Galatasaray-Antalya BŞB (78-66)

Re: Galatasaray-Antalya BŞB (78-67)

başka takımlarla ilgili yorum ve haberlerinizi ilgili başlıklara yazsanız da forum kirliliği olmasa keşke!!!

Re:

Sercan Özbek' Alıntı:
Mirsad yaptı yine çirkefliğini kazandı ezikler........

yeri burası değil biliyorum ama şimdi sıcağı sıcağına izledim: takımına bu kadar yakışan başka bir 'kişi' olamaz. ne mutlu ki galatasaraylıyız.
beline 'dokunuyorlar', burnu kırılmış gibi yerlerde debeleniyor! böyle oyuncularla şampiyon olacağımıza çıkık parmakla bile "ah vah" etmeden maçı tamamlayan gerald fitch'lerin takımı olarak orta sıraları kovalayalım, daha iyi......

Maçtaydık herzaman ki gibi.Takım gene aynı sorunu yaşadı farkı açtı sonra kapattırdı.ama Antalya,Banvitten güçsüz olduğu için ikinci yarı direnemedi.

Owens,Gains yine süperlerdi.Hüseyin sadece ikinci yarı biraz oynadı.

Dee bugün şut sokamadı ama şutu atamadığı günlerde de başka işleri süper yaparak ne kadar kıymetli olduğunu gösterdi.

Takım gün geçtikçe daha iyiye gidiyor.Bir 3 numara transferi ile tadından yenmez açıkcası.

iki de iki.

Bende maçtan yeni geldim.

GSbasket.org pankartını aldım.Hayırlısıyla eve kadar geldim..:) :)

Yine aynı sorunu yaşadık.Farkı açtık maçın sonlarına doğru rakip indirdi.

2'de 2 yaptık.Haftasonu Alpella maçı var.

Hadi bakalım.

Re: Re:

Memetcan Demiray' Alıntı:
[quote="Sercan Özbek":8ac25]Mirsad yaptı yine çirkefliğini kazandı ezikler........

yeri burası değil biliyorum ama şimdi sıcağı sıcağına izledim: takımına bu kadar yakışan başka bir 'kişi' olamaz. ne mutlu ki galatasaraylıyız.
beline 'dokunuyorlar', burnu kırılmış gibi yerlerde debeleniyor! böyle oyuncularla şampiyon olacağımıza çıkık parmakla bile "ah vah" etmeden maçı tamamlayan gerald fitch'lerin takımı olarak orta sıraları kovalayalım, daha iyi......[/quote:8ac25]
Bu yazının her noktasına imza mı atarım

2'de 2 yaptık bu maçları olabildiğince puan kayıpsız atlatmamız iyi oluyor... Skor dağılımı iyi olmuş. Dee 7 asist yapmış bu da dikkatimi çekti. Ama en kısa sürede gelecek olan 3 numara ile daha iyi bir takım oluruz...

Az kişiydik öz kişiydik....
Takımımız iyi yolda ilerliyor Dee, Gaines, Owens gerçekten iyi oyuncular yerlilerimizde yavaş yavaş form tutuyor.
Tufan bildiğimiz gibi...
Cüneyt büyük oyuncu olduğunu hatırlamış.
Erdem sağlam oynadı içeri iyi yüklendi savunmadada başarılıydı...
Fatih savunmada yine caydırıydı...
Kısaca 3 numaranında katılmasıyla şampiyonluk mücadelesi vereceğimiz aşikar.

Öncelikle ilk yarıda Hüseyin Beşok'un hiç oynamadığını belirteyim,ve pota altı oyuncularımızın performansı hakkında yorumlarımı yapayım.

Çok uzun süre oynamasa da Fatih Solak'ı beğendim,sadece savunmada değil hücumda da etkili oldu,T Blok da tezahüratlarını esirgemeyince kendisine,bize de selamını vermeyi unutmadı.Gerçi ikinci yarıyı başka yerde izledim.

