Galatasaray CC - Fenerbahçe Ülker

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
hakkan tarhhaun' Alıntı:
fenerbahçe yönetiminin yaptığını tarihi bir başarıdır bence..eğer aynı sponsor iki takımlada aynı oranda ve eşit şartlarda masaya oturuyor ve bundan diğeri daha hemde bayağı daha karlı çıkıyorsa ortada bir yanlışlık vardır...

Bu yazdığını sen inanarak mı yazdın acaba?

Hangi aynı oran hangi eşit şartlar? Bize bir anlat bunu.

Bir tarafa daha önce Türkiye liglerinde şampiyon olmuş bir takımın adı, Avrupa kupası hakkı ve en önemli oyuncuları veriliyor+ para veriliyor; bunun adına da sponsorluk diyeceğiz öyle mi?

Barcelona'yı filan karıştırmayın, onların yaptığı sponsorluk anlaşması.

Ali Keskin' Alıntı:
Bu yazdığını sen inanarak mı yazdın acaba?

Hangi aynı oran hangi eşit şartlar? Bize bir anlat bunu.

Bir tarafa daha önce Türkiye liglerinde şampiyon olmuş bir takımın adı, Avrupa kupası hakkı ve en önemli oyuncuları veriliyor+ para veriliyor; bunun adına da sponsorluk diyeceğiz öyle mi?

Barcelona'yı filan karıştırmayın, onların yaptığı sponsorluk anlaşması.

ülker grubu galatasarayın basketbol takmına 5yıl futbol takmınada 3yıl sponsor oldu...sence ortada uçurum olsa saygı değer galatasaray yönetecileri bunu kabul edermiydir...internet denen olay sayesinde neyin ne kadar olduğunu öğrenebilirsin...ülkersporun dağıttıı pay hemen hemen aynı...galatasaray bütçenin büyük kısmını sadece futbola harcadı.....

ayrıca ülkerspor ile fenerbahçe birleşmedi...fenerbahçe ülker spor klubü diye tüzükte geçmemektedir...ülker spor ismini fenerbahçeye ücret karşılığında devretti...ne renklerini verdi nede armasını:) tıpkı galatasaray cafe crown gibi...ömer onan-ibrahim kutluay ve mirsad türkcan aylar öncesinde zaten 100.yılda kadroda olacak isimlerdi....sadece fenerbahçe bu oyunculara ekstra para vermekten kurtuldu...

birde salon işi var....salonada ismini verecek ülker..kim bilir..belki galatasarayda isim karşılığında bunu isteseydi geri çevrilmezdi...çünkü şuanda yenilenen bir çok avrupa stadı sponsor ismini taşımaktadır...

bu arada lütfen yorumlarınızı yaparken karşı tarafın burda objektif yazdığını unutmayın...tamam fanatizim herkeste olmalı varda fakat ortada gerçekler varken bizde gerçekleri konuşalım...

neden biraz şapkalar öne koyulup düşünülmüyorkii..mağdem dediğiniz gibi mağdem öylede galatasaray bunları kabul etti??
çünkü ortada uçurum yok...bu paranın hangi branşa gittiği önemli...

Hakan Bey öncelikle hoşgeldiniz.

Ülker-fenerbahçe ilişkisinin galatasaray'ın cafe crown ya da Beşiktaş Cola Turca anlaşmalarının aynı olmadığını her objektif bakan insan görebilir. o yüzden size gelen cevaplardaki "objektiflik" sorgulamasını yapmadan kendi objektifliğinize bakmanızın yararlı olduğunu düşünüyorum. Ben şahsen bu tip anlaşmaların her türlüsüne karşıyım.

Fener'in bu sponsorluğa girme nedeni 100 yılda euroleauge'de oynama isteğidir. Ülker önceki senelerde adını (kahve ve kola olarak) beşiktaş ve galatasaray'a eklemeyi başarmışken Fener'in dik duruşu nedeniyle adını bu klübümüze ekleyememişti.

Euroleauge'e katılma hakkını bir "yem" olarak kullanarak Fener'e de kendi adını vermeyi başarmıştır. Sürecin geri kalan kısmı ise Fener taraftarını bu konuda nasıl mutlu edebiliriz çevresinde döndü.

