Eurochallenge 5. Maç | Galatasaray CC 80 - 68 Dexia

Re: Eurochallenge | Galatasaray-Dexia

Cem BAYINDIR' Alıntı:
Yönetim Guroviç'in kulaklarını (dikkatini) çekmeli...

Guroviç bence fazla oluyor artık!Gelmesine en fazla sevinenlerden biri olarak kalitesini tartışmam ama bu Gurovic'in bize katkısı falan olmayacak bu gidişle.Ya uyarılsın yada sözleşmesi eline verilsin problemleri ile başbaşa bırakılsın.

Re: Eurochallenge | Galatasaray: 80 - Dexia: 68

Graves-Atkins ikilisinin araları oldukça iyi.
Bunu maçlara da yansıtmaları çok güzel oluyor.
İkisi de çift hanelerde oynamış sayı bakımından.
Özellikle Graves sayı üretimi yapamadığımız dakikalarda etkili oldu ve maçı kazanmamızı sağladı.
Atkins ise kendine çok güveniyor.Zaten bir guard'ın kendine olan güveni oyununa da yansıyor.
Hep böyle devam bitirim ikili. :)

Maçı izlemediğim için yorum yapamıyorum fakat burdan takip ettiğime göre son 5dk'ya kadar ölüp ölüp dirilmişiz, durum daha farklı olmalıydı ama kazandık sonuçta ve tebrikler takımımıza. Koray hocamız da 2'de 2 yaptı güzel oldu onun için de ve Hüseyin Beşok'a da ayrıca tebrikler maçı kazandıran adam olmuş. Umarım Aliağa maçında da galibiyete uzanırız. Maç saatini bilmiyorum öğrenip bi aksilik olmazsa gideceğim maça.

Re: Eurochallenge | Galatasaray-Dexia

finalede 3lüklerle cıkmıslardır heralde :p[/quote]

bizim potalara 13 tane attıklarına göre, modern potalara........[/quote]

20-25 ı buluyolardır heralde adamlar fena atıyo :)

Helal Olsun guzel bir skor!
Salon neyazikki Fener maci gibi degildi :(

2up5qvm.jpg

vglg9j.jpg

5v5g1y.jpg

Takımımızı tebrik ediyorum.Sonraki maçı da alıp gruptan çıkarız. Hüseyin ede ayrı parantez açmak lazım.Adam herşeyi yapıyor.

Kupa statüsü hakkında bilgisi olan varmı?

mustafa_güler' Alıntı:
Takımımızı tebrik ediyorum.Sonraki maçı da alıp gruptan çıkarız. Hüseyin ede ayrı parantez açmak lazım.Adam herşeyi yapıyor.

Kupa statüsü hakkında bilgisi olan varmı?

bundan sonra bır grup daha olcak diye bılıyoruım ama emin değilim

Belçikalıların koçluğunu bende yaparım :p :p Maksat üçlük atacak adamı buluncaya kadar top çevirmek değil mi :p :p

Fener galibiyetinden sonra önemli bir galibiyet daha kazanan takımımızı tebrik ederim.Haftaya oynayacağımız Khımkı maçınıda kazanıp gruptan çıkacağız.

Bu kadar üçlük atan takıma alan savunması yapmak gerçekten çok mantıklı :?

Mehmet Altıoklarda sanırım filmine oyuncu arıyor :roll: :p
Galibiyet güzel, Hüseyin'in gazıyla devam ediyoruz.
Zizic ve Gurovic hala çok tutuk.

Hüseyin neler yapıyorsun öyle bu kadar da oynanmaz ki bu yaşa gelmişin 3 gün önce feneri yen gel bugün dexia yı yen ne iciyorsunda bu tempoyu kaldırıyorsun :p Koray hoca derhal hüseyini dinlendir :oops:

Bende Erdem'e takıldım:) Oyundan alınınca hemen tepki verdi ne gerek var dicem ama oynamayı çok istiyor sanırım ama yine yapmasa daha iyi olurdu..

Özgür Erdoğan' Alıntı:
Bende Erdem'e takıldım:) Oyundan alınınca hemen tepki verdi ne gerek var dicem ama oynamayı çok istiyor sanırım ama yine yapmasa daha iyi olurdu..

O zaman savunma yaptığı kadar hücumda da biraz etkili olmalı...

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Özgür Erdoğan":1ltn0yho]Bende Erdem'e takıldım:) Oyundan alınınca hemen tepki verdi ne gerek var dicem ama oynamayı çok istiyor sanırım ama yine yapmasa daha iyi olurdu..

O zaman savunma yaptığı kadar hücumda da biraz etkili olmalı...[/quote:1ltn0yho]

Bide serbest atış çalışmalı az biraz..

Bence kırılma anı atkins in çaldığı top ve sonrasında gelen hüseyin üçlüğü..Her oyuncudua ufakta olsa bir kıpırdanma var..
Ama güroviç hala yerinde sayıyor..

Gurovic hala sıradan bi 2.lig oyuncusu gibi...Fb maçındada aynı bu maçtada...bi numarasını göremedim henüz :)

Takım gün geçtikçe havasını buluyor. MS'den sonra Atkins inanılmaz fark ediyor. Özellikle boş kaldığı zamanlar soktuğu şutlar ve çabukluğu büyük etken. Beraber ya da ayrı oynadığı zamanlarda Cüneyt geçen seneki havasını bulmaya başladı. Graves zaman zaman zorlama atışlar ve mucize penetreler zorlasa da her zaman en iyilerden. Zizic'in suratına enerji gelmiş gibi. Milojevic ve zor da olsa Tufan'la beraber Türkiye'nin en derin ve iddialı iki takımından birisiyiz. Savunma gereken zamanlarda Erdem Türetken, istikrar-hırs-tecrübe Hüseyin, her zaman olumlu motive eden Polat, patlamaya hazır bomba Murat Kaya...Ve geçtiğimiz senelere göre acayip gelişen Cemal. Elbette istenilen düzeyde henüz değiliz. Elbette Murat Hoca günah keçisi olmamalı ama Koray Hoca'nın bir etkisi oldu kısa sürede...

Şu anda iki zayıf halkamız var. Onları da aşarsak zaten sadece zaferleri konuşuruz. Birincisi Milan Gurovic. Kalitesi ve geçmişi tartışılmaz. Bugün çok umutluydum ondan ama hemen hepsini rahat pozisyonlarda kaçırdı. Süre aldıkça eli alışacak ama eskisi gibi bir Milan Milan Milan Gurovic de yapmadık uzun zamandır...

Diğer zayıf halkamız ise gelmeyen seyircimiz... buradan harçlıklarını zor birleştiren öğrenci kardeşlerime neden gel(e)miyorsunuz demiyorum elbette... Ama Galatasaray sadece fener maçlarına 5000 kişiye oynamamalı. 5000i geçtim 1000 kişi bulamıyoruz. Elbette yönetim hatalı, kombinemizde oturamıyoruz, biletliler dışarıda kalıyor ama başkalarına ceza verirken kendi takımımıza da veriyoruz...

Nba 96 oyunundaki gibi sadece üçlük atıyor diye dalga geçtiğimiz Dexia takımıyla deplasmanda oynadığımız maçı izleyenler hatırlayacaklar... Full salon, akıllı seyirci baskısı ve görseller...

Molalarda arkadaşımıza bağırsak tüm salon duyuyor, bu takım bunu hak etmiyor. İlla ki fenerle mi oynamak gerekiyor??

Geçen hafta bazı arkadaşların bahanelerinin kalmadığından bahsetmiştik. Fenerbahçe maçı tabiki bunun için bir sınav olamazdı ama Dexia maçında maşallah binlerce seyircimiz vardı. Takım iyi oynamıyor, mücadele etmiyor, bu takımın maçına gitmem demek, sonra mücadele eden takımın maçına gitmemek hayatta yaşadığımız tecrübelere bir yenisini daha ekledi. GSBasket'ten de ne tesadüf ki Galatasaray'ı değil, kişileri düşünenler vardı, anlayana tabi.

Maça gelirsek rakibi televizyondan izledik ama bugün de canlı izleyince ilk maçtaki görüşlerim iyice pekişti. İnanılmaz dağınık, ilk boşluğu bulduğunda dışarıdan sallayan, tek iyi yanı ise iyi top çevirmeleri ve iyi atmaları olan bir takım. Yoksa hiç sevmediğim bir stilleri var ve gayet amatörce.

Bugünkü maç Koray Hoca'nın olaya bakış açısını öğrenmek açısından gayet iyi oldu. Oyuncuların aldığı sürelere bakıldığında Koray Hoca bu kupayı önemsiyormuş ama kulağımıza gelen ise tam tersi. Belirli bir beşle uzun süre oynayan hoca onları haftasonuna mı hazırladı yoksa yordu mu bilemiyorum. Ama Fener maçındaki mücadele, bugünkü maçın kolay geçmemesi ve Aliağa maçının da hemen Cuma olması yorduğu yönündeki tahminlerimizi güçlendiriyor. Böylece de hocanın bu kupayı önemsediğini anlayabiliyoruz. Eğer tersiyse ortada bir hata var demektir.

Hüseyin'in yüksek formu devam ediyor ama Hüseyin'den yıl boyu bu performansı beklemek pek olası gelmiyor. Bazıları bizle dalga geçse de Hüseyin'in yaşayacağı bir sakatlık sonrası tekrar fiziksel sorunlar yaşaması olası. Bu yüzden bazı maçlarda dinlendirilmesi benim kişisel tercihim. Tabi bu maçlar Aliağa, Telekom gibi maçlar değil. Takımın erken kopardığı maçlar. Burada da iş takıma düşüyor, kolay rakipleri kolay geçsin ki kadro derinliği zor maçlara daha stabil oluşabilsin.

Zizic'e de değinmek istiyorum. İnanılmaz yumuşak bileği var, hücumda çok etkili bir oyuncu ama bugün başarılı olduğunu söylemek zor. Çok kolay atışları kaçırdı ve Fener maçındaki savunmasını yapmadı pek. Bir pozisyonda Potter'a öyle kolay bir üçlük attırdı ki fark üçe indi ve sonrasında kısa oyuncuları iki serbest atışı kaçırdı. Savunmadaki bir anki laubalilik maça malolabilirdi.

Sonuç olarak bugün alınan galibiyet kupa önemseniyorsa güzel, önemsenmiyorsa gereksiz. Bu konuyu Koray Hoca'nın kendi ağzından dinlemekte fayda var. Ama ben faydasız olduğuna inanmıyorum. Kupayı kazanacak gücümüz var ve kazanırsak boş iş yapmış olmayız. Tarihimizin en iyi derecesini elde ederiz. Oyun hakkında da kısaca şunu diyebilirim. Sertlik ve hareket güzel ama dış şutlara önlem alınmaması ve bu maçın rotasyonu kötü. (Fener maçında çok iyiydi.)

Son olarak da sizleri salonda da görmek isteriz arkadaşlar ;) (Bu arada bazı arkadaşlarının iddiaları daha yüksek olsa da bence 400 civarı kişi vardı.)