Eurocup 3. Maç | Galatasaray CC 79 - 53 Panellinios

Re: Eurocup 3. maç | Galatasaray: 79 ? Panellinios: 53

İlk yarı beğenmedim takımı.Savunmada genel düzeyimizde olsak da hücumda alışkanlığımızın baya dışına çıktık.Devre boyu içeriden doğru düzgün bir şey ürettiğimizi hatırlamıyorum.Panellinios'un acayip hallerinin,içeriye doğru atılan 2 adım sonrası 2 oyuncumuzun dışarıda boş kalmasının bunda payı büyük tabi.İlk yarıdaki basketbolun Banvit karşısında bizi kurtaracağını sanmıyorum.Neyse rakibin zayıflığına ve ikinci yarının hatrına unutalım. :)
İkinci yarıdaki basketbola şapkamı çıkarıyorum.İdare etsek de kazanacağımız maçta 20 dakika boyu ortaya konan ciddiyet bize ilerleyen dönemde çok şey kazandıracak.Bu grup pek sarmadı açıkçası.İkinci grubu iple çekiyor insan. :)

İnanılmaz zevkli bir maçtı.

3140 seyirci, resmi rakam.

Daha da kalabalık olunur bu maçın tadı alındıktan sonra..

Engelsiz aslanlara tezahurat yaparken, onların alkışla karşılık vermesi sonrası epey gözlerim doldu benim. Sedat Hocaya da bağırdık tabii ki :)

Başkan salona geldiğinde veya maç sonu herhangi bir tezahurat olmaması da güzeldi.

Sühan Cem' Alıntı:
Başkan salona geldiğinde veya maç sonu herhangi bir tezahurat olmaması da güzeldi.

Abi öyle birşey olmamasının nedeni başkana saygıdan değil sahada mücadele eden aslanlara karşı duyulan saygı ve sevgidendir...

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Sühan Cem":196824y8]

Abi öyle birşey olmamasının nedeni başkana saygıdan değil sahada mücadele eden aslanlara karşı duyulan saygı ve sevgidendir...[/quote:196824y8]

Alakası yok Tugay. Molalarda yapılırdı gerekirse. Ki daha önce yapılıyordu bu, molada yada devre arasında :)

Yine en önemli eksiklik ribaundlar olarak gözüküyor, yine en cok ribaund alan oyuncularimiz 1-2 numaradakiler olmus.

tebrikler aslanlar o savunmayı kesinlikle gidip salonda izlemek gerek, Oktay hoca müthiş yönetiyor takımı özellikle savunmada.

Tekrarı izledikten sonra farkettim, bence maçın enstantanesi 3. çeyreğin başında Taylor'un hızlı hucumda estetik bir asist yapıp Rancike boş turnike attırmasıyla rakibin aldığı molada benche mutlu mesut donen Rancik'e Oktay hocanın anında 2 pozisyon önce rakibin hucumunda savunmada uyumasının hesabını sorması fırça atmasıymış. Rancik hızlı hucumda koşmasına övgü beklerken ne olduğunu şaşırmış :) Oktay hoca buyuk adam.

Hucumda en çok Andriç'in asistlerini alkışlamış. işte bu işte bu der gibiymiş.

Ribaund ve uzun savunması konusunda sıkıntılarımız henüz bitmedi.. Dün de Ostojic i tutmakta zorlandık.. Onun dışında inanılmaz savunmamız sürüyor.. Rakiplerden biri bir gün , maçı bırakıp gidecek artık.. 3. periyot bitiyordu 30 lardaydı adamlar..

Tutku transfer edildiğinde çok sevinmiştim ama performansı hakkında şüpheliydim.. Şu ana kadar beklentileri karşılıyor.. Dün şutları girdiği için söylemiyorum bunları.. Savunma azmi de çok iyiydi.. Shipp zaten malum.

Bu sonuçtan sonra lider bitirememiz büyük sürpriz olur.. Bitti bu iş artık.. İyi farklarla kazandık.. O da büyük avantaj.

Bir de bu maçta "Fatih Sultan Mehmet " diye bağırmak kimin fikriydi bilmiyorum ama çok saçmaydı.. Rakipte kaç Yunan var ve kaçı Yunan tarihine hakim bilmiyorum ama maçın bitmesine 2 dakika kala, damarlarından laktik asitten başka hiç bir şey dolaşmayan oyuncuların bu mesajı aldıklarını hiç sanmıyorum.

