sezon ribauntlar'da büyük katkı sağlıyor orta seviyede bir katkısı var takıma.Ama yinede owens kalsaydı diyorum.
C.Gaines=Zizic :Geçen yılın en istikrarlı ve en arzulu oyuncusuydu gaines.Zizic ise sezon'a iyi başladı bu yıl en beğendiğimiz yabancıydı ama takımda huzur'u bulamadı ve artık zizic defteri kapandı.

+

GUROVİC=Onun katkısı bizim yerimizi belirleyecek.

Geçtiğimiz yıllarda hangi başarısı ile bunu göstermiştir;şimdi göreceli bir kavram başarılı başarısız olup olmadığı basketbol anlayışlarımıza göre değişir.O zaman ortadaki somut başarılardan gidelim,ne kazandırmıştır da başarılıdır Özyer?

Kendisine yokmuş gibi davranılıyorsa,kovuluyorsa sizin ''adam gibi adam'' dediğiniz Özyer kovulduğu yere geri dönmeseydi keşke de birçoğumuzun gönlünde o efendi Özyer olarak kalabilseydi.

Onur Yavuz' Alıntı:
Bundan sonra maç ile ilgili olmayan iletiler silinecektir.

11.12.2008 Saat 15:06

Uyarılara kulak asmadan yazılan son iletiler (tartışmaya yönelik) ilgili bölüme taşınmıştır.

http://www.eurobasket.com/boxScores/Ukr ... 9_4184.asp

Bizim yenildiğimiz takımı, Owens'ın takımı ki en iyi oyuncuları Tucker yokken ipe dizmiş. 31 sayı fark atmışalr. Valla yazık ya.

Owens'ta az oynamış. Normalde 30 dakikadan az süre almayan bir adam. Heralde rakip kolay diye dinlendirdiler.