Forumun Gidisati Uzerine

Hakli nedenler yada haksiz nedenlerle son zamanlarda elestiri mesajlari disinda birsey okumaz olduk forumda.
Elestiriye asla karsi degilim.Yanliz karsiligini bulmali bana gore.Alternatif sunulmali.
Aslinda su anda bir alternatifte varmi bilmiyorum acikcasi.Yakinda kufurlerde basliyacak forumda.
Uzattim yine.Amacimdanda sapmiyayim.Bu forumda basketbolu tartismayi ozledim acikcasi.Sanirim Utkununda Leventinde adina konusabilirim.Sadece nefret icin yazanlar var forumda.
Kimseye elestirmeyin karsi cikmayin demem,diyemem.Ama ben bu forumda artik basketbol konusuldugunu gormek istiyorum.

Özellikle de Halil Üner'e karsı olusan tepkiler.Arkadaslar klübü biz yönetmiyoruz.Kisilerin degil Galatasaray isminin arkasındayız her zaman unutmayın...

Beyler ne yapabiliriz? Kaç tane turnuva oldu, ligde belli düzeydeki takımlar birbiriyle neredeyse 2-3 defa karşılaştı bizimkiler gitti dışarıda başkalarıyla maç oynadı. Nasıl karşılaştırma yapacağız?

Kupa maçları oynandı, yine izleyemedik.Yarın lig var, bugünkü tablolya göre yine izleyemeyeceğiz. Basketbol yazacak olan neyi yazacak? Neye göre yazacak ? Nasıl değerlendirme yapacak? En fazla ve tek veri istatistik. Onunla da bir yere kadar.

Bu şartlarda basketbol değerlendirmesi falan olamaz.

Ne gibi bir öneri yapacağımızı anlamış değilim.Biz alternatif sunsak ne olacak sunmasak ne olacak?Takımın başkanı mıyız,yöneticisi miyiz,koçu muyuz?

Öyle ki başaşağı giden takımı eleştirmek bile sizin tarafınızdan suç olarak kabul ediliyorsa diyecek sözüm kalmıyor.Desteğe devam,sezon sonu ikinci ligde görüşürüz...

YA herkesin burda fikrini belirtme hakkı war we kısıtlanamaz
Ama hep yıkıcı fikirler we eleştiri yerine 1azcık da olumlu seylerden bahsetsek ....

BAhtsız allahaşkına olumlu tek bişey göster bahsedelim kurban. Polyanna bile olumlu birşey çıkaramaz şu 1-1.5 senelik tablodan.

Sanki herşey rayında gidiyor da forumda gereksiz karamsarlık yapılıyor. GEçen sene küme düşmekten son anda kurtulmuşsun bu sene kupadan elenip fark yemişsin. Nereyi tutsan elinde kalıyor. Olumlu yorum yapabilecek buyursun yapsın. "Ölene kadar destek" gibi anlamsız sloganlara sarılmak mı olumlu yorum kabul ediliyor?

TAkım iyiyken "kötü" diyecek kadar aklımızı peynir ekmekle yemedik herhalde. Bir yerlerde yanlışlar var ki 1 senedir toparlayamadık ve bu kafayla toparlayamayız da.

BAşarısız adama BAŞARILI mı diyelim?
BAşarısız takıma SÜPER TAKIM mı diyelim?

Mutlu olacaksanız öyle olsun. HErşey çok güzel olacak..

P.S Alternatif sunma olayını pas geçmişim. Eleştiri yaparken illa alternatif sunulması gerektiğini ilk kez duyuyorum. Ortada kötü birşey varsa eleştirilir. Her eleştiri yapan alternatif sunacak diye bir şart mı var? Burada bilimsel bir eseri eleştirmiyoruz. Ortada oynana kötü basketbol ve alınan berbat sonuçlar var. Neyin kimin alternatifini istiyorsunuz? Ya da alternatifsiz olan nedir? H.Ü mi altertaifsiz? Güldürmeyin allahaşkına adamı..

son 2 senedir pembe gözlükle baksak bile önümüzdeki tablo da siyahtan başka renk görünmüyor.

ve bu tabloyu yaratan zatı muhterem dokunulmazlık zırhı içerisinde koltuğunda oturacak biz de susacağız.

benim galatasaraylılık anlayışım bu. hem kişiliğiyle karakteriyle o koltuğa yakışmayacak hem de takımı olabilecek en kötü yere sürükleyecek ben de aman başımızdadır destekleyelim diyeceğim. oldu arayın görüşelim.

orada oturması için bir tek sadece bir tek neden söyleyin yeter. haklıysanız susacağım. ama yok öyle bir neden ve bana göre şu anda galatasarayın başarılı olabilmesi için yapılması gereken ilk şey bu adamın kovulmasıdır onun için de bu yönde mücadele ediyorum.

alternatif mi hiç önemli değil boş dursun o koltuk bundan kötü olmaz.

Acaba benmi dusunduklerimi yazamiyorum diye dusundum ama sonra bu forumda yazilanlari hatirladim.
Basketbol konusalim diyorum kotuye iyimi diyelim deniyor.
Destek mestek le ilgili tek kelime varmi acaba benim yazimda.

Neyse fazla sey bekliyoruz anlasilan.

Kahrolsun Hoca.Yonetim Defol.Turabi zaten besiktasli.Umut ta kasarlandi her takimda.
Ben bu sene maca gitmem abi.Ne gidicem.

walla GEÇEN SENE TAKIM KÖTÜYDÜ OK PEKİ TRİBÜN NASILDI??? BANA ONU SÖLEYİN !!! Ben floryaya gitince teknik kadro bana maçı 4 te mi oynayalım 6 kişi gelin yoksa 67 de falan mı oynayalım 15 kişi gelsin diye soruyodu bilmeme anlatabildim mi
Sen taraftar olarak üstüne düşeni yap ondan sora takıma konuşun derim ben
Şöle düşünelim tribünler dolu olsa Galatasaray basketbol maqçlarına ort. 5000 kişi gelse ne sponsor sorunumuz kalır haliylede maddi kaynak diye kıwranmazlar artı yanlışlar warsa taraftar işte o zaman düzeltebilir 20 30 kişiyle nereni yırtarsan yırt olmuyooo....

Türkiyede gerçek basketbol seyircisi yok hiçbirzaman da olmadı. TAkım iddialı ise futbol tayfası boş zamanlarında basket maçlarına gidip destek olur. Takım iddasız ise bu tayfa salona uğramaz olur. Efes in ilk avrupa başarılarında 12 bin kişi geliyordu. Şimdi nerede o tayfa?

GS -FB-BJK vs ile alakası yok bu işin. Dediğim gibi Türkiyede gerçek basketbol seyircisi yok. Basketbol izlemek için değil tuttuğu takımın biraz iddası varsa salona giden futbol tayfası var. İddia olmayınca da salon boş kalıyor.

özellikle geçen sene seyirci sayısının anormal az olmasının nedenini düşündünüz mü acaba? öyle ya da böyle ahmet cömertte her maça gelen 200 - 250 kişilik bir taraftar profili oluşmuştu.

biz de basketbol konuşmak istiyoruz ancak basketbol konuşabilmemiz için önümüzde basketbol oynayan bir takım olmalı sistemsiz organizasyonsuz savunmasız hücum seti olmayan savaşmayan bir takım olunca önce bu takımı bu hale getireni konuşuyoruz malesef.

roberto baggio' Alıntı:
özellikle geçen sene seyirci sayısının anormal az olmasının nedenini düşündünüz mü acaba? öyle ya da böyle ahmet cömertte her maça gelen 200 - 250 kişilik bir taraftar profili oluşmuştu.

biz de basketbol konuşmak istiyoruz ancak basketbol konuşabilmemiz için önümüzde basketbol oynayan bir takım olmalı sistemsiz organizasyonsuz savunmasız hücum seti olmayan savaşmayan bir takım olunca önce bu takımı bu hale getireni konuşuyoruz malesef.
Abi sözüm sana veya sitedeki arkadaşlara değil yanlış anlaşılmasın ama takım iyi olunca gelecek seyirci zaten gelmesin.Kimse kusura bakmasın ama malesef Karşıyaka kadar bile basketbol kültürümüz yok.Milletin maça gelmesi için illa da takımın iyi olması mı gerekiyor?Bu takımın o kadar başarıları var.O zaman Spor Sergi'yi dolduran insanlar şimdi nerede?

malesef Karşıyaka kadar bile basketbol kültürümüz yok.
--------------------------------------------

İzmirli msin bilemiyorum. Ben izmirdeyim ve senelerce KSK maçlarını salonda izledim. Dediğin gibi bir basketbol kültürü var ama takım kötü olduğu sezonlarda seyircisi sayısı burada da dip yapar. 5 bin kişilik salonda 15 kişi ile izlediğim maçları bilirim.

Spor sergi zamanlarında dünyamız küçüktü. NBA nedir bilmiyorduk. Avrupada başarı falan hakgetire. Basketbol türkiye liginden ibaretti. Şimdi anasının karnından doğan bebe iverson, duncan diyor. Açıkçası ligimizde kalite ve de çekişme yok. İnsanlar Ülker veya Efesten birinin şampiyon olacağını biliyor. Sadece basketbol izlemeyi seven bir avuç insan gidiyor maçlara. İddia olmadan o salon dolmaz. Kendimizi kandırmayalım.

koch' Alıntı:
roberto baggio' Alıntı:

Abi sözüm sana veya sitedeki arkadaşlara değil yanlış anlaşılmasın ama takım iyi olunca gelecek seyirci zaten gelmesin.Kimse kusura bakmasın ama malesef Karşıyaka kadar bile basketbol kültürümüz yok.Milletin maça gelmesi için illa da takımın iyi olması mı gerekiyor?Bu takımın o kadar başarıları var.O zaman Spor Sergi'yi dolduran insanlar şimdi nerede?

sevgili koch sıralamadaki yerimizle alakası yok. taraftarın gelmemesinin ana sebebi takımın oyunu da değil.

o yazdıklarım bizim basketbol olarak burada ne konuşacağımızın cevabıydı.