Galatasaray-P.Karşıyaka(01-10-2006)

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Panathinakos' dan ayrılıp da Galatasaray' a gelebilecek bir oyuncu olabileceğine inanması çok zor :)

Ki hoş zaten o isimde ya da isime benzer bir oyuncu da Panathinakos kadrosunda görünmüyor . (2005 kadrosuna da baktım)
3 numara olarak Dimitris PAPANIKOLAU (2.02 cm.) olmasın sakın :ehue

dünkü mac bizim için ölçü olacagını sanmıyorum bu sonuc zaten normal kadro kalitesi olarak onlara göre çok daha iyiyiz insallah çok iyi bir 3 numara ile ilk 3 yada 4 e gireriz (1 ve 2. sıra malesef hayalden öteye gitmez bence bjk de bizden biraz daha kuvvetli)
:atki

Panathinaikos değil,Olympiakos olacak...

Ayrıca kadrosunda bulunan değil,almayı düşündüğü bir oyuncu olduğu söylendi.Olympiakos iki-üç oyuncu arasından seçim yapacakmış,bu elemana da bekle bakalım demişler güya.

Ben de kulak ucuyla "Gerald Fitch" diye duydum-ki muhtemelen yanlış duydum-ama imkan vermedim bu işe.

Karşıyaka çok zayıf bir takım. Adı var ama gerisi hikaye. Kadroya takviye yapmazlarsa lig sondan üçüncülük mücadelesi verirler.

Bizim iyi bir üç numara ile yapabileceğimiz çok şey var. Ama burada bir parantez açmak gerek. Keşke serhatı tutsaydık. Böylece iki numara yerine üç numarada yerli oynatırdık ve iyi bir yabancı iki numara ile çok iş yapabilirdik. Murat Kaya'dan hepimizin çok büyük beklentisi var. Hücumda beklentilerimizi karşılayacak potansiyeli var ama savunma tarafına gelince neredeyse hiç yok. Tufan formda olursa belki Murat ilk beşi kaybetmemek için savunma yapar. Ama beni Galatasaray'da en çok korkutan şeylerden birisi bu.

İkinci sorun, guardların çok kısa olmasının yarattığı iki sorun var.

a)Birisi ribaunt sorunu olarak bu maçta gördük. (Bir arkadaş Fatih'in konsantrasyon eksikliğine bağlamış ama hatırlanırsa fatik ilk period dışında oynamadı ama ribaunt sorunu hep vardı. hatta iki ameriklaı uzunla aynarken bile vardı.)

b) Alan savunması yaparken kulaç genişliğimiz çok zayıf kalıyor ve rakip, posta çok rahat pas geçirip alanı çökertebiliyor. Buna engel olmak için alan savunmasında dünkü maçta holman'ı posta kadar çıkarttık. Diplere pası engellemek içinse en hızlı kısamız Tufan'ı Holman'ın arkasında bıraktık. Sonuç Volkan Çetintahra ile tufan başbaşa pota altında kaldı :kop

Alan savunması şu andaki kadro ile yapılabilir gözükmüyor. Bu durumda aradığımız üç numara için gerekli şartlar, drive edebilecek, üçlülk sokacak, kendi şutunu yaratacak ve savunma yapacak. Ben diyeyim lebron james... bizi ilk üçe sokar.

Ligdeki rakipler çok zorlu.

Efes'i ayrı kefeye koyalım. (1.)

FB, Banvit ve Telekom (2. 3. 4.) çekişir.

Tofaş, Mersin, Casa, GS, Daçka, BJK (aralarında 5-9 için çekişirler)

Kaf kaf, tekel, alpella ise sona kalır.

sovereign' Alıntı:

Ayrıca kadrosunda bulunan değil,almayı düşündüğü bir oyuncu olduğu söylendi.Olympiakos iki-üç oyuncu arasından seçim yapacakmış,bu elemana da bekle bakalım demişler güya.

Ben de kulak ucuyla "Gerald Fitch" diye duydum-ki muhtemelen yanlış duydum-ama imkan vermedim bu işe.

