Euroleague Fantasy Challenge 2022-2023

Whatsapp grubu gibi birşey mi? ama 9 kişinin de aynı anda aktif olması lazım. Koordine etmek çok zor olur bence onu. Herkesin işi gücü var. Bu arada kimin 1. seçeceğini isterseniz evde kura çekebilirim. 9 kişinin ismini bir torbaya atar oradan çekebilirim. 1. sıra oradan belli olur. Yoksa kendim en iyi kadroyu kursam Tavares-Clyburn-James- De Colo filan aynı kadroya koyabilirim ki hiç te adil olmuyor. Öyle birşey yapmam tabiki de.

Yani ligin başlamasına çok var, eğer sezon sonuna kadar oynamaya niyetliysek ödül vs. de belirleyip, biraz uzun sürse de koordineli ve içe sinen şekilde olur diye düşünüyorum.

Yani ligin başlamasına çok var, eğer sezon sonuna kadar oynamaya niyetliysek ödül vs. de belirleyip, biraz uzun sürse de koordineli ve içe sinen şekilde olur diye düşünüyorum.

Furkan ligin başlamasına 10 gün kaldı. benim de 28 inde taşınma işim var bir kaç gün internetim olmayacak. Olmadı bir arkadaşa veririm şifremi siz devam edersiniz seçmeye. Ama Şu 1 hafta içinde halledersek seçimleri harika olur. Sadece seçimleri nasıl yapacağımızı kestirmemiz lazım.Onu da burada tartışabiliriz.

Bu arada Klasik ligimizde şu ana kadar giriş yapmış 21 takım var. H2H ligimizde ise 11 takım var. Bu sene takım sayısı az çünkü 15 takım yapamıyoruz. Oyun formatı da değişti. İnsanlar henüz alışamadı. O yüzden katılım daha az. 10 gün kaldı önümüzde çok fazla artacağını da düşünmüyorum.

Bu arada Klasik ligimizde şu ana kadar giriş yapmış 21 takım var. H2H ligimizde ise 11 takım var. Bu sene takım sayısı az çünkü 15 takım yapamıyoruz. Oyun formatı da değişti. İnsanlar henüz alışamadı. O yüzden katılım daha az. 10 gün kaldı önümüzde çok fazla artacağını da düşünmüyorum.
H2H ligi son 2-3 gün açık lig yaparsın dolar diye tahmin ediyorum.

Selamlar herkese tekrar,

Draft için herkes onayladı ben de takımları onayladım. Draft yapabiliriz artık. Yalnız drafttaki oyuncuları sanırım ben atıyorum yine takımlara. Onu nasıl yapacagız anlamadım?

Benim seçmem hepsini doğru olmaz fazla. Yani isterseniz tek tek seçeyim adil olmaya çalışırım ama yine herkesin istediği kadro olmuyor.

En mantıklısı sıradan en pahalıdan, en ucuza kadar oyuncuları seçeyim bütün takımlara dağıtayım. Öyle olursa daha mantıklı olur.

Ya da sizin bir öneriniz varsa söyleyin?

Bence sıradan en pahalıdan sıradaki takıma dagıtmak en mantıklısı gibi geldi. Başka çare yok.

Mesela en pahalı 3 oyuncu Micic,Tavares,Milutinov.

İlk sırada benim takım var Micici ben alıcam, 2. sırada Carcosa takımı var @Ümit Berk 'in ona Tavaresi vericem, 3. takım İstanbul Kings @Eyüp Özkaya sanırım ona da Milutinovu vericem. Sıralama bu şekilde giderse daha mantıklı oluyor.

9 tane takım var bütün oyuncuları bir şekilde paylaşıcaz.

Bu arada bana güvenebilirsiniz draft konusunda kimseyi kayırmam :), Sadece seçimi nasıl yapıcaz onu bulmamız lazım. 9 kişinin aynı anda haberleşmesi mümkün değil şu anda o yüzden en mantıklısı en pahalı kişiyi sıradaki takıma atamak bence.

Görüşlerinizi bekliyorum.

Draft için bir whatsapp grubunu kurarsın ve sonra belirlenen saatte kim takip edebiliyorsa tercihlerini yapar. Yapamayanın yerine en yukarıdaki adamı sen seçersin. Muhtemelen 2dk gibi bir zaman tanınıyordur her draft sırası için. O yüzden seçim yapmadığın takdirde zaten otomatik seçim olur. Bence bu şekilde adil bir draft olur. Ama hiç mantıklı gelmedi bana tek bir kişinin seçim yapması. Eğer öyleyse becerememişler henüz oyunu. Bir de neden 9 kişiyle sınırladın. Belki daha katılacak olanlar vardır. En az 12 kişi olalım ki daha zevkli olsun.

Draft için bir whatsapp grubunu kurarsın ve sonra belirlenen saatte kim takip edebiliyorsa tercihlerini yapar. Yapamayanın yerine en yukarıdaki adamı sen seçersin. Muhtemelen 2dk gibi bir zaman tanınıyordur her draft sırası için. O yüzden seçim yapmadığın takdirde zaten otomatik seçim olur. Bence bu şekilde adil bir draft olur. Ama hiç mantıklı gelmedi bana tek bir kişinin seçim yapması. Eğer öyleyse becerememişler henüz oyunu. Bir de neden 9 kişiyle sınırladın. Belki daha katılacak olanlar vardır. En az 12 kişi olalım ki daha zevkli olsun.

9 kişiyle sınırlamadım. Şu anda başka katılmak isteyen yoktu. Onaylayanlar 9 kişiydi ben de 9 kişiyi onayladım. Fazla vaktim olmayacak benim taşınma işleriyle uğraşıyorum. Dİlerseniz siz de bir draft ligi kurabilirsiniz. Daha fazla kişi gelirse onlarla da yapabiliriz. Zaten isteyenlere siz yolluyorsunuz maili. Etrafınızda daha çok girebilecek adam varsa mail yollayın ve farklı bir draft ligi kurabilirsiniz. Whatsapp grubu mantıklı olmakla beraber koordine etmek çok sıkıntılı bence. Herkes aynı saatte aynı zamanda seçimlerini söyleyecek. 1 kişi seçim yapacak. Ama deneyebiliriz. Nasıl isterseniz. Draft olayı benim de pek kafama yatmadı ama böyle yapmışlar yapacak birşey yok. Ben size olanı söylüyorum. 10 gün vakit var maçların başlamasına biraz daha bekleyelim derseniz. Mailleri yeniden atarız. Ama o zaman Eyüp bey siz draft ligi kurarsanız daha isabetli olur. Çünkü sadece klasik lig ve h2h ligle ilgilenebileceğim, Draft ligi biraz daha karışık görünüyor. Ama 27'sine kadar dediğiniz gibi bir oluşum olursa o zaman ilgilenebilirim.
Bu draft ligi 9 kişilik oldu şu anda onayladığım için. Daha fazla kişi olursa eğer yeni bir draft lig kurmak gerekir.Yani aslında daha sonradan gelecekleri de alabilmemiz lazımdı. O çok saçma olmuş. Sistem çok fazla elverişli değil. 1 kişinin seçme olayına gelince maalesef o konuda birşey yapamıyorum. Ben de tek başıma seçmek istemezdim. Ama sistemi öyle kurmuşlar. Whatsapp grubu açarız o zaman dediğiniz gibi.

Son düzenleme:
O zaman şu takımların sahipleri : Carcosa, İstanbul Kings, MS , Mehmet BC, Hakan Türk, ALex De Souza, Chill or Chill, Trimbl3

Sanırım @Ümit Berk , @Eyüp Özkaya ,@Muhammed Selçuk , @Mehmet Tan Yılmaz , @Hakan Türk , @Ayhan Bozdeniz , @Anıl Demirbas , @Furkan Dillice

Sanırım takımların sahipleri bu yazdıklarım kişiler. Bu kişilerle bir whatsapp grubu kuralım. Bazılarının telefonu bende var. Ama olmayanlar özelden telefonlarını yazarlarsa sevinirim.

Whatsapp grubu kuralım. 27 sinden önce bir tarih ve saat belirleyelim. Oradan takımlara seçimleri yapalım tek tek. Katılamayanın takımına da en üstteki kalan oyuncuyu seçeriz. En mantıklısı bu gibi duruyor. 27 sinden önce gün belirleyebilirsek halledebiliriz. Umarım draft te başka sürprizler yoktur.

En adili bu gibi duruyor. Yani aslında herkesin kendi seçebilmesi lazım. Sadece benim seçmem çok saçma katılıyorum ama ben başka seçenek göremedim maalesef.

Bu arada, draft siralamasini rasgele belirlemek icin kuracek.com dan kura cektim.

Buna gore:
1- Carcosa
2- trimbl3
3- HakanTürk
4- Istanbul KINGS
5- Ata-Man
6- Alex de Souza
7- MS
8- Chill or Chill
9- Mehmet BC

Eklentide de siralamayi gorebilirsiniz. Draft siralamasini bu sekilde yapariz. Telefonlarin hepsini aldiktan sonra da whatsapp grubu kurar gun ve saati belirleriz.

Ekli dosyalar

• 20210920_235129.jpg
    20210920_235129.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 7
9 kişiyle sınırlamadım. Şu anda başka katılmak isteyen yoktu. Onaylayanlar 9 kişiydi ben de 9 kişiyi onayladım. Fazla vaktim olmayacak benim taşınma işleriyle uğraşıyorum. Dİlerseniz siz de bir draft ligi kurabilirsiniz. Daha fazla kişi gelirse onlarla da yapabiliriz. Zaten isteyenlere siz yolluyorsunuz maili. Etrafınızda daha çok girebilecek adam varsa mail yollayın ve farklı bir draft ligi kurabilirsiniz. Whatsapp grubu mantıklı olmakla beraber koordine etmek çok sıkıntılı bence. Herkes aynı saatte aynı zamanda seçimlerini söyleyecek. 1 kişi seçim yapacak. Ama deneyebiliriz. Nasıl isterseniz. Draft olayı benim de pek kafama yatmadı ama böyle yapmışlar yapacak birşey yok. Ben size olanı söylüyorum. 10 gün vakit var maçların başlamasına biraz daha bekleyelim derseniz. Mailleri yeniden atarız. Ama o zaman Eyüp bey siz draft ligi kurarsanız daha isabetli olur. Çünkü sadece klasik lig ve h2h ligle ilgilenebileceğim, Draft ligi biraz daha karışık görünüyor. Ama 27'sine kadar dediğiniz gibi bir oluşum olursa o zaman ilgilenebilirim.
Bu draft ligi 9 kişilik oldu şu anda onayladığım için. Daha fazla kişi olursa eğer yeni bir draft lig kurmak gerekir.Yani aslında daha sonradan gelecekleri de alabilmemiz lazımdı. O çok saçma olmuş. Sistem çok fazla elverişli değil. 1 kişinin seçme olayına gelince maalesef o konuda birşey yapamıyorum. Ben de tek başıma seçmek istemezdim. Ama sistemi öyle kurmuşlar. Whatsapp grubu açarız o zaman dediğiniz gibi.

Draft ligine 24 saat içerisinde başka katılmak isteyen olmazsa bu şekilde başlatalım. Sadece 1-2 kişinin talebi olursa tüm düzeni bozma kararını vermek için ligdeki mevcut katılımcıların hepsinden onay almak daha doğru olur.

Herkese merhaba tekrardan. Whatsapp grubumuzu @Hakan Türk hariç kurdum. Onun telefonunu bekliyorum. Whatsapp grubundan daha rahat konuşabiliriz. Draft tarihi olarak 26 Eylül Pazar uygun diye düşünüyorum ama daha erken de olabilir isterseniz onu tartışalım grupta. Draft biraz zamanımızı alabilir. Yukarıda verdiğim draft sırasını kurayla internette yaptım. Ona itirazınız yoksa o sıraya göre yaparız seçimleri. Olmadı yeni bir kura çekimi yaparız.

Son düzenleme:
Selamlar tekrar,

Draft'le ilgilenirken Klasik Ligimizi ihmal ettim. Şu anda toplamda 27 kişi var ligimizde. Maçların başlamasına 1 hafta kaldı. Bundan sonra çok fazla giren olmaz sanırım. Geçtiğimiz yıllara kıyasla ligimize giren sayısında azalma var epey. Bunda tabi en önemli sebep takım sayısının azalması. Diğer sebepte yeni formata insanların çok fazla ısınamaması oldu maalesef. Yine de maçlara 1 hafta kala belki görmeyenler olmuştur. Buradan yine paylaşalım ligimizin kodunu:

GS Basket Klasik ligi : 233D383A
GS Basket H2H Ligi : 53AE8515

Paylaşmak isteyenler bu kodları twitterlarında da paylaşabilirler daha fazla katılımcıya ulaşmak için. H2H ligimizde de şu anda 14 takım var. Ona da yerimiz mevcut.

Drafte gelecek olursak, şu anda Pazar günü yapıcaz gibi duruyor. Bir tek Hakan Türk'e ulaşamadım henüz. Pazar'a kadar 2 günümüz var. O zamana kadar umarım ulaşırım. Draft işini birkaç saatte hallederiz sanırım. Fazla kalamayacak olanlar önemli oyuncularını seçer, geri kalanları ben en yüksekten başlamak kaydıyla dağıtırım. Ama Pazar katılırsanız sevinirim yine de.

Teşekkürler.

Selamlar tekrar,

Birşeyi fark ettim. Sanırım Klasik Ligi Private yani Özel yapmışım. Çünkü diğer liglere baktığımda göremedim. Daha sonra da Public yani halka açık olarak değiştiremedim.

Ligimizde 30 kişi var bana biraz az geldi ama diğer liglerde de genelde bu rakama ulaşılmış. Ama yine de bir 100 kişi olsak iyi olurdu.

Son 6 güne girerken son bir Klasik Lig daha kurdum. Ona da girebilirsiniz isterseniz. Bu sefer halka açık yani PUBLİC. Herkesin girebilmesi lazım.

GS BASKET LEAGUE : 1DD54AD5

Kodu girmeyenler de bu lige girebilirler belki yabancılar da olur bunda. Ama ben zaten diğer lige girdim diyorsanız siz bilirsiniz. Bu ligde bir kenarda dursun.

Teşekkürler.

Tekrar merhaba,

Grupta da yazdım burada da yazayım. Yarın saat 10.00-10.30 gibi başlayacağız draft çekimine. 1.5-2 saat süreceğini düşünüyorum.

Ana oyuncuları seçtikten sonra (ilk 5-7 oyuncu) durumu kolaylamış oluruz. Ondan sonra işiniz varsa ben diğer oyuncuları en yüksek puanlı olarak dağıtmaya başlarım.

@Hakan Türk bey hala aramıza katılamadı maalesef. Umarım yarın sabah katılır. Telefonunu bana verir. Ama eğer katılamazsa onun yerine seçimleri ben yapmak zorunda kalıcam maalesef. Sanırım kendisi oldukça yoğun.

Diğer liglerimize gelince Klasik ligimizde 31 kişi var.

H2H ligimizde bir sorun olmuş sanırım. Silinmiş bütün oyuncular :( Normalde 16 kişiydik :((

Bunun için sizden çok özür dilerim. 😭😭

Acaba GS Basket H2H Ligi : 53AE8515

ne girmek isteyenler tekrar girebilir mi? Hatırladıklarım, @Furkan Dillice ,@Anıl Demirbas ,@Eyüp Özkaya ,@Muhammed Selçuk , @Ayhan Bozdeniz ,@Ümit Berk , Mehmet Yılmaz
hatırlamadıklarım da girebilir tabiki de isterlerse.

Tekrar çok özür dilerim. Elimde olmadan bir hata yapmış oldum sizi biraz uğraştırıcam. Yani ben mi yaptım yoksa sistemi mi güncelliyorlar ondan da emin değilim maalesef.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Perşembeden önce son bir kez daha güncelleyelim. Gelecek hafta çok aktif olamayacağım taşınacağımdan dolayı o yüzden. Son durumu yazayım.

Klasik Ligimizde şu anda 35 takım var. H2H ligimizde 14 takım var. (H2H ligi yeniden toparlamak iyi oldu takımlar silinmişti.)

Diğer Klasik Ligimizde ise 13 takım var ( Bu lig herkese açık).

Kodlarımızı hatırlatmak gerekirse :

GS Basket Klasik ligi : 233D383A

GS Basket H2H Ligi : 53AE8515

GS BASKET LEAGUE : 1DD54AD5

Liglere katılım göstermek isteyenler Perşembeye kadar bu liglere girebilirler.

Bu arada pazar günü draftımızı da yaptık. Orada toplamda 9 takımımız var. 3.5 saatlik gerçek zamanlı bir draft oldu. Ben gayet keyif aldım. Drafte katılan, katılamayan herkese teşekkür ederim.

Sağlıcakla kalın.

Mike James için kaptanlık zarını sallayanlar var mı :) Bence ilk hafta için en kritik nokta koç seçimi olacak. Monaco, Asvel, Oly gibi ucuz koçlar mevcut, fakat biraz riskli olacak.