Mustafa Cengiz

Bak kendin açıklamışsın yönetim değişse bile desteğini sürdürüyorlar diye. Bizim Türkiye çapında pek zenginimiz yok, olanlar da destek vermiyor. 2000 yılında UEFA şampiyonu olduk Cem Uzan dışında kim bize sponsor olmak istedi? Ali Sabancı mesela yıllarca aday olacağım diyor aday olmuyor, destek vermiyor. Fb orta sıra takımıyken Ülker ile birleşti. Biz lig şampiyonu olurken Euroleague'de F8 yapmışken kim sponsor olmak istedi? Demek ki başarıya bakmıyorlar.

Mustafa Cengiz'i ben de eleştiriyorum maalesef Ünal Aysal kadar vizyonu yok doğrudur ama Ünal Aysal varken bizim sponsorlarımız kimdi sanki? Liv Hospital gibi garip garip sponsorlar ve verdikleri komik paralar hala aklımızda. Futbolda Huawei, Türk Telekom'dan başka sponsor bulamamıştık. Yani aslında yönetimlerin pek de suçu yok bu konuda. Maalesef zenginlerimizin eli cimri.

Adam hem sana para verecek, hem de senin ayağına gelecek, öyle bir dünya yok!

Ali Sabancı geyiği dönüyor her zaman. Peki ne zaman bir plan-proje yapılıp Ali Sabancı'ya gidilmiş de kendisi reddetmiş? Zamanında bulunan sponsorluklarla da basketbol takımı mı geliştirilmiş yoksa paralar futbola mı aktarılmış?

Böyle hastalıklı zihniyetlere elbet kimse sponsor olmak istemez ancak sen yönetim olarak ayağına beklersen işine geldiğinde ezeli rakip dediğin takım EL finali oynar, sen de "emaaann basketbol amatör" diye afedersin b.k atmakla yetinirsin.

Gören de futbolda her sene Şampiyonlar liginde final oynuyoruz zanneder.

Adam hem sana para verecek, hem de senin ayağına gelecek, öyle bir dünya yok!

Ali Sabancı geyiği dönüyor her zaman. Peki ne zaman bir plan-proje yapılıp Ali Sabancı'ya gidilmiş de kendisi reddetmiş? Zamanında bulunan sponsorluklarla da basketbol takımı mı geliştirilmiş yoksa paralar futbola mı aktarılmış?

Böyle hastalıklı zihniyetlere elbet kimse sponsor olmak istemez ancak sen yönetim olarak ayağına beklersen işine geldiğinde ezeli rakip dediğin takım EL finali oynar, sen de "emaaann basketbol amatör" diye afedersin b.k atmakla yetinirsin.

Gören de futbolda her sene Şampiyonlar liginde final oynuyoruz zanneder.

Tabii ki öyle olacak. Dünya üzerinde hiçbir kulüp sponsorun ayağına gitmez. Sen hiç duydun mu Emirates Real Madrid'in ayağına niye gidiyor parayı verecek olan onlar değil mi diye? Veya fenerbahçe, doğuş'un ayağına mı gitti? Eğer kendine Galatasaraylıyım diyen varsa zaten yönetim dinlemeden gider destek olur. Benim mesela milyar dolarlık şirketim olsa 10-15 milyonunu kulüp için ayırırım ayrıca bu anlaşmadan dolayı ben de kazanırım çünkü taraftar da benim ürünlerimi kullanmaya başlar. Win-Win modeli bu kadar zor olmamalı.

Aziz Yıldırım gibi Türk spor tarihinin en büyük hasta adamına birçok sponsor geliyorsa bir zahmet Türkiye'nin en büyük kulübünün başkanına da gelmeli, gelecek.

Tabii ki öyle olacak. Dünya üzerinde hiçbir kulüp sponsorun ayağına gitmez. Sen hiç duydun mu Emirates Real Madrid'in ayağına niye gidiyor parayı verecek olan onlar değil mi diye? Veya fenerbahçe, doğuş'un ayağına mı gitti? Eğer kendine Galatasaraylıyım diyen varsa zaten yönetim dinlemeden gider destek olur. Benim mesela milyar dolarlık şirketim olsa 10-15 milyonunu kulüp için ayırırım ayrıca bu anlaşmadan dolayı ben de kazanırım çünkü taraftar da benim ürünlerimi kullanmaya başlar. Win-Win modeli bu kadar zor olmamalı.

