Euroleague Fantasy Challenge 2020-2021

Yıllardır ortalama bir Avrupa basketbolu izleyicisiyim ama bu sezon olduğu kadar hicbir zaman Avrupa nin bu kadar belirsiz bir sezona girdiğini görmedim. Takımlar ne doğru düzgün hazırlık maçları yaptılar ne de doğru düzgün kimyalarini tamamlayabildiler.

Yine de Euroleague hazırlık turnuvalarıni ve başlayan yerel liglerin maçlarını az çok takip etme şansım oldu. Takip edemediğim maçların istatistiklerine bakabilidim.

Takimlarinda ana rolü alan, almaya hazır olan oyuncuları kendimce not edebildim. Fantasy için bir havuz oluşturdum.

Alba: L.Sikma, P.Siva, L.Olinde ( ucuz)

Efes: Larkin hazırlık maçlarında oynamadı sakatlığı söz konusuydu. Başlangıçta oynamazsa çok formda Micic ve Simon..

Milano: Delaney formda başladı. Ama takim yeni kuruldu ve roller henüz keskinleşmedi. O yüzden alinacak oyuncular risk taşıyor. Yinede Z. Leday Messina nin güvendiği oyuncular arasında yüksek PİR getirebilir.

Real : Malumunuz Facu çok çok formda. Tabi Tavares alınabilir. Abalde ucuzdan denenebilir.

Barca: Calathes ana rolde ama Pao daki gibi at kosturacagi bı takım yok. O yüzden şimdilik uzak durmakta fayda var. Mirotic, Abrines sezona formda giriyor.

Olympiakos: Sloukas, Printezis

Panathinaikos: Nedovic

Valencia: Dubljevic tabiki. Hazırlık turnuvasında M.Tobey formda gözüktü.

Baskonia: Vildoza ritm bulmaya başladı ve denenebilir. Tabi ki eski dost Jekiri ve Giedraitis.

Zalgiris: Walkup, Grigonis ve çok verimli Pir getirmesede bu sezon aldığı rol itibariyle J. Lauvergne...Jokubaitis i unutmayalım. İsmini çok hatırlatacak..

Fenerbahçe: Takım yeni kurulduğu ve yapılanma yılı olduğu için benim gözümde alınabilecek tek oyuncu Vesely.

Khimki: Shved son 2 resmi Vtb maçında oynamadı.Sakatligi var mı belirsiz..
O yüzden Bertans topu kullandı ama ben çok güvenemiyorum. Monroe ve Mickey gözüme kestirebilecegim oyuncular..

Zenit: A.Poythress ucuzdan denenir. SG Bily Baron..

Bayern: Lucic yine güvenli liman gibi duruyor. Ayrıca ABA liginden aldıkları guard Sisko gözüme çarptı..

Maccabi: Wilbekin ve Zizic...Casspi henüz hazırlık maçında oynamadı takip edebildiğim kadarıyla..Durumu iyiyse tabi ki Casspi..

Cska: M.James çok acayip bı durumda..Tabi ki Milutinov..Shengelia ve Clyburn için beklemekte fayda var..Fiyatlarının düşeceğini düşünüyorum.

Bunlar elbet yatırım tavsiyesi değildir 🙂 gözüme çarpan ve aldığı rollerde verimli PİR getirebilecek oyuncular olarak gorebildiklerimdir.

Son düzenleme:
Yıllardır ortalama bir Avrupa basketbolu izleyicisiyim ama bu sezon olduğu kadar hicbir zaman Avrupa nin bu kadar belirsiz bir sezona girdiğini görmedim. Takımlar ne doğru düzgün hazırlık maçları yaptılar ne de doğru düzgün kimyalarini tamamlayabildiler.

Yine de Euroleague hazırlık turnuvalarıni ve başlayan yerel liglerin maçlarını az çok takip etme şansım oldu. Takip edemediğim maçların istatistiklerine bakabilidim.

Takimlarinda ana rolü alan, almaya hazır olan oyuncuları kendimce not edebildim. Fantasy için bir havuz oluşturdum.

Efes: Larkin hazırlık maçlarında oynamadı sakatlığı söz konusuydu. Başlangıçta oynamazsa çok formda Micic ve Simon..

Milano: Delaney formda başladı. Ama takim yeni kuruldu ve roller henüz keskinleşmedi. O yüzden alinacak oyuncular risk taşıyor. Yinede Z. Leday Messina nin güvendiği oyuncular arasında yüksek PİR getirebilir.

