Eurochallengeda Başarılar!

Can Akogul' Alıntı:
bi de fiba şaşırttı bu sefer: seri başı girmişiz kuraya :p .

Bizim grubun seri başı takımı Khimik dir fiba nın sitesine girersek görürüz.Yanlış bilgi edinmesin kimse,daha seri başı olmak için uzun bi yol var önümüzde...

Murat Şimşek' Alıntı:
[quote="Can Akogul":3tuy954o]bi de fiba şaşırttı bu sefer: seri başı girmişiz kuraya :p .

Bizim grubun seri başı takımı Khimik dir fiba nın sitesine girersek görürüz.Yanlış bilgi edinmesin kimse,daha seri başı olmak için uzun bi yol var önümüzde...[/quote:3tuy954o]

fibanın sitesinde yer aldığı şekilde khimik 1 sırada olması onun seribaşı olduğunu göstermiyor. fikstür nedeniyle ilk sırada yer alıyor.

gruplar şöyle belirlendi:

ilk torba: uleb 2. turunda elenen takımlar (bizim olduğumuz torba)
2. torba: uleb ilk turunda elenen takımlar (bu torbada 7 takım olduğu için belçika takımı dexia 3. torbadan 2ye geçti ve bizim gruba düştü)
3.torba: eurochallenge gruplara on eleme oynamadan gelen takımlar(khimik)
4. torba: on eleme oynayarak gelen takımlar

Sonuçta biz ilk torbadan katılmış olduk. Olayın tam doğrusu bu şekildedir

Bilgilendirdiğin için teşekkürler Can.Seri başı olabilceğimiz tek kupa budur herhalde çünkü normalde son 3 sene neler yapmışın ona bakıyolar bizim Uleb Cup ta iki ön eleme oynamamız bundan geliyor...

Görüldüğü gibi bu kupanın ismi pek sık duyulmasada oldukça hatırı sayılır ekipler var. Galatasaray için her ne kadarda kolay bir sınav olsada yinede iyi bir oyun kurucu olmadan üst düzey bir başarı gelmez diye düşünüyorum..

Salı günü İstanbulda ilk maçımızı oynayacağımız kk zagrebin hocası görevi bırakmış. Adriyatik ligindede son sıradalar. durumları iyi değil. Maçı rahat kazanırız diye düşünüyorum

Teker teker geçiyoruz turları..

Başta tatsız olan eurochallenge keyif vermeye başladı. Şimdi grubumuza baktığımızda kalburüstü rakiplerimiz olduğu görülüyor. Yükselen performansımıza rağmen grubun favorisiyiz demek zor. Bu da turnuvanın gittikçe zorlaştığını gösteriyor.

Eurochallenge sistemi euroleaguein benzeri. Şu an top 16dayız. Gruplarda ilk iki sırayı alanlar çapraz eşleşecek. 3 maç üzerinden 2 maç kazanan final foura kalacak.

Final four un oynanacağı şehir , final foura kalan takımlardan birinin şehri seçiliyor diye biliyorum ben. Bundan sonra maçlarda salonu doldurursak belki de bu organizasyona ev sahipliği yaparız. Mesela abdi ipekçiye alınır organizasyon. Euroleague e katılmak düşüncemiz varsa bu tip fırsatları değerlendirmek gerekir. Şimdiden hayalini kurmaya başladım :)

Can Akogul' Alıntı:
Teker teker geçiyoruz turları..

Başta tatsız olan eurochallenge keyif vermeye başladı. Şimdi grubumuza baktığımızda kalburüstü rakiplerimiz olduğu görülüyor. Yükselen performansımıza rağmen grubun favorisiyiz demek zor. Bu da turnuvanın gittikçe zorlaştığını gösteriyor.

Eurochallenge sistemi euroleaguein benzeri. Şu an top 16dayız. Gruplarda ilk iki sırayı alanlar çapraz eşleşecek. 3 maç üzerinden 2 maç kazanan final foura kalacak.

Final four un oynanacağı şehir , final foura kalan takımlardan birinin şehri seçiliyor diye biliyorum ben. Bundan sonra maçlarda salonu doldurursak belki de bu organizasyona ev sahipliği yaparız. Mesela abdi ipekçiye alınır organizasyon. Euroleague e katılmak düşüncemiz varsa bu tip fırsatları değerlendirmek gerekir. Şimdiden hayalini kurmaya başladım :)

Müthiş olur... :)