Fatih Terim

Bjk dan Rosier'i bende istemem çünkü maçlarda yapıpta kart görmeyen oyuncu bize gelince ilk hafif müdahalesinde kartı görür.Ama Ghezzal büyük katkı verir bize.

İsterim abi ben Rosier'i mesele ondan çok 13-15 milyona PL'ye giden adamları hoca istedi almadılar diyip hepimizin gözü önündeki adamlara sulanmaları. Ne oldu o müthiş scout ekibi bi tane topçu bulamıyor mu ki biz çıkıp bu oyunculara gidiyoruz. Benim itirazım buna. Herkes N'Zonzi Lemina Seri'ye seviniyordu 1 sene sonra hoca istemedi yönetim aldı oldu.

İsterim abi ben Rosier'i mesele ondan çok 13-15 milyona PL'ye giden adamları hoca istedi almadılar diyip hepimizin gözü önündeki adamlara sulanmaları. Ne oldu o müthiş scout ekibi bi tane topçu bulamıyor mu ki biz çıkıp bu oyunculara gidiyoruz. Benim itirazım buna. Herkes N'Zonzi Lemina Seri'ye seviniyordu 1 sene sonra hoca istemedi yönetim aldı oldu.
Hoca yine istiyor olabilir Scout ekibi de çalışıyordur bu minvalde ama bu yönetimde bonservisiyle alınacak üzerine yatırım yapılacak oyuncu alabilecek para yok bence. Hocanın da yönetimle arası iyi olduğu için bence pek ön plana çıkarılmıyor bu durum. Mc ile arası iyiyken de oldukça yumuşak davranıyordu şimdi de. Ama olması gereken bu mu? Yoksa Galatasaray’ın menfaatleri için iyi olacak adımları atmak mı? FFP belasından kurtulmuşken tam yatırım yapmalık sezondu ama işte para lazım:) yine saçma sapan oyuncuların isimleri çıkıyor. Ghezzal’ı ayrı tutuyorum bu anlamda kriterlerime uymasa da onun gelmesini isterim.

Ghezzalı alabileceksen eğer söker alırsın Beşiktaş da avucunu yalar ama böyle uzadıkça alınabileceğini sanmıyorum. Zaten almamak üzerine ilgileniyorsan o tamamen popülizm. Dolayısıyla o işlerin geçilip icraat yapılması gerekiyor.

Marionunu Kontrati bitti Linnes Kontrati bitti .
Omar mariaonun neredeyse 1m dolar düsük fiyatina geldi.
Omarin basina geleni Hocanin sucu gibi göstermeyelim.Sener kumarda denendi olmadi,Linnesi Hocami aldirdi dümduz topcu.
Yedlin yoklukta alindi her transfer tutucak diye bisi yok .
1 GOL ile sampiyonluk gittiki son 5 6 haftadaki Klüp icinde dönenler ortada.

Dogru ama eksik.
linnesin kontrati 2019 da bitti, %50 zamli olarak terim donemi yenilendi. 15. Yabanci diye tribune yollandi.
Sener bilinmeyen bir oyuncu muydu ki kumar olsun. Geldiginde iki yabanci sag bek varken alindi. Varligi ve yoklugu bir sekilde ayrildi.
Biz bunlari konusurken elde mariano vardi,gecen sene de omar alindi.
6 ay once yedlin geldi, bugun gene sag bek piyasasindayiz.
Bunlarin dusuk hacimlisi sol bek pozisyonunda da yasandi.

Dünkü basın toplantısında güzel konuştu Fatih Hoca ama genel olarak bakıldığında neredeyse 4 yıldır takımın başında olduğu halde yine üç yıl sonrasına atıf yapması aklıma politikacıları getirdi. Dört yıl içinde FFP'ye rağmen ligimizdeki çoğu takımdan fazla transfer yaptık. Kaldı ki en kaliteli kadro da açık ara bizdeydi ama geldiğimiz noktada tandem ve Taylan dışında iskelet diyebileceğimiz bir kadro kurmayı başaramadık. Taylan'ın durumunu da biliyorsunuz, geldiği sezon neredeyse forma yüzü göremedi; Seri, Lemina, N'zonzi gibi oyuncular ne kadar kötü oynarsa oynasın Taylan bir türlü oynatılmadı. Geçtiğimiz sezon Etebo tutmayınca mecburiyetten oynamaya başladı da bir oyuncu kazanmış olduk.