Süreci yakından takip ettiyseniz hatırlamanız gerekir. Anlaşmanın ilk ürünü yeni bir arma ve ülkerfenerbahçe ismi idi. Fener taraftarının tepkisi üzerine bu isim değişikliği yapılmıştır. Bunlar gibi pek çok detay düzenleme yapıldı.

Size yeni bir haber vereyim:
http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=6846

Link'e girerseniz sırıtan bir adam euroleague amblemi ve Fenerbahçe amblemi var. Ülker'in adı orada ne geziyor merak ettim. Başka birşeyi daha çok merak ettim. İcra kurulu toplantısına Fenerbahçe ülker'i temsil etmek üzere giden iki yönetici de eski ülker yöneticileri. Bilmem anlatabildim mi.

Bu mevzuuyu uzatmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Yalnız objektif olduğunuzu söyleyip yapılan anlaşmaların eşit şartlar taşıdığını iddia etmeniz bana doğru gelmiyor. euroleaugue katılma hakkının pazarlık konusu yapıldığı, 3 milli oyuncunun hediye edildiği başka takıma gitmek isterken, Fenerbahçeye zorla gönderilmiş bir diğer milli oyuncuya da fener formasaı giydirildiği, salon sözünün verildiği ve ayrıca yüklü miktarda paraların verildiği bir anlaşma ya da evlilik her ne ise...

Sizden ricam bu konuyu daha fazla burada eşelememenizdir. Bugüne kadar çeşitli forumlarda bu konu enine boyuna tartışıldı. Kimin ne düşündüğü bellidir. Basketboldan Semih'in Fener pota altı savunmasına kattığı güçten. EL'de Aydın Hoca rotasyonu doğru kullansaydı -gruptan çıkabileceğinden falan konuşalım. Basketbola şirketler girdi ama biz basketbolu unutmayalım.

Ahmet Arif' Alıntı:
Hakan Bey öncelikle hoşgeldiniz.

Ülker-fenerbahçe ilişkisinin galatasaray'ın cafe crown ya da Beşiktaş Cola Turca anlaşmalarının aynı olmadığını her objektif bakan insan görebilir. o yüzden size gelen cevaplardaki "objektiflik" sorgulamasını yapmadan kendi objektifliğinize bakmanızın yararlı olduğunu düşünüyorum. Ben şahsen bu tip anlaşmaların her türlüsüne karşıyım.

Fener'in bu sponsorluğa girme nedeni 100 yılda euroleauge'de oynama isteğidir. Ülker önceki senelerde adını (kahve ve kola olarak) beşiktaş ve galatasaray'a eklemeyi başarmışken Fener'in dik duruşu nedeniyle adını bu klübümüze ekleyememişti.

Euroleauge'e katılma hakkını bir "yem" olarak kullanarak Fener'e de kendi adını vermeyi başarmıştır. Sürecin geri kalan kısmı ise Fener taraftarını bu konuda nasıl mutlu edebiliriz çevresinde döndü.

Süreci yakından takip ettiyseniz hatırlamanız gerekir. Anlaşmanın ilk ürünü yeni bir arma ve ülkerfenerbahçe ismi idi. Fener taraftarının tepkisi üzerine bu isim değişikliği yapılmıştır. Bunlar gibi pek çok detay düzenleme yapıldı.

Size yeni bir haber vereyim:
http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=6846

Link'e girerseniz sırıtan bir adam euroleague amblemi ve Fenerbahçe amblemi var. Ülker'in adı orada ne geziyor merak ettim. Başka birşeyi daha çok merak ettim. İcra kurulu toplantısına Fenerbahçe ülker'i temsil etmek üzere giden iki yönetici de eski ülker yöneticileri. Bilmem anlatabildim mi.

Bu mevzuuyu uzatmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Yalnız objektif olduğunuzu söyleyip yapılan anlaşmaların eşit şartlar taşıdığını iddia etmeniz bana doğru gelmiyor. euroleaugue katılma hakkının pazarlık konusu yapıldığı, 3 milli oyuncunun hediye edildiği başka takıma gitmek isterken, Fenerbahçeye zorla gönderilmiş bir diğer milli oyuncuya da fener formasaı giydirildiği, salon sözünün verildiği ve ayrıca yüklü miktarda paraların verildiği bir anlaşma ya da evlilik her ne ise...