Real : Malumunuz Facu çok çok formda. Tabi Tavares alınabilir. Abalde ucuzdan denenebilir.

Barca: Calathes ana rolde ama Pao daki gibi at kosturacagi bı takım yok. O yüzden şimdilik uzak durmakta fayda var. Mirotic, Abrines sezona formda giriyor.

Baskonia: Vildoza ritm bulmaya başladı ve denenebilir. Tabi ki eski dost Jekiri ve Giedraitis.

Zalgiris: Walkup, Grigonis ve çok verimli Pir getirmesede bu sezon aldığı rol itibariyle J. Lauvergne...Jokubaitis i unutmayalım. İsmini çok hatırlatacak..

Fenerbahçe: Takım yeni kurulduğu ve yapılanma yılı olduğu için benim gözümde alınabilecek tek oyuncu Vesely.

O yüzden Bertans topu kullandı ama ben çok güvenemiyorum. Monroe ve Mickey gözüme kestirebilecegim oyuncular..

Bayern: Lucic yine güvenli liman gibi duruyor. Ayrıca ABA liginden aldıkları guard Sisko gözüme çarptı..

Maccabi: Wilbekin ve Zizic...Casspi henüz hazırlık maçında oynamadı takip edebildiğim kadarıyla..Durumu iyiyse tabi ki Casspi..

Cska: M.James çok acayip bı durumda..Tabi ki Milutinov..Shengelia ve Clyburn için beklemekte fayda var..Fiyatlarının düşeceğini düşünüyorum.

Bunlar elbet yatırım tavsiyesi değildir 🙂 gözüme çarpan ve aldığı rollerde verimli PİR getirebilecek oyuncular olarak gorebildiklerimdir.
Yatırım tavsiyesi değildir kısmı güzelmiş :) Abi borsaya da ilgin var sanırım

Ben yokken bu oyunculara kur zammı gelmiş sanırım. Herkese merhaba bu arada, “ı’m back”.

Yani bu yıl oynamak ve işin içinde olmak istiyorum fakat şartlar ve iş yoğunluğu, biraz da eski heyecanın kalmayışı sebebiyle kesin olarak devam ederim diyemiyorum. Ah o eski günler; panoramalar, haftanın enleri ve tatlı rekabetler... Umarım eskisi gibi olur.

Takım sayısına gelince, ben her zaman sınırsız takım tarafındayım. Herkes çok takım kuruyorsa, siz de kurabilirsiniz. Ben eskiden bu oyunu dünya 1.si olmak için oynardım, türkiye 1.si olmak için oynardım. Haliyle fazla takım kurmak şarttı. Kötü giden bir takım ile ligde kalmak da lige karşı konstantrasyonumu bozardı. Benim bu mevzuda fikrim; yabancı serbestisi hesabı, kim kaç takımla geliyorsa gelsin diyerek topu bırakayım.

Henüz hiç takım kurmadım, pek zamanım da yok, dünyada olup bitenden de haberim yok. Bayça mesaj attı, geldim. Takımlarımı da bir ara kuracağım ama genel olarak herkes çok pahalı gibi geldi bana.

Tekrar herkese selam...Bol şans, çünkü ihtiyacınız olacak 😂 (yani umarım devamlı oynarım (?))

hocam pd/dd’si düşük isimler sanırım bunlar, e bu sitenin de bi’ spk’sı vardır herhalde, ceza geliyor size 😊

Ben yokken bu oyunculara kur zammı gelmiş sanırım. Herkese merhaba bu arada, “ı’m back”.

Yani bu yıl oynamak ve işin içinde olmak istiyorum fakat şartlar ve iş yoğunluğu, biraz da eski heyecanın kalmayışı sebebiyle kesin olarak devam ederim diyemiyorum. Ah o eski günler; panoramalar, haftanın enleri ve tatlı rekabetler... Umarım eskisi gibi olur.

Takım sayısına gelince, ben her zaman sınırsız takım tarafındayım. Herkes çok takım kuruyorsa, siz de kurabilirsiniz. Ben eskiden bu oyunu dünya 1.si olmak için oynardım, türkiye 1.si olmak için oynardım. Haliyle fazla takım kurmak şarttı. Kötü giden bir takım ile ligde kalmak da lige karşı konstantrasyonumu bozardı. Benim bu mevzuda fikrim; yabancı serbestisi hesabı, kim kaç takımla geliyorsa gelsin diyerek topu bırakayım.

