Galatasaray Spor Kulübü 34. Başkanı Sn. Ünal Aysal

O yıllardan kalan borçlar, ödenmeyen maaşlar domino etkisi yapıp bu yıllara kadar geliyor. Sonra suçlu mevcut yönetimler oluyor. O yüzdendir ki mevcut yönetimin bütçe konusunda ki tutumunu doğru buluyorum.

Evet yaptırdı, yaptırmadı diyen olmaz ama demek istediğim bütçenin olağan dışı şekilde şiştiği için.

Ergin hocanın ilk geldiği yıl bonservis vererek aldığım oyuncular;

Hawkins: 750 bin dolar
Aroyyo: 420 bin dolar
Marko: 500 bin dolar

ekstra bir oyuncu maaş bütçesi kadar bonservis ödedik sadece tek sezonda, yanlış mıyım?

Demini de bahsettim şimdi daha çok vurgulamak istiyorum.

Biz iki yıldır süper ligde şampiyon oluyoruz, 2 senedir de şampiyonlar ligine katılıyoruz. Bizim kulubümüzün borcu neden azalmıyor? Başarı varken borçlar düşmüyor muydu?
Doğru da seni kafadan 2-3 sene götürecek adama bu para verilir. Ha sonra Justin Carter`a bonservis ödeyip yarim sezon sonra yollamak, Fitipaldo bunlardan daha büyük sorun bence

Ünal Aysal bence başarılıydı.
Tek hatası ekibinin gazına gelip Fatih Hoca'yı yollaması oldu.
Yollamamış olsaydı şimdi 5.yıldızı takmış olurduk.
He birde Furkan kardeşimin dediği gibi oldukça fazla borç yükü bırakmış olmasıydı...

Ünal Aysal'ın yaptığı en iyi iş Fatih Terim'i kovmasıydı, keşke bir günlük başkan olsa yine kovsa. En iyi ikinci iş ise fazia the Albayrak, mr. kulak Adnan ve dürüst olamayan Ali'yi yollamasıydı. Hepsinin ne olamadıkları sonraki süreçte ortaya çıktı, tabi görebilenine.

Ünal Aysal'ın yaptığı en doğru iş takımı Fenerbahçe maçına takıma çıkartmamasıydı. Sonrasında Fatih Terim'i tektik adam olarak başa getirmek. En sonunda da istifa etmek.

Ünal Aysal, Fatih Terim ve Ergin Ataman her insan gibi artıları ve eksileri olan adamlar. Ancak tarihimize baktığımızda yaşım gereği benim ciddi anlamda gördüğüm doya doya kutladığım başarılarımızın birçoğunda bu 3 adamı görüyorum. Benim için eksileri teraziye konulduğunda artıları fazlasıyla ağır basacak insanlar. Bu yüzden zaman zaman birbirleriyle inatlaşsalar ya da saçmalasalar da 3'ünü de severim saygı duyarım.

- Ünal Aysal ciddi borç bıraktı. Ancak onun döneminde futbolda kurmuş olduğumuz kadro Türkiye tarihinin belki de en heyecan verici ve dünya çapında en çok tanınan kadrolarından biriydi. Kaldı ki sportif anlamda karşılığını da aldık. Basketbolda ciddi borç bıraktı. Ancak hayatımda gördüğüm tek şampiyonluğu da onun döneminde aldık ki onun döneminde tarihimizin en yüksek bütçeli takımları kuruldu. Borç yaptı mı yaptı ama vizyonuyla sportif anlamda köküne kadar da karşılığını aldı

- Fatih Terim hakkında uzun uzun yazmama gerek yok. Bu sene iyi bir kadroyla berbat futbol oynatsa da Galatasaray ile ilgili mutluluğumun birçoğu kendisine ait. Adam 8 tane şampiyonluk almış tek başına 2 yıldız alacak az zorlasa. Bir de UEFA Kupası var ki benzer bir başarı bir daha tekrarlanır mı sanmıyorum.Ha kendisinin başarıları Türk Futbolu için eşsiz de olsa 1 sene daha böyle kötü top oynatıp iyi neticeler alamaszsa ben de gönderilmesini isterim. Ancak kendisinin bir efsane oluşu, tarihimizdeki yeri ve ona duyduğum saygı değişmez

- Ergin Ataman hakkında futbolda Terim için söylediklerimin benzerlerini basketbolda kendisi için söyleyebilirim. Basketbolda gördüğüm tek şampiyonluk ve Avrupa Kupası'nın sahibi. Gs basketbolu için her daim iddialı kalmaya çalışan tek insan. 5 yıllık kariyerinde net başarısız olduğu, yanlış transferler yaptığı bir sezon olsa da kazandırdıklarıyla çoktan tarihimize adını yazdırdı