Galatasaray 58-75 Fenerbahce

Re: Galatasaray-58-75-Fenerbahce

Allahtan 6 dakika kala çıktım..Neler olmuş öyle ama..Onu bunu bilmem taraftar çok iyiydi..Ayrıca Adnan Polat ordan edilen küfürleri duymadı herhalde...

salondaydım..

Bir haftadır her yerde trıbunde ezeceğimizi söyleyip duruyorduk.Galatasaray taraftarının salonlardakı patlamasını rakıpler görmezden gelıyordu ama içten içe hepsi gerçeği biliyordu.

Adanada,Kayseride,Ankarada,Olimpiyatta , Almanyadasözde yarıyarıydı sadece hep katlayarak gidiyorduk.Bugün İstanbuldada karşımızda yarımız kadardılar!

Ve bir devir daha kapandı!

Galatasaray taraftarı salonların hakimi olduğunu bugün bir kez daha ispatladı.Sahadada 30 sayı geride gitmesine rağmen bi an bile susmadı..Bugün yenldık yarın yenerız tabela her maca göre değişir AMA TRİBÜNDEKI YILLARDIR EMEK VERİLEN BU AŞAMA ARTIK KOLAY KOLAY DEĞİŞMEZ..

Bugün salona giremeyen 400 taraftarımız kapıdan geri dönüyorsagurur duymak gerek ,Rakıbın bu kadroyla amatör bıranşlarda sahada eserken kendı trıbununu bile dolduramıyot

Bugün bu trıbunu gördumya benden mutlusu yok..istanbul dışından deplasman yapan renktaslarım basta olmak uzere gelenherkesın ayagına saglık!

Ya bırakın şu şovmen'i aman çok büyük duruş göstermiş,çok büyük karakter göstermiş...Yesinler havasını...Son Kale programına 4'üncü olarak katılsın başkanlığı bıraktığı zaman,Müthiş bir 4'lü olurlar,programdan sonrada boş durmaz okey oynarlar...

maçın özetinde gördüm. gerçekten de taraftar olarak çok üstünmüşüz. bu, üzüntümü hafifletti. oraya giden ve takıma destek veren taraftara teşekkürler.

Tek kelimeyle rezalet.

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
Ya bırakın şu şovmen'i aman çok büyük duruş göstermiş,çok büyük karakter göstermiş...Yesinler havasını...Son Kale programına 4'üncü olarak katılsın başkanlığı bıraktığı zaman,Müthiş bir 4'lü olurlar,programdan sonrada boş durmaz okey oynarlar...
Kerem kimi kastediyorsun? Cidden anlamadığım için soruyorum.

Murat'ın dediği gibiyse yani 400-500 taraftar bilet bulamadıkalrı için salondan geri döndülerse yazık olmuş. Keşke yöneticilere ayrılan yerlere o taraftarlar oturtulsaydı. Zira arkadaşların dediklerine bakılırsa bugün o koltuklar boşmuş.

Şu Aziz Yıldırım'a küfür edilmesine içerlenen kişiyi kastediyorum...Sinirden adını ağzıma almak bile zor geliyor...Vay be ne duruşu gösterdi helal olsun...Aramızda kalsın hep böyle dik durur kendisi...

Eğer karşı taraftan hiç küfür gelmemiş olsa (oyuncuya, taraftara, başkana) analrım bu tepkisini. Hatta belki kabul edebilirim bile. Ama ayıp etmiş. Hele ki taraftar salondan çıkartıldıktan sonra, sahipsiz kalan oyuncularının yanında olduğunu hissetirmek adına o salonda olması gerekirdi.

Yarın imza töreninde GS bonus GS Mobile temalı konuşmalara devam eder..

