Euroleague 22. Hafta | Barcelona 62-69 Galatasaray

Sinan şutör birisi değilsin zaten senin olayın içeriye iyi drive etmek. Sen niye ısrarla şut atıyorsun? Girmiyorsa zorlama gerek yok. Panathinaikos maçında da bu gereksiz şutların yüzünden maçı kaybettik.

Sinan haricinde bir hücum alternatifi denesek şu periyod vurup geçebilirdik, bu kadar ısrara mı sinirlensem, buna dur demeyen kenardaki beyefendiye mi söylensem bilemedim...

Bugün birileri çıkıp skora yardımcı olursa, örneğin Schilb ve Micov; bu maçı alabiliriz yoksa bu kadar kötü şut atan başka takım denk gelmez.

Austin Daye balon bir oyuncu maalesef, gözümüzde çok büyütmüşüz. Kendisinin en iyi olduğu yanı basketbolun en verimsiz şutu orta mesafe fade-awayler ki onu bile pek istikrarlı attığı söylenemez.

%53le üçlük, %50ile ikilik, %100(25te 25) serbest atışla oynuyor sezon genelinde.

DAYE, AUSTIN - Welcome to EUROLEAGUE BASKETBALL

Hocam burada tek tek maçlarına bakarsak, 16 maçta süre almış. 6 maçta %25 ve aşağısında saha içi isabeti var. Elinin ısındığı ve üst üste isabet bulduğu maçlarda yüzdesini yükseltmiş. İstikrarlı olduğunu hala söyleyemiyorum. Orta mesafe fade-away şutları artık kullanan pek kimse kalmadı. ''Yüksek postta topu al bir adım geri şut at'' bu şekilde verimli oynamak çok zor.

edit: şuan 1/8 barcelona maçında, son çeyreüe girerken.

Son düzenleme:
DAYE, AUSTIN - Welcome to EUROLEAGUE BASKETBALL

Hocam burada tek tek maçlarına bakarsak, 16 maçta süre almış. 6 maçta %25 ve aşağısında saha içi isabeti var. Elinin ısındığı ve üst üste isabet bulduğu maçlarda yüzdesini yükseltmiş. İstikrarlı olduğunu hala söyleyemiyorum. Orta mesafe fade-away şutları artık kullanan pek kimse kalmadı. ''Yüksek postta topu al bir adım geri şut at'' bu şekilde verimli oynamak çok zor.

edit: şuan 1/8 barcelona maçında, son çeyreüe girerken.

İstikrarlı olduğunu iddia etmiyorum zaten, ama sadece orta mesafesi var dememek lazım, daha çok üçlük kullanarak daha yüzdeli atıyor, gerektiğinde faul çizgisine geliyor, onda da çok başarılı.
Bugünkü gibi ısınamadığı maçlarda çok ısrar etmemek lazım tabi