Euroleague 10.Hafta | Galatasaray 79 - Olympiakos 74

Yer:Abdi İpekçi
Tarih:18.12.2014
Saat:19.00

Ya tamam ya devam maçı !

Tabiki üst tura çıkmak sadece bizim elimizde olan bir şey değil, Valencia'nın da Neptunas'ı yenmesi gerekiyor.
Ama biz elimizden geleni yapıp kazanmamiz gerekiyor.
Biz kendi işimizi yapalım yeter ki !
Eminim ki Valencia evinde Neptunas'a kaybetmeyecektir.

Umarım bu maçı seyircisiz oynamayiz.
Seyirci olursa % 60-%40 lehimize şansımız olur.
Eğer seyirci olmazsa % 50-50 şansımız olur.

Allah'ın izniyle kazanacağımizdan zerre şüphem yok.

Başarılar !!!

Bu maçın seyircili oynanabileceğine dair en ufak bir umudum yok. Şube koordinatörü cezalar açıklandıktan sonra 10 gün içinde itiraz edeceğiz demişti. Tamam mı devam mı maçı için bu kadar bekleme lüksümüz yok. Ayrıca 3 maç ceza aldık. Taş çatlasa 1 maça indirirler cezayı. Hoş saha içinde bir sorun olmadı. Saha dışında da kimlerin neler yaptığı ortada. Bu ceza çok ağır ama işin yönetimsel boyutuna gelirsek pek fazla umutlu olmaya gerek yok.

Elde kalan oyuncu sayımız çok az. Nefesimiz yetmeyebilir yani. Şansımızın olduğu konu Olympiacos takımının İstanbul'a liderliği garantileyerek gelecek olması. Ayrıca kapalı kapılar ardından değişik oyunlar da dönüyor olabilir. Ahmet Çakar gibi en şüpheli tarafından bakıyorum olaya. Bildiğimiz gibi Oly-Kızılyıldız ilişkisi güçlü bir ilişki. İntikam için yanıp tutuşuyorlar. Oly maçı da verebilir. Bekleyip görelim.

En kritik, taraftarın kuralar çekildikten sonra heyecanla beklediği maça seyirci desteğinden yoksun çıkacağız. Takımda eksik çok, moral desek diplerde...

Kazansak dahi diğer maçlardan gelecek sonucu bekleyeceğiz ama İspanya´dan üzücü haber geleceğini düşünmüyorum. Önce biz ama... Tek tesellimiz; Galatasaray´ın olduğu yerde umut her zaman vardır.

Yukarıda yazmayı unuttum; yarın sabah 10:00´da Ankara´dan İstanbul´a, gece 00:00´da İstanbul´dan Ankara´ya ücretsiz yolculuk etmek isteyen varsa benimle iletişime geçebilir. : )

Olympiakos maçımız var ve çoğu taraftar maçın havasına bile giremiyor. Haklı yanları da var tabi. Kaçan oyuncular, şubede ki belirsizlikler, seyircisiz oynama cezası. Ben takımın sonuna kadar savaşacağını düşünüyorum. Yeneriz yeniliriz orasını bilemem. Ama en kötüsü taraftarın acaba elensek mi demesi.

Eğer kaybeder ve 5. olursa Eurocup'ta Pınar KSK,BJK IF ve Paris takımlarının olduğu gruba gireceğiz.

Şu durumda Eurocup'ta devam etmek daha mantıklı sanki.
Çünkü şu sıkıntılar,sakatlıklar ve yönetici belaları ile Euroleague top 16'da şansımız hiç yok.
Oraya gidip rezil olmaktansa Eurcup'ta devam etmeyi tercih ederim.

Pota altında sadece 2 oyuncu kullanacağız şaka gibi.

Arroyo(35)-Ender(5)
Pocius(10)-Sinan(25)-Ender(5)
Micov(20)-Pocius(15)-Sinan(5)
Kerem(30)-Micov(10)
Patrick(35)-Kerem(5)

gibi 7 kişilik bir rotasyonumuz olacak.

Aslanlar ter dökerken, Can Topsakal ve Murat Özyer de utanmadan maçı izleyecekler.

Çok zor.

İlk çeyreği 20-18 önde geçtik. Oly'nin 6 top kaybı yapmasına rağmen fark sadece 2...

İlk yarı sonucu 36-38...

Biz 7 kişi ile oynuyoruz. Adamlar 10 kişi ile.
Pocius ve Micov'dan yine katkı alamıyoruz.
Valencia Neptunas'ı 52-31 yeniyor şu anda.
Kazanalım işte be :(

Edit:Sanırım şu sonuçlara göre Eurocup'a da gidemiyoruz.