Galatasaray - Bursaspor | TSL 2.Hafta

Bu maçı alırız,kaybederiz önemli değil,biz takımın ne olduğunu biliyoruz,takımda şok etkisi yaratacak,radikal kararlar lazım.

Bu maçı alırız,sonraki maçta kaybederiz,yani takım güven vermiyor,ne Başkan güveniyor,ne rijkaard ne taraftar nede oyuncular kendilerine güveniyor,bu şekilde bu gidişat devam eder.

Hayatta bazı şeyler kötü gittiğinde insanı kendine getirecek şok etkisi yaratacak olaylara ihtiyaç vardır,aynısına Galatasaray'da ihtiyaç duyuyor,korkusuz olmak lazım gönder Rijkaard'ı getir Tugay'ı takımın başına bundan büyük şok etkisi olamaz,Rijkaard'ın tazminatı falan sorun derlerse onuda Rijkaard'ı getirenler düşünsün çünkü bu şekilde devam ederse hem Rijkaard gidecek hem baştakiler bari baştakiler kendini kurtarsın,rijkaard'ı gönderip tugay'ı getirsinler takımın başına,yeni bir heyecan,yeni bir ruh işte bu şekilde yine destansı bir şampiyonluk kazanabiliriz.

Daha pozitif olalım arkadaşlar, ligde bir maçta puan kaybı yaşadık, daha gemileri yakacak yerde değiliz.

Biz tribünde dün akşam ki maçın ikinci yarısı gibi görevimizi yerine getirelim, gerisi sahadaki 11 aslanın işi.

Meşhur Denizli maçında şampiyon olduğumuz sene özellikle, hatırlayın kadromuzda kimler vardı? Şimdi oynayan bırakın Baros, Kewell, Neill üçlüsünden birini, bunlardan biri bile bizde büyük güven yaratırdı.

O sene bu takım taraftarı İstanbul'dan, memleketin en uç köşelerine kadar her yerde arkasına aldı ve önüne geleni ezdi geçti.

Bir yerlere kızarak, küsüp oturarak bir şeyleri çözemeyiz ne yazık ki.

Seveceğimiz başka takım, başka Galatasaray yok...

Bazen kazanmak için kaybetmek gerekir derlerdide ne saçma derdim,herşeye saçma dememek lazımmış demekki...Evet bazen kazanmak için kaybetmek gerekir...

Takım kötü değil tek eksik sezona hazır değiliz birkaç maç galibiyet alamadık diye umudu yitirmeye gerek yok, yapacağımız 2 transfer takımı en üst seviyelere çeker.

ST, AMRLC, GK ihtiyacımız var...

Umarım net bir galibiyet alırız ama gol yemeden bu çok önemli.

Geçen sezona göre erken form tutmadık.Bir bakıma iyi olasada üzücü sonuçlar alabiliyoruz.Bu takımın ortasahasında kopukluk var.Kale güven vemiyor.Durum çok kötüde de çok iyi de değil.Gine de yeneceğimizi düşünüyorum.

Bu takımın transferden önce ihtiyacı olan şudur;

[youtube:3a5n3qla]http://www.youtube.com/watch?v=pnsC_DpxsXI&feature=related[/youtube:3a5n3qla]

[youtube:3a5n3qla]http://www.youtube.com/watch?v=nkiAbbNRwyU[/youtube:3a5n3qla]

Başka hiç bir şey değil!

Doğan Rijkaard'ın gidip Terim'in gelmesi uzun vadede hiçbir şeyi değiştirmez. Rijkaard aylardır kalite diyor. Biz hala gaz vermesini bekliyoruz adamdan.
Bursa ve Eskişehir maçlarından toplam 4 puan alırsak mutlu olacağım. Malesef bu duruma geldik ve bunun baş sorumlusu Polat ve yönetimi.

Bağdat KAYNAK' Alıntı:
Doğan Rijkaard'ın gidip Terim'in gelmesi uzun vadede hiçbir şeyi değiştirmez. Rijkaard aylardır kalite diyor. Biz hala gaz vermesini bekliyoruz adamdan.
Bursa ve Eskişehir maçlarından toplam 4 puan alırsak mutlu olacağım. Malesef bu duruma geldik ve bunun baş sorumlusu Polat ve yönetimi.

Valla abla Rijkaard bu sene başarılı olsada olmasada bu yine uzun vadede bir şey katmayacak bize.Rijkaard'ın sözleşmesini tamamladıktan sonra gelecek ilk büyük teklifle buradan ayrılacağından adım kadar eminim.Kaldı ki Polat'ta daha kalamaz burada gelecek yeni yönetim yeni bir sayfa için yine Rijkaard'ı gönderir.

