Euroleague'e ve ön elemeye katılacak takımlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Euroleague'e ve ön elemeye katılacak takımlar açıklandı .

Yakında açıklanır sanırım hepsinin kura çekimi aynı gün çünki

Neyse, Euroleague'e katılmak için ön eleme oynama ihtimalimizin bile bizi nasıl heyecanlandırdığını görmüş olduk,umarım birileri de bu heyecanı görür,vites arttırmaya karar veririz.

Gelecek sezon final oynarsak bizi ön elemeye alırlar.Genelde hep Final oynayan takımları çağırmışlar.

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Gelecek sezon final oynarsak bizi ön elemeye alırlar.Genelde hep Final oynayan takımları çağırmışlar.

Şampiyon olursak direk katılıyoruz.

8 tane B lisansı veriliyor ve Türkiye şampiyonu 6 sırada listede kaldı ki listede yukarda yer alan takımlar zaten genelde A lisans sahibi o yüzden bir alta iniyor (Örneğin İspanya şampiyonu ilk sırada Caja Laboral zaten A lisanslı gibi ).

Finalist olursak da ön eleme oynarız evet.

Kutay Bey İsrail şampiyonu Maccabi A lisansı sahibi olduğu için gidemedi. Biz de şampiyon olursak Efes ve Ülker A lisansı sahibi olduğu için gidemeyiz. Tabi lisansları ne zamana kadar geçerli bilmiyorum.

Yanlış biliyorsam düzeltin.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Kutay Bey İsrail şampiyonu Maccabi A lisansı sahibi olduğu için gidemedi. Biz de şampiyon olursak Efes ve Ülker A lisansı sahibi olduğu için gidemeyiz. Tabi lisansları ne zamana kadar geçerli bilmiyorum.

Yanlış biliyorsam düzeltin.

Büyük olasılıkla yanlış biliyorsunuz yani kısmen yanlış.

Bende bilmiyordum ama iki gecedir acaba öneleme oynarmıyız diye bakarken epey birşey öğrendim.Tabi yanlış anlamalarım olabilir.

Bildiğim kadarı ile açıklayım

Şöyle ki A lisasına sahip 13 takım var onlar belli süre için sabit (bazıları belki hep sabittir Efesin lisası ile FB'nin ki arasında da nüans var gib birşeyler okumuştum ama emin değilim bu konu açısından önemi de yok ? )

ULEB cup şampiyonu C lisansı tek yıllık lisans

8 Takım B lisansı tek yıllık .

2 Takımda ön elemden geliyor

B lisansı taşıyan 8 takım belli bir listeye göre belirleniyor.

O listede Türkiye şampiyon 6. sırada iken (yani 8 takım içerisine girmesi garanti zaten o listede başta yer alan takımların bir kısmı aynı zamanda A lisansı da olduğu için liste epey aşşağı iniyor İtalya finalisti 14 sırada olduğu halde A. Milano B lisansı aldı bu yıl mesela) İsrail Şampiyonu 26. sırada (Gilbao o yüzden ancak önelemeye alındı)

Hal böyle olunca FB ve Efes dışında bir takım şampiyon olursa diğer katılım şartları açıısndan sorun yoksa (salon vs) direk katılabilir.

Türkiye ligi finalisti 18. sırada oda en azından öneleme oynar direk B lisansı alması pratik de çok düşük olasılık.

Sağolun Kutay Bey. Açıkçası verilen linkte A lisansı yazıyor diye öyle düşünmüştüm ama öğrendiğimiz iyi oldu.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Sağolun Kutay Bey. Açıkçası verilen linkte A lisansı yazıyor diye öyle düşünmüştüm ama öğrendiğimiz iyi oldu.

Rica ederim hatta önelemeye konusunda da o liseteye bağlı kalındı.

Hal böyle olunca Hollanda şampiyonu bile var önelemede

Asvel,Alba ve Ukrayna ikincisi wildcard aldı sadece (Ukrayna şampiyonu ise dahil olması gerektiği halde olmadı maddi nedenler olabilir geçen senede çıkmıştı ön elemeden takımın adı zor :) ?)

Bir isi neden bu kadar karma karisik yaparlar senelerdir kafamda hep soru isareti olarak kaliyor. UEFA, FIFA futbolda en basit ve en adil yönetimi uygularken, bunlar ne diye yok bilmem A lisansiymis 5 sene, takim kötü de olsa Euroleague garanti, Wild Cardmis, takim basarisiz da olsa iyi kadro kurdu diye bir üst kupaya katilma hakki... Cok sacma buluyorum acikcasi...

Bugünün kötü bir gün olacağı belliydi zaten...
İkinci kara haberde geldi,3. olmaz umarım...

banvit iyi iş yapacaktır.ama bize wildcard vermemeleri çok ciddi bir soru işareti.bu kupada 4.cülüğümüz var bunu görebilirlerdi.

Bu listede ismimiz yok tamam da prosedür böyle mi? Wildcard talebinde bulunanlar var mı listede ? Yani Wildcard ile dahil olanlar ayrıca belirtilir diye düşündüm :?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...