Eurocup 2. Tur 2. Maç | Hapoel Jerusalem 100 - 87 Galatasaray CC

Re: Eurocup J Grubu | Hapoel Jerusalem - Galatasaray

Mustafa Yanar' Alıntı:
Burayada yazayım.
Washington'u da fazla abartmayın bence.Oyun zekası yok, kendini frenliyemiyor.

Tamam baen çok zorluyor ediyor ama şu maçta her türlü övgüyü haketti.Tek mücadele eden tek konsantre olan oyuncumuzdu.Maçın önemini kavrayan tek oyuncumuzdu.

Erdal Avcı' Alıntı:
Ali Erdem Gürtepe,

Fatih'le ,Caner bu seviyede oynanacak basketbolda oynayacakları maksimum dakika 0'dır.Fazlası değil!

Buna Murat Kaya ve Polat Kocaoğlu'da dahildir.

Yapma Erdal

3 periyotta farkın azalmasını sağlayan oyuncuydu bence Caner.Şutlarını da biraz geliştirse Evren kadar oynayacağını düşünüyorum ben.

Fatih Solak'ta hücum yönü zayıf ama takımın savunma direncini arttırabilen bir oyuncu.Faydalanabilirdi Cem hoca bugün o 2+3 gibi mantıksız alan savunmasında.

can akın 83lü evren büker 85li tufan 80li caner 85li murat 84lü polat 79lu eren 85li kusura bakmasınlar ama bu adamalrın hepside şu an tecrübeli olması lazımdı. GS gibi bir klübe geliyorsan tecrüben olmalı eğer tecrübesizsen, 20-21 yaşlarında olmalısın. 25 yaşına girmiş bir adam hala basketbolu öğreniyor olamaz. takımı kuranlar zaten takımı kurarken takımı bitirmişler. Yani okan forma olayından önce GS'ına zarar vermeye başlamış. Ama bu sene sonuna kadar bu takımla devam etmek zorundayız. O zaman takımın arkasıunda olmalıyız. murata cana küfür edersek bir sonraki maçta mucizeler yaratamazlar. Kapasiteleri bu çünkü.

Darıus için hep derim savunma da çok iştahlı top kapacağım diye yırtınıyor. Ama top kapmaya çalışınca, yerini kaybediyor birden savunma 4e 5 yakalanıyor. oda 85 li ama oyununu bu çerçeveye oturtmuş. değişeceğini sanmıyorum. Yabancılarımız iyi ama korkarım bu gidişle, adamalrın bu sene basket hayatı bitecek. 2 sezonluk süre alıyorlar.

sene başından beri aslında bir düzen yok takımda. çok yetenekli yabancılarımız var, kaliteli oyuncular çok iyi hucüm ediyorlar, böylece genelde 90-100 sayılara çıkıp maçı alıyoruz. iyi savunma yapıp kazandığımız maç hatırlamıyorum. hatırlarım eskiden efes maçları 51-55 gibi skorlarla biterdi. bizim bırakın 50 yi 60 sayı yiyip kazandığımız bir maçı hatırlamıyorum. her maç fazla sayı atamazsınız. hele ki bu sayıları atan takımın 4 oyuncusuysa. panathinaikos, barcelona gibi takımlar olsak kısmen de olsa geçerli olabilir bu durum ama değiliz. bizdeki 4 yabancı gibi onlarda 12 kişi var hatta daha kalitelileri. o zaman şu sonuca varıyorum. bütçen yüksek değilse savunmayı iyi yapan takım kurmak zorundasın. lig uzun maraton sakatlıklar olacaktır, zaten dar olan rotasyon iyice daralacaktır ki bu hızlı oyunla sakatlık riski çok daha fazla.

Takım öyle bir alan savunması yapıyor ki sanırsın 94 senesinde koraç kupasında oynuyoruz. Alan savunması rakibi şaşırtmak için arada kısa süreliğine denenebilir ama maç boyu alan savunması yaptık resmen yine!

Hapoel idaha önce hiç izlemedim ama ya bu maç çok farklı bir şekilde oynadılar ya da Cem Akdağ da benim gibi hiç izlememiş! Fatih ve dört kısadan oluşan bir beşle darmadağın edilebilecek bir takımdı, her hücum topu içerden dışarı bir defa dolaştırmak yeterdi.

İkinci çeyreğin ortalarında aynı yerden içeri beş defa top indirdiler, bir değil iki değil, arka kapıyı kapadık bu defa da bagaj açık kaldı. Alan savunması yaparken alan paylaşamamak komik değil trajikomik bana göre. Bugün iyi fark yedik, içerde de çıkarmamız zor görünüyor.

Umarım önümüzdeki maçlarda daha şanslı ve daha Murat'sız oluruz.

Tufan oynamıyor ki Sühan.Onu niye listeye alıyorsun.Cezası bitince Caner şaşkını 1 dakika bile oynayamıyacaktır kesin.

Evren Büker ise ilk Avrupa deneyimini yaşıyor.Onu mazur görelim bu durumdan.Gelecek sene aynı hataları yapmaz.

Erdal Avcı' Alıntı:
Tufan oynamıyor ki Sühan.Onu niye listeye alıyorsun.Cezası bitince Caner şaşkını 1 dakika bile oynayamıyacaktır kesin.

Evren Büker ise ilk Avrupa deneyimini yaşıyor.Onu mazur görelim bu durumdan.Gelecek sene aynı hataları yapmaz.

zaten bu seneki kadrodan seneye bir evren'i görmek istiyorum. ama sene sonuna kadar koşulsuz destek vereceğim takımıma.. Kötü söz söylemeyeceğim destek olacağım..

Tufan oynamıyorda, tufan 2-3 senedir oynamıyor zaten erdal:) ben öyle bir oyuncumuz olduğunu hatırlamıyorum nerdeyse.. ki çok iyi hafızam vardır..

