Galatasaray SK Başkanı ve Yönetim Kurulu

Geçen sene ki plan ya da transferlerin yanlış olduğuna hiç katılmıyorum. Açıkçası sene başı transferlerinde o dönemki yönetime hiç kızmıyorum. Hala da alkışlıyorum.

Geçen sene hatayı yapan hoca oldu. Bu kadroya 1-2 tane tecrübe ve kalite ekmesi yapılması elzemdi ama yapmamayı tercih etti. Sonunda da takım psikolojik olarak dağıldı. sonrasında zaten başkan ve yönetimi de dağıldı.

Mevcut yönetime gelince; Dursun Özbek pek sevilen birisi değil. Ha keza bende sevmem. Ama bu demek değil ki doğru bir şey yapığında hakkını vermeyelim. Şu ana kadar bir önceki hatalarından ders almış ve ona göre bir yönetim sergiliyor. Hem kendisi hem içinde bulunan yönetim.

Transfer sezonu içinse tek kelime ile mükemmel geçirdiler. Böyle devam ederler umarım.
Kaan hocam bende sana bir konuda katılmıyorum. Hocaya dediğiniz şekilde tecrübeli oyuncuları da devre arasında sözü verilmişti ama sonradan gönderildi. Ki bence tecrübeli oyuncu transferinede gerek yoktu. Muslera Babel Arda Feghouli Anholt gibi isimler varken tecrübeli transfere de gerek yoktu. Hocanın bence hatası 6 numarada Taylan a güvenmesi ve forvette kararsız kalmasaydı. Ama Fatih hoca döneminde ki başarısızlığın asıl nedeni hakem hataları ve yönetimin arkasında durmamasıydı. Avrupayı dize getiren hoca ligte hakem katliamına tutuldu. Malesef 6 hafta ceza yedi. Sonrasında da zaten gönderildi...
 
Siz bütün branşlarda şampiyonluk kadroları kuracağız dediniz ve taraftarı kandırdınız.

Sadece futbolda kulağa hoş gelen isimler getirdiniz,çünkü hemen taraftarın gözünü boyamalı,kahraman ilan edilmeli,kendi reklamlarınızı yapmalıydınız,teknik direktör tercihiniz ise mütevazı oldu çünkü kariyerli bir ismi getirseydiniz sizin önünüze geçerdi,siz Galatasaray'ın geleceğini düşünerek hamleler yapmadınız bugünün kahramanı olmak istediniz.

Yine bir yönetim için bunları yazıyorum " Yakında taraftar gerçekleri görecek,birer birer yönetimden istifalar gelecek " çünkü hep böyle oldu,hep böyle olur ..
 
Yalancı, utanmaz basketbol düşmanları!
Vay efendim hedefleri varmış da, Euroleague’de mücadele edeceklermiş de..
Siz önce Türkiye Liginde küme düşmeyecek bir takım kurmayı becerin de, palavraları sonra atarsınız.
Rezilsiniz!
 
Geçen sezon bittikten sonra parayı yığmaları 7-8 Milyon Dolar ve daha fazlasını harcamaları gereken basketbol takımına yine para vermediler. Ve takım kuruşları sayarak para harcadığı için büyük bir tesadüfle geçen sezon sonu bir araya gelen yetenek toplamını bulamadı. Her sezon 200 Bin Dolar Blackshear ve Canaan, 300 Bin Dolar'a Melo Trimble bulmak imkansız. Önemli olan bütçeyi rakiplerine (Anadolu Efes - Fenerbahçe) yaklaştırıp yetenek için yeterli oyunculara hakettiği parayı verebilmektedir. Bu da çapsız ve beceriksiz Dursan Özbek yönetiminin yapabileceği bir şey değil.
 
Yönetim yine hayal kırıklığı maalesef... Futbol popülizmine yenik düştüler orada da fecaat bier sezon bizi bekliyor. Erkek basketbolda acilen aksiyon almalılar. Yoksa bu durum yönetimi gözden düşürür. Taraftar basketbola önem verir yöneticiler vermese de...
 
Cumhuriyetin 100. yılında şampiyon olmayı geçtim, şampiyonluğa oynayacak bir tane branşımız var mı acaba? Utanmaz yalancı yönetim ve şakşakçılarından cevap bekliyoruz. Umarım en kısa zamanda defolup gidersiniz.
 

Üst