Eurocup 2. Tur 1. Maç | Pepsi Caserta 81 - 76 Galatasaray CC

Re: Eurocup | Pepsi Caserta 81-76 GALATASARAY

3-3 bile yapsak üç takıma da ikili averajda üstünlük kurarız diye düşünüyorum.

Canınız sağolsun aslanlar. Arada böyle yenilgiler iyidir. Diğer maçın da 7 farklı bittiğini gördüğümüzde grubun sert olacağını tahmin etmek zor değil. Çift haneli farklar yaparsak 3-3 ile grup lideri olabiliriz.

Jerry beşlemeseydi büyük ihtimal alırdık.Tutku'ya hiç yakışmadı bu hataları ama olur böyle şeyler, gruptan çıkacağız inşallah.

Öncelikle şunu söyleyeyim çok çok moral bozucu bir mağlubiyet oldu. Maçı aldık kopartıyoruz, bitti derken 1 dakikada adamlar uzatabildiler maçı.

Tutku başarısız bir maç çıkarmış olabilir, belki de onun yüzünden kaybetmiş olabiliriz (-ki 2de 2 atsa kazanmıştık) ama bu oyunculara saygı duyuyorum ben. Deplasmanda son periyotta 9 sayı geriden gelip 5 (yada 7) sayı öne geçebiliyoruz iyi bir takıma karşı avrupada. Fakat keşke koparabilseydik maçı. Ksk maçında olmuştu tam yakalamışken yine Karşıyaka götürmüştü maçı. İnsan üzülüyor ah Tutku diye ama kötü oynadı bir maç diye hakarete varan yorumlar vardı. Böyle yapmamalıyız.

Ayrıca maçı izlemedik o an noldu bilmiyorum ama Luksa'nın çıkarılması bir hataydı bence. Ama belki sakatlık olmuştur bilemem.

3 uzunumuz toplam 34 sayı 19 ribaund yaptı ve biz bu maçı kazanamadık.

Tutku'dan beklemeyeceğimiz serbest atışları kaçırdı ama canı sağolsun, kredisi kolay tükenmez bu taraftarda.

Shumpert'taki düşüş dikkat çekici. Sene başında makine gibi şut sokan adam 5'de 0 üçlükle oynuyor, en önemlisi 6 top kaybı yapıyor.

Jerry Johnson maçın başında savruktu sanırım ama geri dönüşümüz de onun da katkısı çoktu. Böyle patlayıcılığına ihtiyacımız olacak.

Taylor ve Luksa'ya özel teşekkürler. Bu seviyenin oyuncusu olmayan(!) oyuncularımız bu zor maçta galibiyeti getiren isimler olacaktı az daha.

Shipp'in tam iyileşmesi, Caner-Evren ikilisinden de birinin dönmesi ile yine bu gruptan çıkabiliriz.

Ama bir deplasman galibiyeti şart hala, evimizde fire verdiğimiz anda eleniriz diğer durumda.

Benim en büyül korkum takımın mücadelesini görmeden sadece skora aldanıp haftaya Estudiantes maçına gelmeyenlerin olabileceği ve yine 1000-1500 yakın taraftarın salona geleceği ihtimalidir.

Bu grubu kesinlikle lider bitiririz ama bizim yinede ilerisi açısından rotasyonu genişletmemiz lazım.

Bugüne kadar en çok 359 kişi Sal Oca 18, 2011 23:21 pm tarihinde çevrimiçi oldu

Şu heyecan bile yeter aslında.

Teşekkürler takım.

Çok moral bozucu bir mağlubiyet oldu. Tutku'nun tecrübesine yakışmadı; neyse canı sağolsun.

Maçın mucizevi şekilde uzatmaya gitmesinden yenileceğimiz belliydi zaten. Gruptaki diğer maçlarda daha dikkatli olmalıyız.

