Galatasaray 58-75 Fenerbahce

Re: Büyük Gün Geldi | 20:00'de Abdi İpekçi'deyiz...

Vallahi eğer olayları başlatan bizsek ben bu yenilgiden çok üzülürüm buna.
Yenilgiye gelince eksiklerimiz gördük sezona başlamadan neler yapmamız gerektiğini gördük ama biraz ağır oldu yenilgi.Tekafi edilir.
Birde bizim yenilmemizi pusuda bekleyen taraftarlar varmış forumda bunları gördük Işıl'ın kaptanlığına yaşadığı iki sene sakatlığı unutup laf edebilecek olanlar varmış onları gördük çok şey gördük vesselam...

Re: Galatasaray-58-75-Fenerbahce

bize Abd li bayan koç lazım
yıllardır isteğim bu

geçmiş yıllarda olduğu gibi
8 sene mi ne üstüste şmp olmuştuk
alınmadık kupa kalmamıştı

yine aynısı olur eminim buna....

Maç için konuşulacak tek şey bu büyük taraftardır.
Bizim başkanımıza küfredilirken ses çıkarmayan kendisi, rakip taraftara cevap olarak Aziz Yıldırım'a küfredilirken bize el kol yapıp, daha sonra bu yüzden çekip giden başkanımız var ne yazık ki.

Bugün sadece çok ama çok kötü bir günümüzde idik. Bu maç ile bütün takımı yerin dibine sokmanın bir anlamı yok. Bazı arkadaşlar ellerine baltayı almış ona buna fırsat bu fırsat sallayıp duruyor.

Daha Augustus ve Işıl form tutacak. Takımdan geçen yıldan kalan iki isim Tuğba ve Bahar. Daha yeni alışıyoruz sabır gerekli biraz. Rakipte de geçen yılın en iyi oyuncuları bu yıl da sürükledi. Onların da yeni oyuncyuları katkı veremedi. Yerlilerden Gülşah'ı beğendim ayrıca. Bahar da iyice süre almaya alışmış. Tek üzüntüm Sophia'nın yerli statüye geçmemiş olması oldu. O yerli statüde oynasaydı değil Türkiye Avrupa'nın en iyi pota altı tartışmasız bizde olurdu.

Sakin olmak şu anda en zor durum olsa gerek ama zor olanı yapmamız da gerek bu süreçte.Anlayışlı olmaya çalışıyoruz ama bir yere kadar.

Kimse takım aslanlar gibi mücadele edip kaybetti demiyor.Herkes aynı şeyleri yaşanıyor.Ama uslüp farklılıkları tatsızlıklara yol açıyor.

Özgür Ayten' Alıntı:
Bizim başkanımıza küfredilirken ses çıkarmayan kendisi, rakip taraftara cevap olarak Aziz Yıldırım'a küfredilirken bize el kol yapıp, daha sonra bu yüzden çekip giden başkanımız var ne yazık ki.

Katılıyorum. İlk Fenerliler Adnan Polat'a küfretti, ne Murat Özaydınlı mıdır nedir o, ne de bi başkası kıllarını kıpırdatmadılar. Bizimkiler karşılık verince Başkan ayağa kalktı "Bu ne yaa?" der gibilerinden hareket yapıp Özaydınlı'dan özür diledi ve salonu terk etti. Garip kere garip..

Canlı yayın başlığında yazılanları bi fenerli okusa oturur müstehcen film izler gibi masturbasyon yapardı herhalde.. O kadar keyif verici olurdu sanırım bir rakip taraftar için.

Ayıp değil mi birader? Birisi çıkıp bizim tribündeki taraftarımıza "APAÇİ" diyor.. Birisi çıkıp her branşta eziyorlar, biz ne zaman bu feneri geçicez? gibisinden art niyet sezilecek ölçüde saçma sapan cümleler kuruyor..

Senin o apaçi dediğin adamların %80'i dün geceden beri bilet kuyruğunda olup 11-12'ye kadar biletini anca alıp belki evine dönmeden bayan basket maçını kovalamış adamlar.

bilgisayar başından millete atıp tutmayın. apaçiymiş.

Çıkmış biz bu takımı ligde yeneriz diyorsunuz. Siz böyle iyimser olmaya devam edin. Adamlar bizden 3 gömlek üstün. 2 de değil. Öyle bir pas trafikleri var ki, biz de ise çizilmiş bir tane bile oyun yok. Ver topu Sylwia'ya bekle birşeyler ya da 20 saniye guardımız elinde tutsun topu sonra saçma bir atış veya ver topu Seimone'a şut bekle. Görünen köy kılavuz istemez, iyimser olmaya gerek yok. Bu taraftara yazık ki rakip takım bizden üstün olmasına rağmen bu kadar taraftara sahip değil.

TRİBÜNDE EZDİK.30SAYI GERİDEYİZ HALA Bağırıyoruz fenerlilerin sesini bastırıyoruz.
Başkanada helal olsun.Ona küfrediliyor hiçbişi yapmıyor biz aziz yıldırıma küfredince el kol hareketi yapıyor.
ışık var yolun sonunda

Özgür Ayten' Alıntı:
Çıkmış biz bu takımı ligde yeneriz diyorsunuz. Siz böyle iyimser olmaya devam edin. Adamlar bizden 3 gömlek üstün. 2 de değil. Öyle bir pas trafikleri var ki, biz de ise çizilmiş bir tane bile oyun yok. Ver topu Sylwia'ya bekle birşeyler ya da 20 saniye guardımız elinde tutsun topu sonra saçma bir atış veya ver topu Seimone'a şut bekle. Görünen köy kılavuz istemez, iyimser olmaya gerek yok. Bu taraftara yazık ki rakip takım bizden üstün olmasına rağmen bu kadar taraftara sahip değil.