Oha Gerald Fitch gelirse bayram havası eser buralarda :D

ARdaQue' Alıntı:
Panathinakos' dan ayrılıp da Galatasaray' a gelebilecek bir oyuncu olabileceğine inanması çok zor :)

Ki hoş zaten o isimde ya da isime benzer bir oyuncu da Panathinakos kadrosunda görünmüyor . (2005 kadrosuna da baktım)
3 numara olarak Dimitris PAPANIKOLAU (2.02 cm.) olmasın sakın :ehue

Neden Olmasın sızce de hos olmaz mı :D :D

sovereign' Alıntı:

Ayrıca Hocanın transfer edilecek oyuncunun takımın kalitesini çok arttıracağı bilinciyle bu transfer için uğraşıyorlarmış.İnce eleyip sık dokuma dedikleri...Gibi şeylerde duydum

The Miami Heat signed former Kentucky guard Gerald Fitch today. If he is to able to win and retain a job on the Heat roster, that job would seem to be backup shooting guard. This puts him in direct competition with Andre Emmett for the rights to play some of the eight minutes a game that Dwyane Wade is on the bench. But how likely is it that Fitch will succeed? Let’s take a look at it.

Fitch and Emmett are virtually the exact same age. Fitch turned 23 on Friday. Emmett turns 23 in two weeks.

Fitch attended the more prestigious hoop university, Kentucky vs. Texas Tech.

Emmett came out of college the better prospect, being drafted early in the second round. Fitch went undrafted.

Emmett won an NBA job last year, although he only played 28 minutes. However, that’s still 28 more minutes of NBA experience than Fitch has.

Emmett is a lot bigger, 6-5 and 230. Fitch is 6-3, and 188 pounds.

With so little to judge them on, I thought I would go back to their senior seasons in college. We’re going to use per game stats, because it’s not easy to find minutes played for collegians.

Points Per Game - Emmett 20.6, Fitch 16.2
Rebounds Per Game - Emmett 6.6, Fitch 4.1
Assists Per Game - Emmett 1.8, Fitch 1.4
Field Goal Percentage - Emmett .526, Fitch .431
3-Point Percentage - Emmett .356, Fitch .401
Free Throw Percentage - Emmett .730, Fitch .736

Emmett’s size led to both his higher rebound rate and his increased field goal percentage, as he played much closer to the basket than Fitch. Neither was much of a playmaker. But the number that jumps out at you is Fitch’s 3-point percentage, .401. And this number was no fluke, as he shot .396 from beyond the arc for his college career, and led the Washington Wizard’s summer league team in three-pointers made and attempted. In other words, the kid can shoot.

You would still have to say that Emmett has the edge though, simply because he is more physically built for the NBA. But maybe Fitch is a future Damon Jones, the same height and only three pounds heavier. So, is there any way the Heat will keep them both? Let’s review the Heat’s current roster. Remember, this year the Heat will be allowed to have 15 players, with 3 inactive, and can send first and second-year players to the NBDL.

Center - Shaq, Zo (maybe), Michael Doleac, and Earl Barron

Power Forward - Antoine Walker, Udonis Haslem, and Wayne Simien.

Small Forward - James Posey, Dorell Wright, and Matt Walsh (officially next week)

Big Guard - Dwyane Wade, Emmett, and Fitch

Point Guard - White Chocolate

If you’re Fitch and you’re a pessimist you would see 14 players, with another point guard definitely arriving, and maybe another player coming through the MLE. That’s one too many, and if DJ is the other point guard, than Fitch’s best skill, shooting threes, is no longer needed. But if you’re Fitch and you’re an optimist, you see Alonzo Mourning retiring, the Heat signing Michael Finley and Tyronn Lue, and Dorell Wright being sent to the NBDL. Suddenly, Gerald Fitch is the three-point threat off the bench, a much cheaper alternative than Damon Jones or any NBA veteran.

Happy Birthday Gerald, and Good Luck!

Bole bıse buldum aslında resmı de vardı ama cıkmadı

Gerald Fitch'i araştırmaya gerek yok.Gerald Fitch,Gerald Fitch'dir sonuçta... :)

Yalnız 3 numaradan ziyade,1-2 oynayabilen bir combo guard olarak seyrettik kendisini bugüne kadar.Ama oynatırsan 3 numara oynar mı,oynar TBL'de...

Biraz kısa kalsa da...

Abı bu adam hakkında bılgı verebılır mısn :)
Bu konuda bıraz bılgı eksıklıgım var :?
Kımdır bu adam necıdır nedır ?
Cok mu ııdır

BuRaKGS' Alıntı:
Abı bu adam hakkında bılgı verebılır mısn :)
Bu konuda bıraz bılgı eksıklıgım var :?
Kımdır bu adam necıdır nedır ?
Cok mu ııdır
bu adam diildir bu adam guard 191 boyla nasil 3 numara oynayacak

E hadi biraz daha ipucu verelim size :)
Fast-break oynuna yönelik bir 3 numara alıyoruz.Takımın vitesini ve kalitesini direk arttıracak bir oyuncu.

Ahmet bey öncelikle hoşgeldiniz foruma,

Alan savunmasını başarsız bulmuşsunuz ama bende tam tersi bir etki bıraktı sahada.Dediğiniz gibi ilk başta oturmasada Hollmanın 1-3-1 de ortaya geçmesiyle savunma direnci oldukça yükseldi bana göre.Dediğiniz kulaç uzunluğu durumunda Hollman sanırım yeterli oluyor.Tufanın birebir kaldığı pozisyonlardada yardım gelicektir.Bu savunma oturursa bence başarılı olunur.

Gelelim hücum ribaundlarına.Alan savunması ve uzunlarımızın çok pozisyonda zıplamasıyla verdik bu ribaundları.Birde görünmeyen bir box-out sorunumuz var.Bu eksikleri Murat hoca mutlaka görüyordur.Güzel günler bizi bekliyor inanıyorum ben buna ;)

X' Alıntı:
E hadi biraz daha ipucu verelim size :)
Fast-break oynuna yönelik bir 3 numara alıyoruz.Takımın vitesini ve kalitesini direk arttıracak bir oyuncu.

Ahmet bey öncelikle hoşgeldiniz foruma,

Alan savunmasını başarsız bulmuşsunuz ama bende tam tersi bir etki bıraktı sahada.Dediğiniz gibi ilk başta oturmasada Hollmanın 1-3-1 de ortaya geçmesiyle savunma direnci oldukça yükseldi bana göre.Dediğiniz kulaç uzunluğu durumunda Hollman sanırım yeterli oluyor.Tufanın birebir kaldığı pozisyonlardada yardım gelicektir.Bu savunma oturursa bence başarılı olunur.

Gelelim hücum ribaundlarına.Alan savunması ve uzunlarımızın çok pozisyonda zıplamasıyla verdik bu ribaundları.Birde görünmeyen bir box-out sorunumuz var.Bu eksikleri Murat hoca mutlaka görüyordur.Güzel günler bizi bekliyor inanıyorum ben buna ;)
kim bu görüsülen adam gerald fitch mi yoksa yedekte de önemli isimler warmi

Evet ben onu hakkında bıseler soylemek ıstıom o baskılı savunma da arkada kalan adamımızın canı cıkar ole ya :?
Bıde rıbaundlarda ezılme sebebı de en arkada rıbaundlarda onun kalması :?
Ayrıca takım savunmasını oturtmak lazım ya :? Lıgler basladı artık :)
Ayrıca hucumlarda zaman zaman kıtlenıoz onun dısında hucumda pek sorun yok ;)
Mıtchell hakkında bıseler solemek ıstıom ya ne zamn o akdar sayı attı bılmıom topla pek oynamıo mac ıcınde zaman zaman kayboluo ama bı anda 21 sayıya ulastı :) ılgınc bıraz daha oyuna gırmesı sart cok komık top kayıpları yaptıgımız anlar olmuo degıl cunku ..

Pota altı ıcın dıecegım tek sey Trubunler cırlamaya Yonetım ıse demırden pota yaptırtsın Cok pota kırarız bu sene :)

Ikı yabancı da cok verımlı Cemal elınden gelenı yapıo Burak da gelecek Tolga zaman zamn orda oynar...

Yabancı oyuncu secımı ıı oldgunda bu takımdan umutluyum ama dedıgım gıbı oyun sıkıstıgında devreye gırecek oyuncu ve ouyuncular sart ...

Yuruyedur Galatasaray ıı yoldasın :)
Ayrıca dıp not :)
Savunmalarda Hand Hand dıe bagırmak yerıne Daha farklı taktıkler soylenebılır :)

Galatasaray'dan ne bekliyorsunuz?

Potaaltı gezintimize devam edelim. Geçen yazıda Kanarya ve Kartal'la birlikte Türkiye Kupası'nda fragmanlarını seyrettiğim diğer takımlara değinmiştim; sırada Bandırma turnuvasından sonra yerden yere vurduğum Aslan ile geriye kalanlar var... Erik Bey'in armağan ettiği beraberlik ve Hakan Şükür'ü bitirme planına ise değinmeyeceğim!..

Kupada Karşıyaka'yı farklı yenip ''Final 8'' biletini alan Galatasaray, Sakarya ''deresini'' aştı ama bu, denizi geçebileceğinin işareti değil.

Bandırma'daki turnuva sonrasında ''Galatasaray'dan fazlasını beklemeyin'' diye köşemde yazmıştım. Orada, Türkiye Kupası'nda ''Final 8''e kalacaklarını da söylemiştim. Sakarya'da Kaf-Kaf karşısında seyrettiğim takım, daha derli topluydu. Fakat, ne Oyak Renault, ne de Kaf-Kaf galibiyetleri bir ölçü olamaz. Çünkü, ikisi de vasatın altında takımlar.

Aslan, Kaf-Kaf karşısında son periyota kadar zorlandı. Sonlardaki baskı ve sıkı savunma, hücumda da potaaltını domine ederek son 10 dakikada 27-7'lik seriyle kazandı. Bunda, Karşıyaka'nın bir yerden sonra direnmeyi bırakmasının, mecalinin kalmamasının payı vardı. Potaaltında zayıf olan rakibi karşısında Cim Bom, doğruyu yapıp oradan dinamitledi.

Power-forvet Anthony McGowan 13, pivot Jerome Holman 15 attı; tepeden de genç Berkay Sahillioğlu'nun hafiften rahatsız eden savunması dışında karşılarında pek muhatap bulamayan guard'lar Mithat Demirel 14 ve Darrell Mitchell 21...

Aslında, eşleşmelere bakınca, hiçbir pozisyonda denklik yoktu... Yani akranı değildi Kaf-Kaf... Bu, Yeşil-Kırmızılılar'a gönül verenlerin bu yıl da salonda umduklarını bulamayacaklarını gösteriyor. Ne yazık ki, koskoca Karşıyaka'nın yakası yine biraraya gelmeyecek. Hayır, hiç olmazsa biraz gururlarını okşayacak bir takım bile kurulamamış yine... Ailesinin yarısı Karşıyakalı olan benim üzüldüğüm bu.

Galatasaray'a dönersek, bu yıl da şampiyonluk filan gibi bir düş kurmamamız gerekiyor. İsteyen yatıp rüya görebilir.

Geçen sezona göre, hatta play-out oynadığımız sezona göre daha iyi bir takım yok mu... Buna cevabım, eh işte olacaktır. Sonuçta 7-8. olur, hadi paşa gönlünüz için 6. diyelim, muhtemel play-off ilk turda elenir... O da, bu sezon yarı yarıya Ülker idaresinde olunduğu için, muhtemelen para sorunu yaşanmayacağı için...

Tabii ki, başka yabancı alınırsa işler değişebilir, bunu da ''Bak gördün mü''cü acar-mail atıcı okurlarım için söylüyorum.

Jerome Holman'ın Kaf-Kaf'ın olmayan pivotlarına karşı içine vurup vurup durması kimseyi yanıltmasın. Ne kadar istikrârsız olduğunu Karşıyaka'daki sezonundan biliyoruz. O sezonki maç maç istatistiklerine baktığınızda bunu görürsünüz. McGowan'ın da öyle müthiş bir adam olmadığı açık. Sadece guard Darrell Mitchell var.

Yerlilere gelince, Tolga Tekinalp ve Tufan Ersöz'ün sürekliliğinin olmadığını biliyoruz. Mithat Demirel'in de kapasitesi malum.

Murat Kaya'ya gelince... Ankara'dayken 2 yıl önce ben de, kendisinden çok şey bekliyordum ama sanırım yenile yenile törpülenmiş, ''Gelecek vaadeden genç yetenek'' seviyesinde kalmış gibi, dilerim ''iyi''leşir. Yoksa, şu andaki haliyle öyle dergilere kapak yapıldığı gibi ''Pegasus'un veliahtı'' falan değil. Harun Erdenay'a haksızlık etmeyelim, daha yeni bıraktı olayı... Yani, şu ''Milli Takım'a onu niye almadınız, bunu niye almadınız''cıların bile aklına gelmemişti.

Şimdi, ben de isterdim, bu takım öyle sıçrar, böyle içine vurur diye yazmak ama mümkün değil... Umarım, o günler de gelecek.

Geçen yazıda bahsetmediğim takımlara geçelim. Beykoz, sevgili dostum İhsan Bayülken'e rağmen bu kadrosuyla lige zor tutunur. Geçen senedekinden fazla bir yere gidemezler ama umarım düşmezler de... Çünkü, Beykoz İstanbul'daki Anadolu takımı gibi, renkli... Guard Henry Dobie'yi tutabilselermiş iyi olurmuş.

Konya Şelçuk Üniversitesi... Coach Hakan Yavuz var, yıllardır tanıdığım, sevdiğim ağabeylerimden biridir, basketbolu iyi bilir ama hep kıyıda kaldı. Evlerinde taraftar desteğiyle iyi şeyler yaparlar. Disiplinli bir takım, yerli rotasyonu çok sınırlı yabancılarla ayakta duruyorlar, 2-3 takım dışında herkesi zorlayabilirler ama sonuçta, asansör takım olmamaya çalışacaklar.

Bir de, eski Galatasaraylı Brian Boodicker'a dikkat etmelerini tavsiye ederim. Banvit'e yenilip play-out'a kaldığımız maçın sonunda, duştan çıkıp Jacobson'la birlikte Tab Baldwin'e gidip ''Coach gelecek sezon bizi alsana'' demişti. Bunu tesadüfen kulaklarımla duymuştum. Gerçi, ''Kümede kalma Final-Four'u''nda iyi oynamıştı ama kulaklara küpe olsun...

Türk Telekom... Kağıt üzerinde ve şu andaki oyunlarıyla ilk 4'ün adayı ama nedendir bilmem, her sezona böyle girer ve sonra fıs'lar...

Alper Yılmaz, Haluk Yıldırım, Umut Görür sağlam ve yıllardır iyi ama hep yan rollerde kalmış, başrole çıkamamıştır. Tutku Açık ise hep iki arada bir derede kalmıştır. Bakalım, göreceğiz... Sakat Muratcan Güler, hep fazla şeyler beklenen ama bir türlü o derece olamayan ''Gelecek vaadeden genç yetenek''lerimizden biri, umalım bu sezon gerekli patlamayı yapsın. Yabancılardan Dudley'i biliyoruz, sıkı adamdır. Derrick Alston fena değildir.

Geçen yazımda da dediğim gibi, ateşli bir lig bizi bekliyor. Yüksek tansiyonlu, bol olaylı... Herkesi salonlara bekleriz... Unutmadan, ''video-komedi'' ve ''caart diye centilmenlik dışı çalıcı'' hakemleri de bekliyoruz!.. Kendilerine gelince, buyursunlar...

Federasyonu da tebrik etmeliyim, iyi bir Kupa organizasyonu yapıldı. Farklı günler ve saatler sayesinde bol bol basketbol seyredilebildi.

STAR

Bu yazıyı kım yazdı bılmıyorum ama hala bı umutsuzluk hala bı umutsuzluk kafadan bunları sılmedıkce aynı tas aynı hamam ...
Bız ıse yenı umudlarla cıkıyoruz bu seneye ...
Bu takım 6.7.8. de olsa savasıo mucadele edıo ıcerı gırıo pas atıo kosuo baskı yapıo alana savunmasına ıı hucum edıo ..
Iste asıl sampıonluık budur ..BIZ BUNLARI YAPALIM DA SAMPIYONLUK ulkerın gayretlerıyle fener olsun ..
Her zamn Sereflı ıkıncılıgı kabul etmısımdır !!!!!

BURAK ....

BuRaKGS' Alıntı:
Bu yazıyı kım yazdı bılmıyorum ama hala bı umutsuzluk hala bı umutsuzluk kafadan bunları sılmedıkce aynı tas aynı hamam ...
Bız ıse yenı umudlarla cıkıyoruz bu seneye ...
Bu takım 6.7.8. de olsa savasıo mucadele edıo ıcerı gırıo pas atıo kosuo baskı yapıo alana savunmasına ıı hucum edıo ..
Iste asıl sampıonluık budur ..BIZ BUNLARI YAPALIM DA SAMPIYONLUK ulkerın gayretlerıyle fener olsun ..
Her zamn Sereflı ıkıncılıgı kabul etmısımdır !!!!!

BURAK ....
TUNÇ ÖZGÖRENER'İN YORUMU muymus bu yaziyi

Pekı bu arkadasa tek sorum var ???
Ulkerın peskes cekılmesı hakkında ne dusunuo ???
Verılen butceyle kımlerı getırmeyı planlıo ???
Son sorum ıse Lıg baslamadan bu umıtsızlık nıe ??
Not=Star kolpa gazetecılıkten ne zamn vazgececek !!!

Uzun zaman sonra -saat de sabah okula gidecek bir öğrenci için ters olmasına rağmen- hoplayarak,zıplayarak,zevk alarak izledim takımımızın maçını.Bu oyun bana 3 sene önceyi hatırlattı. :)
Karşıyaka gibi pota altında ezmemiz gereken bir takıma karşı anormal sayıda hücum ribaundu verdik.Bunda uzunlardan öte kısaların payı vardı bence.Tolga dışında -Tolga'yı kısa kabul edersek- hiçbir kısamız ribaunt konusunda görevini gerektiği şekilde yapmadı.Bu sorun bundan kaynaklandı kanımca.
Verdiğimiz hücum ribauntları dışında kusur arasam da bulamıyorum.Herşey toz pembe gözüküyor.Mitchell mı Dixon mı derseniz şu halde Mitchell derim.Hiçbir zaman sorumluluktan kaçmıyor.Dış şutu iyi.Takımı iyi oynatıyor.Diğer 2 yabancımız gibi o da doğru tercih.
Holman-Cemal-Fatih-Mc Gowan şeklindeki pota altımız TBL için yeter de artar.Bu isimler içinde sadece Fatih şu anlık soru işareti.
Mithat kendisinden beklediğimizi fazlasıyla yaptı dün.Tufan ara sıra gereksiz şutlar atsa da 3. çeyreğin sonunda attığı üçlükle maçı kopardı.Gün gelecek maç kurtaracak,gün gelecek hayal kırıklığı olacak.Tufan konusunda teknik heyet de sınav verecek.
Rakip pota altında bir ara arka arkaya 3-4 hayvansı smaç yaptık. :) Kevgir benzetmesi cuk oturdu. :)
Alınacak 3 numara takımın ligdeki yerini belirleyecek.Eğer Murat abinin dediği gibiyse finalden bile söz edebiliriz.Kendimizi küçültmenin manası yok.Efes-Fenerbahçe Ülker-Türk Telekom-Galatasaray tahmini ilk 4'üm.2 gündür izlediğim Banvit play-off yapsa da ilk turda sezonu kapatır.İlk 4 onlar için baya zor.
Uzun zaman sonra bir mac topicine bu kadar çok kullanıcının ilgi gösterip olumlu yazı yazdığını gördüm.Herşey güzel gidiyor şu an.Utku abi gibi benim de keyfim yerinde...