Euroleague (2014-2015)

İlk hafta maçlarının TV'de verilenlerini izledim. Sonuç: Pota altı en zayıf takımlardan birisiyiz. Yani şu uzun rotasyonu planlamasını yapan Ergin hoca ve fırıldak gibi dönüp karar/bütçe değiştiren şubeye hakikatten ne diyeyim bilemiyorum. Tam iki ay pivot arayıp Jawai'de karar kılmak akıl almaz bir şey ve tüm yatırımları boşa atabilir. Alternatifi diye alınan pivot de savunması zayıf Vuyukas. Jawai+Vuyukas yerine adam akıllı bir pivot alınmasının düşünülmemesi de ayrıca şaka gibi. Şöyle bir kısa rotasyonuna ortalama savunması olan tek yabancı pivot bulamadık ya, düşündükçe sinirleniyorum.

Bravo(!)

Semih Nişancı;n887385' Alıntı:
İlk hafta maçlarının TV'de verilenlerini izledim. Sonuç: Pota altı en zayıf takımlardan birisiyiz. Yani şu uzun rotasyonu planlamasını yapan Ergin hoca ve fırıldak gibi dönüp karar/bütçe değiştiren şubeye hakikatten ne diyeyim bilemiyorum. Tam iki ay pivot arayıp Jawai'de karar kılmak akıl almaz bir şey ve tüm yatırımları boşa atabilir. Alternatifi diye alınan pivot de savunması zayıf Vuyukas. Jawai+Vuyukas yerine adam akıllı bir pivot alınmasının düşünülmemesi de ayrıca şaka gibi. Şöyle bir kısa rotasyonuna ortalama savunması olan tek yabancı pivot bulamadık ya, düşündükçe sinirleniyorum.

Bravo(!)

Bügün fener maçında milanoda shawn james gördüm şahane oyuncu ya çok hoşuma gitti jawaii yerine shawn james olsa on numara olurdu...Bu arada milanoda as 5'te başlayan oyuncu değil artık siz düşünün..

Bu aksam Ülker - Milano macını izlerken benimde aklimdan sürekli Swan James pota altimizda olamaz mıydı sorusu geçti.. Samuels zaten başlı başına tehdit .. Ribaunt kovalayıp samaclayan , ribaunt alan pivotları görünce resmen bizde neden böyle uzun yok diye iç geçirdim.. Sezon başında herşey bu kadar net gözükürken mutlaka bi yolunu bulup uzun alacagımızı düşünüyorum .. Millet 6 yabancıyla sezona başlayıp maksimum verim aliyor .. Bizim + 2 yabancımız resmen israf .

Yalnız fülker çok net bir gurd problemi var. Maçın sonunda hemen hemen tüm hücumları birebir'e kaldı, her hangi bir set yapamadılar. İleride bu sıkıntıyı çok yaşayacaklar gibi.

Laboral sezon ortasında Heurtel'i ya Efes'e ya da Fener'e satar. Onlar satmazsa bu iki takım NBA taraflarından guard alır mutlaka.

A GRUBU

CUMA - 18:00 - UNICS - Real Madrid (45-55)
CUMA - 19:45 - Zalgiris - Nizhny Novgorod (55-45)
CUMA - 21:45 - Dinamo Sassari - Anadolu Efes (40-60)

B GRUBU

PERŞ - 19:00 - CSKA - Maccabi (60-40)
CUMA - 21:00 - Limoges - Cedevita (65-35)
CUMA - 21:45 - Unicaja - ALBA Berlin (60-40)

C GRUBU

PERŞ - 21:45 - Bayern Munich - Panathinaikos (65-35)
PERŞ - 22:00 - Turow - Fenerbahçe Ülker (30-70)
PERŞ - 22:00 - Emporio Armani - Barcelona (51-49)

D GRUBU

PERŞ - 19:00 - Neptunas - Crvena Zvezda (49-51)
PERŞ - 20:00 - Galatasaray - Valencia (49-51)
CUMA - 21:30 - Olympiacos - Laboral Kutxa (75-25)

CANLI YAYINLAR

PERŞEMBE

19:00 CSKA - Maccabi (Lig TV 2)
20:00 Galatasaray - Valencia (Lig TV 3 - NTV Spor)
21:45 Bayern Munich - Panathinaikos (Lig TV 2)
22:00 Turow - Fenerbahçe Ülker (Lig TV 3)

CUMA

18:00 UNICS - Real Madrid (Lig TV 3)
21:30 Olympiacos - Laboral (NTV Spor)
21:45 Sassari - Anadolu Efes (Lig TV 3)

Neptunas bizim direnç gösteremediğimiz Kızılyıldız'ı tokatlıyor. Valencia'yı yenersek gruptan çıkarız. Yenemezsek sıkıntı yaşarız.

CSKA-Maccabi maçı çok güzel tempoda geçiyor. CSKA uzunları bariz üstünlük kurdu. Maç başında Kaun, devamında Hines ve ilk yarının her anında Vorontsevich. Maccabi de daha sonra Randle ile pota altından sayılar buldu ama pivotlar çok etkisiz kalıyor. Vorontsevich ilk yarıda 22 rkg ile oynuyor.