Kısa vadede Terim'i getirip yardımcılığına Tugay koyularak uzun vadede kazanacak çok şey elde edebiliriz.

Doğan Rijkaard'ın gitmesi 3.5milyon Euro,Terim'in gelmesi en az 3.5 milyon Euro. Bu paralar bizim yönetimi aşar. Ancak Yılmaz Vural olur bu saatten sonra. Ben diyorum ki kadro kalitesi Teknik adamdan daha önemli. 1.Terim ve 2.Terim dönemlerinin arasındaki fark da buydu. Kadro kalitesini sağlasınlar. Rijkaard gene yapamazsa o zaman göndersinler.

Bağdat KAYNAK' Alıntı:
Doğan Rijkaard'ın gitmesi 3.5milyon Euro,Terim'in gelmesi en az 3.5 milyon Euro. Bu paralar bizim yönetimi aşar. Ancak Yılmaz Vural olur bu saatten sonra. Ben diyorum ki kadro kalitesi Teknik adamdan daha önemli. 1.Terim ve 2.Terim dönemlerinin arasındaki fark da buydu. Kadro kalitesini sağlasınlar. Rijkaard gene yapamazsa o zaman göndersinler.
Abla, olayın maliyeti değil bence sorun.Tazminat maddesi 2 milyon avro.Rijkaard'ın yıllığı 4 milyon avro.Terim getirecek olsan emin ol 1,5-2 ye imza attırırsın.

Bende diyorum ki bu kafa ile bizim kadro kalitesi arttırmamız zor.Hemde oldukça zor.O halde eldeki kadroyla max. iş yapabilecek biri getirilsin.Bu isim Terim'dir benim gözümde.

Bağdat KAYNAK' Alıntı:
Geçen yıl sabretmemiz çok saçmaydı o zaman.

Geçen yıl sistem anlamına bir ümit bekledikte abla Allah aşkına bu takımdaki oyuncuların uygulamadaki başarılarını geçtim.Sahaya çıktığımızda hala şablonu bile oluşturamıyoruz.Disiplinsizlik diz boyu.Takımı ıslıklayarak taraftar sahadada kendini yırtarak Kewell motive etmeye çalışıyor.

Rijkaard kötü hoca değil ancak bizle,Türk futbolu ve futbolcusu ile uyuşamadı.

Doğan sana katılamıyorum dostum. Yani ben dahil tüm tribün sahanın kötülerini biliyordu. Rijkaard'da biliyordu. Adam sakatlıktan yeni çıkmış Baros'u bile 33. dakikada oyuna almak zorunda kaldı çünkü Batdal sakatlandı. Hakan ve Ali çok kötülerdi.Beklerle Stoperlerin arasına atılan her top bizi heyecanlandırdı. Bunu Rijkaard da gördü. İkisi de kötü olunca elindede sadece Serkan olunca tercihini yaptı Hakan'ı çıakrdı oyundan. Adam barış'a bel bağlamış durumda. Düşün Ali .samiyende sana umut olmak için oyuna giren oyuncu Barış. Bence bunun ötesi yok. Yönetime hiç bir şey diyemiyorum. Çingene pazarlıkalrı yapmak için takımı milyonlardan edecekler haberleri yok. Fatih Terim'i de emir eri gibi görenler var. Gel diyecen gelecek sanıyorlar. O kadar kolay değil o işler. Terim efsaneyi hazırladı ama 2. terim dönemini de biliyoruz. Juve2ye iki gol attığı için Hakan'ı kadro dışı bırakamadı ama Ergün, Arif, K. Hakan, Bünelt'i kadro dışı bırakmıştı. Eğer iş gazla yürüyorsa ilk gazı alacak oyuncular bunlardı ama onları kadro dışı bıraktı. Çünkü takım olamıyoruz. Takıma gaz veren adam Kewell düşün sen işte. GS'lı dediğimiz mustafa Ayhan ve Kaptan Arda da çıt yoktu maç 2-0 iken. Şimdi ne yapsın Rijkaard? Bence klüp resmen yiyor Rijkaard'ı...

Oyuncularımızın ruhsuzca,disiplinsizce mücadele etmesini istemiyorsak teknik direktörümüzün de ruhlu ve disiplinli olması lazım.

Rijkaard ne ruhlu bir hoca ne de disiplinli ?

Ne zaman görsem klübede oturuyor. Takım disiplinsizce oynadığında hiç bir müdahalede bulunmuyor, müdahalede bulunsada hiç bir etkisi olmuyor.

Her zaman söylediğim gibi çok iyi bir sistem hocası, modern bir hoca ama komple bir hoca değil Mourinho,Van Gaal,Hiddink gibi.