Sühan abi Can Akın konusunda yanılıyorsun.Yedek oyun kuruculuğu kabul edecek onun fiyatında ve ondan daha kaliteli bir yerli oyun kurucu yok şu an.Aynısını uzun uzun "Can Akın" konusunda yazmıştım.Bir oku istersen.

bence bizi, sağlam bir oyun kurucu ve evren büker götürür. Alican da alıştırılabilir eğer varsa kumaşı (daha nerdeyse hiç izlemedim çünkü) Can 27 yaşında hoca daha iyi bilir tabi...

Cem akdağ'ın 3 hızlı guard la oynamak gibi bir taktiği var. Ama bunu pivotsuzluktanmı yapıyor yoksa yeni basketbol realitelerine göremi değerlendiriyor bilmiyorum. Ama hüseyin beşok'un 25-30 dakka oynayanını bulsak süper olrudu. ama geçti gibi artık.

Daha önce de dedim tek ümidim. Adnan polatın GS dergisindeki açıklamasında, GS'ın türk sporuna öncülüğnden bahsetmiş olması buda demektir ki bir sonraki dönem, amatör sporlara ağırlık verecek. Bu sene sponsorluğu bitirecek. Kendi parasını kendi karşılayacak branşın yada başka bir sponsora yönelecek.

Sühan abi bahsettiğin pivot, Kaya Peker.Gelirse şampiyonluktan söz edebiliriz.

Böyle guardsızlıkla ve pota altında 3. alternatif olmayınca daha nice mağlubiyetler alırız Avrupa sahnesinde. Hele ki böyle bir deplasmanda biraz da beklenen mağlubiyeti aldık. Biz bu takımı yenecek kapasiteye sahibiz ama elde yeterince malzeme yok.

Mesela Futbol'da Yapılacak Bir Ryan Babel veya o ayarda bir oyuncunun transferinden daha çok sevindirir beni KAYA PEKER transferi,Yetkim olsa onu transfer etmek için yapmayacağım fedakarlık olmazdı,Bana Kalsa Alınacak 2 Yerli Uzun Var KAYA PEKER & FURKAN ALDEMİR ...

Erdal Avcı' Alıntı:
Sühan abi bahsettiğin pivot, Kaya Peker.Gelirse şampiyonluktan söz edebiliriz.

canımsın:)

Bize bir kaya, bir guard, bir de sinan güler gibi biri gelse, bu takım çok farklı yerlere gelir..

oyuncularla teknik ekiple konuşalım türk oyuncular biz bu kadarız faha fazlasını yapamayız derlerse asılmasınlar valencia maçına en azından kafamız rahat oluruz paşa paşa eleniriz...

he ama şimdi şansımız es kaza devam eder kritik maçlarda türk oyuncular yine etkisiz olursa bu sefer hiç iyi olmaz işte...

karar versinler valencia maçında kazanıda - valencia yıda gördük kendi evlerinde yenilebiliyorlar :desinler artık ya bitirelim lige konsantre olalım ya da biz 4/4 yapabiliriz desinler...siteden yapsınlar açıklama bizde gelen gelmeyen daha özverili olarak bazı fedekarlıklar yaparak dolduralım maçlarda

Eren Bekdemir' Alıntı:
oyuncularla teknik ekiple konuşalım türk oyuncular biz bu kadarız faha fazlasını yapamayız derlerse asılmasınlar valencia maçına en azından kafamız rahat oluruz paşa paşa eleniriz...

he ama şimdi şansımız es kaza devam eder kritik maçlarda türk oyuncular yine etkisiz olursa bu sefer hiç iyi olmaz işte...

karar versinler valencia maçında kazanıda - valencia yıda gördük kendi evlerinde yenilebiliyorlar :desinler artık ya bitirelim lige konsantre olalım ya da biz 4/4 yapabiliriz desinler...siteden yapsınlar açıklama bizde gelen gelmeyen daha özverili olarak bazı fedekarlıklar yaparak dolduralım maçlarda

Bence her şartta salonu doldurmalıyız. Ki yönetime de mesajdır bu branşa ağırlık vermenizi istiyoruz anlamında.. Mücadelenizi destekliyoruz anlamında da takıma..

Ayhan Şahenk'de oynayabilseydik maçlarımızı, Şu kepez maçındaki kadar tarafftar gelse boğardık rakibi.

yok ben ciddi açıklama yapmalarını bekliyorum....

maç günü siteden kıytırık bir ''haydi ipekçiye demekle olmuyor'' çıksınlar biz destek istiyoruz desinler...hedefimiz avrupada önümüze çıkanla oynamaktan çok f8-f4 desinler...4/4 desinler...

Arkadaşlar bence olayın çok ama çok basit açıklamaları gözüküyor.Bunun koçun vs. görmemesinin olanağı yok.

1) Rakip takım 10 oyuncusunun 10undanda sayı katkısı alabılıyor.Bizde ise bu sayı 7( ki 4 sayı atan Evren ile 2 sayı atan Canda buna dahil)

2) Onların top kaybı 12 bizim ki 22.

Şimdi allahaskına hersey bu kadar açık ve netken pek fazlada felsefe yapmaya gerek yok.Bu tobloyu herkes görüyor.

Sanırım Ligde Alınan Galibiyetler Hedefleri Yükseltti,Bunca Olaydan Sonra bu takım'ın buralarda olması bile bence ekstra başarıdır,Ben bu yüzden avrupa'da alınan mağlubiyetleri çok büyük kayıp olarak görmüyorum,bu sezon ligde play off'lara kalmak bizim hedefimiz olmalı,avrupa'da birşeyler yapma hedefini önümüzdeki sezon için koyabiliriz.