Euroleague (2014-2015)

Bence çok iyi 4 takım.
Ve bence en çok hak eden 4 takım.
Real Madrid'in saha avantajı var.
Ülker'in Obradovic'i var.
Cska'nin şu 4 takım içinde en iyi kadroya sahip oyuncu kütlesi var. Teodosic, Weeks, Hanes, Krilenko, Kaun gibi çok iyi oyuncuları var.
Olympiakos'un son 3 senede 2 şampiyonluk görmüş, harika savunma yapan müthiş mücadeleci bir kadrosu var.
Müthiş bir final four bizi bekliyor...

Euroleague 2014-2015 ödülleri de belli olmaya başladı..

-Yılın savunmacısı: Bryant Dunston (üst üste 2.kez)
-Yılın Yükselen Yıldızı: Bogdan Bogdanovic (üst üste 2.kez)
-Yılın Skoreri: Taylor Rochestie

"Yılın En Değerli Oyuncusu", "Yılın Antrenörü" ve "Yılın Yöneticisi" ödülleri de sahiplerini bulacak.

Euroleguede yılın En iyi 5'i

Spanoulis
Teodosic
Bjelica
Reyes
Marjanovic

En iyi İkinci 5:

De Colo
Rudy
Goudelock
Devin Smith
Tomic

Aynı oyuncuya iki kez üst üstte yılın yükselen yıldızı oldukça saçma. Birileri bir yerlere itelemeye çalışıyor sanki.

- Yılın savunmacısı; Brian Randle
- Yılın yükselen yıldızı; Bogdan Bogdanovic (Dario Saric de olabilir Bogdanovic sanki biraz daha iyi)
- En iyi 1. Beş; Spanoulis, de Colo, Rudy, Bjelica, Marjanovic
- En iyi 2. Beş; Teodosic, Llull, Smith, Vesely, Tomic
- MVP; Nemanja Bjelica
- Yılın antrenörü; Alba Berlin'in koçu

Bence böyle olmalıydı.

Yılın Savunmacisi:Jan Vesely
Yükselen Yıldız:Gentile
Mvp: De Colo ya da Bjelica
Yilin Koçu:Sasha Obradovic

De Colo-Spanoulis-Rudy-Bjelica-Marjanovic

Teodosic-Llull-Goudelock-Devin Smith-Tomic

Ben de böyle verirdim ödülleri.

Obra'nın yılın coachu olması için takım bütçesinin üzerinde iş yapması gerek.Bunun içinde final fourda finali görmeli.25-30 milyon dolara kurulan Fb'nin final four oynaması normal olandır,Ancak oynayamaması ciddi başarısızlık olurdu.

Yılın couchunun Sasha olması son derece adil seçim.Alba, bütçesinin çok üstünde işler yaptı

Euroleague 2014-2015 ödülleri de belli olmaya başladı..

-Yılın savunmacısı: Bryant Dunston (üst üste 2.kez)
-Yılın Yükselen Yıldızı: Bogdan Bogdanovic (üst üste 2.kez)
-Yılın Skoreri: Taylor Rochestie

"Yılın En Değerli Oyuncusu", "Yılın Antrenörü" ve "Yılın Yöneticisi" ödülleri de sahiplerini bulacak.

Euroleguede yılın En iyi 5'i

Spanoulis
Teodosic
Bjelica
Reyes
Marjanovic

En iyi İkinci 5:

De Colo
Rudy
Goudelock
Devin Smith
Tomic

-Mvp: Nemanja Bjelica. Hakketti diyebiliriz.

Yıllardır ortalama 20 milyon dolar euro ayırıp sonunda F4 yapmışken yatırımının meyvesini almaya başlamışken ben sanmıyorum açıkçası üstelik Obradovic ile de prensipte anlaşmışlar demek ki bütçe tatmin edici o bütçeyi de Ülker sayesinde yapabilirler ancak.

Lütfi Aribogan konusundan dolayı gerginlik vardır aralarında da Aziz Yıldırım bir bir yiyecek laflarını kaçışı yok

Ben saha avantajı olmasına rağmen Madrid'in çok zorlanacağını hatta Fenerbahçe'nin kazanabileceğini düşünüyorum. Çünkü F4 gibi tek maçlarda en önemli faktör koçtur. Laso ile Obradovic'in arasında saha içi müdahale anlamında çok büyük fark olduğunu düşünüyorum. Final CSKA-FBÜ olur ancak şampiyon CSKA olur diye tahmin ediyorum.