Elimizdeki Feghouli'yi şampiyonluktan sonra sebepsiz yere kesti, işler kötü gidince ligin ikinci yarısı oynattı ve şampiyonluk geldi. Geçtiğimiz sezon 3 gol yiyerek kaybettiğimiz Hatayspor maçında uzun bir aradan sonra Feghouli oynamıştı. Fatih Hoca'nın Gedson'u stoper oynatması filan bir yana, bu maçta kullandığı orta saha dizilimine bakalım: Onyekuru-Etebo-Arda Turan-Feghouli-Ömer Bayram. İşte bu yüzden diyorum ki 50 yaş üzeri hocalara Türk futbolu olarak güle güle diyelim. Şenol Güneş'in basın toplantısı da ortada! Daha da ligin ilk yarısında yönetime mesaj verirken kaybettiğimiz puanları filan saymıyorum. Güçlü bir yönetim olsaydı ligin sonunda Belhanda'yı değil başlarında Fatih Hoca'yı gönderirdi zaten. Fatih Hoca kadroyu kurarken eline hiç bakmıyor, ya transfer istiyor ya da ara dönemi işaret ediyor. Arda Turan seneye futbolu bıraksa o da Fatih Hoca'nın yardımcısı olur. Daha bir tane yardımcısı-Müfit Erkasap ve Bülent Ünder dahil- ülke futbolunda önemli rol oynamadığı gibi şu anki asistanlarından hiçbirinin de kötü giden bir maçta yanına gelip "Hocam şunu şöyle yapalım....." tarzı bir uyarıda bulunabileceğine inanmıyorum. Kulübün asistan antrenörleri emekli evlatlara arpalık olarak dağıtılıyor gibi.

Hala elden çıkarmaya çalıştığımız oyunculara bakıyorsun, Feghouli hariç hepsi Fatih Hoca döneminde gelmiş. Hiçbiri geldiğinden daha iyi durumda olmadığı gibi geldiği seviyede bile değil. Babel, Falcao, Diagne üçlüsünden bir ihtimal zarardan biraz olsun dönebileceğimiz sadece Diagne var. Feghouli'yi de kazanmak yerine yine kolaya kaçıyor Fatih Hoca. Ghezzal gelsin de aynı kadroyla Arda-Etebo-Onyekuru-Ömer Bayram dörtlüsü, arkasında Gedson-Donk ikilisiyle oynasın bakalım. Geçen sezon başında en problemli ve zayıf kadroya sahip olduğu gözlenen ve orta sıralarda takılır denilen, lige de çok kötü başlayan BJK kalitesiz ama tempolu oyuncuları efektif kullanarak kaliteli ancak devamlılığı zayıf oyuncularını parlatarak sezonu iki kupayla geçti. Bizse yararlanabileceğimiz yaratıcı oyuncular varken ezbere kadrolar çıkarıp genç oyuncuları ancak ligin sonunda kullanarak şansımızı kullanamadık. Ben bu sezondan da çok ümitli değilim. Umarım bugün güzel bir skor alırız ve Avrupa defteri hem heyecan hem de maddi güç olarak önümüzdeki sezona keyif katar.

İş yine döndü dolaştı, aynı yere geldi. Biz kötüyüz, PSV iyi, elenirsek zaten normal; ama elersek “FT çok büyük hoca” olacak. Kaza bela 1-2 gol atsak “Avrupa Fatihi” derler utanmadan, en son Avrupada ne zaman puan almışız hatırlayamadan.

Fakat büyük çoğunluk sormuyor; Galatasaray niçin PSV karşısında favori değil? Bunun sorumlusu kim? Yıllardır takımın başında olan teknik heyet ne katmış takıma? Hangi sistemi/oyuncuyu kazandırmış? Takımda neyi geliştirmiş?

Biatçılık kolaylarına geliyor çünkü. Sorgulamaya bile korkuyorlar, hocalarını eleştirmek ne hadlerine? Biri eleştirse de saldırsak diye tetikte bekliyorlar. Bizim taraftar çomar değildi eskiden bu kadar, özellikle sosyal medyadaki yalaka tipler mide bulandırıyor resmen. Yazık..

İş yine döndü dolaştı, aynı yere geldi. Biz kötüyüz, PSV iyi, elenirsek zaten normal; ama elersek “FT çok büyük hoca” olacak. Kaza bela 1-2 gol atsak “Avrupa Fatihi” derler utanmadan, en son Avrupada ne zaman puan almışız hatırlayamadan.

Fakat büyük çoğunluk sormuyor; Galatasaray niçin PSV karşısında favori değil? Bunun sorumlusu kim? Yıllardır takımın başında olan teknik heyet ne katmış takıma? Hangi sistemi/oyuncuyu kazandırmış? Takımda neyi geliştirmiş?