Aziz Yıldırım gibi Türk spor tarihinin en büyük hasta adamına birçok sponsor geliyorsa bir zahmet Türkiye'nin en büyük kulübünün başkanına da gelmeli, gelecek.

A.Y kendi buluyor o sponsorları, ayağına bir şey geldiği yok.

Win-Win olması için de önce adam gibi güven veren bir yönetim lazım. Kimse parasını bile bile çöpe atmaz.

Sırtımızdan bıçaklandık.

Umarım Genel Kurul'da üyeler, salonda taraftarlar bunun tepkisini demokratik usullere uygun olarak veririz.

A.Y kendi buluyor o sponsorları, ayağına bir şey geldiği yok.

Win-Win olması için de önce adam gibi güven veren bir yönetim lazım. Kimse parasını bile bile çöpe atmaz.

Aslında Aziz kendisi de bulmuyor, sponsorların ayağına da gitmiyor. Onların zenginleri inanılmaz bağlı kulübe. Aziz de bu adamları yönetim kurulu üyesi yapıyor kiğılı falan hatırlayın.

Sponsorların destek olması için uzun soluklu bir yönetim lazım. Bizde öyle değil 1 senede 2 tane başkan değişiyor. Mustafa Cengiz'in de seneye gitmeyeceği ne malum? Kulüpte bulunan bu belirsizlikte sponsorlar sana uzun yıllar niye destek versin? Garantisi yok ki. Galatasaraylı zengin bir iş adamı gelse dese ki "ya Mustafa başkan biz basket şubesine maddi destek verelim ama adam gibi planlama yapalım bizim de sözümüz geçsin" bu teklifi Mustafa başkan niye reddetsin? Demek ki böyle bir ricada bulunulmamış. Bu kulübün en iyi olduğu dönemlerde bile doğru dürüst sponsor alamadığımız için kendimizi geliştiremedik, Türkiye'de bir dominasyon yaratamadık. 2000'deki başarılardan sonra adam gibi destek verilseydi zenginler tarafından bugün Almanya'da Bayern'in, İtalya'da Juventus'un yaptığı bir hegemonyayı yaratabilirdik.

Amatör şubelerde küçülmeyi doğru buluyorum bu şartlarda. Yoksa dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma misali futbolu da tamamen kaybedebiliriz. En azından futbolu sağlama almak lazım Uefa kıskacı varken. Unutmayalım 1 ŞL galibiyeti = 1 EL şampiyonluğu.

Abi bi yere kadar anlarım amatör branş konusunun sponsor kalkınma vs gerektirdiğini de şu futbol şube için tirink milyon eurolar çıkarıp koyup yükü hafifletiyorsa basketbol için de YAPACAK ! Kafayı yedirtecek herkese ya düşündükçe sinirleniyorum. Futbolda bi çırpıda çıkardığı para basketbol şubesinin borcunun kaç misli !

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baskana saygim sonsuz. Cidden cok iyi niyetli biri. Etrafindakileri degistirirse kendi yararina olur. Bir cok seyden haberi bile yok. Yanlis yonlendiriliyor. Umarim bir an once farkeder bunu.

Baskanin en buyuk yanlisi ne yazik ki futbol takimiyla gunu kurtaracagini sanmasi. Oysaki sunu en iyi kendisi bilmeli ki; Galatasaray isminin gectigi brans her ne olursa olsun, sahipsiz birakildignin anlasildigi anda, bu cefakar taraftar kendisininde ipini cekmekten bir an bile geri kalmayacaktir.

Bak Baskan bu kulup Futbol Kulubu olarak dogmus olabilir, ama oyle kalacak anlamina gelemezdi. Yok sayacak en son insansin su an icin, en basina gecemezsin halayin!

Ornegin ben Dawkins donemiyle Galatasaraya gonul verdim. O solak muhtesem basketbolcu beni Galatasaray Kulubune bagladi, sonra futboluda basket kadar sevdim. 7 yasinda bir cocuktum Dawkinsle Sari Kirmiziya baglandigimda. Belki nice 7 yasinda cocuklar Basketbolla gonul verecek Galatasaraya, basketbolu yok sayamazsin Baskan!