Gaines ve Owens ikilisine tek tek bakınca,bir sıkıntı olmadığında zaten herkes hemfikirdi,ikisi de çok iyi oynadılar.Gaines'in maçın başında iki pozisyonda alçak postta topu alıp sırtı dönük oynadıktan sonra,basketi bulduğunu belirteyim.Owens'ı Banvit maçında da beğenmiştim bu maçta da oldukça başarılıydı.Şut atan uzun konusunda ki tartışma ise sezon sonunan kadar, özellikle sıkıntı çekilen maçlarda devam edecektir diye düşünüyorum,

Dee Brown şut sokamasa da gerek çaldığı toplarla,gerekse kontrollü oynuyla çok iyiydi.Cüneyt Erden'in şutlarında belki düzelme var,7 ribaund da sevindirici,ancak yine de ondan daha fazla şey bekliyoruz tabii,özellikle ikili oyunlar konusunda.

Tufan Eyüp Abi'nin de söylediği gibi her zamanki gibiydi.

Murat Kaya ise iki üçlük sokmasına rağmen kendisinden istediğimiz düzeyde değildi maalesef;ancak bunun kendisinin potansiyelinin çok daha fazla olduğunu düşündüğümden yazdığımı belirteyim,en azından vasatı aştı diyebiliriz.

İkinci yarı maçı daha rahat seyredince,topsuz oyuna daha çok dikkat etme şansı elde ettim.Set hücumu konusunda bazı gelişmler olduğunu düşnüyorum.Kısaların cutlarını gayet verimli bir şekilde kullandığımız oldu;ancak yine de oyun kilitlendiğinde skorda etkili olabilecek bir 3 numaraya ihtiyaç var,hiç değilse 2,5 olsun,Böyle bir transfer hücumda da iyi başladığı bu sezonda Tufan'ı daha da rahatlatacaktır.

Ayrıca Avery bu maçta benchte bile değildi.Bir de İsmet son dakikalarda bile girmedi,en azından oynayabileceği bir takıma kiralansa iyi olur.

M.Kaya için ayrıca konuşmak lazım bir yavaşlık var üzerinde bazı şutları ağır kaldığı için atamıyor oysa onları atabilse muhtemelen sokacak bizde ona gereken övgüyü yapacağız ama olmuyor....
Owens ve Gaines'ın bence geçer derece şutu var pota altında hem hücumda hem savunmada etkililer potaya uzanma konusundada gayet iyiler bazı arkadaşlar ilk geldiklerinde yaptıkları eleştirilerin biraz haksızca olduğunu görmüştür...
Dee gittikçe hızlanıyor yakında rüzgarından nezle olacağız... şaka bir yana gittikçe takıma adapte oluyor vede çok hakim oyuna hızlı oynuyor güzel asistler yapıyor ve top çalma konusundada gayet iyi...
Hoşgeldin Speedy DEE!!

Bu arada anonsları yapan Ömer arkadaşımızda bizden geçer not aldı. :p :)

Kızlar gene maçtaydı bu arada.

Owens SpeeDee ve Gaines'e maşallah diyorum :) 27 dk da 14 sayı 14 ribaund 7 si hücum Gaines gittikçe takıma ısınıyor 2 de 2 yaptık fikstürümüz takımın birbirine alışması için son derece müsait alpella maçında da oyunumuzu bir derece yukarı çıkaracağımızı düşünüyorum en azından öyle umuyorum ve 5. hafta karşıyaka maçı yanılmıyorsam , bizim için ilk önemli sınav olacaktır fikrindeyim.

Karşıyaka gerçekten çok kuvvetli bu yıl.bjk maçını kazanmasıda bunu gösteriyor.o yüzden 5. haftadaki maç kolay olmayacak o zamana kadar takımımızın oyununu geliştirmesi lazım.Gerçekten fikstürümüz çok iyi.Bjknin şansızlığıda burda.İlk iki maçları çok güçlü takımlarla takım oluşma süreci bulmadan üst üste yenilgiler alıp moral bozuyorlar bu açıdan değerlendirmemiz gereken fırsatları boş geçmiyoruz.
Antalya maçına geçersek:kazanmamız gereken maçtı aksi olmadığı için mutluyum.Oyuncularımız her maçta performansını geliştirip birbirlerine alışıyorlar.Bu süreci sağlayan Murat özyerin hakkını yememek lazım.Artık bütün maçlarımızı aynı konsantrasyonla,aynı hırsla oynayıp şampiyonluk hedefinde yürümemiz lazım.