Tamam.

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Özgür Ayten":2agqag87]Çıkmış biz bu takımı ligde yeneriz diyorsunuz. Siz böyle iyimser olmaya devam edin. Adamlar bizden 3 gömlek üstün. 2 de değil. Öyle bir pas trafikleri var ki, biz de ise çizilmiş bir tane bile oyun yok. Ver topu Sylwia'ya bekle birşeyler ya da 20 saniye guardımız elinde tutsun topu sonra saçma bir atış veya ver topu Seimone'a şut bekle. Görünen köy kılavuz istemez, iyimser olmaya gerek yok. Bu taraftara yazık ki rakip takım bizden üstün olmasına rağmen bu kadar taraftara sahip değil.

Tamam.[/quote:2agqag87]

Ne oldu Arda bey Pollyannacılığa devam mı? Realist olunca hedef tahtası mı olacağız,oluruz. Siz devam edin.

@Özgür Ayten

Ne oldu Arda bey Pollyannacılığa devam mı? Realist olunca hedef tahtası mı olacağız,oluruz. Siz devam edin.[/quote]

Pollyanna olduğumu nerden biliyorsun?
Takım çok iyi mi demişim iletimde?
Ayda yılda bir gelip ahkam kesip kralım ben modunda yorumlar atamazsın burada.
Görüşün vardır saygı duyarız.Ama sende olan görüşler bizlerde de var bunlara da sen saygı duymalısın.
Zaten 4000 kişilik gsbasket forumunda da tek realist üye sizsiniz pardon!

Parkede yenilmiş olabiliriz. Takımımız daha yeni koçumuz yeni daha iyi olacağız eminim. Tribünlerde ise 1dakika bile fenerliler bizden daha fazla ses çıkartamadı tribündeki herkesi kutluyorum harikaydık. Takımımız daha iyi olacak güveniyorum!

Ayda yılda 1 değil, her maça gidiyorum. Emin olun ki sizden daha fazla Galatasaray basketbol maçına gittim
Yazımı alıntı yapıp Tamam. Diye cevaplarsanız, cevap alırsınız.
Tek realist benim diye bir şey yazmadğımı 2-3 kere okursanız tekrar anlarsınız.

Özgür Ayten' Alıntı:
Ayda yılda 1 değil, her maça gidiyorum. Emin olun ki sizden daha fazla Galatasaray basketbol maçına gittim

Benden daha fazla maça gittiyseniz siz benden daha iyi Galatasaraylı oluyorsunuz.Özür dilerim haddimi bilmediğim için.

Bu akşam amma çok sitenin misafiri var. Meydanı boş buldular, oraya buraya sallıyorlar.
o parkede yenilen oyuncular da, o tribünde gırtlağını yırtan taraftarda bizimdir. Kimse bu oyuncuları yerin dibine, o taraftarı apaçilikle suçlayamaz

Özgür Ayten söylediklerinde sonuna kadar haklı maalesef.

Bunun realistik triplerle, ateş püskürmekle ya da onu bunu karalamakla alakası yok. Zaten karalanan kimse de yok; ortada bir basketbol gerçeği var.

Bizim takımımızın beyni yani bir diğer deyişle guard pozisyonundaki oyuncusu Işıl Alben iyi bir oyuncu olabilir, mücadele ediyor olabilir, zaman zaman delici olabilir, penetresi kuvvetlidir şudur budur ama söylediğim gibi guard olmak takımın beyni olmaktır. Işıl'da bu vasfı yüklenebilecek kadar yüksek bir basketbol zekası yok. Kimse alınmasın, gücenmesin. Ben de sizler kadar seviyorum Işıl'ı ama bu böyle.

Hal böyle olunca iş Özgür'ün söylediği kısma geliyor. Akıcı hücum yapamamak, süreyi değerlendirememek, hücumda winnerın eline bakmak vs. vs. bunlar hep iyi savunmalara karşı kitlenmemize sebep oluyor.

Bu atışlar niye girmiyor? diyenleri gördüm. Basketbolda bir atışın isabet bulması için şartlar yaratılmalıdır, bireysel çabayla sayı atmak taşıma suyla değirmen döndürmeye benzer. Burada coaching ve takımın pas trafiğini sağlayabilme yetisi devreye giriyor.. Bunu da bizim takımda çok yetersiz bulduğumu söylemeliyim..

Tabi felaket tellallığına gerek yok, fenerbahçeli oyuncular belli bir sistemin parçası olarak oynarken bizim takımımız henüz alışma sürecini atlatma yolunda ilerler durumda. Sabretmek lazım, sabretmek. Ammavelakin şu da bir gerçek ki; mevcut manzara hiç iç açıcı değil.

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Özgür Ayten":398s4651]Ayda yılda 1 değil, her maça gidiyorum. Emin olun ki sizden daha fazla Galatasaray basketbol maçına gittim

Benden daha fazla maça gittiyseniz siz benden daha iyi Galatasaraylı oluyorsunuz.Özür dilerim haddimi bilmediğim için.[/quote:398s4651]

Önemli değil haddinizi bilmediğiniz için, önce ayda yılda 1 maça gidiyorsunuz diyin sonra öyle değil diyince, 'benden daha iyi Galatasaraylısınız diyip kıvırın. Tebrik ederim çok iyi demagoji yapıyorsunuz.