Euroleague | Halcon 86-59 GALATASARAY

Re: Euroleague | Halcon - Galatasaray MP (17 Kasım 21:30)

içimiz ne kadar yansada ne kadar kızsakta artık yeter desekte yapacak bir şey yok ama bu armanın böyle 30 sayı fark yiyerek rezil edilmesine de suskun kalmakta olmaz ne yapsak acaba?

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
Fener,Spartak vs vs.bu kalibredeki her takıma yenilmeye değil ezilmeye mahkumuz...Ya erkenden önlem alırız yada her ezildiğimiz her büyük maçtan sonra çeşitli bahaneler üretiriz...

Yanlış anlaşılmasın ben zaten geleceği görmüştüm tripleri için alıntı yapmadım,bir daha aynı şeyleri yazmayayım,yazılmışı var dedim...Zaten bunları az çok herkes söylüyor...

Maalesef gerçek böyle bu kadro yapısı ile büyük maçların hepsinde bunu yaşayacağız...

Nasıl yenildik bu takıma yahu filan demiyorum,maçın bariz favorisi onlardı zaten...Ben başka birşeyden bahsetmeye çalışıyorum...

Artık belli olduki bu kadro hiçbir büyük maçı kazanamaz. Ya hedef küçültüp bu seneyi çöpe atıp yerli oyuncu kazanmaya bakıcaz yada hemen takviye yapmak lazım bir şekilde.
Haftaya Fener maçı ne olur düşünmek bile istemiyorum.

Partizan vasat oyunculardan kurulu bir takımdı ama sistem takımıydı. O sistem sayesinde de Erkeklerde Euroleague de final four oynadı. GS'ında eli mahkum sistem takımı olması lazım. Ben Ceyhun hocanın nasıl bir oyun oynatmak istediğini az çok biliyorum. Ceyhun hocanın gözünde Bahar ile Melisa'nın farkı yok. Bu yüzden rotasyona çok gidiyor. Ki dişlilerden biri çıksa bile diğerinin devamını getirmesini istiyor. Bunun oturması zaman alacak. Mart ayına kadar umarım bu sistem oturur. Yabancı oyuncularımızdan doğrumu yanlışmı tercih olarak tartışabilriiz ama oynamak istediğimiz oyuna odaklanmamız lazım. Takım skor ne olursa olsun taktik disiplini sağlayabilirse bunun faydasını görürüz. Ama ne yazık ki Türk sporcu profili, taktik disiplini devam ettirebilen anlayışa sahip değil.

Sistem takımı olamazsak hiç bir zaman şansımzı yok. Çünkü yerli kadrosu anlamında EuroLeague kalitesine erişebilecekIşıl ve Bahardan başka yerki rotasyonumuz oyk. O zaman o sistemde sırıttmayan yerlileri yaratmak önemli çözüm oalcaktır.

Varsa arkadaşların yerli tercihi duymak iyi olur. Yabancı olarak 5 tane üst düzey yabancı alsakda sonuçta en az 4 tane yerliye ihtiyacımız var.

Mert Demirtepe' Alıntı:
Artık belli olduki bu kadro hiçbir büyük maçı kazanamaz. Ya hedef küçültüp bu seneyi çöpe atıp yerli oyuncu kazanmaya bakıcaz yada hemen takviye yapmak lazım bir şekilde.
Haftaya Fener maçı ne olur düşünmek bile istemiyorum.

Fener macinin sonucu belli bir mac.O yuzden benim umudum % 0. Gercekler ortada.Kadro kalitesini kiyaslamaya bile gerek yok iki takimin.

1 ay icinde 3 ciddi macta da tarihi fark yedik. Bu tarihi farklara da rakipler henüz ilk periyotta ulastilar, en ufak bir direnc dahi gösteremedik. Yönetim zaten istifa etmeli de, Ceyhun hoca da bu basarisizligin bas mimarlarindandir. Derhal istifalarini sunup kendi eserleri sonucu ortaya cikan bu rezaletlerin bedelini ödemelilerdir.

