Eurochallengeda Başarılar!

Serkan Dursun' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":3mkhhvfj]Abi öyle deme ULEB'i dahi küçümseyen taraftarlarımız var. :)
Sanırım beni kastediyorsunuz.Avrupa basketbolu Euroleague'de oynanır.ULEB buna katılamayanların canı sıkılmasın diye yapılan bir organizasyondan başka bir şey değil.Düşünün kupa 1.sini ancak bu kupaya kabul ediyorlar.Yani ULEB 1.si Euroleage takımı olmak için mücadele ediyor.
Şu katılacağımız kupa mı;bi zamanlar Türkiye ligi için annenizin ligi diye dalga geçerdik diğer takımlarla.Bu ise ancak öyle bir şey olur.Hatta daha da kötüsü.[/quote:3mkhhvfj]

tabii biz euroleaguede cskayı panayı yedek takımımızla fark atıyoruz da ondan beğenmiyoruz hiç birşeyi! Tatlı rüyalardan uyansak iyi olacak, 20 senedir basketbol takımı için Avrupa diye bir olgu yoktu bile. Neyse konudan sapmamak lazım. alt-üst turnuvada demeden en iyisini yapmalıyız

Can Akogul' Alıntı:
tabii biz euroleaguede cskayı panayı yedek takımımızla fark atıyoruz da ondan beğenmiyoruz hiç birşeyi! Tatlı rüyalardan uyansak iyi olacak, 20 senedir basketbol takımı için Avrupa diye bir olgu yoktu bile. Neyse konudan sapmamak lazım. alt-üst turnuvada demeden en iyisini yapmalıyız
İyi ya işte bende yapılsın artık bir şeyler diyorum.Demek ki prokom,olimpia,alba berlin 30-40 milyon dolar yatırıyorlar.Bizde onların çok aşağısında bir takımız.Yani onlar kadar bile olamıyoruz.Ya da en azından ezeli rakibimiz kadar bile.Onlar yapabildiklerine göre acıların takımı tribine sokma bizi.
Bu kupayı geçen sene kim aldı,kimler mücadele etti kaç kişinin haberi var.Olacak gazozuna maçlar.Bunlar boş işler.

Serkan Dursun' Alıntı:
[quote="Can Akogul":2utyx7l3]
İyi ya işte bende yapılsın artık bir şeyler diyorum.Demek ki prokom,olimpia,alba berlin 30-40 milyon dolar yatırıyorlar.Bizde onların çok aşağısında bir takımız.Yani onlar kadar bile olamıyoruz.Ya da en azından ezeli rakibimiz kadar bile.Onlar yapabildiklerine göre acıların takımı tribine sokma bizi.
Bu kupayı geçen sene kim aldı,kimler mücadele etti kaç kişinin haberi var.Olacak gazozuna maçlar.Bunlar boş işler.[/quote:2utyx7l3]

Bu kupayı daha önce kazanan takımlar unics kazan, dinamo moskova, joventut badalona, akasvayu girona. Biz de o takımların seviyesine gelmek istiyorsak gazoz mazoz dinlemiycez çıkıp oynıycaz. Destekleyen olur nasıl olsa.

Bir kaç bilgi daha vereyim: 2005 yılında elaminli bjk ile fb çeyrek final oynadılar , fb yarı finale kalarak bu kupadaki en ileri giden takım oldu. telekom ise 2007de iddalı kadrosu olmasına rağmen çeyrek finalde elenmişti. Neyse bilen biliyor zaten

Can Akogul' Alıntı:
Bu kupayı daha önce kazanan takımlar unics kazan, dinamo moskova, joventut badalona, akasvayu girona. Biz de o takımların seviyesine gelmek istiyorsak gazoz mazoz dinlemiycez çıkıp oynıycaz. Destekleyen olur nasıl olsa.

Bir kaç bilgi daha vereyim: 2005 yılında elaminli bjk ile fb çeyrek final oynadılar , fb yarı finale kalarak bu kupadaki en ileri giden takım oldu. telekom ise 2007de iddalı kadrosu olmasına rağmen çeyrek finalde elenmişti. Neyse bilen biliyor zaten
Kusura bakma ama kimse bilmiyor.Ancak senin gibi araştırarak öğreniyorlar.Bu söylediğin takımlar ya kendi liglerindeki iyi takımlar(basketbolun efendileri barca,real madrit,tau) tarafından ezilenler ya da yeni yeni para harcayan klüpler.Bu kupayı almak bize çok da bir şey getirmeyecektir.(alacağımızı sanmıyorum ya o da başka)

Serkan Dursun' Alıntı:
[quote="Can Akogul":2et1rqj0]

Kusura bakma ama kimse bilmiyor.Ancak senin gibi araştırarak öğreniyorlar.Bu söylediğin takımlar ya kendi liglerindeki iyi takımlar(basketbolun efendileri barca,real madrit,tau) tarafından ezilenler ya da yeni yeni para harcayan klüpler.Bu kupayı almak bize çok da bir şey getirmeyecektir.(alacağımızı sanmıyorum ya o da başka)[/quote:2et1rqj0]

Basketi takip eden biri biraz da araştırmayla bu kadar bilgi sahibi olur rahatlıkla. Bu kupadakilerin 3. sınıf takımlar olduğu doğru. Bizden örnek verirsek Antalya, banvit. Şimdi bu iki takımdan Türkiyedeki her takım çekinir deplasmanda oynarsa. Gel gör ki her iki takımımızda elendi gruplara kalamadan.

Bişey katmaz demek pek doğru değil. Eğer şampiyon olursan ya da en azından final4 yaparsan bir sonraki sene kadronu koruyp takviye yaparsan bak neler oluyor. ama kadro sil baştan olursa hiç bi şey olmaz tabii ki, orda haklısın

Bir örnek vereyim. 3 sene önce eurochallengei kazanan badalona kadrosunu takviyeler yaparak ulebi aldı götürdü geçen sene, sen de şahitsin.
Bak ben belgelerle geliyorum, sen duygusal davranıyosun biraz:)

Can Akogul' Alıntı:
Basketi takip eden biri biraz da araştırmayla bu kadar bilgi sahibi olur rahatlıkla. Bu kupadakilerin 3. sınıf takımlar olduğu doğru. Bizden örnek verirsek Antalya, banvit. Şimdi bu iki takımdan Türkiyedeki her takım çekinir deplasmanda oynarsa. Gel gör ki her iki takımımızda elendi gruplara kalamadan.

Bişey katmaz demek pek doğru değil. Eğer şampiyon olursan ya da en azından final4 yaparsan bir sonraki sene kadronu koruyp takviye yaparsan bak neler oluyor. ama kadro sil baştan olursa hiç bi şey olmaz tabii ki, orda haklısın

Bir örnek vereyim. 3 sene önce eurochallengei kazanan badalona kadrosunu takviyeler yaparak ulebi aldı götürdü geçen sene, sen de şahitsin.
Haklısın ama benim de tek isteğim Euroleage'de mücadele eden Galatasaray'ı görebilmek.Bu kupa onun için beni hiç heyecanlandırmıyor.Alan takım hayrını görsün ama;biz alsakda,nasıl olsa kadromuz herzamanki yine değişecektir.Yani katkısı olmayacaktır bize.

Serkan Dursun' Alıntı:
[quote="Can Akogul":1k13cgdi]

Haklısın ama benim de tek isteğim Euroleage'de mücadele eden Galatasaray'ı görebilmek.Bu kupa onun için beni hiç heyecanlandırmıyor.Alan takım hayrını görsün ama;biz alsakda,nasıl olsa kadromuz herzamanki yine değişecektir.Yani katkısı olmayacaktır bize.[/quote:1k13cgdi]

Sen de çok haklısın. Euroligde Galatasaray mücadele edeceği gün milat olacak bize. öncesinde tecrübe olarak görücez artık bunları.

biraz erken bir soru belkide ama,yayın konusunda bir bilgisi veya öngörüsü olan var mı?

en azından antalya veya banviti tv yayınladı mı?

Hakan Oksuz' Alıntı:
biraz erken bir soru belkide ama,yayın konusunda bir bilgisi veya öngörüsü olan var mı?

en azından antalya veya banviti tv yayınladı mı?

Antalya ve Banvit'in maçlarını yayınlamadı .

Serkan Dursun' Alıntı:
[quote="Can Akogul":3kupz442]

Kusura bakma ama kimse bilmiyor.Ancak senin gibi araştırarak öğreniyorlar.Bu söylediğin takımlar ya kendi liglerindeki iyi takımlar(basketbolun efendileri barca,real madrit,tau) tarafından ezilenler ya da yeni yeni para harcayan klüpler.Bu kupayı almak bize çok da bir şey getirmeyecektir.(alacağımızı sanmıyorum ya o da başka)[/quote:3kupz442]

Kimse bilmiyor demek ben basketbolu o zamanlar takip etmiyordum demektir..
Telekom'un maçlarını CNN Türk canlı veriyordu, FB-BJK çeyrek finali de medyada geniş yankı uyandırmıştı.

Bir de şu mesele var,biz eğer bu sene Uleb'de yarı finalde elenseydik Eurochallenge'ı kazanmaktan daha zor bir iş yapardık ama daha kalıcı ve daha prestijli bir işi asla yapmış olmazdık. Olaya bu yönden yaklaşsak iyi olur bence...

birşey dikkatimi çekti.Hem gs.org hemde gstv ısrarla ve ısrarla avrupadan elendiğimizi belirtiyor.Hoş gstv den duyupta inanmadığım ve daha sonradan onların söylediği pek çok şey yanlış çıktı fakat gs.org neden öyle dedi anlamadım.

Kura çekildi arkadaşlar.Grubumuzda;

Galatasaray

Dexia(Belçika)

Khimik(Ukrayna)

KK Zagreb(Hırvatistan)

Belki Zagreb zorlayabilir bizi ama kesinlikle 1.çıkmamız lazım şu gruptan.

Misafir' Alıntı:
Kura çekildi arkadaşlar.Grubumuzda;

Galatasaray

Dexia(Belçika)

Khimik(Ukrayna)

KK Zagreb(Hırvatistan)

Belki Zagreb zorlayabilir bizi ama kesinlikle 1.çıkmamız lazım şu gruptan.
:roll:
Benim bildiğim tek Khimki var. Onda da Delfino, Moiso, Garbajosa, Ponkrashov, Palacio var. Eğer başka Khimki yoksa zorlu bir rakip...

haha dexia burayin banka takimi. yani Sigorta bankasi gibi bisey yenemessiniz burda rezil olurum ya haha

Belçika temsilcisi Dexia geçen yıl bu turnuvanın finalist takımıydı . Kupanın yabancısı değiller desek yalan olmaz sanırım .

Khimik ise aynı Buducnost gibi gençlerden oluşan , daha çok alt yapı ağırlıklı bir takıma benziyor . Özellikle yaş ortalaması yüksek olan takımımız için bu durum bir sorun yaratabilir kondisyon konusunda .

KK Zagreb'e gelecek olursak , Adriyatik Ligi'nde son sırada görünüyorlar lakin ben kendimi bildim bileli bu Hırvatlar olsun Sırplar olsun hep bize karşı ters gelen takımlardır . Sonuçta her ne olursa olsun bunlar bir ekol ve bu takımın da bizi zorlayabileceğini düşünüyorum .

Sonuç olarak artık durarak oynanmıyor basketbol . Öncelikle takım olgusunu bu takıma yerleştirmemiz gerekiyor . Bu takımda o ruhu görmemiz gerekiyor öncelikle . Yoksa normal şartlarda biz bu grubu namağlup ta bitiririz ama bu kafayla zor olur .

khimik ukrayna takımı. buyuk yatırım yapan azovmash ve bc kievden sonra ligde 3. sıradalar.
kk zagreb adriyatik liginde son sırada da olsa hırvatların en iyi 4 takımından biri. zaten başında kk gördün mü korkacaksın arkadaş
belçika takımı kolay gibi görünse de geçe sene iki defa yenildiğimiz charleoi geliyor aklıma. gruplara ön eleme oynamadan gelmiş bir takım

aslında bu takımlardan hiç biri bize rakip olamaz ama geçen haftaki maçlardan sonra temkinli konuşmak gerekiyor.

bi de fiba şaşırttı bu sefer: seri başı girmişiz kuraya :p

İlk maçımız 25 kasım da İstanbulda KK Zagreble.