Galatasaray Euroleague e nasıl gidebilir?

Yukarda boşunamı yazdık :) finale kalmak yetmez .Eğer o ikisinden biri şampiyon olursa onlar devam eder.3. kontejan açılırsada ULEBte finale kalmazsak yada Beşiktaş kalmazsa Telekom gider.%99 değil %9 şans kalmaz yani.

ben büyük ihtimalle gidemeyiz diye düsünüyorum zaten de
eurolig için biraz erken bence

ilk önce klüpteki oluşum tamamlanmalı ve yapılan yatırımın devamlı oldugunu görebilmeliyiz.
şu şartlarda EL de olmak bize çok bişey kazandırmaz açıkçası, bence o lige hazır bi takım değiliz şu anda

Üçüncü takım olursaki olacak bence de, ligde değil de ULEB'de başarılı olan bir takım gider..Tabi lig şampiyonluğu hariç..Bu yüzden ULEB CUP önemli..

Amator ruhlu klup yoneticilerinden uzak,profesyonel bir calisma yurutulurse Euroleague'e degil,NBA takimlarini bile Turkiyeye davet edebiliriz...

Bu su an ki yonetim ile Euroleague hayal urunu...

Murat nasıl gidilemeyeceğini ve nasıl gidileceğini çko güzel özetlemiş. Türkiye ligindeki derecemizle Uleb'e gidebilmek hayal. Ha efes elemizden tutarsa o ayrı bir konu. FB'nin sınırlı sözleşmesini bilmiyordum. Ülker'in 5 yıllık anlaşmasını devraldılar diye biliyordum. bu nedenle 2 sene daha El'de olurlar diye düşünüyordum.

Şu olasılıkları değerlendirelim: Ulebde bir türk takımı final oynasın. o final oynayan takım biz olmayalım.
Biz ligde final oynayalım. uleb'de final oynayan tt ya da beşiktaş EL'e katılmak ister ve bunu başarır.

Ulebde final oynayan bir türk takımı olmasın.
Biz ligde final oynayalım. Türkiye'den EL'e telekom ya da beşiktraş uleb performansına ilk sekiz-dört vs.. çağrılır gibi geliyor bana

Uleb'de final oynayanlar bildiğim kadarıyla EL'e doğrudan katılabiliyor. Onun dışında takım sayısında artış olursa uleb yöentimini ikna etmek lazım. Beşiktaş ve telekomluların ikna konusunda daha girişken olacaklarını tahmin ediyorum.

Efes ve Fener yanılmıyorsam sözleşmeleri sayesinde EL'e katılır bize ise çemkirmek düşer(Mİ?) Bunu soru haline getirdim çünkü tt ve beşiktaşlı yöneticiler ısrarla EL'e katılmak istediklerini belirtiyorlar. iki yıl kadar önce; pireler berber iken, henüz fb ülkerle evlenmemişken, fb yöneticisi Mahmut Uslu denen şahıs (şahsiyet değil), ülker ve efes'in uleb sözleşmeleri bizi ırgalamaz, şampiyon olursak seneye EL'de oynayacağız gibisinden bir açıklama yapmıştı. Bizim yöneticilerin EL'de oynamak gibi bir arzusu, özel isteği olup olmadığı doğrusu beni düşündürüyor.

katılım için;
1-en başta genişleme düşüncesi olmalı: çeşitli söylentilerle eurolig yönetiminin genişleme yolunda olacağı söyleniyor
2-genişleme olacaksa:hem ligde hem avrupa da cok iyi dereceler elde etmek(uleb şampiyonu dinamo moskova ve real madrid gibi),sadece başarıda yeterli değil,yatırımların sürekliliği , camianın büyüklüğünü(sadece futbolla ölçülemez),biz bu ligde olursak bu lige cok şey katabilirizi iyi anlatmak gerekir...
yani kısacası önümüzde cok uzun bir yol var burda hem yönetime hem taraftara hem oyunculara görevler düşüyor,bence su an itibariyle biz eurolige cok uzagız... :(

Euroleague'de o kadar GS'in alt seviyesinde takim var ki say say bitmez....Bamberg,Roanne,Armani Jeans Milano,Le Mans...Galatasaray bunlarla 100 mac yapsak 80'nini aliriz... Hatta Cibona'dan bile kismen daha iyi kadromuz ki bence daha iyi...

Daha çok yolumuz var bence de.Hem merdivenleri yavaş yavaş çıkmakta fayda var.ULEB'te bir şeyler yapalım,ligde istikrar yakalayalım önce.

Su Italyadan 4 takim alacaklarina...3 alsalar,1 kontenjani TR' yeye verseler hic de fena olmaz.....

Lottomatica Roma,Armani Jeans Milano'nun Vidi Vici Bolognanin halleri icler acisi....Resmen!

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Euroleague'de o kadar GS'in alt seviyesinde takim var ki say say bitmez....Bamberg,Roanne,Armani Jeans Milano,Le Mans...Galatasaray bunlarla 100 mac yapsak 80'nini aliriz... Hatta Cibona'dan bile kismen daha iyi kadromuz ki bence daha iyi...