Maça bazı nedenlerden gidemedim ama gidenlerden okuduğum, duyduğum aynı. Ahmet Cömert reloaded. Ayhan Şahenk'te sıra sıra dizilen polisler reoloaded. FB'liler küfür eder, birşeyler atar sorun yok. GS'liler cevap verir, salon dışı. Birşeyler atılması değil mesele, atana küfürü hep beraber edelim de sözlükte biri aynen daha olaylar öncesi şunu yazmış: maçın tatsızlığı bir yana maçın sürekli olayla geçmesi de başka bir olay. ilk kavga benim de bulunduğum saha içi orta tribünde çıktı. en az 55 yaşında olan kel bir fenerbahce taraftarı sürekli el haraketinde bulununca bizim taraftan bir kaç kişi üzerine yürüdü ama amcamız yerine oturdu. daha sonra üzerine yürüyen galatasaray taraftarları dışarı çıkartılırken o herif orada tutuldu ve ikinci yarı aynen her sayıda orta parmağını ve kollarını kullanarak orayı tahrik etti. hadi anladık fenerbahce'lisin , çirkefsin ama yaşından utan be herif.

Tabii senin başkanın sana küfür edilince dut yemiş bülbül gibi duran içinden belki de daha daha yapanlara karşı cevabı veren GS taraftarına hareket çeker ve maç bitmeden giderse, salondan taraftarında çıkarılır.

Akıl, mantık ve GS tarafı olma ile alakası yok yıllardır olanların.

Şenol Şimşek' Alıntı:
Maça bazı nedenlerden gidemedim ama gidenlerden okuduğum, duyduğum aynı. Ahmet Cömert reloaded. Ayhan Şahenk'te sıra sıra dizilen polisler reoloaded. FB'liler küfür eder, birşeyler atar sorun yok. GS'liler cevap verir, salon dışı. Birşeyler atılması değil mesele, atana küfürü hep beraber edelim de sözlükte biri aynen daha olaylar öncesi şunu yazmış: maçın tatsızlığı bir yana maçın sürekli olayla geçmesi de başka bir olay. ilk kavga benim de bulunduğum saha içi orta tribünde çıktı. en az 55 yaşında olan kel bir fenerbahce taraftarı sürekli el haraketinde bulununca bizim taraftan bir kaç kişi üzerine yürüdü ama amcamız yerine oturdu. daha sonra üzerine yürüyen galatasaray taraftarları dışarı çıkartılırken o herif orada tutuldu ve ikinci yarı aynen her sayıda orta parmağını ve kollarını kullanarak orayı tahrik etti. hadi anladık fenerbahce'lisin , çirkefsin ama yaşından utan be herif.

Tabii senin başkanın sana küfür edilince dut yemiş bülbül gibi duran içinden belki de daha daha yapanlara karşı cevabı veren GS taraftarına hareket çeker ve maç bitmeden giderse, salondan taraftarında çıkarılır.

Akıl, mantık ve GS tarafı olma ile alakası yok yıllardır olanların.

salonun bir tarafında bir fenerbahçeli üç tane galatasaray taraftarı üzerine saldırdı darp etti güvenlik anca olaydan sonra müdahale etti ve bu taraftarı dışarı dahi çıkarmadı öbür tarafta bir kişi el kol hareketi yapıyo diye düzgün durmasını söyleyen galatasaraylı taraftarlar dışarı çıkarılıyo bu nasıl adalet ...

Salonda olan bir galatasaraylı olarak, taraftarımızı tebrik ediyorum, ayrıca bu yenilgi hayırlı olucaktır diye umut ediyorum, takım daha çok yeni uzunlar guardları tanımıyo daha iyi olucaktır bu takım. Yeter ki bu destek devam etsin. Galatasaray başkanına da taraftarını orda bırakıp gitmek ne yazık ki yakışmadı. Sn Adnan Polat'ın psikolijisinin şu anda sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Korkum Adnan Sezgin'i futboldan alıp basketbol takımına menajer falan yapmaya çalışacak :). Şaka bir yana ben oynadıkça takımın çok potansiyelli olduğunu düşünüyorum. Bu maçla alakalı bence tek yanlış tercih Gintarenin oynatılmaması oldu. Şahsen seimon veya currie yerine tercih edilmesi daha olumlu olurdu fikrindeyim. Birde hodges iki numarada bence daha verimli olucaktır bu nokktada yasemen sezon içinde kullanılmalı fikrindeyim.