Bende FB maçını kazanabileceğimizi düşünmüyorum.Takımın zamana ihtiyacı var. Yalnız lig maçalrında Currie oynayabildiğinden Işıl Simeone currie Bahar Fowles şeklind ebir beş ile çıkabiliriz. Aslında Bahar 3 numara oynayabilseydi çok güzel olabilirdi. Yada 4,5 numara oynamayı becerebilse.

Halcon takımı gerçekten çok hoşuma gitti. Sürekli topa baskı yapan, top aldırmama müdafası hücumumuzu bitirdi. Pick N rollerede sürekli zayıf taraftan yardım getirerek iyi savundular. Her topa el sokup 2-3 pas üst üste pas yaptırmadılar nerdeyse.
Hücumda sürekli hareket edip, çok iyi alan paylaşımı yapmaları da ne kadar birbirlerini tanıdıklarını gösteriyor.
Alba Torrens'i çok beğendim, o boyda guard olarak oynatılması İspanyol altyapısının doğru işlediğinde bir kanıttır bence.

Deplasman fobimiz oluşmaya başlıyor yavaştan.

Şu takımlarla bu maçları İstanbul'da oynasak eminim başabaş oynar, hatta 2'sini de kazanırdık.

Takımın zamanı ihtiyacı olduğunu, bu sene takımı bir kere izlemiş olan biri bile söyleyebilir ama umarım Seimone bir an önce eski Seimone'u izletir bize.

Currie'yi bu maçlarda kullanamamamız, Avrupalı yabancı kontenjanından oynattığımız Hodges'ın kötü performansı, devşirme oyuncumuzun Melisa'nın beklenilen etkiyi yapamaması ve Bahar'ın şimdilik beklentileri karşılayamaması temel sorunlar gibi gözüküyor.

Fenerbahçe Ülker'in erkek takımının geçmiş yıllarda yaşadığı sorunu bizim bayan takımımız yaşıyor.Büyük rakipler karşısında hiç varlık gösteremeden ilk periyot sonunda resmen havlu atıyoruz.

Salih Coskun' Alıntı:
1 ay icinde 3 ciddi macta da tarihi fark yedik. Bu tarihi farklara da rakipler henüz ilk periyotta ulastilar, en ufak bir direnc dahi gösteremedik. Yönetim zaten istifa etmeli de, Ceyhun hoca da bu basarisizligin bas mimarlarindandir. Derhal istifalarini sunup kendi eserleri sonucu ortaya cikan bu rezaletlerin bedelini ödemelilerdir.

Bencede hemen Zafer hocayı getirelim takımın başına.

ZK adındaki şahsın adını burada yazana ceza verilsin mümkünse.

Bu adam GSBasket'i istemiyor, bizleri dışarı çıkartmak için birilerine para verip bağırtıyor ve hala ismi geçiyor burada, büyük ihtimalle Galatasaray'ı karıştırmak, yaralamak isteyenler tarafından.

Bu yukarıda dediğim olayı bilmeyen adam varsa da mümkünse yazmayın şuraya.

Phil Jackson olsa ne olur bu karakterde bu adam?

"Adam gibi Adam" Ceyhun Yıldızoğlu...

Sühan bey güzel özetlemiş. Ancak bir sistem takımı olursak bir yerlere gelebiliriz ki bunu yapabilecek en iyi Türk koça sahibiz. Her ne kadar alınan bu ağır yenilgiler oldukça can sıkıcı olsa da kadro kalitemize baktığımızda çokta fazla birşey beklememek lazım yukarıda belirttiğim gibi kendi sistemimizi oturtamadıktan sonra. Seimone,Sylvia birazda Bahar ve Işıl dan başka o seviyelerde sırıtmayacak oyuncumuz yok malesef. İlk senelerde Şampiyonlar Liginde katıldığımızda sıfır çekmemiz gibi birşeye benziyor bu. Sonuçta bu takımlar uzun senelerdir bu seviyede oynuyorlar.

Tahminen haftaya Fenerbahçe maçından yine benzer bir skorla karşılaşırız, gerçekten iki takım arasında ciddi kalite farkı var. Canlı yayın konusunda bir arkadaş Taurasi Augustustan az para kazanıyor gibi komik laflar etmiş. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım diye bir söz vardır. Taurasinin aldığı ücret neredeyse Seimone, Sylvia, Currie ve Gintarenin aldığı ücretin toplamı kadar. Ve o takımın bütçesi bizim en az 3 katımız. Elmayla armutu karıştırmayalım lütfen yorum yaparken.

