Fenerbahçe 61 - Galatasaray 56 (2-0)

Re: Fenerbahçe - Galatasaray 2. Maç

Burak Barut' Alıntı:
Hakemler mi suçlu ?
Hakemlerin maç boyunca 1 hatası vardı, o da Tamika'nın hucum faulü bizim takımın kaç hatası vardı sayalım mı ?

Bırakın hakemi falan.

Tamika geçen maç 6 top kaybı bu maç 9 top kaybı.5/19 şut yüzdesi 24 saniyenin 16 sında top elde içeri top indirme yok, hakemlere kaprisler fena.Şut atacağı yerde atmıyor, içeri kalabalık içeri dalıyor.Siz maçın en iyisi seçiyorsunuz neye bakıyorsunuz 14 sayı 16 ribaund'a.

Sonra hakemler şöyleydi böyleydi.

Kimse kusura bakmasın şu forumda kimsenin hakemlerden iyi basketbol bildiğini düşünmüyorum.O yüzden hakem tartışmak yerine takımımızın nasıl kötü oynadığını konuşalım.
Sen hangi takımı tutuyorsun? Hakemlerin 1 hatasını eğer görebilmişsen senin basketbolu bildiğinden şüphe ederim. Hakemler maçı hediye etti onlara.

Esra Şencebe'nin kolu falan koptu yeni kol taktılar heralde.Cem Akdağ zamanında boş şut kaçırmazdı neredeyse.Şimdi şut atmıyor...

Tuğba'nın mücadelesi iyi hoşta,mücadeleden başka birşey yokki.Nilay'ın tek yararlı hareketi attığı 3 lüktü.

Guardsız da bu kadar oluyor işte.Bi Işılımız olaydı iyi olurdu.

Aldığımız maçı verdik gerçekten çok yazık ya :( .Ne olacak biz taraftar desteğiyle ipekçi de 2 maçıda alsak Caferağada yine yenecekler bizi.Bizim oyuncuların kendine güveni yok şut atarken elleri titriyor gerçekten daha atarken inanmadan attıkları belli savunma savunma ama son saniyede 3 lük şansı veriyosun.Ve elindeki maçı belkide hatta şampiyonluğu veriyosun :( .

Umarım bu görüşlerimde yanılırım bu kadınlar beni utandırır tek dileğim bu.

Ben hangi takımı tuttuğumu çok iyi biliyorum sen merak etme.
Hata yapmayan hakem yoktur.Hata da olacaktır maçta ki en bariz hata Tamika'nın faulüdür.Onun dışında sen hakem hakem diye yanacağına, boş kaçan şutlara kaçırılan turnikelere yanmak gerekir.
Ben basketbol bilmem bildiğimi iddaa etmiyorum sadece bahanelerin arkasına saklanmaktan ve artık 'HAKEM' kavramı üstüne yoğunlaşılmasından bıktım.

Biz ne oynadık ki hakem hakem diyoruz ?

Büyüksen hakemi de yeneceksin !

Burak Barut' Alıntı:
Ben hangi takımı tuttuğumu çok iyi biliyorum sen merak etme.
Hata yapmayan hakem yoktur.Hata da olacaktır maçta ki en bariz hata Tamika'nın faulüdür.Onun dışında sen hakem hakem diye yanacağına, boş kaçan şutlara kaçırılan turnikelere yanmak gerekir.
Ben basketbol bilmem bildiğimi iddaa etmiyorum sadece bahanelerin arkasına saklanmaktan ve artık 'HAKEM' kavramı üstüne yoğunlaşılmasından bıktım.

Biz ne oynadık ki hakem hakem diyoruz ?

Büyüksen hakemi de yeneceksin !
Hakemler senin önüne geçerse wnba takımı bile yenemez kimseyi. En bariz hata diyorsunda peki o bariz hata olmasaydı nolacaktı maçı kazanmış halde evimize dönecektik.

Sen boş kaçırdığın üçlükleri atsan ne olacaktı ?

Ya da ilk maç, Tuğba bomboş turnikeyi kaçırmasa ve onun dönüşünde fast break da 3 lük yemesek ne olacaktı ?

Hakem'e b.k atmak adetimiz oldu.
Benim takımımım uzatmalarda sayı atamıyorsa hakemden önce konuşacak çok şey var.

bu maçta hakemler her iki taraf adına da hata yaptılar,tabii ki kritik anlardakiler en önemlileri ama özellikle 2. ve 3. periyotta bizim lehimize de hatalar vardı,maçı kaybettik ama ilk suçlu hakemler değil,bahar'ı sen rakibin en iyi penetrecisinin karşısına koyuyosun,fark çift haneye çıkmadıkça mola almıyosun,sakat sakat douglas'ı oynatıp seyircinin önüne atıyosun bu kadar olmaz

Tek suçlu hakemlermi? 3/23 %13 3 sayılık oranı. Ayrıca kritik yerlerde top kayıpları ve oyuncu değişikliklerindeki yanlış tercihler. BUNLARIDAMI HAKEMLER YAPTI?

maçı yelena yerine neden katie ile bitirdik ben hala bunu anlayamıyorum..
maçın içinde savunmada ya da hücumda benim görmediğim extra bi katkı verdi sanırım katie :?

yine hüsran düştü bizlere...
hakemler ve yaptığımız hatalar sonucu bir kez daha yenildik. biz bu takımı yenemiyorsak şampiyonluktan falan bahsetmeyelim. akıllı ne yaptığını bilen bir oyun kurucumuz ve oyunumuz yok... hucum süresinin sonuna kadar bekliyoruz ve zorlama bir atış yapıyoruz... yazık takımızı bu hale getirenlere..

ya en iyi 3lükçümüz bütün maç getirip orta sahayı geçer geçmez 3lük sallasa heralde 45 dakikada 56 sayıyı geçerdik,yelena içeride çırpınıyor,pas isteyip duruyor,bi top indirmiyoruz kıza

Eğer hakemlerin çok net bir hatası galibiyeti (belki de şampiyonluğu) engellediyse hakemler konuşulur. Tamam iyi oynamadık ama Fenerbahçe'de kötü oynadı.

maçı kaybettik çok iyi mücadele ettik tamamda nilayın bariz boş kaçırdığı şutlar tamikanın her pozisyonda oynaması yaseminde esradan hiç bir katkı gelmemeside ilginç bunları değerlendiremessek kimsede suç bulmamak lazım bide tuğba tamam çok iyi mücadele ediyo falanda bomboş şutları kaçırınca ekran başında ben kendimi kaybediyorum ya biz ribaund alınca niye yavaş yavaş geçiyoz sahayı anlamıyom
not:eek:yuncuları eleştirdim ama o baskı altında oynamakda kolay değil neyse geçmiş olsun abdi ipekçideki maçları alıp seriyi 5. maça taşımalıyız

sadece uzatmada değil son 8 dk sayı atamadık 53-56 dan 61-56
bugün maç boyunca inanmıştım kazanacağımıza ama hakemlerde inanmış olarak çıkmışlar maça en az 5 alehimize yanlış düdük hele maçın bitmesine 1.5 dk kala nilayın esmerale değmediği bir pozisyonda bile faul çalmaları rakibe kolay atış sansı doğurmaları ilginçti fbtv den izledim maçı şere..... sipiker bile 2 pozisyonda hakemlerin bizim alehimize yanlış düdük çaldığını söyledi daha ne olsun .....
yazıklar olsun

Maçın özeti;

4 Period'tada bazı aksamalar hariç,mücadelemiz iyiydi.

Uzatmada Hücumda tek 1 sayı bile atamayınca ve basit hatalar nedeniyle hem mac hemde şampiyonluk gitti :( :(