69-64'den sonrasını rüyamda 3-4 defa görürüm.Kötü giden maçı son çeyrekteki dirençle kazanacakken son dakika kabusa dönüştü.Yediğimiz üçlüğü geçtim,Tutku faullerden birini soksa faul yapıp bitirebilirdik.Hesaplar istediğimiz noktaya gelecekken başladığımız yere döndük.Yazık oldu,işler kritiğe bindi.
Taylor ve Andric'in emeklerine üzüldüm bilhassa.Tutku ve Shumpert'ta beklenen düşüş fazla fazla gerçekleşti 2 haftadır.Kısa sürede atlatmaları lazım,onlarsız bir yere kadar zira.Bu arada Shipp?

Ya bu takım bu gruptan çıkamasa bile (ki ben çıkacağımıza yürekten inanıyorum) gelecek seneler için çok önemli adımlar atıyoruz, en fazla bir sene daha Eurocup'da kalırız sonrasında Euroleague seviyesine geçeceğiz.

Öncelikle iyi mücadele oldu tebrikler takıma

Andric ve Rochestie ilk defa kafa kafaya giden bir maçta varlık gösterdiler, umarım ilk ve son olmaz devamı gelir

Tutku'nun ve Shumpert'ın canları sağolsun gününde değillerdi bugün

Jerry Johnson da iyi verim veriyor ancak keşke dikkatli olup 5lemeseydi...

Geri kalanlara da teşekkürler. Sakatlık sorun kalkınca görüşmek dileğiyle, hediyemiz olsun Caserta ;)

Ödevini evde unutan öğrenciymişim gibi hissettirdi mağlubiyet. :)
Bir uzunla çok şey değişir.Ele güne karşı dayan Galatasaray! ;)

Yiğit Çelebi' Alıntı:
Ödevini evde unutan öğrenciymişim gibi hissettirdi mağlubiyet. :)
Bir uzunla çok şey değişir.Ele güne karşı dayan Galatasaray! ;)

Yiğit bu maçı uzunlar yüzünden mi kaybettik?

Daha ne yapsın uzunlar?

Rakibin bu kadar müthiş yüzdeyle 3'lük attığı maçı çok zor kazanırsın zaten ki az kalsın kazanıyorduk.

Gazanfer Abi ben mesajımda uzunlar yüzünden kaybettik gibi birşey göremiyorum. :) Bir uzunla Eurocupta iyi işler yapabileceğimizi kastettim.

Peki o zaman.

Yalnız bu akıllarda kalıplaşmış düşünceler olması canımı sıkıyor.

1 oyuncu 2 maç üst üste kötü oynayınca taraftarın gözünde bitiyor.

Bir maç guard pozisyonunda sıkıntı yaşayınca oraya takviye gerekiyor oluyor.

Ben de iyi işler yapacağımızı düşünüyorum Eurocup'ta. Ama önce Estudiantes maçını kazanmamız lazım.

Tutku,Ermal ve Shumpertin kötü oynamaya hakları vardı ve kullandılar.
Bu seviyenin oyuncuları olamaz dediğimiz Andric ve Taylorın performansları çok iyiydi.İnşallah geçici değildir.Taylorın hücum ribaundlarındaki sezileri muhteşem.
Andric istikrasızlığa devam etmeyip bu seviyede devam ederse çok yararlı olur.
Caner,Evren ve Shipp çabuk iyileşir İnşAllah ..

Bir sonraki turda çok büyük ihtimalle Unics veya Gran Canaria ile eşleşeceğiz, o yüzden gruptan çıkalım ama Gran Canaria gelecek şekilde çıkarsak çok güzel olur.

Can Altay' Alıntı:
Bir sonraki turda çok büyük ihtimalle Unics veya Gran Canaria ile eşleşeceğiz, o yüzden gruptan çıkalım ama Gran Canaria gelecek şekilde çıkarsak çok güzel olur.
Bence Unics Kazan gelmeli.Final Fourda kendi taraftarmızın önünde oynamayacağız.Çeyrek finalde Unicsi elersek zaten takım inanır ve şampiyonluk yürüyüşü başlar.