Saygılar.

Salih Coskun' Alıntı:

Ocak ayinda Tamika alinacagina soyle adam akilli bir skorer oyun kurucu alsa daha faydali olacak. Takimin en buyuk sorunu 1 numarada basiyor. Isil anc Efes'teki Ender Arslan gibi 10-12 dakika sure alabilir,as guardi dinlendirme adina.

Mert Demirtepe' Alıntı:
[quote="Salih Coskun":35l66j32]1 ay icinde 3 ciddi macta da tarihi fark yedik. Bu tarihi farklara da rakipler henüz ilk periyotta ulastilar, en ufak bir direnc dahi gösteremedik. Yönetim zaten istifa etmeli de, Ceyhun hoca da bu basarisizligin bas mimarlarindandir. Derhal istifalarini sunup kendi eserleri sonucu ortaya cikan bu rezaletlerin bedelini ödemelilerdir.

Bencede hemen Zafer hocayı getirelim takımın başına.[/quote:35l66j32]

Mert, ironi yaptığnın farkındayım yalnız ironi yaptığın zaman ünlem işareti kullanırsan( ki (!) daha geçerli ve anlaşılırdır ) yanlış anlaşılmazsın:))

--------

Bence bu takımın tek ihtiyacı olan oyuncu Becky Hammon. Çünkü avrupa vatandaşı bir oyun kurucu olduğundan Doneeka yerine kullanılabilir. Currie şu ggünlerde en azından skorer yönünü göstermekte. Mersin ve BJK maçını seyretmediğimden naısl oynadı bilmiyorum. Düzeliyorsa kalabilir.

Bahar 3 numara savunamsı ve oyunu öğrenebilse bizim için büyük şans oalcak. O boydaki bir 3 numara sıkıntı yaratır savunduğu oyuncularda. O zaman Currie gidebilir ve Tamika Sophia gibi bir 4 numara oynayabilecek biri takıma gelebilir. Ya da Tamika'yı 3 numarada değerlendirmek zorunda kalıp Currie-Tamika dğeişikliğide yapılabilir. Ama öncelikle eldeki oyuncuların hızlı paslaşmayı öğrenmesi doğru şutu bulmaları dış adamalra yoğunlaştıkları andada içeri kat eden 4 numaramıza veya Fowles'a topu indirmek gerekiyor. Takım şu an baskı anında o hızlı paslaşmayı yapamıyor.bunu öğrenmemiz gerekiyor acele tarafından

kimse masal okumasın şu anda GS nin Fowles dışında üst düzey bir oyuncusu yok. Acil olarak iş yapmayan yabancılara güle güle demek gerek. zorlu maçlarda dökülüyorlar
bize her maçta 25 sayı atacak skorer oyuncu gerek ancak o zamn iş yapar bu takım
becky gibi bir guard tamika gibi bir 2-3 numara ile bu sorunlar çözülür.
becky
tamika augustus
fowles gintare

Becky Hammon filan demeyin Sühan bey lütfen onla benim aramdaki bağı bilirsiniz muhakkak ki sene başında aldığım yara hala geçmedi . Söyleselerdi verirdim 3-5 Becky gelsin diye. Ne güzel ilişkimizi uzaktan yaşamak zorunda kalmazdık hem :p Hem cidden lazımdı bizim takıma Fowles'a top indirmeyi becerirdi en kötü. Ama gittik Hodges'ı aldık biz. Rakibimize bakıyorum Horakova var onlarda bize de Becky'm yakışırdı diyorum.
Ayrıca acilen deplasmanda yürek koyacak bir lider bulmamız lazım takımdan. Molada ''hadi ya napıyoruz sahada'' diyip mola dönüşü sayıyı bulacak biri olmalı. Augustus mu olur Currie mi olur bilmem ama biri bunu yapmalı. Yoksa çıtkırıldım takım oluruz. Rakipler bizle olan maçlarından önce '' biraz sıkıya gelince bunlar dağılır '' demeye başlarlar yakında. Biraz karakter göstermeli ve liderimizi bulmalıyız artık.