Gaines ve Owens gerçekten 2 maçtır hem hücümda hem savunmada iyi oynuyorlar bu maçta Marsh ı iyi savundular Douthit bir ara oyuna girdi bizde hemen Fatih i oyuna aldık Fatih te savunmada iyi oynadı

Cüneyt maçın başında şutları kaçırdı ama ikinci yarıda fark açılırken en önemli sayıları attı

Brown gerçekten çok iyi bir oyun kurucu , çok iyi savunma yapıyor , arkadaşlarını oynatıyor belki bu maçta şutları girmedi ama çok faydalı oynuyor

Tufan çok kritik üçlükler attı iyide savunma yaptı

Erdem çok faydalı bir oyuncu savunması iyi , şutları iyi olmasada boş kalınca atıyor

Murat fazla süre almadı ama iki üçlük attı ama ondan daha iyi oynamasını bekliyorum

Hüseyin fazla oynmadı zaten ama Hüseyin i fark olan maçlarda az oynatmak gerekir

İyi bir takım olma yolunda ilerliyoruz gelicek bir skorer oyuncuyla ama bu skorer oyuncu fazla bencil olmayacak şampiyonluga oynayabiliriz

GALATASARAY T BLOK TARAFTARLARINA

helal olsun size CANLARIM benim, biz izmirliyiz futbola hasret olduğumuz gibi GALATASARAYIMIZIN BASKET MAÇLARINADA HASRETİZ

BASKETTE TARAFTAR OLARAK ATILIM İÇİNDEYİZ GÖNLÜMÜZ YÜREĞİMİZ SİZİNLE ASLANLARIMIZ BİZİM

Maç yazısına Gaines'e özel bir yer açarak başlamak istiyorum. Adam Barkley gibi topa bir şekilde dokunursa hangi pozisyonda olursa olsun %80 topu söküp alıyor. Antalya gibi kuvvetli pota altına sahip olmayan rakipler karşısında 10-15 ribaund performansını rahatlıkla görebiliriz. Savunma da ise asla pes etmiyor gücüyle rakibini çok yoruyor. Owens'ın hiç fena olmayan şutu ve hızı ile ilk yarı Hüseyin olamasına rağmen pota altını iyi doldurdular.

Diğer oyuncularımızda Dee gerçekten kalitesini belli ediyor. İki hücum arka arkaya top çaldı ayrıca Can Akın turnike ye girerken iki eliyle kontrolündeki topu bir söküp alışı vardı ki akıllara zarar. Devamında destek olarak arkasından gelen Owens'a panyalı pası da verseydi haftanın haraketi olurdu. Gerçekten Orhun'dan bu yana gerçek bir oyun kurucu izlemek çok zevkli Cüneyt'te iyi oyadığı zaman rakip takımın savunmada feleği şaşıyor.

Tufan bombalamaya devam ederken Erdem savunmada gerçekten iyiydi. Fatih ise 11 numaranın hayatını kararttı desem yeridir. Hadi ikinci yaptığı blok pota altında ise de post'ta şutuna karşıdan yaptığı blok adamı iyice affallattı. Seyircimizin gazına gelip Murat hocadan kementi yemeseydi daha da iyi olacaktı ama neyse fark 15 sayıydı. :D

Cüneyt maça kötü başlasada farkın 20+ sayıya çıkmasında en önemli isimlerden biriydi. Gerçekten senelerdir aynı Cüneyt atamadımı atamıyor ama ısındımı kaçırmıyor.

Seyircimize gelirsek maçın başında basketbol tezahüratı nasıl yapılır örneği verdiler. AmerikanÜniversite seyirci haltetsin yani. Sanırım seyirci olarak tek hatamız ikinci çeyrekte fark kapanmaya başlarken rakip hücumunda baskı kurmayı unutup tezahürata devam etmemiz oldu.

