Federasyon, G.Saray'a ceza yağdırdı..

Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Galatasaray'a ceza yağdırdı.. Kurul, G.Saray antrenörü Halil Üner'e 2 maç men cezası verirken, Menajer Turabi Genç'i de 2 ay hak mahrumiyeti ile cezalandırdı..

Avukat Akın Süel başkanlığında yaptığı toplantıda kurul, Galatasaray Antrenörü Halil Üner'e 2 maç men cezası verirken, sarı-kırmızılıların menajeri Turabi Genç'i de 2 ay hak mahrumiyeti ile cezalandırdı. Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, kurulun, Galatasaray'ın geçen hafta Ahmet Cömert Spor Salonu'nda Pınar Karşıyaka ile yaptığı maçta sarı-kırmızılı takımın antrenörü Halil Üner'e, ''karşılaşmanın başlamasından itibaren, oyun süresi içerisinde, hakeme sürekli sözle müdahalede bulunması, maçın uzatma dakikalarında şeref tribünündeki taraftarların protestosuna katılmasına teşvik eden davranışlar sergilemesi, hakem odasına girerek onur kırıcı sözler ve işten atılmasını sağlayacağı ifadesi ile geleceğe yönelik kaygı yaratacak sözlerde bulunması'' nedeniyle 2 maç müsabakalardan men cezası ve bin 500 YTL para cezası verildiği bildirildi.

-TURABİ GENÇ'E 2 AY HAK MAHRUMİYETİ-

Kurul ayrıca, Galatasaray Menajeri Turabi Genç'e de ''aynı maçın bitimiyle beraber hakeme yönelik, sportmenliğe aykırı, onur kırıcı söz ve hakaretler etmesi'' nedeniyle 2 ay hak mahrumiyeti ve bin YTL para cezası verdi. Bu arada sarı-kırmızılı takım yöneticileri, menajeri, antrenörü ve taraftarlarının davranışları nedeniyle Galatasaray Kulübü ihtar cezası aldı.

Arkadaslar,

Ulker-FB maci sonrasi Ulker takiminin kocunu tartaklayan Fenerbahce yoneticisi Mahmut Uslu ne ceza almisti, hatirlayan var mi?

Eger bir ceza almadiysa, Federasyonun bu verdigi ceza bir cifte standart belgesidir, utanc vesikasidir. Galatsaray Baseketbol camiasi icindeki agirligini acilen devreye sokmalidir.

bu arada 2 mac Halil Uner'in benchte olmamasinin takima olumlu etki yaratacagina inaniyorum.

Mahmut Usluda ceza aldi bildigim kadariyla.
Ayni sekilde Ergin Atamanda.
Geldiklerinden beri goreve ceza yagdiriyor bu yeni yonetim.
Itiraz edilir herhalde.Gorucez sonuclarini.

KSK macında isyan etmemek elde degildi. O yuzden soylenecek birsey yok.
Ancak federasyon bizi cezalandırmak isterken farkinda olmadan ödüllendirmiş bence.. Halil Uner'in kenarda olmadıgı bu 2 haftayi cok iyi degerlendirmemiz lazım. Tekel macından daha umutluyum artık..

Bu arada daha ilginç olanı H.Ü ile ilgili bir ton şey sayıp 2 maç ceza vermişler Turabi Genç için 1 satırlık suçlama var ve 2 ay hak mahrumiyeti var. Turabinin cezayı abartmışlar..

P.S. Cozker gibi benim de Tekel maçı için umudum arttı nedense..

ne umudu beyler böyle federasyonun allah belasını .... ya el amin seyirciye sandalye fırlatıyor tık yok bize gelince havadan ceza yeter be

dawkins' Alıntı:
Arkadaslar,

Ulker-FB maci sonrasi Ulker takiminin kocunu tartaklayan Fenerbahce yoneticisi Mahmut Uslu ne ceza almisti, hatirlayan var mi?

Eger bir ceza almadiysa, Federasyonun bu verdigi ceza bir cifte standart belgesidir, utanc vesikasidir. Galatsaray Baseketbol camiasi icindeki agirligini acilen devreye sokmalidir.

bu arada 2 mac Halil Uner'in benchte olmamasinin takima olumlu etki yaratacagina inaniyorum.

Mahmut Uslu 2 ay hak mahrumiyeti ceza almisti. Ayrica 1milyar para cezasi verilmisti. Biz cok kizmistik ceza kuruluna. Mahmut Uslu'yu sezon bitene kadar basketboldan uzak tutsalar iyi olurdu :wink:

Allahlarından bulsunlar deyip aradan çıkıyorum.Bunlar el birliği ile bizi küme düşürecekler.Merak ediyorum taraftara sandalye fırlatan oyuncu ceza almazken hakkını savunan insanlar ceza alıyor.Eğer o hakemlere de sezon sonuna kadar ceza verirlerse bu yazıyı edit edeceğim.

Merak ediyorum taraftara sandalye fırlatan oyuncu ceza almazken hakkını savunan insanlar ceza alıyor

Sapla samanı birbirine karıştırmayalım bence.. İtirazımız çifte standarda.. Yoksa saha içinde küfür ederek veya başka yollardan "hak arama" diye birşey olamaz. Daha doğrusu olur da bunu yaptığınızda ceza almanız kaçınılmazdır..Bunun hoş görülmesi veya haklı nedenlere dayandırılması yanlış..Eğer sahada herkes kendi hakkını bu yollarla aramaya kalkarsa her maç kan gövdeyi götürür. HAkem kötüyse ceasını verecek kurum bellidir. Eğer o da gerekeni yapmıyorsa kulüp yönetimi kanalıyla gerekli girişim yapılır vs vs.

H.Ü ve TG küfür ettiyse ceza almaları doğal. BAşkaları almadıysa yanlış olan o..

P.S. El Amin FB hangi maçta sandalye salladı taraftara? FB maçında mı?

ozzy' Alıntı:
Merak ediyorum taraftara sandalye fırlatan oyuncu ceza almazken hakkını savunan insanlar ceza alıyor

Sapla samanı birbirine karıştırmayalım bence.. İtirazımız çifte standarda.. Yoksa saha içinde küfür ederek veya başka yollardan "hak arama" diye birşey olamaz. Daha doğrusu olur da bunu yaptığınızda ceza almanız kaçınılmazdır..Bunun hoş görülmesi veya haklı nedenlere dayandırılması yanlış..Eğer sahada herkes kendi hakkını bu yollarla aramaya kalkarsa her maç kan gövdeyi götürür. HAkem kötüyse ceasını verecek kurum bellidir. Eğer o da gerekeni yapmıyorsa kulüp yönetimi kanalıyla gerekli girişim yapılır vs vs.

H.Ü ve TG küfür ettiyse ceza almaları doğal. BAşkaları almadıysa yanlış olan o..

P.S. El Amin FB hangi maçta sandalye salladı taraftara? FB maçında mı?
Öncelikle ben de üç aşağı beş yukarı bunu belirtmeye çalışmıştım.Halil Üner'i bilmiyorum bu tür olaylarda hoca kendini tutamıyor.Ama Turabi Genç'in küfür ettiğini hiç zannetmiyorum.Bir de El-Amin'in olayı Büyük Kolej maçındaydı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı'na
Konu: 5 Mart 2005 günü oynanan Galatasaray SK- Pınar Karşıyaka SK basketbol maçı

5 Mart 2005 günü oynanan Galatasaray SK- Pınar Karşıyaka SK basketbol maçı nedeniyle verilen cezalar, Kulübümüz'e 11 Mart 2005 günü saat 18:06'da mesai bitiminden sonra faks yolu ile ulaştırılmıştır.

Tebligat Kanunu'na aykırı bir şekilde; tebligat adresine ve ilgili faks numaralarına tebliğ edilmeyeni her türlü savunma hakkımızı elimizden alacak bir şekilde mesai saati bitiminden sonra verilen cezalar Kulübümüz'ü ve Galatasaray Camiası'nı son derece üzmüştür.
Yapılan hatalar nedeniyle yasal haklarımızı sonuna kadar takip edeceğimizi bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla
Sinan Kalpakçıoğlu
Genel Sekreter

Zaten keyfim kaçık sinirim bozuk. Bu ayıp, yine Cuma 18:00 sonrası bildirmek. Demekki Turabi Genç küfür etmiş ,2 ay, o zaman şuan siz duymasanızda ben sizlere baya bir küfür ediyorum lütfen bana da bir kaç ay ceza verin de sizlerden kurtulayım, sinirimi bozan hakemlerinizi göremeyeyim, müthiş masa hakemlerinizi de bir süre görmesem olur, rica ediyorum TBF bana da ceza ver. Turabi Genç ''aynı maçın bitimiyle beraber hakeme yönelik, sportmenliğe aykırı, onur kırıcı söz ve hakaretler etmesi'' fiilini ne kadar yaptıysa 2 katını yapıyorum şuan sizlere.

Peki hakemleriniz ne ceza aldı? Sanmıyorumki alsınlar, bakındım ama bulamadım ama illaki bu hafta yada haftaya maçlarda görürüz. Zaten Ufuk Akyüz çarşamba günü oynanacak FB-Daçka genç maçına verilmiş, bunun bir ceza olarak verildiğini pek sanmıyorum. Neyse bekleyip görelim, bence onlar en ağır küfürleri sahada düdükleri ile verdiler.

Bu cezaların içeriği nedir tam bilemiyorum ama Halil ÜNER sanırım benchte oturamayacak, hemen arka sırada oturur, Turabi GENÇ ise ne yapamayacak bilemiyorum 2 ay, açıklama yapması yasaktır belki de futboldaki gibi. Yani pek işlevsel cezalar olduğunu sanmıyorum, sonuçta açıklama olmasa yada koç takımı 1 sıra arkadan yönetse de o kadar farketmez ama cezaların boyutu(kanıma çok ağırlar) ve cezaların Cuma 18:00 sonrası ulaştırılması insanı delirtmeye, art niyet aramaya itiyor.

PS: kusura bakmayın keyfim çok kaçık, belki biraz sinirli bir yazı oldu, umarım saçmalamamışımdır

Bunların yaptığına artık söylenecek söz bulamıyorum Çünkü GALATASARAYIMIZIN ne zaman kader maçları gelse ondan 24 saat önce ceza geliyor bunun adı bile bile ladestir...

Cezalara lafım yok . Maç sonunda olan olaylar üzücüydü. Hakemler ne kadar kötü ne kadar şerefsiz olursa olsun haklıyken haksız duruma düştük.

Yalnız cezaların verilişine dikkat. B.Kolej maçındaki kavgadan sonra 1 hafta sonraki Cuma ceza almıştık. Bu sefer ceza hemen ilk Cuma kesiliverdi. Hayati denebilecek bir Tekel maçından 2 gün önce. Standardınız nedir kardeşim ? Cezaları 1 hafta içinde mi veriyosunuz, 2 hafta mı ? Yoksa hangisi uygunsa ona göre mi.

Hakemlere ve korna çalmayı bile beceremeyen masa yönetimine ceza ise yok anladığım kadarıyla. Onların cezası öbür tarafta...

js12' Alıntı:
Cezalara lafım yok . Maç sonunda olan olaylar üzücüydü. Hakemler ne kadar kötü ne kadar şerefsiz olursa olsun haklıyken haksız duruma düştük.

Yalnız cezaların verilişine dikkat. B.Kolej maçındaki kavgadan sonra 1 hafta sonraki Cuma ceza almıştık. Bu sefer ceza hemen ilk Cuma kesiliverdi. Hayati denebilecek bir Tekel maçından 2 gün önce. Standardınız nedir kardeşim ? Cezaları 1 hafta içinde mi veriyosunuz, 2 hafta mı ? Yoksa hangisi uygunsa ona göre mi.

Hakemlere ve korna çalmayı bile beceremeyen masa yönetimine ceza ise yok anladığım kadarıyla. Onların cezası öbür tarafta...
Ağzına Sağlık bence bu konuda fazla konuşulması gereken birşey kalmadı ama düşündükce aklım bu olanları ALMIYOR... :!: :!: :!: