FIFA Dünya Kupası Katar 2022

En Büyük Şampiyonluk Adaylarınız Hangi Takımlar?

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .
Hollanda'nın dakika 6'da öne geçtikten sonra maçın geri kalanında çektiği toplam şut sayısı 1

Golden sonra Valencia'nın 5 şut çektiği maçta Hollanda'nın 1..

Eğer ististiği yanlış yazmadılarsa gördüğüm kadarıyla xg istatistiğinde Hollanda 0.07, Ekvador 1.7 imiş. Maç 1-1 bitti buna rağmen. Hollanda ilk golü atınca son maçın Katar ile olduğunu hesaba katıp grup liderliği için beraberliğin büyük ölçüde yeteceğini hesaba katıp hiç kasmadı.

Turnuvanin bir diger dikkat cekici olayi ise hakemlerin berbat olmasi.Izledigim maclarin yuzde 80’indeki hakemler berbat.Su anki Polonya Suudi Arabistan macinin hakemi de bu yuzde 80lik kesime dahil.

Bu arjantin nasıl bir şişirilmiş balonmuş. Yok 35 maçtır yenilmediler falan, kazanmaları gereken maçta golü geçtim şutu geçtim 3.bölgeye geçemiyor adamlar. Tarihin en büyük hayal kırıklığını yaşayacaklar büyük ihtimalle.

Turnuvanin bir diger dikkat cekici olayi ise hakemlerin berbat olmasi.Izledigim maclarin yuzde 80’indeki hakemler berbat.Su anki Polonya Suudi Arabistan macinin hakemi de bu yuzde 80lik kesime dahil.

Bunda konfederasyonlara göre hakem belirleme kriteri de etken. Avrupa takımlarının maçlarına eğer dünkü gibi 2 Avrupa takımı karşılaşmıyorsa-Dün ilk kez oldu bu- Avrupalı hakem verilemiyor. 13 Avrupa takımı var ve grup maçlarında sadece 5 kez birbiriyle oynayacaklar. Avrupa takımının olmadığı da çok az maç olduğu için Güney Amerika ve bazı Kuzey Amerikalı hakemler dışında pek iyi hakem yok. 3. maçlardan itibaren çoğu evine gönderilecek zaten.

Bu arjantin nasıl bir şişirilmiş balonmuş. Yok 35 maçtır yenilmediler falan, kazanmaları gereken maçta golü geçtim şutu geçtim 3.bölgeye geçemiyor adamlar. Tarihin en büyük hayal kırıklığını yaşayacaklar büyük ihtimalle.

İlk yarıda öyleydi ama bunda stresten kaskatı olmuş bir takım olmalarının da katkısı var. Meksika da Arjantin'i bozmaya Messi'ye top aldırmamaya gelmiş ama en kritik yerde topla buluşmasına imkan verdiler. Bundan sonra daha rahat olacakları izlenimini verdiler ama bu takım kalitesinin kaldıramayacağı bir yük var omuzlarında; Şampiyonluk. Tek bir oyuncunun sırtlayabileceği dönemlerde değil modern futbol. Messi için kurgulanmış bir takım olsa da kapasitelerini maksimuma çıkarmadan şansları zor. Üstelik Polonya'yı yenemezlerse gruptan çıksalar da geçen Dünya Kupasında olduğu gibi Fransa ile eşlesecekler. Kazansalar bile Suudiler geçebilir. Bu arada dün Polonya beraberlik alamaz bu takımdan derken fırsatları iyi değerlendirip kazandı. Sudilere yazık oldu. Arjantin'in kilidi açmasına bakar Polonya maçı.

İlk yarıda öyleydi ama bunda stresten kaskatı olmuş bir takım olmalarının da katkısı var. Meksika da Arjantin'i bozmaya Messi'ye top aldırmamaya gelmiş ama en kritik yerde topla buluşmasına imkan verdiler. Bundan sonra daha rahat olacakalrı izlenimini verdiler ama bu takım kalitesinin kaldıramayacağı bir yük var omuzlarında; Şampiyonluk. Tek bir oyuncunun sırtlayabileceği dönemlerde değil modern futbol. Messi için kurgulanmış bir takım olsa da kapasitelerini maksimuma çıkarmadan şansları zor. üstelik Polonya'yı yenemezlerse gruptan çıksalar da geçen Dünya Kupasında olduğu gibi Fransa ile eşlesecekler. Kazansalar bile Suudiler geçebilir. Bu arada dün Polonya beraberlik alamaz bu takımdan derken fırsatları iyi değerlendirip kazandı. Sudilere yazık oldu. Arjantin'in kilidi açmasına bakar Polonya maçı.
Stresin zaten parçalardan aktığı belli ama yinede bu kadar rezalet oynamayı gerektirmez bu. Polonya maçıda bence benzer maç olacak beraberlik gruptan çıkarıyor onları, suudiler yener zaten Meksika 'yı.

