Eurocup 2. Tur 3. Maç | Galatasaray CC 78 - 82 Power Electronics Valencia

Re: Eurocup | GALATASARAY-P.E.Valencia

Hakan Oksuz' Alıntı:
Arkadaşlar tamamda pekte fazla seçenek yoktu bugun için...
Darius sakat..
Can oynamasın
Murat oynamasın..
Bu hesaba gore evren kılcıksız 40 dk oynamalı o halde...

Ayrıyetten gruru duymalıyız bugun adına..Ben sahsen siteyi kapattım fark 20 nın uzerıne cıkınca...

Ben oynamasın demiyorumki sadece formanın hakkını versin,kaptanlığının hakkını versin.

Belki adamin bir problemi vardir?
Belki kapasitesi okadardir?
Belki istemiyordur?

Fubtol, basketbol ne fark ederki? Heryerde ARMANIN hakkini verin demiyormuyuz? Futbolda ruhsuz oynayinca tribünler hakaret etmeden adam gibi tepkiyi koymuyorlarmi? Ozaman diger branslardada yapabilirsin bunu.

Sabaha kadar tartışırız biz gerek yok o yüzden. Dediklerimide tam anlamıyla anlayamamışsınız neyse iyi geceler :)

bana gore tartısılması gereken en onemli sorunumuz savunma... bu tarz ust düzey maçlarda, unicse 79,hapoelde 87,bu akşam ilk devre 25 sayıda kalmamıza ragmen 78 i bulduk.. yani ortalama 81.3 sayı atan bi takımız top 16 maçlarında ama henuz galibiyetimiz yok!!!

İyiki yenildik bu mağlubiyetle guruptan çıkma şansımız ço aza indi ,böylece lige daha fazla konsantre olacağız daha fazla dinleneceğiz mental anlam da .

Son zamanlarda bariz bir mental yorgunluk ortaya çıkmıştı.

Ali Erdem Güntepe' Alıntı:
Sabaha kadar tartışırız biz gerek yok o yüzden. Dediklerimide tam anlamıyla anlayamamışsınız neyse iyi geceler :)

Ali Erdem kardeşim kusura bakma ama senin dediklerini anlamak için sezon başını görmeden Galatasaray'ı direk bu maçtan izlememiz gerekir.

Senin tam olarak ne istediğini anlamadım ya biraz fikir yürüteyim dedim...

Birincisi ; sen bu takımdan Avrupa'da başarı bekleyemezsin kısa zamanda. Bu kadro yeni oluşturulmuş bir ekip ve Euro Cup'ta ilk turları geçerek sıradan takımların elenmesi ile şu anki konumunda. Ve bildiğimiz gibi de kupanın en önemli favorilerinden ikisi bizim grubumuzda. Çok zor bir gruba düştüğümüzü herkes biliyor zaten anlatmaya gerek yok. Sene başında bazı olaylar yaşanmadan şu kupada 3 mağlubiyet alsak sonuna kadar eleştir derim de biraz insafını göz önüne alarak eleştiri yap. Bu kupanın bizim için bittiği an zaten önceki turun son maçıydı ve orada maratonumuzu tamamladık. Büyük beklentiler içinde olman, üstelik herşeyden haberdar iken... Şaşırtıcı.

İkincisi ; play-off demişsin de çok mu kolay içinde bulunduğumuz durumda play-off yapmak. Senin maçların hükmen rakiplere verilmiş, oyuncuların cezalandırılmış, seyircisiz tribünlere oynamışsın, tahkimin kararını aylarca beklemişsin ve play-off yapmayı düşünüyorsun. Tamam, bizler de istedik play-off oynayalım ama görünen köy de kılavuz istemiyor kardeşim. Hiç hata yapmayacaksın, içerde-deplasmanda dur durak demeden kazanacaksın üstelik Avrupa maçları yorgunluğu ile ve play-off'a katılacaksın. Söylendiği gibi kolay değil işler. Her takım hata yapıyor ve kaybediyor ama bizim hata yapma lüksümüz yoktu. Ama şöyle de bir durum vardı ki bu dar rotasyon ile hata yapmamak çok güç. Takım psikolojk olarak, mental olarak, fiziksel olarak aklına ne tür şey geliyorsa her açıdan yorgun zaten.

Kısacası bu sezon takımdan çok fazla beklentimiz olmadan arma aşkına, oyuncularımızın emeğine karşılık desteklerimizi esirgemeyelim. Yarın öbür gün iyi günlerimizde kötü günleri de beraber yaşadık diyebilecek yüzümüz olsun.

