Galatasaray | 11 Haziran 2022 Seçimli Genel Kurulu

Yeni başkanımız kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    45
  • Anket kapatılmış .
İyi bir şey yapmaya çalışırken yanlış iş mı yapıyor yoksa işin içinde başka işler mi var peki

Kötü bir insan değildir belki ama kendine borçlandırıp kötü kullandığı parayı kulübü icraya vererek almaya çalışan ve bunu da en ters zamanda yapan, taraftara üçlü çektirmeyi bile beceremeyen, MC'ye kaybettiği ilk seçimi oldubittiye getirmeye çalışan, kulübün gayrimenkullerini hiç edilme durumuna getiren, basketbolda verdiği sözün yakınından geçemeyen, futbolda da hiçbir vizyon ortaya koyamayan bir başkandı. Rahmetli Özhan Canaydın ile birlikte gördüğüm en kötü iki başkandan biriydi.

Dursun Ozbek baskan ( kotunun iyisi ) umarim ilk baskanlik zamanlarindaki hatalarindan arinmistir ve bu sefer dogru islere imza atar. Son olarak : Var bir hayalimiz diyerek hocayi ivedi olarak aciklamali zaman kaybetmeden:)

Paralı başkan işini geçeli çok oldu.Oyle olsa koç feneri kurtarirdi.
Paralı başkan işini ülkenin şu şartlarında geçmen mümkün değil. Elmas'ın vizyonu vardı parası yoktu sonucu gördük.
Diğer taraftan Ali Koç gibi başkanı bulmak kolay değil. Adamın cebinden harcadığı para 150 milyon euro'ları bulmuş ve bir kuruşunu dahi geri almayacağım diyor. var mı Galatasaray camiasında böyle bir Galatasaraylı? Olayları yalnızca saha sonuçlarından okursanız Koç'u beğenmezsiniz ama o iş öyle değil.

Bütün ülke saraya peşkeş çekiliyor 20 yıldır. Dolayısıyla böyle şeylere şaşırmayı çoktan geçmiş olmak lazım.

Ülkenin peşkeş çekilmesini normalleştirdik mi ki Galatasaray'ın peşkeş çekilmesini normalleştirelim?

Tutturulmuş bi para koyacak muhabbeti. Paraya ne zaman bu kadar tamah eder oldu bu millet ben anlamıyorum. Savunmak isteyene argüman çok da en gülüncü bu. Euro 3'ken koymadığı parayı 17'yken mi koyacak? Mevzu gayrımenkul satmaksa ben başkan olur ben de satarım.

Ali Koç'un aldığı borç ile şu an getirdiği borç durumu arasında olumsuz anlamda fark var sanırım. Geçen gün Fener'in borcu açıklanmıştı. Aziz'den aldığından daha borçlu hale getirdi yanılmıyorsam. Yanılıyorsam da düzeltin.

Paralı başkan işini ülkenin şu şartlarında geçmen mümkün değil. Elmas'ın vizyonu vardı parası yoktu sonucu gördük.
Diğer taraftan Ali Koç gibi başkanı bulmak kolay değil. Adamın cebinden harcadığı para 150 milyon euro'ları bulmuş ve bir kuruşunu dahi geri almayacağım diyor. var mı Galatasaray camiasında böyle bir Galatasaraylı? Olayları yalnızca saha sonuçlarından okursanız Koç'u beğenmezsiniz ama o iş öyle değil.
fenerin borcu 6 milyardan fazla bunu net biliyoruz.Koc cebinden para vermiş mi?Sanmıyorum, şirketlerden aktarmistir olsa olsa.Onun parası bile yetmiyorsa kimsenin gücü yetmez bu borcu çevirmeye. Hic bir Gs baskani kulübe yüklü para hibe etmemiştir.Simdi Özbek para verecek, geri alırken yine sıkıntı.Borc buraya geldikten sonra geçmiş olsun.Ama mevcut varliklari iyi değerlendirip,gereksiz harcamaları kisarsa kulübü yaşatabilir.

Elmas'ın vizyonu yoktu, başarılı biri değildi, iyi bir profesyonel olup olmamasını geçtim profesyonel yönetici de değildi. Geçen seçim de EH olmalı demiştim. Paralı başkan muhabbeti artık çok baydı. Ne Süren ne de Canaydın veya Mehmet Cansun çok büyük meblağlar yatırmadı kulübe. Sahip oldukları network, harekete geçirebildikleri kaynaklar, ulaşabildikleri kişiler ve kurumlar belirleyici oldu.

Seçime bir gün kala Adnan Hoca artığının birine seçimi ertelettiler, sonra da TFF'yi vermedikleri DÖ'yü işin içine sokup bir müteahhitler konsorsiyumu oluşturarak kulübü ele geçirdiler. Bu grup da aynı Burak Elmas ve Metin Öztürk gibi-zaten ekibe dahil oldu- temelsiz vaatler vermekten başka iş yapmadı. Borçları kapatacaklarmış mesela. Yahu %100 enflasyon oranının ve her yıl dolar karşısında yarı yarıya değer kaybeden kurun olduğu ülkede %12 ile faiz ödeyeceğin anaparanın hepsini neden ödüyorsun?