Ortalama ve zayıf futbol ekolüne sahip ülkelerin aldığı süpriz sonuçlar ile turnuva çok değişik bir grup duraklaması çıktı. Son maçlar öncesi şuana kadar çıkmayı garantileyen tek ülke Fransa, Elenmeyi garantileyen tek ülke Katar. Son maçlar 5-6 ihtimalin ortaya çıkma durumundan dolayı çok zevkli ve mücadeleci geçecek. Millette genel olarak kötü turnuva söylemi var ama bana göre çok heyecanlı mücadeleci ve güzel turnuva

Abubakar ben büyük oyuncuyum diye bağırıyor. Keşke Seferovici yollayıp alabilsek.Girmesiyle 5 dakikada maçı çevirdi.

Yani bir an önce bitmesini istiyorum şu salak turnuvanın ki en azından arada sırada liglerde izliyorduk şu yıldız topçuları. Adam vlahovici oynatmıyor sanki bana brezilya kadrosu var anasını satayım.

Eleştirilecek çok şey var da bu neden eleştiri konusu anlayamadım. Daha iyi ya işte daha çok kişiye ulaşıyor 1. kanalından. Yoksa orada dizileriniz mi kaçıyor;)
Benim değilse de dizisi kaçan da vardır mutlaka ve bu eleştiri konusudur. Sonuçta vergilerimiz ile hayatta kalan bir kurum, özel kanal değil ve benim gibi futbol sevmeyen, izlemek istemeyenler de var. Belki dizilerin yerini başka kanalına almıştır, bilmiyorum ama yaptıysa da tanıtım versin o zaman.
Maalesef her konuda ikiye ayrılıyoruz ve bir taraf diğer tarafı en iyi ihtimalle yok sayıyor. Futbol severler önemlidir ve maç izleme hakkı vardır, ama biz futbol sevmeyenler de devlet kanalında yok sayılmasın istiyorum.

Benim değilse de dizisi kaçan da vardır mutlaka ve bu eleştiri konusudur. Sonuçta vergilerimiz ile hayatta kalan bir kurum, özel kanal değil ve benim gibi futbol sevmeyen, izlemek istemeyenler de var. Belki dizilerin yerini başka kanalına almıştır, bilmiyorum ama yaptıysa da tanıtım versin o zaman.
Maalesef her konuda ikiye ayrılıyoruz ve bir taraf diğer tarafı en iyi ihtimalle yok sayıyor. Futbol severler önemlidir ve maç izleme hakkı vardır, ama biz futbol sevmeyenler de devlet kanalında yok sayılmasın istiyorum.

TRT'de bu 50 yıllık gelenek. Bunu da bir hizmet olarak değerlendiriyorum. 2 yılda bir Dünya Kupaları ya da Avrupa Şampiyonaları dışında yayın haklarını aldılarsa birkaç milli maç dışında yayınlanmıyor zaten futbol. Siz futbolu bir başkası basketbolu hatta bir başkası da dizi görmek istemez ama halkın parasıysa mesele herkes için yayın yapabilmeli. Daha da önemlisi bunu özel kanallarla yarışmadan, reyting kaygısı olmadan yapmalı. Diziler ana işi olmamalı TRT'nin. Birkaç iyi iş çıkardı eskiden ve özel kanal dizisi olmadığı reytingi kaygısı gütmediği anlaşılır haldeydi. Zaten bugün bile hatırlanıyor o diziler. Ama şimdi tarafsız olması gereken kanal bizim vergilerimizle tek bir ideolojinin propagandasını yapıyor dizilerinde. Vergiler boşa gitmiyor sadece taraflı, tek tip propaganda ürünü olarak harcanıyor.

TRT, Olimpiyat yayınlamadığında Saran Grup'un elinde platform olmadığında 2016 Rio'yu youtube'dan izlemeye koyulmuştuk da ardından TRT son anda olimpiyat başlamışken aldı oyunları. Sadece bir kere 2006 Dünya Kupasında yayın hakkı Kanal 1 adlı şu an kapanmış olan özel kanaldaydı. Bu şampiyonaları yayınlamasa TRT başka bir açık kanalın yayın hakkı alacağını düşünmüyorum. Yani futbolseverler platform yoksa izleyemeyecek futbolun saf duygusunu yansıtan kupayı. TRT para akıtıyorsa bu parayı nereye akıtıyor ona bakmak lazım. Gidip Premier League'i alırlarsa tepki koyalım ama Dünya Kupasını 1. kanalından da yayınlar spor kanalından da. Tıpkı dizilerini vs başka kanallardan yayınlayabilecekleri gibi.