Son düzenleme:
Ornegin ben Dawkins donemiyle Galatasaraya gonul verdim. O solak muhtesem basketbolcu beni Galatasaray Kulubune bagladi, sonra futboluda basket kadar sevdim. 7 yasinda bir cocuktum Dawkinsle Sari Kirmiziya baglandigimda. Belki nice 7 yasinda cocuklar Basketbolla gonul verecek Galatasaraya, basketbolu yok saymayazsin Baskan!

Sayenizde anılarım canlandı. Bende Michael Scearce'nin 1984-1985 sezonunda C.Başkanlığı kupasında FB karşısında tüm ikinci yarı 4 faulle oynayıp, 19 sayı farktan takımı tek başına geri döndürüp, hasta fenerli K.Evren'in elinden aldığımız kupayı ve onun suratını asışını unutamam.

https://www.galatasaray.org/s/yenilmez-armada-iv-bolum/50

Son düzenleme:
Basketbolda mutlaka sponsor ile yola çıkacağım. Voleybolda da aynı şekilde olacak. Dünya çapında sponsorlar bulacağız. Bir iki daire planı ile değil dünya devleri ile çıkacağız. Yoksa Unicef ya da Kızılay'la da çıkarız.

Bu sözler kime ait ?

İçimdeki acıyı tarif edemiyorum. Hiçbir şey çalışmamışlar basketbolla ilgili ya da çalışmak istememişler. 6 ayı boşa harcamışlar.

Şubeyi kuruşsuz bıraktılar, kasa kolaylığı da sağlayamıyorlar. Resmen çıkmaz sokağa atıldık.

Siz ve ekibiniz, 13 yılın birikimini/hevesini/inancını/tutkusunu mahvettiniz sayın Mustafa Cengiz. Hançerlendik, yaramıza tuz basıyorsunuz. Yazıklar olsun.

Yalancı, sahtekar ve iş bilmez Mustafa; sen değil miydin sponsorlar, AŞ'ler, salonlar, Euroligler vaadeden; ey ne oldu da bugün bu işin altında ezildiğinizi bizlere bedihi şekilde ispat ettiniz? O halde bırakıp gidin, yalancı ve iki yüzlü başkan istemiyoruz. Parasız, iş bilmez, sözünü tutmayan ve kaynak temin edemeyen pasif ve sahtekar adam istemiyoruz.

M.Cengiz: "Fırsat yarattıkça, Abdurrahim Florya'da iyi performans gösterdikçe diğer branşlara, basketbola desteğimizi esirgemeyeceğimizi taahhüt ediyorum."

Anlat, sen seversin yalanı...

Mustafa Cengiz: Sosyal medyada basketbolla ilgili yazılanları üzülerek okuyoruz. Basketbolda bugün itibariyle borcumuz 22 milyon TL... 6 yabancı alınmış, 9. olmuşuz. Tamamı Türk olsaydı da 10. olsaydık.

Bugüne kadar gördüğüm en rezil vizyona sahip yönetim. Hâlâ yerli muhabbeti yapıyor. Bugün en vasat yerliler bile 200-300 bin dolara oynuyor, yahu o maaşa en iyi yerliden daha kaliteli, potansiyeli daha yüksek çeşitli Avrupa liglerinden 50 tane oyuncu yazarım, yazdımda, burada bir çok arkadaşta bunu yapabilecek seviyede basketbol bilgisine sahip, ama gel gelelim bu yönetimde bir tane basketboldan anlayan biri yok. Gerçi spordan anlamadıklarıda kesin...

Yok yani Oktay Mahmuti'nin "Ben Galatasaraylı değilim" söylemini vurgulayarak, onu taraftarın/medyanın önüne atacak kadar alçalman şart mıydı? Eline ne geçti? Sadece seviyeni belli etmiş oldun. Bir de kendin gibi hayatı futboldan ibaret olan cahil taraftarlara karşı algı operasyonu yaptın aklınca. Dursun'la seni topla, bir adam etmezsiniz! Bıktık yalancı, sahtekâr başkanlardan.