Sevgili Emir Kalyoncu, Cibona'dan bile kısmen iyi olduğumuzu düşünmüşsün ama duyguların ağır basmış gibi geldi bana biraz...
Cibona yıllardır Euroleague'de inanılmaz başarılı maçlar oynayan bir takım, takımın ötesinde bir ekol... Yugoslav basketbolunun en iyi temsilcilerinden biri... Yılalrdır iç sahada mucize galibiyetler alırlar, Efes Pilsen'in en zorlandığı rakiplerin başında geliyorlar yıllardır Euroleague'de. Eğer birgün biz de Cibona Zagrep gibi takımlarla beraber anılabilirsek bu biizm basketbol takımımız için gerçekten çok büyük bir başarı olur.
Sözün özü şu, biz yıllar sonra ilk kez bu kadar iyiyiz ve heyecan veriyoruz. Oysa adamlar yıllardır aynı çizgi de devam ediyorlar... Genel olarak konuya bakış açımda şöyle:
Euroleague'de takımımızı görmek harika olur ancak onun da uzun bir süreç olduğunu düşünüyorum. Seneye katılabilmemiz için hem ligi hem de ULEB Cup'ı kazanmamız lazım... Biz henüz takım olma yolunda adım adım ilerliyoruz... Çok önemli çok kritik maçlar kazandık. Sezon başında beklediğimizden çok daha iyi bir noktada bence takım. Eğer bugün de Efes Pilsen'i de yenersek ilk devreyi tüm rakiplere karşı galibiyetle kapatmış olacağız zirve yolunda...
Bence hedef ilk etapta TR'de şampiyonluk olmalı bu yıl ve benzer bir şekilde de ULEB Cup'ta şampiyonluk...Lig uzun bir sezon sadece ilk devreyi lider bitiriyoruz. Önemli olan play off lara lider girip play offları lider bitirmek...
Umarım bu yıl geçen yılın da üzerine çıkarız... Ve umarım maçlarımıza daha fazla seyirci gelir... Çünkü takımımız çok daha fazlasını hak ediyor... Her hafta dolan tribünlerle, oaly çıkarmayan kaliteli bir seyirci topluluğuna sahip olduğumuzu göstermek de bize ciddi avantaj sağlar Euroleague yolunda diye düşünüyorum ve Efes maçına gitmek üzere yola çıkıyorum ;)

Bence cok erken düşünmek için ayrıca daha ulep te bi seviye atlamamız lazım diye düşünüyorum hepimizin şampiyonluğu düşünmesi gercekten cok güzel ama görüyoruz ki hüseyin bir maçta olmayınca neler oluyor. Takımıza sonuna kadar inanıyorum ama cokta aceleci konusmamak lazım

Güçlü Gönüleri' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":1x61quei]Euroleague'de o kadar GS'in alt seviyesinde takim var ki say say bitmez....Bamberg,Roanne,Armani Jeans Milano,Le Mans...Galatasaray bunlarla 100 mac yapsak 80'nini aliriz... Hatta Cibona'dan bile kismen daha iyi kadromuz ki bence daha iyi...
[/quote:1x61quei]

Sevgili Emir Kalyoncu, Cibona'dan bile kısmen iyi olduğumuzu düşünmüşsün ama duyguların ağır basmış gibi geldi bana biraz...
quote]

Ya belki ekol olabilirler ama,inanin diyorum yani..Bir cok pozisyonda daha ustunuz..

Tre Kelly mi Dee Brown mu? Larry Ayuso mu Hite mi??? Chris Warren tamam o pozisyonda ondeler..Luksa Andric mi Huseyin,Gaines mi??? Rozic mi Owens mi?? En onemlisi Murat Ozyer mi,Josip Vraknkovic mi??? Ondanda onemlisi GS TARAFTARI MI,DINAMO!!!(Cibona Sponsor) ZAGREB TARAFTARI MI? :D

Bu eslesmelerde fark atiyoruz gercekten..Chris Warren disinda..(3 numara)

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="Güçlü Gönüleri":157nmgie][quote="Emir Kalyoncu":157nmgie]Euroleague'de o kadar GS'in alt seviyesinde takim var ki say say bitmez....Bamberg,Roanne,Armani Jeans Milano,Le Mans...Galatasaray bunlarla 100 mac yapsak 80'nini aliriz... Hatta Cibona'dan bile kismen daha iyi kadromuz ki bence daha iyi...
[/quote:157nmgie]

quote]

Ya belki ekol olabilirler ama,inanin diyorum yani..Bir cok pozisyonda daha ustunuz..

Tre Kelly mi Dee Brown mu? Larry Ayuso mu Hite mi??? Chris Warren tamam o pozisyonda ondeler..Luksa Andric mi Huseyin,Gaines mi??? Rozic mi Owens mi?? En onemlisi Murat Ozyer mi,Josip Vraknkovic mi??? Ondanda onemlisi GS TARAFTARI MI,DINAMO!!!(Cibona Sponsor) ZAGREB TARAFTARI MI? :D

Bu eslesmelerde fark atiyoruz gercekten..Chris Warren disinda..(3 numara)[/quote:157nmgie]

larry ayuso :)

Larry Ayuso-Hite konusunda cok kararsizim.Hite Avrupa basketboluna tam alisamadi..Ayuso'nun boyle bir avantaji var.Ama Hite her isi yapabilen bir 2 numara..Ben kendisini tutuyorum dogrusu.. ULEB CUP icin super..Euroleague icin IYI sinif bir oyuncu Hite.

Cibona-GS 50 kere mac yapsa 25 kez Orda 25 kez Istanbulda.... Suraya yaziyorum ki 50 macin 35'ini aliriz..Bunda iddaliyim.. Cibona cok genc ve deneyimsiz kadrosu..Bizim sorunumuz ise kendi potansiyeli olmasina ragmen guvensiz oyuncular cok..Basari icin kendine guvenmek sart.

kadro genişliğiyle...
bugün Efes ve Ülker'de çok rahatlıkla 2 tane üst düzey takım çıkabilir..
ama bizde durum böyle değil ne yazık ki...
bel bağladığımız oyuncular bir şey yapamayınca,kilitlenip kalıyoruz...