Henüz hiç takım kurmadım, pek zamanım da yok, dünyada olup bitenden de haberim yok. Bayça mesaj attı, geldim. Takımlarımı da bir ara kuracağım ama genel olarak herkes çok pahalı gibi geldi bana.

Tekrar herkese selam...Bol şans, çünkü ihtiyacınız olacak 😂 (yani umarım devamlı oynarım (?))

Aslında ben de Oğuzhan'a takım konusunda katılıyorum. Hangi takımların iyi yapacağını bilmek zor. Dışarda kalan takımlarınız daha iyi yaparsa, onlar ligimizde yok diye demotive olabiliriz sonra. Ama Furkan ve Muhammet'i de anlıyorum fazla takım olunca kendi takımlarını, fazla takımı olan kişi geçebiliyor rahatlıkla sinir bozucu birşey. Şimdilik 5 takım dedik 1. ligimiz için. 2. lgimiz için 1 takım dedik. Ancak 1 takım gerçekten riskli olabilir. Eğer o takım tutmazsa, ligden de soğuyabiliriz. İSterseniz ikinci ligi de 5 takımlı yapabiliriz. Ama siz bilirsiniz. @Furkan Dillice ve @Muhammed Selçuk ne düşünür onların da fikirlerini tekrardan merak etmekteyim. Bu haliyle mi kalsın sizce ligler?

Aslında ben de Oğuzhan'a takım konusunda katılıyorum. Hangi takımların iyi yapacağını bilmek zor. Dışarda kalan takımlarınız daha iyi yaparsa, onlar ligimizde yok diye demotive olabiliriz sonra. Ama Furkan ve Muhammet'i de anlıyorum fazla takım olunca kendi takımlarını, fazla takımı olan kişi geçebiliyor rahatlıkla sinir bozucu birşey. Şimdilik 5 takım dedik 1. ligimiz için. 2. lgimiz için 1 takım dedik. Ancak 1 takım gerçekten riskli olabilir. Eğer o takım tutmazsa, ligden de soğuyabiliriz. İSterseniz ikinci ligi de 5 takımlı yapabiliriz. Ama siz bilirsiniz. @Furkan Dillice ve @Muhammed Selçuk ne düşünür onların da fikirlerini tekrardan merak etmekteyim. Bu haliyle mi kalsın sizce ligler?
Bence bir lig sınırsız, diğer lig 5 takım ile olsun. Sadece tek takımli ligde siralamada geri kalındığında oyunun heyecanı ölebilir.. Bayca ya hak veriyorum. Amacımız sezon sonuna kadar heyecanlı bir ligse katilimcilarin devamlılığı onemli...Tek takımla bu devamlılığı sağlamak zor iş. Yada sadece bir lig kurulup sınırsız takım olsun. Üstelik H2H ligi tek takımli zaten ve o ligde heyecan korunabiliyor.

Tek takımlı lig biraz daha kendi içinde heyecan olur. Tabi bu benim fikrim yine çoğunluğa uyarım ama ben tek ya da en fazla 2 takımla oynamayı tercih ediyorum. Kazanmaktan daha çok keyif alıyorum ama ilk 5'e girdiğin noktada bi kişi 4 takım sokmuşken tek takımla oralarda kalmak biraz sinir bozucu olabiliyor yoksa benim açımdan sorun değil :)

Biraz önce Ümit Berk'le konuştuk. Nasıl bir formül yapalım diye. Şöyle seçenekler düşündük:

1) 1. ligi 5 takım yerine sınırsız yapalım. 2. lig 1 takımlı kalsın ya da;

2) 3. bir lig kuralım, o sınırsız olsun. 1. lig 5 takımlı, 2. lig 1 takımlı, 3. lig sınırsız takımlı olsun.

Hangisini tercih edersiniz?

Bu sene gsbasket ligine özel ödül olacak mı bilmiyorum ama şöyle bir önerim var isteyen arkadaşlarla ayrı bir ödüllü lig açabiliriz.Atiyorum 6 kişi toplandık ligde 1.olana diğer 5 kişi ücreti ödeyecek şekilde bir ödül belirleyebiliriz.Bu ödül forma olur saat olur vs.Eğer kabul ederseniz ben varım açıkçası bu şekilde biraz daha rekabet ve heyecan olur diye düşünüyorum.

Cumleten Merhabalar :) Arkadaslar 2-3 yildir veremedigim, pandemiydi oydu buydu suydu derken elde kalan formayi Allahtan bisey olmazsa eger (Asteroid - meteor 12 siddetinde deprem felan :) ) Bu yil verelim ins. O degil formayi 3 yil once alsam dolar kuru 3.70 mis :) Neyse artik saglikli olalim da gerisi bos. Tek sartimiz var o da GSBASKET forum uyesi olmasi sarti !

Takim kurmaya baslarim 2 gune - o degil oyunculara bakinca dikkatimi cekti Finali CSKA ve BARCA hemen oynasa yeri varmis :)

Biraz önce Ümit Berk'le konuştuk. Nasıl bir formül yapalım diye. Şöyle seçenekler düşündük:

1) 1. ligi 5 takım yerine sınırsız yapalım. 2. lig 1 takımlı kalsın ya da;

2) 3. bir lig kuralım, o sınırsız olsun. 1. lig 5 takımlı, 2. lig 1 takımlı, 3. lig sınırsız takımlı olsun.

Hangisini tercih edersiniz?

Bence, tek takımlı ligi 3-4 hafta sonra kuralım. O sürede takımlar şekillenir ve herkesin en iyi takımıyla katılma şansı olur.
Diğer lige de katılım sınırsız olsun ama 4. haftadan sonra takım sayısını 2 yada 3 e düşürelim, herkes en iyi takımlarıyla devam etsin.

Bence, tek takımlı ligi 3-4 hafta sonra kuralım. O sürede takımlar şekillenir ve herkesin en iyi takımıyla katılma şansı olur.
Diğer lige de katılım sınırsız olsun ama 4. haftadan sonra takım sayısını 2 yada 3 e düşürelim, herkes en iyi takımlarıyla devam etsin.

Mesajları okurken tam da bu öneriyi getirmeyi düşünürken senin mesajını gördüm. Yüzde yüz katılıyorum elbette. Ayrıca fikstürü de kontrol ettim ve 3. ve 4.maçlar çift maç haftasına denk geliyor. Dolayısıyla takımları oturtmayı ve içlerinden en iyileri seçmeyi bu haftadan sonraya bırakabiliriz. 5.hafta maçlarının başlayacağı güne kadar bu takımların seçimini oyunculara bırakırız. Eğer ki gerekli seçimler olmazsa çıkarılacak takımları Bayça Bey ister rastgele ister puanlarına göre çıkarır.

Sınırsız takımların olduğu bir ligin kurulmasına da bu şekilde yapsak bile bence gerek olur. Çünkü ilk haftalardan sonra çıkışa geçecek bazı takımları da aramızda yarıştırmak isteyebiliriz. Yapılan öneriler içinde herkesin daha sonra pişmanlık yaşamadan memnun olacağı orta yol formülü bu bence.

Fenerbahce - Ormanspor maci simdi bitti. Vesely bileginden sakatlandi. Durumu ciddi mi bilmiyorum. Daha sonra belli olur.
Bu arada Biberovic cok formdaydi. 10 sayi atti. Euroleague de oynar mi bilmiyorum ama fiyati dusuktu epey dusunulebilir. Gerci Eddie ve Pierre oynamadi muhtemelen euroleague de oynarlar. Biberovice firsat kalmaz.

Yeni bir lig kurdum: GS Basket League Unlimited

Adından da anlaşılacağı gibi SINIRSIZ takımlı lig. Şimdi düşündüm de diğer ligler daha derli toplu oldu onları değiştirmeyelim. 5'li ve 1'li kalsınlar.

Bu Üçüncü lige isteyen sınırsız takımla girsin.

KODU : LJLW7CYU

Sınırsız takımla, ya da az takımla da olsa buraya da girmek isteyenler girsinler.

Şu ana kadar toplamda 4 tane ligimiz var.

1 H2H ligi ve 3 tane Açık ,Klasik lig.

H2H liginin kodu: TFMFVKJC

Diğer açık olan liglerden birini max. 5 takım, diğerini tek takım yaptık. Diğer ligin takım sayısı da sınırsız.

Max 5 takım olan ligin ismi, GS Basket League 1 ( Lig Kodu: 5RHCM6JH )

Max 1 takım olan ligin ismi GS Basket League 2 (Lig Kodu: R2DFCS5S )

Sınırsız takım olan ligin ismi GS Basket Unlimited (Lig Kodu: LJLW7CYU)

Umarım çok fazla karışık gelmemiştir. Herkesi memnun etmeye çalıştık. Şu an zaten 1 ve 5 takımlı liglerimiz dolmaya başladı. Sınırsız ligimiz yeni açıldı ona da katılabilirsiniz istediğiniz takımlarınızla.

Son düzenleme: