Eurocup 2. Tur 2. Maç | Hapoel Jerusalem 100 - 87 Galatasaray CC

Re: Eurocup J Grubu | Hapoel Jerusalem - Galatasaray

Hapoeli deplasmanda yenersek grupta dengeler altüst olur. Başarabilecek güçteyiz, ancak şu ana kadar deplasman galibiyetimiz olmaması ve hapoel deplasmanının zorluğu ibreyi İsraillere çeviriyor.

Seyirci baskısını da untmamak lazım karşılarında bir Türk takımı olduğu zaman ekstra motive oluyorlar....

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
Seyirci baskısını da untmamak lazım karşılarında bir Türk takımı olduğu zaman ekstra motive oluyorlar....

Neden öyle olsun ki ?

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Kamil Sarper Özsefer":2h5maoff]Seyirci baskısını da untmamak lazım karşılarında bir Türk takımı olduğu zaman ekstra motive oluyorlar....

Neden öyle olsun ki ?[/quote:2h5maoff]
İsrail takımı rakip

Ben de onu sordum İsrail takımları neden Türk takımlarına karşı hep ekstra motive oluyorlar ki ?

Okan Alaşalvaroğlu' Alıntı:
[quote="Kutay Çamcı":217xmgxm]Ben de onu sordum İsrail takımları neden Türk takımlarına karşı hep ekstra motive oluyorlar ki ?
Siyasi olaylar[/quote:217xmgxm]

Hımmm aramızda sürekli siyasi sorunlar oluyor taraftarda bundan motive oluyor yani peki....

ilk macın kazanmıs olmanın rahatlıgıyla ıkıncı maca cıkacaklar,bu bıraz dezavantaj olacak onlar için..biz onlardan 1 gömlek üstün bi takımız,bence rahatca yenebılırız,sadece birazcık daha iyi savunma..

Hesaplara başlayalım yavaştan.

Bu maç bizim açımızdan belki de grubun en önemli maçı konumunda şuan.Kendi maçlarımızdaki ihtimalleri düşünelim öncelikle.

Eğer bu maçı ve evimizde kalan 2 maçı kazanırsak;

Galatasaray,Hapoel?i 2 maçta yendiğimizi düşünelim,Valencia?ya evimizde galip,deplasmanda mağlubuz desek,U.Kazan?a karşı pek şansımız yok deplasmanda.3 galibiyet 3 mağlubiyetimiz olur.

Valencia,U.Kazan maçlarından birini kazansa bile,bir maçta bizi yendi yukardaki hesaba göre,evlerinde yendikleri Hapoeli deplasmanda yenseler bile en iyi ihtimalle onların da 3 galibiyet 3 mağlubiyeti olur.(Kazan maçlarından galibiyet çıkaramazlarsa eleniyorlar)

Hapoel,bu maçı kaybetti dedik.Bu maçı kaybettiği takdirde 2 U.Kazan ve 1 Valencia maçından en fazla 2 galibiyet daha çıkarabilerler böylece onların da maksimum 3 galibiyeti 3 mağlubiyeti olur.

U.Kazan?ı zaten evlerindeki maçları kazanarak üst tura çıktıklarını sayıyorum.

---------------------------------------------------

Kısaca takımımız yukarda yazdığımız gibi bu maçı ve evimizdeki 2 maçı alırsa,Valencia ve Hapoel ile eşit puana geliyor.Burda takımların kendi aralarında oynadıkları maçlara göre üçlü averaja bakılacak.

Yukarıdaki hesaplara göre 2 Hapoel ve 1 Valencia galibiyetiyle takımımız 3 galibiyet 1 mağlubiyet almış oluyor bu maçlarda.

Valencia en iyi ihtimal,1 Galatasaray,1 Hapoel galibiyetiyle 2 galibiyetle arkamızda kalıyor.

Hapoel en iyi ihtimalle 2 Valencia galibiyetiyle yine arkamızda kalıyor.

Buradan çıkaracağımız sonuç,eğer bu maçı ve evimizdeki son 2 maçı alırsak,grupta büyük sürprizler olmadığı sürece(U.Kazan?ın evinde maç kaybetmesi gibi)bu zor gruptan çıkarak Top 8?e kalıyoruz.

Eğer bu maçı kaybedersek de büyük ihtimalle gruptan eleniyoruz.

Bu yüzden bu maç çok önemli...

Aslanlarımızın sonuna kadar yanındayız.

Yürüyedur...

bence hesap kitap yapmak için daha erken önümüzde oynanmamış 5 maç var bence bu grupta heran herşey olabilir...hapoelin deplasmanda yaptıgını bizde yapabiliriz...grubun denk olması her takımın şanslı oldugunu gösterir...ayrıca görüldükü unıcs de yenilmeycek bir takım degil deplasmanda bile...biraz ''KONSANTRASYON''

Çok önemli maç, mutlaka kazanmalıyız.
Jasa, Wilk, Rancik, Wash gibi oyuncuların yanında Türk oyuncuların katkısı çok önemli. Kazan maçındaki gibi etkisiz olmazlar umarım.

PG rotasyonunu bugün Cem Hoca'nın nasıl ayarlayacağını merak ediyorum. Darius oyundayken yanında Can-Evren ikilisinden birisi mutlaka olmalı özellikle bu maç için diye düşünüyorum, zira Darius'un kimi zaman yaptığı saçma top kayıpları iyi bir taraftarla çabuk havaya girebilen ve evinde etkili Hapoel karşısında bizi çok zorlayabilir. Onu saha içinde de kontrol edecek birisi lazım bugün, Can'ın da sakatlık sonrası kendisini toparlayamadığını göz önünde bulundurursak Evren'in iki-üç hafta önceki gibi devasa bir oyun oynaması lazım yoksa işimiz zor.

Bunun yanında bizden üstün bir takım olduklarını düşünmüyorum. Jeter çok yüksek yüzdeyle oynuyor, ona fazla şut imkanı tanımamalıyız ve gerekirse dövmeliyiz onu. Evren bu işi becerebilecek birisi, Murat hatta gerekirse Caner ile değiştire değiştire mahvetmeliyiz kendisini.

Roanne'ı güçlükle geçmişler ön elemede, guruplardaysa Aris'e iki maçta da mağlup olmuşlar. Zadar'ı bir sefer, Siuali'yi iki defa geçmişler ve ufak bir sayı averajıyla Zadar'ın üzerinde yer almışlar sanırım. Hasılı Jeter'i düşük yüzdeyle oynamaya mecbur edersek, klasik olacak ama yerli oyuncularımızdan biraz katkı alabilirsek ve istersek bu maçı kazanırız.

Alperen Kaplan' Alıntı:
. Jeter çok yüksek yüzdeyle oynuyor, ona fazla şut imkanı tanımamalıyız ve gerekirse dövmeliyiz onu. Evren bu işi becerebilecek birisi, Murat hatta gerekirse Caner ile değiştire değiştire mahvetmeliyiz kendisini.
ırız.

Maçtan önce mi dövelim :) Boks maçı anlatan Orhan Ayhan gibi olmuşun Alperencim :)

Re: Hapoel Jerusalem - Galatasaray (Canlı)

"Ne mutlu Tükrüm diyene" pankartı dikkatimi çekti.

Onun dışında saloda pek iyi bir atmosfer yok.Bu da bizim şansımız.