Ha biz klasik Galatasaray taraftarlığı çerçevesinde " biz kafamıza göre takılıyoruz " modundaysak ayrı..

Semih'in söylediği gibi takım keyif veriyor gerçekten.
Dün tribünler cidden çok iyiydi. Bilmiyorum davulun etkisi mi başka bir şey mi ama dün maça gelen herkese tebrikler.

Oktay Hocanın liderliği çok şey katıyor. Tek sorun var takımla ilgili kendi adıma. Haluk tabii ki :) sadece antipatiden değil oyunu içinde konuşuyorum. Ayakları artık iyice yavaşlamış, hücumda drive ederken kendini frenleyemeyen bir oyuncu ne yazık ki. Yaptığı hücum faul çok bariz bir örnek. Neden abilik yapmasına kenarda izin verilmiyor merak ediyorum. Bir sürü genç oyuncumuz yer bekliyor sahada.

Bu ribaund konusuna takılıp kalmayalım, uzun savunması da tıpkı ribaund gibi oyun siteminin getirdiği bir sıkıntı.
Takım baskılı savunma yapıyor ve rakibihaddinden fazla top kaybına veya acele atışa zorluyor. Bu durumda bizim uzunlar genelde ikili sıkıştırma veya yardıma gidiyorlar. Sonuçta pota altına bir zaaf doğuyor.

Ancak anladığım kadarıyla Oktay Hoca bilinçli olarak yapıyor bunu. Maç başına rakip ortalama 60-65 şutun 30 tanesini net şut olarak atacağına 70-75 şutun sadece 20 tanesini net olarak atabilsin mantığı var sanırım. Bu da istatistiklere yansıyor zaten. Rakiplerimizin bu kadar düşük şut atması ve bu kadar fazla top kaybı yapması tamamen bununla ilgili
.
Beni asıl mutlu eden ise pas organizasyonu oldu. Andriç'i eleştiriyoruz ama rakiplerin guardları bile bu kadar saha görüşüne sahip değil.
Hele ki çaresiz Yunan takımı alan savunmasına döndüğünde Shumpert'in posta girip oyunu sirküle etmesi ve peşinden gelen üçlükler yüreğimin yağını eritti. Shumpert'in tam bir alan savunması katili olduğunu iki maç üst üste gördük.

Shipp'in kontratı kaç yıllık bilmiyorum ancak mümkünse uzatmak gerek. Bu kadar bitirici ve akıllı top kullanan üstelik de savunmacı bir atlet ABD'li zor bulunur. Olanlar da zaten NBA'de.
Türk oyuncularımızın karekterli olması da bir ayrı güzellik. Ermal olsun, Tutku olsun gerektiğinde takım liderliğini ele alıyorlar.

En büyük alkış tabii ki Oktay Hoca'ya. Bizi mutlu eden bu takımın savunmasını ve hücümdaki organizasyonu (23 asist yaptık, TT maçında da 22 asist vardı) bu kadar kısa sürede bu aşamaya getirmek az iş mi? Üstelik de sezon başında hesapta olmayan sıkıntılara (sakatlık, Evren'in durumu ve kucağımızda bulduğumuz Eurocup) rağmen tünelin ucu aydınlık. Seneye Euroleague'de taş gibi Galatasaray'ı görür gibiyim. Tribünde de binlerce taraftarı.

Sühan abi sen yakındaydın Rado'nun çok iyi bitirdiği bir pozisyondan hemen sonra mola oldu çok fena kızdı Rado'ya. Niye kızdı abi anlayamadım pas vermedi falan diye mi.

Asıl Ermal'in yaptığı basket-faul e çıldırdı Oktay hoca. Haklıydı da :)

Maçtan ziyade Oktay hocayı ve tepkilerini izlemek de bir o kadar keyifli. Maçı inanılmaz derecede yaşıyor. Fark 30 dahi olsa ciddiyetinden ve hırsından en ufak bişey kaybetmiyor.

Maçın teknik analizini yapmak için hep geç kalıyorum, sonra da yazılan şeyleri tekrar etmeyim diye maçın bu yönünü es geçiyorum. : )

Maçı Eurosport´tan izledim. Sunucular Tutku Açık´ın adını hafızalarına iyice kazımışlardır, o kadar çok tekrar ettiler ki.

Bir de maç sırasında tribünün sesini tam yansıtmasalar da, tribünden bol bol görüntülere yer verildi. İyi bir takım olmanın yanı sıra seyircisiyle bütünleşen bir kulüp olarak Avrupa´da adımızı duyuracağız.