Bayern Münih'i baya tuttum ben. Değerli yugoslav kökenli basketbolcuları var, Micic, Dedovic, Savanovic gibi. Ayrıca Schafartzik ve Gavel'i de unutmamak lazım. Delaney'in yerini tam olarak doldurabilirler mi soru işareti, onu zaman gösterecek.

Pana da eski gücünde değil ama yine de baya beğendim Bayern'i. Kendi sahalarında rakibine ciddi sorun çıkartan bir ekip olacaklar gibi gözüküyor.

Semih Nişancı;n887934' Alıntı:
Bayern Münih'i baya tuttum ben. Değerli yugoslav kökenli basketbolcuları var, Micic, Dedovic, Savanovic gibi. Ayrıca Schafartzik ve Gavel'i de unutmamak lazım. Delaney'in yerini tam olarak doldurabilirler mi soru işareti, onu zaman gösterecek.

Pana da eski gücünde değil ama yine de baya beğendim Bayern'i. Kendi sahalarında rakibine ciddi sorun çıkartan bir ekip olacaklar gibi gözüküyor.

Gerçekten de çok ters takım olmuşlar.
Geçen hafta Barcelona'yi çok zorladılar.
Belki önemli yıldızları yok ama iyi isimlerden kurulu çok iyi bir takım olmuşlar.
Belki Delaney kalsa son 8i zorlayacak bir takım olurlardı.
Belki de herseye rağmen son 8e kalacaklar.

Fenerbahçe Ülker'de Goudelock gerçekten çok iyi oynuyor. Pası var, ribaundu var, saha görüşü çok iyi, şutuna da laf söylenmez. Savunması biraz zayıf kalabilir belki ama takımı sıkıntıya sokacak bir defo göremedim ben onlarda tüm maçlarda da. Geçen sene bazı arkadaşlar bizim için de önermişti kendisini ama tabi ücreti bir hayli arttı zaman içerisinde, bizi aştı.

Kerem Seçer;n887951' Alıntı:
Fenerbahçe Ülker'de Goudelock gerçekten çok iyi oynuyor. Pası var, ribaundu var, saha görüşü çok iyi, şutuna da laf söylenmez. Savunması biraz zayıf kalabilir belki ama takımı sıkıntıya sokacak bir defo göremedim ben onlarda tüm maçlarda da. Geçen sene bazı arkadaşlar bizim için de önermişti kendisini ama tabi ücreti bir hayli arttı zaman içerisinde, bizi aştı.

Şu anda Avrupa'da ki en elit 2 3 skorerden biri bence.
Hücum yönü gerçekten çok kuvvetli.
Emir yerine milli takımda düşünülmesi gerekiyor bence.

Bu arada dün grupta oynanan maçta Neptunas ilk maç kaybettiğimiz Kızılyıldız'ı 83-81 mağlup etti. Bu sonuç çok iyi oldu.

PERŞEMBE

18:00 UNICS - Sassari - Lig TV 2
19:30 Anadolu Efes - Zalgiris - Lig TV 3
21:15 Alba Berlin - Maccabi - Lig TV 2
21:30 Panathinaikos - Fenerbahçe Ülker - Lig TV 3 - NTV Spor

​CUMA

21:15 Bayern Munich - EA7 Milan - NTV Spor
21:30 Laboral Kutxa - Galatasaray - Lig TV 3

Kızılyıldız içerde rahat kazanarak, ikinci turu sonuna kadar zorlayacağını gösterdi.2. tur için 5 takım da oldukça iddialı.2 tura geçmek sanıldığı kadar kolay olmayacak.

Furkan'ın yanına 5 numara transferi şart ! Erceg desen savunma 10 üzerinden 2 ! Biz içerde muhtemelen bütün maçlarımızı kazanacağız belki Oly maçı şüpheli. İşler zora girerse Ergin hoca geçen seneki gibi kritik maçlardan galip gelmesini bilir.

Bizim grupta Kızılyıldız iyi takım bence özellikle içeride, kalburüstü bir ilk 5leri var, benchten yeterli katkıyı alırlarla sürpriz takım olurlar bence. Valencia'yı pek beğenmedim ben ama Dubljevic bu hafta döndü bakalım ne kadar katkı verecek ama bizim grupta ilk dört belli gibi şimdiden. Oly-Laboral-Kızılyıldız ve biz oluruz gibime geliyor. Biraz form tutunca ve maçlar önem kazanmaya başladıkça daha farklı performans göstereceğimizi düşünüyorum ve grubu 2nci bitireceğimizi öngörüyorum. Genel olarak konuşmak için çok erken fakat favori takımlardan ise bariz öne çıkan bir takım göremiyorum, çok zevkli bir top 16 ve final four bizi bekliyor bence.

Kızılyıldız'ın 3/2'si ve Valencia'nın 3/0'ı sürpriz oldu benim için. İçerideki Kızılyıldız maçında dikkatli olmak gerekiyor, çantada keklik gibi görürsek zorlanırız.

Efes, Nizip deplasmanından 66-76'lik galibiyetle dönüyor.
Geçen hafta Zalgiris'i yenmiş olsalardi nerdeyse 2.turu garantileyeceklerdi.
Real Madrid'on arkasında 2.olarak grubu bitirecekler.