Ali Erdem kardeşim sana tavsiyem maçlar oynanırken sitede fazla aktif olma.
Çünkü o anki ruh haliyle sürekli yanlış şeyler yazıyorsun.
Gerek yok maçını izle maç bitsin topla kafayı öyle yaz.Bu sene beklentileri taraftar kendi kendine yarattı, gerçekler buydu ve açığa çıkıyor.

Re: Eurocup | Galatasaray 78 - P.E.Valencia 82

Galatasaray, bu sezon avrupa kupalarında mücadele eden, en başarılı 2. Türk takımıdır.
Hatta bütçe-kadro-sonuç endeksine görede bence en başarılısıdır.
Ölümüz bile bunları başarıyorsa, yeni salon ile beraber gelecek imkanlar ile neler yapılabilir bunu düşünmek lazım.
Birde SELAM OLSUN ARMAYI YANLIZ BIRAKMAYANLARA!

birazda bardağın dolu tarafa bakacak olursak valencia gibi ispanya liginin en iyi 4-5 takımından birine karşı 25 sayı geriden gelip 4 sayıya getirmek onemli hele hele winner bi türk oyuncu kazanmak ondanda onemli.. evren buker bu maçdan sonra bence biraz eksik olan özgüvenini ciddi oranda arttırırsa ve bu oran doğrultusunda sahada kaldığı sürede artarsa,ciddi skor potansiyeli olan türk oyuncu kazanmış oluruz..ki buda yuksek hedefler için cok cok onemli..
çünkü 3-4 skorer yabancıyla sadece ses getirir ve renkli bir takım olursunuz.. ama istikrarlı ve kalıcı başarılar gene uzaklarda kalır

o artık,yonetimin basketbol şubesindeki çapsızlıgının son noktası olur kamil bey.. o kadarını hiç sanmıyorum.. bende evrenin dunya kupasındaki 12 kişilik rotasyonda olabileceğini düsünüyorum

İşte şimdi transfer lazım ligde play off hayalleri gitti avrupada da defter artık kapandı helal olsun gerçekten buna rağmen son 2periyottaki oyunumuz bile helal olsun dedirttiriyor ..

25sayı geriden gelmek valenciaya karşı kolay değil.mücadelerinden dolayı teşekkürler aslanlara..
Lige konsantre olmakta fayda var.

Okan Alaşalvaroğlu' Alıntı:
25sayı geriden gelmek valenciaya karşı kolay değil.mücadelerinden dolayı teşekkürler aslanlara..
Lige konsantre olmakta fayda var.
Okan umudunu kırmak gibi olmasın ama takım için sezon dün bitti.Sezonun geri kalan bölümünün Tufan Ersöz'ün form tutmasından başka bir yararı olmayacak.

Play-off treni Erdemir maçıyla kaçtı.

VALENCİA SET OYNARKEN MÜTHİŞTİ..inanılmaz top çeviriyorlardı..

biz ise bir tek 2 li oyun oynamadık ve bir tane set üzerinden sayı bulamadık..

savunma yapamıyoruzzz!!.avrupa maclarında 80 den asagı sayı yediğimizi hatırlamıyorum..devre arasında iyi bir uzun savunmacı alınsaydı bunlar yasanmazdı.(fatih solak var ama oynatmıyoruz işte)

Cidden bu yeni taraftar profilinden gerilmeye başladım.

Bu takım ne yapılır, ne bekleniyor bir oturup düşünün. Bu takım 25 sayıdan geri gelebildiyse, o hakemlere rağmen de-motive olmadan savunma yapabildiyse benden binlerce helal olsun kendilerine.

Şunu çok açık ifade edeyim. Maçı izlerken adamların top çevirişini izlemekten yoruldum. Uzun zamandır böyle top çeviren, boş adamı bulan takım görmemiştim. Ciddi anlamda süper bir yıldız çıkarmadan bütün maçı tak tak tak oynadılar.
Hatta daha ilk 9 dakikada 10 oyuncu sayı bulmuştu. Dikkat eden oldu mu bilmiyorum.
Bir de De Colo faktörü vardı. Fişi çeken oyuncu kesinlikle oydu. En kritik yerde hep o sahneye çıktı.
Hakemlerden bahsetmiyorum bile. Normaldir ne gücümüz var ki.

Sonuç olarak kimsenin yanında olmadığı bir takım için beklediğimin üstünde bir oyun sergilediler. Yürekten tebrik ediyorum.