Bu arada polis ne işe yarar oda ayrı bir konu. Maç başlamadan dışarıda 4 tane fenerli çapulçu bir galatasaraylı adama saldırdılar gözümün önünde, polise zorla ite kaka arabasından çıkartıp olaya müdahele ettirmek zorunda kaldım ve bu acı bir durum. Rengi takımı önemli deil, önemli olan orda vatandaşı korumak ile yükümlü kolluk kuvvetlerinin acizliği içler acısı. Ancak emirle toplu halde saldırmak önüne geleni coplamak polislik sanilyor cok yazık.

Salondaydım eyüp abi samil beraber izledik ilk yarıyı sora takım gibi bizlerde dagıldık.

Macta güzel olan tek sey taraftar idi....

Polisler kendilerini karamurat fedaisi sanıp el kol hareketlerı yapınca , iki genc polis`e tepkı verildi tribünden kactılar sora polis arkadaslar, celenkli bir polis geldi olaylar iyice cıgrından cıktı...

Adnan polat ,aziz yıldırıma küfür edildiginde kalktı gitti ,orda taraftarı joblattıya hala büyük baskan diyen varsa diyenlerede helal olsun...

BÜYÜK BASKAN?

Kimsede yok zaman takım oturucak kalkıcak su bu demesın,Pota altında ezildik, fener iyi takım kurmus vesselam hani erkeklerde ezip gecer diyolarya aksini idda ediyorum,erkeklerde yedırmeyızde bayanlarda kesin sampiyon olurlar, biz şut sokamadık kötü yüzde ile atıs yaptık ama onlarda kendilerine hic zorlamadılar yani bizim sutlar girsede macı yine fener kazanırdı...

Başkanım o kızların yüzüne şimdi nasıl bakacaksın. Işıl'ı maçtan önce ayağına çağırıp alnından öpmekle olmuyor bu işler. Küfür ettirmeyeceksin eğer başkansan

Maça gidip muhteşem taraftarımızı görünce,büyüklüğümüzün bilincinde olmayan yöneticiler tarafından yönetildiğimizi düşündükçe içim sızladı.olayları daha maç başlamadan provake eden fener taraftarı su şişelerini polisin gözleri önünde sahaya ve bizim tribünlere fırlattı,polis 2 metre yanındaki kişilere en ufak bir müdahale gereği bile duymadı.maç sonu olaylarının sorumlusu bu olayları başlatan ezik fener taraftarı ve bu kişilere müdahale etmeyen polistir.başkanı'da tebrik etmek gerek,fair play ödülü alır artık.ama pazara az kaldı kendisine küfür edildiğinde aziz yıldırım aynı davranışı gösterecekmi?ama adnan polat bu yaptığı şeyle zaten pazar günkü olası bir küfür olayını düşünerek kendini kurtarma telaşı içine düştü bence.oyuna gelirsek ışıl eski temposunda değil hala ürkek kolay değil tabi sakatlığı çok ciddiydi.melisa beni hayal kırıklığına itti,sophia'dan sonra normaldir diyorum.fowles muhteşemdi fenerin uzunlarıyla tek başına savaştı ve yorulduğu anlar dışında hepsini ezdi.ilerde dahada üzerine koyacaktır.seimone ve diğer yabancılar vasat bir oyun ortaya koydu.daha zamana ihtiyacımız olduğu aşikar.ama ilerisi için umutluyum hocamızın takımı toparlayacağını düşünüyorum.

sorunlar zaten belli ancak kadro olarak çözüm gerekiyor sadece sorun bu! sezon başında demiştik onların dış oyuncularına karşı bizimde sağlam dış oyuncular oluşturmamız. winggins ile sözlşeme yapıldı ama sakatlandı. sonra sözleşme fesh edildikten sonra neden o ayarda bir oyuncu bulunmadı bizim eksiğimiz point guard değil miydi ? nedne sırf taurasi'yi durdurmak için bir oyucnu transfer ediyoruz ? peki diğer oyuncular yani birsel-esmeral'e kim dur diyecek?
biz mutlaka üst düzey bir oyun kurucu ile oynamamız gerekiyor. Bu arada Augustos çok formsuz gerçekten bence acilen başka bir çözüm düşünmemiz gerekecek. Özellikle ışıl ile oynayacak üst düzey bir oyuncu bulmalıyız. Monica nın yerine de ikinci devre dönemi yani bir kaç ay sonra Tamika Catchinges'i mutlaka takıma katmalıyız.

her sene ayni muhabet
cok iyi olcaz bu sene dagitcaz onlari diye yolla cikiyoruz sezon sonu kocaman bir hüsran.yeter artik her sene ayni senaryo

bu saat den sonra isterse tamika cathings gelsin bi cacik olmaz bu takimdan.
bi kere yerli oyuncular tam bir fiyasko
bana isil disinda bi oyuncu söyleyin esmerale birsele nevriye ye yakin olan? varmi?
tuba palazoglu bu takimda hala oynuyor ya kafayi yiyorum.esra gibi oyuncuyu yolladilar.

yabancilara hic birsey demiyorum tam bir fiyasko.curie midir nedir böyle oyunculari botas da mersinde bulurdun.
öte yandan fenerin yabancilarina bakiyorsun taylor taurasi horakova matovic hepsi müthis oyuncu.bide bugün oynamayan vajda var oda cok iyi oyuncu.
ceyhun hocanun röportajini okuyun ne demek istedimi anlarsiniz.

fowlese yapilan elestirileri kabul etmiyorum.daha kac gün oldu geleli hemen sallamis herkes.

iyiki işyerinden zamanında çıkamadım, iyiki yetişemedim..
iyiki izlemedim, görmedim, orada değildim..
artık utanır hale geldim..
yenilgiden değil..adnan polat'tan..
Daha kötü ne olabilir diye düşünüyorum..
Bulamıyorum..Yine coplatmış milleti..
Bugün çıkar tünelin ucundaki ışık, 2012 kriterleri, Gsmobile falan anlatır..

Futbolcun maç satar susarsın, hocanı sabote eder susarsın, taraftarın coplanır susarsın, sözde gazeteciler, takımına ana-bacı küfür eder kahvaltıya, misafirliğe gidersin.. Adnan Sezgin diye bir adam yüzünden koskoca kulübü yakarsın..Basketbol şubesinin başına bir adam getirmişsin, durumu ortada.. Tekerlekli sandalye takımının başındaki arkadaşın durumu çok malum.. Artık art niyetli bir başkanımız olduğunu düşünmeye başlayacağım.. Artık bıçak kemiğe dayandı.

Maçı da izleyemedim ama Işıl'a haksızlık edilmesin..
Birsel Vardarlı bu ülkenin açık ara en iyi guardı..
Fizik olarak da , yetenek olarak da, mental olarak da bir numara..
Işıl'a yüklenmek ayıptır ama.. Bu kız bir Fenerbahçe maçında şampiyonluk aşkına sakatlandı ve aylarca oynamadı.. Bir maçta unutacak mıyız hepsini..
Bir de herkes iyi oynadı, Işıl kötü oynadı, o yüzden mi maç böyle bitti ..

Ayrıca Arda Turan gibi Galatasaray'ı çok sevdiği için Fenerbahçe maçlarında kendini baskı altına aldığını düşünüyorum Işıl'ın..

Dün maçı izlerken bu takımı kım kurdu diye düşündüm.Ben kümeye düştüğümüz zamn bile galatasaray takımının bu kadar Aciz,Rezil ve Acınacak durumda kaldığını hiç görmedim.İçim kan ağlıyor ama FB Kat Kat bizden üstün olduğunu ve bu sene kesinlikle sampiyonluğumuzun hayal olduğunu gördüm.Yazıklar olsun bu takımı oluşturan ekibe.Hala anlamadılar istiklal olacak bir takımda.Her sene teknik ekip kadro yapısıyla bir yere gelinmeyeceğini.Takımın %90 değişiyor her sene teknik heyetle beraber.
Benim bir sorumda forumdaki bazı arkadaşlara.Bu rezillikten sonra teknik heyetin istifasını isteyecekmisiniz.Zafer hocanın takımı bu kadar acınacak halde değildi.Yine ışıl bu sene fazla faydasının olmayacağını bile bile Nilay göndermek gerektiğini söyleyen arkadaşlara.Dünkü maçtan sonra mutlu oldunuz mu?Ben takımımdan utandım açıkçası.En kötü maçımız dı.Bu kadroyu kuranlara yazıklar olsun