Biatçılık kolaylarına geliyor çünkü. Sorgulamaya bile korkuyorlar, hocalarını eleştirmek ne hadlerine? Biri eleştirse de saldırsak diye tetikte bekliyorlar. Bizim taraftar çomar değildi eskiden bu kadar, özellikle sosyal medyadaki yalaka tipler mide bulandırıyor resmen. Yazık..
Sorun terim mi emin değilim ligin kaliteli olur sen bunu yansıtamazsan eleştirirsin bence psv karşında hicbir türk takımı favori değil 90larda artan ligin kalitesini gs yansıtıyordu ve 84den bu yana yatırımın karşılığını 2000 de aldık son yıllarda ligin kalitesi düştü bu nedenle de favori değiliz terimi eleştirelim ama bu konu da değil mesela 94 de trabzonspor dahi uefa da son 16 turu oynuyordu şimdi kim uefa da son 16 oynar diye sorulsa düşünürüm öyle ligin kalitesi

Sorun terim mi emin değilim ligin kaliteli olur sen bunu yansıtamazsan eleştirirsin bence psv karşında hicbir türk takımı favori değil 90larda artan ligin kalitesini gs yansıtıyordu ve 84den bu yana yatırımın karşılığını 2000 de aldık son yıllarda ligin kalitesi düştü bu nedenle de favori değiliz terimi eleştirelim ama bu konu da değil mesela 94 de trabzonspor dahi uefa da son 16 turu oynuyordu şimdi kim uefa da son 16 oynar diye sorulsa düşünürüm öyle ligin kalitesi
Mesele favori olmak değil ki. Mesele 4 yıldır birinin bu takımın başında olmasına rağmen geldiği günden beri tek çözüm olarak hep transfer dönemlerini göstermesi. Frikikten vazgeçtim çünkü o çoğunlukla oyuncu yeteneği ile ilgili ama bu takımın duran top organizasyonu yok. Bu bile tamamen oyuncuların kişisel yeteneklerine kalmış. Ömer Bayram'a laf ediliyor ama şu konuda tek yeterli futbolcun ve bunda da Terim'in katkısı yok.
Herkes Ozan Kabak diyor da sonrası demiyor. Genç oyunculardan hiç biri kalmak istemiyor en küçük yurt dışı teklifi gören aman kapağı atayıp kendimi kurtarayım derdine.

Hayali galiba Galatasaray'ı batırmak. Tudor sözünün eri adamdı Osterduns sondası çıktı ligde canavar gibi bir takım göreceksiniz dedi dediğini de yaptı. Terim boşa çıkınca altı oyuldu.
Bu maç sonrası Terim aynı iddiada bulunabilecek mi bakalım.

Son düzenleme:
İstifa ulan! Evet sezon başı olmasına rağmen istifa! Son yıllarda izlediğimiz gibi ufukta hiçbir şey olmadığı o kadar belli ki..

Seni değil 3 yıl, 1 gün daha tutmam bu kulüpte. Yönetim senin yalakan olduğun için kovmaları imkânsız. Bu kadar müridin, yalakan varken oturduğun yerden çuvalla para kazanmayı da sen bırakmazsın. Gidecek yerin de yok.

Eski Galatasaray’ı özledik be.

Planladınız mı önümüzdeki seneleri ? :D Eleştirince Terim düşmanı oluyoruz. Soyut olarak trilyon tane şey yazdım, somut olarak da sayfalar yetmez dedim. Bakın yazın yine kepaze olacağız dedim bin kere, yemediğim taş kalmadı burada. Alın bir ağır kepaze skor daha. Ama henüz erken, durun daha Rize’den 4 yiyeceğiz. Zemin kötü, Başkan kötü, TFF kötü, herkes kötü ama o iyi.

Fatih Terim ile devam edilmemesi gerektiğini uzun süredir söylüyorum. Dolayısıyla benim için şaşırtıcı bir durum olmadı. Futbol filan oynadığımız da yok. Maçı izledim ama izlemek işkence gibiydi. Başkan seçim kozu olarak hocayı kullanır her şeyi hocanın üstüne inşa etmeye kalkarsa taraftar da bunu alkışlarsa olacak şeyler bundan farksız değildir. Ligde yine belki bir şeyler yaparız ama avrupada çok uzun zamandır eziliyoruz. Daha da kötüsü takım ne ligde ne de avrupada top filan oynamıyor çok uzun zamandır. En son izlediğim tam manasıyla iyi doyurucu futbol sanırım Tudor'un iç saha maçlarıydı. onun bile üstüne çıkabilen bir Galatasaray olmalı hedef ve ona göre antrenörlerle ona göre oyuncularla çalışılmalı. maalesef üzücü

Hocam severiz seni ama yeni Dùnya futboluna ayak uyduramiyorsan ayak uyduran yardimci al az onlari dinle egon agir basiyorsa birak kendinide bizide üzme daha fazla.

Son düzenleme: