Galatasaray:65-Karsıyaka:79

eminem sen ezeli rekabet vs diye bişey duymadın mı? TAbi ki FB ve BJK nın durumu GS ı ilgilendirir. Bu 3 kulüp her alanda birbirleri ile çekişirler. Ha sen "onlar bizi aşar bizim rakibimiz tekelspor-itü vs gibi takımlar" diyorsan o başka.

ezeli rekabet baska, komplex baska.
yukarda koch'un dedigini iyi oku lafa katilmadan.
"biz kendimize ait bir ligde oynamiyoruz" demis.
ezeli rekabetten bahsetmemis. bilmem anlatabildimmi.
hem fb ve bjk hakkinda yapilan yorumlarin bir cogu komplex iceriyor bence.
ayrica bunlardan once konusulmasi tartisilmasi gereken baska seyler var.

Kompleks ise komplekstir. Evet BJK ve FB den kötü durumda olmamız rahatsızlık veriyor. Sana vermiyorsa sende bi gariplik vardır.

Ayrıca "lafa katılmak" için senden veya başkasından icazet alacak değilim. Kimin ne yazdığını okuyorum merak etme sen.

ben fb ve bjkden önce kendi takimima bakiyorum. ayrica ben sen böylesin gibi bir laf etmedim sen niye bütün postlarinda sahsima laf atip duruyorsun. daha dikkatli okumaya davet ediyorum ozaman seni. IYI okusaydin böyle saçma bir yorum yapmana gerek kalmazdi. olayi kisisel tartismaya çevirme. bu konu hakkinda son postumdur.

Basketbol anlaminda sahsende beni rahatsiz etmiyor Fener yada Besiktasin yaptiklari.Hatta sevindiriyor bile diyebilirim.Cunku biliyorumki bu ligde 3 buyuklerden biri sampiyon olmadikca hicbirsey olmaz.
Mesala bu sene Fener yada Besiktas sampiyon oldu diyelim.
Seneye nasil bir yonetim ve takim olusur biliyormusunuz.

Arkadaslar birbirinizi kırmaya gerek yok.

Sahsen bende X'e katlıyorum . Eger biz olamıyorsak Fener yada Besiktas'ın potada basarılı olmasını iserim. Bu hem bizi kamcılar hemde efes-ülker gibi müessese takımlarının hegomanyasını kırar bi ölçüde...

Ama Fener ve Besiktas icin birbirimiz yemeyelim lütfen...

X keşke dediğin gibi olsa. İnan 5 sene FB şampiyon olsa yine baskete yatırım yapmaz bizimkiler. Geçen sene BJK çok başarılıydı. Bu sene FB de fena kadro kurmadı. Biz ne yaptık? Geçen sene başarısız olan hocayı tuttuk ve yine pek iddialı olmayan bir kadro kurduk.

Gerçi bu kadro (Belki forvet yabancı değiştirilerek) iyi bir coaching ile en kötü çeyrek final yapar. Ama dediğin tür iddialı bir takımı CAnaydın yönetiminin kuracağını sanmıyorum.

Sonuçta sizin dediğiniz de aynı kapıya çıkıyor. BJK veya FB nin başarısından rahatsızlık duyulmasa iddialı kadro kurulmaz. (Canaydın da rahatsızlık duymuyor olmalı ki basketbolla hiç ilgilenmiyor :D )

eminem' Alıntı:
ezeli rekabet baska, komplex baska.
yukarda koch'un dedigini iyi oku lafa katilmadan.
"biz kendimize ait bir ligde oynamiyoruz" demis.
ezeli rekabetten bahsetmemis. bilmem anlatabildimmi.
hem fb ve bjk hakkinda yapilan yorumlarin bir cogu komplex iceriyor bence.
ayrica bunlardan once konusulmasi tartisilmasi gereken baska seyler var.
Ben biz kendimize ait bir ligde oynamıyoruz derken hafiften ezeli rekabeti de kastetmiştim.Ayrıca Fener'e karşı kompleksli olduğumu da kabul edebilirim.Ben senin hakkında ters birşey söylememiştim.Neden bu kadar reaksiyon gösterdiğini anlayamadım.Kırıcı olduysam özür dilerim.

ozzy gecen sene Besiktasin harcadigi parayi biliyormusun.
Ve aldigi netice nedir? Yani cok basarili kistasi nedir.Bana gore o paraya aldiklari basari degil husrandir olsa olsa.

ozzy' Alıntı:
X keşke dediğin gibi olsa. İnan 5 sene FB şampiyon olsa yine baskete yatırım yapmaz bizimkiler. Geçen sene BJK çok başarılıydı. Bu sene FB de fena kadro kurmadı. Biz ne yaptık? Geçen sene başarısız olan hocayı tuttuk ve yine pek iddialı olmayan bir kadro kurduk.

Gerçi bu kadro (Belki forvet yabancı değiştirilerek) iyi bir coaching ile en kötü çeyrek final yapar. Ama dediğin tür iddialı bir takımı CAnaydın yönetiminin kuracağını sanmıyorum.

Sonuçta sizin dediğiniz de aynı kapıya çıkıyor. BJK veya FB nin başarısından rahatsızlık duyulmasa iddialı kadro kurulmaz. (Canaydın da rahatsızlık duymuyor olmalı ki basketbolla hiç ilgilenmiyor :D )

Hüsran mı? Hocam BJK kadrosu Ülker'in iboya ödediği yıllık ücretin altında bir paraya kuruldu. (Bildiğim kadarıyla 1.5 milyon falan harcadılar). Ülkere kaybetmeleri başarısızlık mı sence? BU şartlar altında kimse GS dan şampiyonluk beklemiyor zaten. Ülker-Efes hegamonyası uzun yıllar devam eder. BJK sezonu regular seasonu 3. bitirdi Ülker ve Efesin ardından. Ülker ve eFESE KÖK SÖKTÜRDÜ. Sen buna "hüsran" diyorsan ben de sana kusura bakma derim..

HAdi BJK fazla harcadı bizden. Ya üzerimizdeki 10 takım? Onların hepsi bizden fazla mı harcadı? Üstümüzdeki B.Kolej-FB-Tekel-İTÜ-DAçka gibi takımlar kaç para harcadı bi deyiver.

Harcama konusna değinmişken kulübün basketbola yeterli para ayırmadığını zaten hepimiz kabul ediyoruz. Ama el insaf geçen seneki takım küme düşecek takım mıydı? KAç maçı coaching hatasıyla kaybettiğimizi sizler yazıp çizdiniz burada. Son dk larda kaybettiğimiz, 15-20 sayı önde olup kaybettiğimiz bir ton maç oldu. Bizden daha kötü kadrosu olan ezeli rakibimiz FB bile bizden iyi yerde bitirdi. Geçen seneki rezaletin hiçbir savunulacak yönü yok kanımca. Dediğin "hüsran" ı biz yaşadık geçen sene.

Artik bu forumda her msgimi aciklamammi gerekiyor ayrica.
Ben bizim tkaimin basarisi yada basarisizligindan kelime etmismiyim.
Yazdiklarimi duzgun okuyun.

Besiktas o kadar para harcarken hedefleri neydi acaba.
Yada soyle sorayim.Bu seneki kadroda neden bir Ayyuso yok.
3. luk birilerini tatmin etmedimi yoksa.