Sizden ricam bu konuyu daha fazla burada eşelememenizdir. Bugüne kadar çeşitli forumlarda bu konu enine boyuna tartışıldı. Kimin ne düşündüğü bellidir. Basketboldan Semih'in Fener pota altı savunmasına kattığı güçten. EL'de Aydın Hoca rotasyonu doğru kullansaydı -gruptan çıkabileceğinden falan konuşalım. Basketbola şirketler girdi ama biz basketbolu unutmayalım.

benim aslında tüm yazıda değinmek istediğim husus şuydu..sizde bir çok yazıyı okuduğunuzda fenerbahçe amblemi değişmiş klübün ismi gitmiş gibi bir algı var...fenerbahçe spor klübü adı altında sadece basketbol şubemiz ülkerin ismini ücret karşılığıda sponsor ismi olarak taşımaktadır...fenerbahçe spor klübüdür ülker ise sponsor firmadır...yani ikisinin yan yana gelme sebebi sadece ekonomik katkıdandır BİRLEŞME DEĞİLDİR...bu konuyu dediğiniz gibi irdelemenin pek bir faydası yok...ayrıca şunu tekrar söylemeden geçemiyecem...bu görüş bana göre çok hakim olmalıdır..çünkü ülkerden çok daha fazlasını alabilrdi galatasaray...

euroleague de neden öyle olmadığı aydın örs ün yanlış rotasyonlarını tabiyki tartışalım eğer bunlara açıksanız...fenerbahçe taraftar ve yönetim profili ile bir antreman senesi geçirmiş ve bence çokta başarılı olmuştur bu sene el de...son 3-4 maçını abdi ipekçinin kapasitesi üstünde 13-15 bin kişiye oynamıştır...kaybedilen napoli maçı vardırki herşeyi alt üst etmiştir ki bence çok ta iyi olmuştur çünkü günlük maçın koca bir seneyi kurtarmasından kurtulunmuştur bu sefer gerçekler su üstüne mağlesef çıkmayacaktı....

sizcede güzel olmazmı iki takımın 10ar bin kişilik kendi salonlarında 2bin deplasman seyircisi ayrıldığı bir maçta final maçı oynamak???oysa salon maçlarının atmosferi her zaman daha güzel değilmidir??tek dileğim galatasarayın bu zor günlerini atlatıp amatör branşlardada en üstlerde rekabete devam edebilmesidir..futboldan konuşmama gerek yok..1sene olmadı 2sene böyle devam eder...giden gelenlerle orası kurtulur..ama alt şubeler mağlesef böyle değil..zaman gereklidir.ve galatasarayda bu süreç mağlesef süresini doldurdu ve yeni bir geçişe başlanmadı..bayan basketbol takımıyla alınan zaferler ve uefa kupaları dönemleri...keşke bunun sonrasının planlarıda yapılsaydıda finalde iki armayı yan yana görebilseydik

Hakan Bey. Fenerbahçeyi temsil etmek üzere Euroleauge'e bu hafta görüşmek üzere gönderilen iki beyfendide Ülker yöneticisi ise ne bu takıma ülkerspor denmesine gücenmemeniz ne de bu birleşme değildir diye çırpınmamanız gerekir. İcra komitesi toplantısına katılabilecek fener’li yönetici yokmudur?

Dediğim üzere burası bu birleşmenin tartışma platformu değildir. Uzatmayalım. Verdiğiniz bilgilerde ve rakamlarda hatalar var. Şimdi bana tek tek bunları gösterme eziyetine sokmayın.

Bir de birleşmeler ve sponsorluklar zorunludur diyen arkadaşlara Beşiktaş'ı hatırlatmak isterim. bu tip birleşmelere ve sponsorluklara gerek olmadan neler yapılabileceğini şunun şurasında iki sene önce göstermemişmiydi? Bir de cola-turca olduktan sonraki haline bakın.

Fener'in EL'de başarılı olduğunu savunmanız ilginç. EL'de bu güne kadar Gruptan çıkamayan tek Türk takımı olmasına başarı diyorsanız ben sizinle basketbol konusunda da tartışmamayı tercih ederim.

Burak Barut' Alıntı:
Eger gercekten buyuk taraftarsak EFES macında da full ceker trubunler ıste ozamn hersey oturmus demek olur dıye dusnuyorum.
efes maçında full çekip herkese ne kadar büyük taraftar olduğumuzu göstermeliyiz unutamayalım ki orada 1 tek gs basket takımını deil sarı kırmızı renkleri destekliyoruz