Eurocup 2. Tur 2. Maç | Hapoel Jerusalem 100 - 87 Galatasaray CC

Re: Eurocup J Grubu | Hapoel Jerusalem - Galatasaray

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Sanırım Ligde Alınan Galibiyetler Hedefleri Yükseltti,Bunca Olaydan Sonra bu takım'ın buralarda olması bile bence ekstra başarıdır,Ben bu yüzden avrupa'da alınan mağlubiyetleri çok büyük kayıp olarak görmüyorum,bu sezon ligde play off'lara kalmak bizim hedefimiz olmalı,avrupa'da birşeyler yapma hedefini önümüzdeki sezon için koyabiliriz.

bayram seneye avrupaya nasıl gideceğiz....şampiyon mu olacağız.

en azından f8 yapsak şansımız olabiliyor

Eren Bekdemir' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":2zgvuuoa]Sanırım Ligde Alınan Galibiyetler Hedefleri Yükseltti,Bunca Olaydan Sonra bu takım'ın buralarda olması bile bence ekstra başarıdır,Ben bu yüzden avrupa'da alınan mağlubiyetleri çok büyük kayıp olarak görmüyorum,bu sezon ligde play off'lara kalmak bizim hedefimiz olmalı,avrupa'da birşeyler yapma hedefini önümüzdeki sezon için koyabiliriz.

bayram seneye avrupaya nasıl gideceğiz....şampiyon mu olacağız.

en azından f8 yapsak şansımız olabiliyor[/quote:2zgvuuoa]

Abi f8 e gerek yok ligde yarı final yeterli.Bunun yanında playofflara kalmak eurochallenge demek.Bunu önceki senelerden biliyoruz.

Ama bu durum birazda euroleague benziyor.Yanı uleb seni davet ediyor.Hatta hatırlarım, ulebde 4. olduğumuz sezonun başında Ulebden gelen davet mektubu resmi sitede yayınlanmıştı.

bu kadro veya oyun yarı final yapar mı? rakipler efes yada fener olucak..

ayrıca eurochallenge kalırsak oyuncu getirmekte zorlanabiliriz,hatta elimizdekileri zor tutarız..

birde uleb bizi davet ettide,direk almadılar ki zaten olan hakkımız vardı..4. olmuştuk..bize ön eleme oynattılar.

sen belki bayanları hatırlıyor olabilirsin bizi eurokleague willcardla davet etmişlerdi fakat kabul etmemiştik :)

Beşiktaş geçeen sezon gruptan çıkamadı Eurocup'da ligde çeyrek finalde elendi ama Wild kart aldı.Bize de verebilirler yani gerçi bunun için 5. olmamız gerekiyorsa o zor ama herhangi bir sıradan çeyrek final oynayan takımlar içinde taraftar poansiyeli ve son birkaç sezon ULEB/Eurocupta yer alma gibi bir kıstas yeterli ise neden olmasn.

1. si türk oyunculardan hiç verim alamıyoruz en önemli sorun bu bence,yabancı oyuncularda bir yere kadar yani.
WASHINGTON, DARIUS 30:10
WILKINSON, MIKE 36:52
RANCIK, RADOSLAV 37:24
JASAITIS, SIMAS 34:23
Bir yerden sonra yorgunluk baslıyor,oyuna giren türk oyuncularda gereken katkıyı yapamıyor.(fatih i ayırıyorum,cunku daha dogru duzgun sure bile vermediler)
Yani bir de fatih i oynatmayacaksan niye alıyorsun, onun yerıne oynatabileceğin bir oyuncu alsaydılar..
2.si ise cem akdağ oyunu okuyamıyor, oyuncu değişiklikleri oyuna müdahaleleri yerinde ve zamanında değil..

Fatih, Murat Özyer döneminde de böyleydi. En ihtiyaç duyulan zamanda oyuna almıyordu Murat Özyer. Kaç maçtır Cem Akdağ' da aynı stratejiyi uyguluyor :?

Fatih'in zaten bu seviye basketbolda yeri sadece seyircidir.Daha ötesi değil...

Transfer edilirkende aynı sorunu gündeme getirdim ama boşu boşuna bir transfer yaptık işte. :(

Ne Unics Kazan,ne de Hapoel Jerusalem gördükki yenilmiycek takımlar değil gerçektende iki takımıda yenecek kapasite vardı bizde ama o kadar basit ve amatörce hatalar yaptık ki maç içinde kaybetmemek elde değildi.

Fatih konusunda düşüncelerimi kaç yıldır herkes biliyor. Ne iyi oynadığında, ne kötü oynadığında, ne de oynamadığında bu düşüncem değişmez, gelip de kötü oynadığında da iyi oynadığında da burada yazmam. Çünkü aslolan verdiği genel intibadır, bu da açıktır.

bu kadar top kaybı yapdıgınız bir maçı kazanmak mucize olurdu.. ve şurası cok enteresan,22 top kaybının,son 1 dakika dışında hiç birini eger yanlış hatırlamıyorsam darius yapmadı.. bu gercekten şaka gibi...
bu kadar hucum potansiyeline sahip olup,deplasmanda 87 sayı atıp maçı farklı kaybetmek gercekden üzerinde düşünülmesi gereken bir hadise..ve artık şu oyunun sadece ofansdan ibaret olmadığını artık cem akdağın idrak etmesi gerek!

Ziya Darende' Alıntı:
bu kadar top kaybı yapdıgınız bir maçı kazanmak mucize olurdu.. ve şurası cok enteresan,22 top kaybının,son 1 dakika dışında hiç birini eger yanlış hatırlamıyorsam darius yapmadı.. bu gercekten şaka gibi...
bu kadar hucum potansiyeline sahip olup,deplasmanda 87 sayı atıp maçı farklı kaybetmek gercekden üzerinde düşünülmesi gereken bir hadise..ve artık şu oyunun sadece ofansdan ibaret olmadığını artık cem akdağın idrak etmesi gerek!

darıus 5 top kaybı ile en çok top kaybı yapan iki oyuncumuzdan biriydi. (diğeri simas)

son dakika dısında derken onu kastetmişdim,oyun koptuktan sonra maçın son 1-2 dakikası içinde yanılmıyorsam 3 tane üstüste top kaybı yaptı,onun dısındakileri hatırlamadım,doğrudur. ama benim aklımda hep 2.periyodun başında rancik,simas-murat,wilkinsonun üst üste top kayıpları var..

Ya bırakalım şu Avrupa'yla uğraşmayı.Bütün konsantrasyonumuzu maksimum seviyede lige odaklamamız lazım.Avrupa,bizim için mücadele edilmesi gereken bir kulvar değil BU SENELİK.

Eray Demirdöven' Alıntı:
şu kadro ile bir üst tura çıkmayı kimse düşünmüyor dimi :roll:
Şu kadroyla çıksak da şansa olur.Şansa bala çıkıp ligde de yorgunluktan işimizi zorlaştırıcağımızı düşünürsek elenmek en iyisi.

Elenirsel gelecek sene Avrupa kupalarına katılma ihtimalimiz çok azalır.O zamanda senin beğenmediğin Dairius bile bizde kalmaz.Bizde Fatih Solak'ın kaç dakikada 5 faul alacağını , Polat'ın üstünden kaç turnike atılacağını,Murat Kaya'nın kaç üçlük kaçıracağını hesaplarız gelecek sezon!