Son olarak imkanınız varsa bu maçları kaçırmayın. Takımımız iyi yolda iki transfer daha yapacağımız söyleniyor. Bu iki transfer Gaines ayarında takım oyuncusu olursa bu takım Final'e kadar yürür söylemedi demeyin. ;)

Macın 3. ve 4. periyotlarını gs tvden seyredebildim. Mac ozeti seyretmek biraz garip bir durum. Galibiyet guzel.

-Gaines ve Owens hareketli oyuncular ic dıs oynayabiliyorlar. Fakat L.Woods Semih Oguz gibi uzunlar karsısında ezilirler. Misal Nicevic Dudley'i durdurmustu. Eger 2 yabancı alacaksak, Owens 3 gibi oynayabilirken bir 4 bir de 2.5 oynayan oyuncular alırdım. Gaines ve Owens yukarıda saydıgım adamlardan 10cm daha kısa ve onemlisi ince. Bunun sonucu bu adamlarla oynarlarsa cok cabuk faul problemine girerler. Fizik kapasiteleri durdurmaya yetmeyecegi icin fauller baslar.Huseyin'in de 25dk fazla oynayamadıgını ve eski enerjisinde olmadıgını dusunursek, sutu olan ve iceriyi kapatabilen bir 4 alırdım.

-Top kayıplarına devam ediyoruz. Top kayıplarını guardlardan cok uzunlar yapmaya basladı. Gaines ve Owens'ı daha ozgur oynatmayı basarabilirsek top kayıpları da azalır.

- 2.5 konusunda efesli gregory de bjkli shumpert de 6-6 lık adamlar bu tip bi adam bizim isimizi gorur. Owens'ın benzeri bir 3 degil.

Not : Ksk umarım 4.yabancı da alır. Kariyerli oyuncuları gorduk. Hicbirinin apodaca gregory wright dudley'den iyi olma olasılıgı bastan yoktu. Cunku onlarla aynı ayarda yada daha iyi olanlar parayı versen bile gsyi tercih etmezdi. Bu oyuncularla mucadele etmede tek sansın iyi secilmis genc isimsiz oyuncular bulmaktı. Karsıyaka buna iyi bir ornek teskil etti. İkinci bir sans ayagımıza geldi nbaden ayrılanlar arasından iyi secim yapabilirsek, sınıf atlayabiliriz. Yoksa lig 5. zaten garanti gibi Fitch gelse de gelmese de.. bana gore Fitch'in donmesi bu sansımızı bastan kaybetmek anlamında gelir.

Re:

Maç özeti seyretmek hakkatten garip. Neyse ki oldukça geniş bir özet verdiler. Timur'la benzer şeyleri düşündüm. Antalya galibiyeti ya da banvit galibiyeti yanıltmasın. Rakip pota altları çok zayıftı. Cirit attık desek yeri var. Üstüne tufan?ın dışardan yaptığı katkı ile kolay galibiyetler aldık. Beklediğim gibi oldu. Antalya gerçekten kuru gürültü çıkartmış. Play-off sayıklıyorlardı. Kümede kalmaları bile zor olabilir. Yerli oyuncuları çok vasat.

Timur Saglam' Alıntı:
-Gaines ve Owens hareketli oyuncular ic dıs oynayabiliyorlar. Fakat L.Woods Semih Oguz gibi uzunlar karsısında ezilirler. sutu olan ve iceriyi kapatabilen bir 4 alırdım.

Woods ve Semih?in post up oyunu çok fazla yok. Woods kendisini toparlayacaktır ancak Semih?in sırtı dönük oyunu yok. Ribaunt konusunda zorlayabilirler. Savunmamaızı aralarından en fazla Oğuz zorlayabilir. Ancak hem fazla süre almıyor hem de Fener hücumu pota altından yapmıyor. Oğuz Woods ve Semih?in aldıkları dakikalara bakarsak Hüseyin ve fatih ile savunmada sorun yaşamamız gerekir. Beni bu maçlarda asıl endişelendiren hücumda ne yapacağımız. Forvetlerimizin kısalığı savunmadan ziyade hücumumuzda sıkıntı yaşatabilir. Bu maçta gaines ile owens %50 ile hücum etti. 9/18. Ama karşılarında 2,10?luk oyuncular olduğunda bu yüzdeleri azalacaktır. Şutör biz uzun isteme nedenimiz de bu aslında. Rakibin pota altına aşırı kapanmasına engel olmak. Bu nedenle hutson gibi şutör bir dört bulmamız gerekirdi. Boy ve fiziği de iyi olduğundan ortayı da kapatırdı. Ah slauhgter?

Dogru Oğuz dısında post up'ı olan yok fakat savunmada gaines ve owens bu 2.10luk ve kendilerinden daha kalın oyuncuları nasıl box-out edecek? Hucumda da cok sayıda blok yeriz. Blok yedikce bu tip oyuncular yılabilir. İceride butun oyun Huseyin'in sırtına yuklenir. Dısarıdan bir seyler yapmaya kalksak, eldeki dıs oyuncularla ancak sut atarız, o da sokarsak.. (simdilik bu bile zor). Dısarıdan dee dısında etkili petenre silahı yok. Sutor-peterneci bir 2.5 alsak bile, asıl yapmamız gereken Owens ve Gaines'e gore bir hucum planı gelistirmek. Bunu yapabilmek icin Owens ve Gaines'i all around oynatmak gerekir. Pota dibinde mahkum oynamamalılar. İkisi de tipik 4 sayılmaz.

Zaten Mrsic-İbo-Solomonla tempo bulduklarında durdurmak cok zor, adam adama oyunda da ustunler, fulkerin hızını kesip oyunu kontrol edebimek icin ribaundlar onemli. Rakibe hucum ribaundu verirsek 2 tane Fitch gelse nafile. Sutla bir yere kadar, Nicholas bile yetmedi efese.
Halbuki dedigim gibi Gaines ve Owensla yuksek posttan oyunlar yapabiliriz. Efes iceriyi iyi besledi araya paslarla ve fulker bayagı zorlandı. Butun bunlar icin oncelikle ribaundları alacak ve gaines-owens ikilisinin arkasını kapatacak biri gerekli. Bir de orta-uzun mesafe sut tehditi olmalı. Mevcut kadrodan, Huseyin savunma anlamında bunu yapamaz, Fatih de tek yonlu bir oyuncu.

yakinda Owens üclük yagmuruna baslarsa ben size söylemis olurum burdan. eger gercekten rakip iceri gömülürse Owens o isi yapar. yeter ki adam gibi set cizilsin. Ayrica Slaughter in sutörlügünü ben hic görmedim nedense. en uzak menzili potanin 5 metre uzagi, Owens üclük sokuyor lütfen biraz dikkatli analiz edelim. Owens sutu iyi olan ama kolay sayilari tercih eden hareketli ve atletik bir 4 numara. bence rakibin pota altinda zaafi var ise bunu kullanmak dogru bir sey. Murat Özyer'in dedigi gibi Fatih ve Cemal den tam randiman aldigimiz zaman pota altini karartiriz. o yüzden ben uzun rotasyonundan fazlasiyla memnunum. sorun apacik belli oda 3 numara da skorer ve sutör eksikligi. bence 3 numaraya cok iyi bir adam alinmali. 2 numaraya tercihim Basden tarzi bir adam olur. Tufan bence ilk 5 baslamali. yorulunca onun yedegi olacak 2 numara girmeli. savunmasi kesinlikle iyi olmali yoksa Murat a kaliyoruz. transfer gerceklesirse muhtemelen Murat Kaya 3. PG olur rotasyonda. söyle ki:

Dee/Cüneyt/Murat
Tufan/Transfer
Transfer/Erdem
Gaines/Owens
Hüseyin/Fatih/Cemal

transferler iyi cikarda uyum saglarsa birilerini fena üzeriz bu yil.